درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

تزریق بوتاکس پر استفاده ترین و پر طرفدار ترین اقدام زیبایی برای رفع نواقص و مشکلات در پوست می باشد و افراد زیادی در دنیا قصد انجام تزریق بوتاکس به نواحی مختلف بدن خود را دارند و می خواهند با استفاده از تزریق بوتاکس نواقص و کاستی های موجود در ظاهر خود و به ویژه پوست خود را با Botox injection به آن ناحیه بر طرف کنند.

 

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است

 

اما به دلیل وجود افسانه ها و تصورات غلط بسیار در مورد Botox injection همیشه قبل از انجام تزریق بوتاکس توسط هر شخص یک سوال بزرگ در ذهن آن ایجاد می شود که آیا بوتاکس برای سلامتی خطر جدی دارد و یا Botox injection خطرناک است؟

 

آیا تزریق بوتاکس روشی امن است؟

بوتاکس از نوعی سم به نام بوتولونیوم تهیه و تولید می شود که سمی بسیار کشنده است که حتی یک گرم از آن سم می توان تعداد زیادی از انسان ها را زمین گیر کنند؛ اما در حین تهیه بوتاکس از این سم، آن را در دوز های بسیار کوچک برای تهیه بوتاکس با سایر موارد دیگر ترکیب می کنند تا پس از تزریق بوتاکس برای شخص مشکلی به وجود نیاورد.

Botox injection سالانه توسط تعداد بسیار زیادی از افراد در سراسر دنیا مورد استفاده و تزریق قرار می گیرد و کاربران زیادی در دنیا دارد که پس از اتمام دوره بوتاکس دوباره برای تزریق مجدد اقدام می کنند.

 

آیا تزریق بوتاکس روشی امن است

 

تزریق بوتاکس یکی از اقدامات زیبایی است که توسط بسیاری از سازمان های درمان و بهداشت در دنیا و علل خصوص سازمان بهداشت آمریکا FDA که یکی از مهم ترین و معتبر ترین سازمان های دنیا می باشد مورد تایید قرار گرفته است و بوتاکس را به عنوان یک اقدام با تهاجم کم و ایمن معرفی کرده است.

طی تحقیقات و بررسی های بسیاری که در رابطه با Botox injection انجام شده است تاکنون هیچ سند معتبر علمی مضر بودن بوتاکس را تایید نکرده است. پس به طور کلی تزریق بوتاکس برای بدن هیچ مشکل و خطر مهمی به همراه ندارد

البته Botox injection نیز مانند سایر درمان ها و اقدامات زیبایی دارای خطراتی می باشد که عمده آن ها به دلیل اشتباهات و خطاهای پزشکان می باشد. شخصی که قصد انجام تزریق بوتاکس را دارد حتما باید قبل از انجام آن درباره پزشک خوب و باتجربه که مهارت و دانش خوبی در این زمینه دارد را جستجو کند و درباره آن تحقیق کند.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد برای زنان و مردان

 

چه افرادی نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند؟

مانند هر عمل و اقدام زیبایی دیگر تزریق بوتاکس نیز دارای کاندید ها و گزینه های مناسبی است که در صورت انجام Botox injection می توانند نتایج بهتری نسبت به سایر افراد بگیرند. این که چه افرادی نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند قطعا موضوع بسیار مهمی است که هر شخصی قبل از Botox injection باید به آن توجه کند.

 1. عمدتا تزریق بوتاکس برای آن دسته از خانم هایی که باردار و یا شیرده می باشند مناسب نیست و ممکن است خطراتی برای آن ها به وجود آورد. برای این دسته از افراد معمولا پیشنهاد می شود که انجام آن را به بعد از اتمام دوران شیردهی موکول کنند.
 2. افرادی که به بیماری های فلج عضلانی مبتلا هستند نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند زیرا اثرات نامطلوبی برای آن ها به همراه خواهد داشت.
 3. برخی از افرادی که بیماری های خاصی مبتلا هستند و دارو هایی را به طور مداوم مصرف می کنند باید قبل از انجام بوتاکس حتما با پزشک در میان بگذارند تا در صورت صلاح دید پزشک، این اقدام برای شخص انجام شود.
 4. برای برخی از افرادی که در بدن خود دارای عفونت های فعال هستند و این مشکل برای آن ها وجود دارند نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند زیرا ممکن است باعث بروز مشکلاتی در سلامتی آن شود.
 5. افرادی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند و هنوز در سنین جوانی و بلوغ هستند انجام این اقدام پیشنهاد نمی شود و بهترین سن برای Botox injection از 18 سالگی به بعد می باشد.
 6. اگر آلرژی و حساسیت به برخی از مواد دارید بهتر است قبل از تزریق بوتاکس تست حساسیت و آلرژی را توسط پزشک انجام دهید تا مطمئن شوید حساسیت ندارید. افرادی که داروی بوتاکس حساسیت دارند نباید Botox injection را انجام دهند.

 

خطرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس دارای عوارض جانبی متعددی می باشد که برخی از آن ها موقتی و کوتاه مدت است که خود به خود از بین می رود و برخی دیگر را نیز می توان با انجام کار هایی از بروز آن ها پیشگیری کرد که عمدتا مربوط به پزشک می باشد و بر عهده او خواهد بود.

 1. شایع ترین عارضه پس از Botox injection معمولا درد خفیف و کبودی هایی در ناحیه تزریق شده می باشد.
 2. در برخی از افراد ممکن است پس از بوتاکس دچار سردرد شوند.
 3. در بعضی موارد دیده شده که فرد پس از تزریق بوتاکس دچار تب و لرز شده است.
 4. اگر تزریق به نواحی اطراف دهان تزریق شود و پزشک در حین تزریق دچار اشتباه شود ممکن است در هنگام صحبت کردن دچار مشکل شوید.
 5. ممکن است در صورت اشتباه پزشک در حین Botox injection، فرد دچار مشکلات تنفسی شود.
 6. برخی از افراد ممکن است پس از تزریق بوتاکس دچار ضعف عمومی بدن شود.
 7. یکی دیگر از عوارضی که در صورت اشتباهات پزشکی صورت می گیرد، هنگام تزریق بوتاکس به نواحی نزدیک چشم ها می باشد که ممکن است فرد دچار افتادگی پلک شود.
 8. از عوارض اشتباهات پزشکی در ناحیه دهان می توان به تغییر حالت لبخند فرد اشاره کرد که ممکن است بسیار کشیده و یا ناخوش آیند به نظر رسد.
مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد برای زنان و مردان

ناگفته نماند که تزریق بوتاکس برای خانم های باردار و شیرده دارای عوارض جدی است و ممکن است سبب آسیب رسیدن به مادر یا جنین شود. پس خانم های باردار از Botox injection خودداری کنند و آن را به زمان دیگری موکول کنند.

عمده این عوارض بعد مدت کوتاهی از بین می روند؛ اما عوارضی که مربوط به اشتباهات پزشکی اشت ممکن است برای مدت طولانی تری باقی بماند. البته روزانه هزاران تزریق بوتاکس در سراسر دنیا انجام می شود و تقریبا تمامی آن ها به درستی انجام می شود و هیچ گونه مشکلی برای بیمار به وجود نمی آید.

 

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس برای پیشگیری از بروز خطرات

مراقبت های پس از انجام تزریق بوتاکس قطعا یکی از مهم ترین و پر اهمیت ترین بخش ها پس از تزریق آن می باشد و می تواند تاثیرات به سزایی در آثار و نتایج حاصل از Botox injection داشته باشد که باید حتما توسط هر بیماری رعایت و اجرا شود.

 1. بیمار باید پس از بوتاکس از فشار دادن یا ضربه زدن به ناحیه تزریق شده پرهیز کند.
 2. از نوشیدن مشروبات الکلی بعد از Botox injection تا 48 ساعت باید خودداری شود.
 3. تا یک هفته بیمار نباید فعالیت ورزشی شدید و فعالیت سنگین داشته باشد.
 4. بیمار در صورت بروز کبودی پس از تزریق بوتاکس می تواند از کرم آرنیکا و مصرف ویتامین K استفاده کند.
 5. نباید پس از تزریق بوتاکس در ناحیه تزریق شده خوابید و یا با بالش تماس داد.
 6. از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب و سونا و جکوزی به مدت طولانی تا دو هفته پس از تزریق بوتاکس باید پرهیز شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پوست و مو و زیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *