درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد، راه نجات افرادی است که از روش های مرسوم و قدیمی موزدایی نظیر انواع اپیلاسیون ها و موم ها که هر یک به نوعی آسیب رسان می باشند، خسته شده اند.

در سال های اخیر، لیزر موهای زائد به یکی از محبوب ترین اقدامات حوزه اعمال زیبایی و بهداشتی تبدیل شده است، چرا که ویژگی های منفی روش های قدیمی نظیر موقت بودن و التهاب های شدید را به دنبال نخواهد داشت.

 

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد

 

لیزر موهای زائد، یک روش مطلوب در حذف موهای ناخواسته می باشد که در آن از یک اشعه ی لیزر متمرکز شده برای تخریب تار مو و فولیکول های آن استفاده می شود.

طی نشر این اشعه ی متمرکز در لیزر موهای زائد، رنگدانه های مو مورد هدف قرار گرفته و تخریب می شوند. با تخریب رنگدانه های تار مو، در روزه های بعد از Laser hair removal این تار های مو از پوست جدا می شوند.

لیزر موهای زائد زیر بغل، نه تنها باعث حذف موهای زائد در سطح پوست می شود، بلکه رویش مجدد موهای زائد را مهار می کند و یا به تاخیر می اندازد.

اگرچه پس از این فرایند رشد مجدد موهای زائد به تعویق می افتد، اما این تاثیر دائمی نبوده و برای عدم رویش مجدد موهای زائد به طور دائمی، پیروی از الگوی منظم جلسات لیزر موهای زائد الزامی می باشد.

طی فرایند Laser hair removal، اشعه ی لیزر بدون اینکه به پوست آسیبی برساند، صرفا فولیکول های مو را تخریب می کند و چون هدف اشعه ی لیزر رنگدانه های مو می باشد، پس در افراد با رنگ موهای تیره، نتیجه ی مطلوب تری به دست خواهد آمد.

با این حال، با پیشرفت تکنولوژی لیزر موهای زائد، خدمات حذف موهای زائد برای افرادی که موهای بور و یا پوست تیره ای دارند نیز، بدون نقش در حال ارائه می باشد.

 

عوارض و خطرات ناشی از لیزر موهای زائد زیر بغل

عوارض جانبی که به دنبال لیزر موهای زائد اتفاق خواهد افتاد، موارد خطرناک، غیر قابل درمان و ماندگاری نمی باشد و اتفاقاتی مربوط به تغییراتی در سطح پوست و در موارد نادری، اتفاقات دیگری می باشد.

 

عوارض و خطرات ناشی از لیزر موهای زائد زیر بغل

 

خطرات و آسیب های جانبی پس از Laser hair removal در افراد مختلف با ویژگی های متفاوت منحصر به فرد خواهد بود.

نوع پوست، رنگ پوست و مو، روش درمان و میزان رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد، همه از مواردی است که در میزان بروز آسیب های و عوارض جانبی پس از Laser hair removal تاثیرگذار خواهد بود.

مشاهده مطلب
زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

برای مثال در افرادی که رنگ پوست های تیره تری دارند، ممکن است تاول هایی پس از فرایند لیزر موهای زائد مشاهده شود.

در روز های اولیه پس از انجام Laser hair removal، شما ممکن است با التهاب و تورم پوست که با قرمزی همراه می باشد مواجه شوید.

این تغییرات سطح پوست نهایتا تا یک هفته پس از لیزر موهای زائد و ماندگار خواهند بود و پس از آن فرایند ترمیم آغاز می شود.

پوسته پوسته شدن و ایجاد زخم از دیگر علائمی است که به ندرت ممکن است پس از انجام لیزر موهای زائد مشاهده شود.

پزشک پس از شروع دوران نقاهت Laser hair removal اگر تشخیص دهد که امکان بروز زخم و عفونت در مورد شما وجود دارد، با تجویز آنتی بیوتیک هایی از بروز این موارد جلوگیری خواهد کرد.

همچنین گاهی نیز امکان بروز حساسیت ها و واکنش های پوستی نسبت به اقداماتی که طی فرایند لیزر موهای زائد انجام می شود، وجود دارد.

به طور کلی، این عوارض جانبی صرفا احتمالاتی می باشند که باید قبل از انجام لیزر موهای زائد بررسی شوند و اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز آن ها و داشتن مسیری امن و مطلوب در انجام Laser hair removal، اتخاذ شود.

 

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

لیزر موهای زائد، سال هاست که به عنوان روشی نسبتا امن در موزدایی در حال رواج است.

نگرانی هایی پیرامون عواقب ناشی از انجام لیزر موهای زائد در بین عموم مردم وجود دارد که عمدتا به علت عدم آگاهی کافی از فرایند Laser hair removal و نتایج آن می باشد.

برای مثال، عموم مردم بر این باورند که لیزر موهای زائد ممکن است باعث ایجاد بیماری های بدخیم و سرطانی شود، در حالی که تاکنون تمامی تحقیقات و بررسی های انجام شده این فرضیه را رد می کنند.

در واقع در بین نتایج منفی لیزر موهای زائد، هیچ گاه آسیب های فراتر از آسیب های کوتاه مدت پوستی، موراد خطرناک تری مشاهده نشده و احتمال ایجاد سرطان پس از انجام Laser hair removal امروزه به طور کلی رد می شود.

حال نکته ی قابل توجه در این رابطه، این است که صحت انجام فرایند لیزر موهای زائد و امنیت نتیجه ی آن تا حد زیادی به کیفیت ابزار های مورد استفاده در روند Laser hair removal و تجربه و تبحر پزشک در انجام تکنیک های درست این اقدام می باشد.

 

اگر در انتخاب پزشک برای انجام لیزر موهای زائد، نهایت دقت را در بررسی هایتان داشته باشید و از تخصص وی در انجام صحیح و بدون اشکال این فرایند اطمینان حاصل کنید، می توانید تا حد زیادی با خیال آسوده برای انجام Laser hair removal اقدام کنید.

مشاهده مطلب
سن مناسب لیزر موهای زائد

پس با توجه به موارد گفته شده تا زمانی که اعتماد کامل را به پزشک و کلینیک مورد نظرتان به دست نیاورده اید، انجام فرایند لیزر موهای زائد را به تعویق بیندازید.

در نهایت نکته ی قابل توجه در انتخاب روش Laser hair removal، آن است که توصیه می شود هر شخص با بررسی شرایط و انتظارات خود و با مشورت با متخصص با تجربه، در مورد بهترین و مناسب ترین روش حذف موهای زائد، تصمیم گیری نماید.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به طور کلی به عنوان ایده آل ترین روش حذف موهای زائد شناخته می شود.

پیروی از یک الگوی مراقبتی ساده که شامل اقدامات حفاظت از پوست می شود، پس از انجام Laser hair removal، خیال شما را از بابت عدم ایجاد مشکل و آسیب های جدی و تسریع بهبودی کامل، راحت خواهد کرد.

 

موارد زیر، بخشی از موارد این الگوی مراقبتی است که توجه به آن ها، تضمین کننده ی نتایج مطلوب لیزر موهای زائد خواهد بود:

  • در مرحله ی اول شما باید بعد از اتمام فرایند لیزر موهای زائد روی هر ناحیه از پوست خود، اقدامات لازم جهت مراقبت از پوست خود و تسکین بافت پوست را آغاز کنید.

پس از اتمام پروسه ی Laser hair removal، شما ممکن است در ناحیه ی مورد نظر احساس قرمزی یا التهاب کنید که برای تسکین این حس، شما می توانید از کمپرس های سرد بر روی ناحیه ی مورد نظر استفاده کنید.

همچنین می توانید از ژل آلوئه ورا برای بهبود قرمزی و التهاب بافت پوست آن ناحیه، بهره ببرید.

در صورت ادامه دار بودن حس التهاب و قرمزی پوست پس از لیزر موهای زائد، می توانید با مشورت پزشک خود از مسکن های مطمئن و مسکن هایی که خاصیت رقیق کنندگی خون را دارا نمی باشند، استفاده کنید.

  • مرحله ی بعدی، مراقبت از پوست در برابر محرک هایی محیط اطراف است که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد باعث ایجاد آسیب در پوست شوند.

شما باید در هفته های اول پس از انجام Laser hair removal از برخورد مستقیم پوست خود با نور مستقیم آفتاب، جلوگیری کنید.

همچنین، تماس مداوم پوست با منابع حرارتی مستقیم در موقعیت هایی نظیر استفاده از سونا و یا حمام بخار، پس از Laser hair removal ممنوع می باشد.

  • نکته ی بعدی که در روند اقدامات مراقبتی از پوست پس از لیزر موهای زائد اهمیت دارد، استفاده از محصولات مناسب برای مراقبت از پوست می باشد.
مشاهده مطلب
آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست ؟

استفاده از کرم ها و ژل ها در صورت داشتن تائیدیه از سازمان های بهداشتی و با کیفیت بودن، در روند ترمیم پوست و حصول نتیجه ی مطلوب می تواند کمک کننده باشد.

همچنین، توصیه می شود در هفته های اول پس از Laser hair removal، از مواد آرایشی سنگین در نواحی مورد نظر پوست، استفاده نشود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *