درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است؟

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است؟

لیزر موهای زائد، یک انتخاب شگفت انگیز برای خلاصی دائمی از شر موهای زائد صورت و بدن شما می باشد.

 

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمنی و بی خطر است

 

تکنیک های Laser hair removal با تخریب فولیکول های مو در ابتدا باعث تخریب و به تعویق انداختن رشد آن ها و با پایان جلسات لیزر موهای زائد باعث قطع رشد موهای زائد خواهد شد.

بی خطر و امن بودن این فرایند در کنار نتایج رضایت بخش آن، لیزر موهای زاید را به انتخابی ایده آل برای از بین بردن موهای ناخواسته ی صورت و بدن افراد تبدیل کرده است.

 

محدودیت های انجام لیزر موهای زائد

فرایند لیزر موهای زائد به عنوان یکی از محبوب ترین روش های حذف موهای ناخواسته ی صورت و بدن عموما روشی جامع و فراگیر برای موزدایی محسوب می شود.

اما برای انتخاب این روش به عنوان راه حلی برای خلاصی از شر موهای زائد، محدودیت هایی وجود دارد. این محدودیت ها مربوط به شرایط سنی، فیزیکی و پزشکی می باشد.

برای افرادی که هنوز به 14 سالگی نرسیده اند، فرایند لیزر موهای زاید نمی تواند انتخاب مناسبی باشد.

این افراد از نظر پایداری وضعیت هورمون های بدن پایداری قابل قبول نداشته و نتایج حاصل از فرایند لیزر موهای زائد در این افراد مدام تغییر خواهد کرد.

ممکن است بعد از انجام Laser hair removal در افراد کمتر از 14 ساله رویش موهای زائد مجدد اتفاق بیفتد و نیاز به تکرار بیهوده ی این جلسات خواهد بود!

از طرفی بانوان در شرایط شیردهی و بارداری، نمی توانند از نتایج رضایت بخش فرایند لیزر موهای زائد بهره مند شوند و می توانند این تصمیم را به زمان پایان این شرایط موکول کنند.

 

محدودیت های انجام لیزر موهای زائد

 

از طرفی فرایند لیزر موهای زائد برای بانوانی که درگیر سندرم تخمدان پلی کیستیک می باشند نیز نمی تواند انتخاب مناسبی باشد.

در نهایت نکته ی قابل توجه آن است که با توجه به اساس عملکرد فرایند لیزر، هرچقدر تار های موی افراد تیره تر باشد و رنگ پوست روشن تری داشته باشند، روند فرایند Laser hair removal برای آن ها ایده آل تر و ایمن تر خواهد بود.

 

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است؟

در مقایسه با سایر روش های رایج و مرسوم موزدایی که غالبا آسیب های پوستی و عوارض جانبی را نیز به دنبال دارند، لیزر موهای زائد را می توان فرایندی امن و مطمئن در نظر گرفت.

مشاهده مطلب
مزیت لیزر موهای زائد صورت مردان در مقایسه با تیغ

با اینکه در مورد نوجوانان توصیه می شود که شروع پروسه ی Laser hair removal را بعد از بروز نشانه های بلوغ آغاز کنند، اما نمی توان فرایند لیزر موهای زائد را پروسه ای خطرناک برای نوجوانان دانست.

شرط تضمین کننده ی کیفیت و صحت نتایج به دست آمده از فرایند لیزر موهای زاید و بی خطر بودن آن، مشورت باریک پزشک متخصص و مجرب می باشد.

توصیه می شود برای اینکه خیال خود را از هرگونه نگرانی راجع به آسیب های احتمالی راحت کنید، حتما فرایند Laser hair removal بدن خود را به دست یک پزشک ماهر و کاربلد بسپارید.

همچنین دستگاهی که لیزر موهای زائد بدن شما با آن انجام می شود و ابزار های کلینیک انتخاب شده، تاثیر چشمگیری در امن و بی خطر بودن نتیجه ی حاصل از فرایند Laser hair removal بدن شما خواهد داشت.

همچنین رعایت نکات مراقبتی لازم در دوران نقاهت و بازیابی فرایند لیزر موهای زائد، برای دستیابی به یک نتیجه ی رضایت بخش و جلوگیری از ایجاد آسیب های پوستی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 

عوارض و خطرات لیزر موهای زائد برای نوجوانان

طبق گفته ی بسیاری از پزشکان و متخصصان حوزه ی زیبایی، فرایند لیزر موهای زائد را نمی توان بالقوه پروسه ای خطرناک و همراه با آسیب های جدی دانست.

اما پیشینه ی سلامتی و اشتباه در انتخاب جزئیات فرایند Laser hair removal ممکن است باعث بروز آسیب ها و عوارض جانبی در افراد شود.

برای مثال پزشکی که انجام تکنیک های لیزر موهای زاید بدن خود را به او می سپارید و یا کلینیکی که تصمیم می گیرید از خدمات و مشاوره های آن بهره مند شوید، دو مورد مهم در جهت دهی نتیجه ی به دست آمده از فرایند لیزر موهای زائد و تعیین کیفیت و امن بودن نتیجه ی حاصل می باشند.

در نظر داشته باشید که تقریبا تمام آسیب های پوستی و عوارض جانبی که ممکن است پس از فرایند لیزر موهای زائد با آن روبرو شوید، عارضه هایی کم خطر و موقتی بوده و راه های متنوعی برای رفع و ترمیم این عوارض وجود خواهد داشت.

موارد زیر، بخشی از عوارض جانبی انجام فرایند لیزر موهای بدن در شرایط نادرست خواهند بود:

  1. آسیب های پوستی نظیر پوسته پوسته شدن، کبودی و یا تغییر رنگ
  2. تورم و یا التهاب ناحیه ی مورد نظر
  3. ایجاد زخم و احتمال بروز عفونت های پوستی

 

نکات مهم قبل از انجام لیزر موهای زائد برای نوجوانان

برای دستیابی به ایده آل ترین و مطلوب ترین نتیجه ی ممکن از فرایند لیزر موهای زائد، توجه به برخی از نکات قبل از انجام لیزر موهای زاید ضرورت دارد.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد بیکینی و مراقبت های آن

در هنگام انجام جلسات مشاوره با پزشک و یا مشاوران کلینیک مورد نظر، نکاتی تحت عنوان آمادگی های قبل از فرایند لیزر موهای زائد مطرح می شود که رعایت آن ها برای هرچه رضایت بخش تر و کم خطر تر بودن فرایند Laser hair removal ضروری خواهد بود.

موارد زیر، بخشی از آمادگی های کلی قبل از انجام فرایند لیزر موهای زائد می باشند. توصیه می شود توصیه های جزئی تر و اختصاصی مربوط به خود را قبل از شروع جلسات لیزر موهای زاید از پزشک خود دریافت کنید.

  • ناحیه ی مورد نظر باید یک الی دو روز قبل از انجام لیزر موهای زائد، اصلاح شود.

با توجه به اینکه اشعه ی لیزر روی موهای زائد که در مرحله ی رشد می باشند بیشترین تاثیر را خواهد داشت، این کار برای دریافت کامل ترین نتیجه از فرایند Laser hair removal الزامی می باشد.

  1. از استفاده از مواد آرایشی، کرم ها و لوسیون ها در ناحیه ی مورد نظر در روزی که قرار است لیزر موهای زائد را انجام دهید، خودداری کنید.
  2. حداقل 2 هفته قبل از جلسه ی لیزر موهای زاید، از آفتاب گرفتن و تغییر رنگ پوست خود به روش های مختلف پرهیز کنید.
  3. از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات یک الی دو روز قبل از فرایند لیزر موهای زائد پرهیز کنید.

 

سن مناسب لیزر موهای زائد

با رواج روز افزون فرایند لیزر موهای زائد به عنوان موثر ترین و ایده آل ترین روش حذف موهای زائد، افراد زیادی از گروه های سنی مختلف متقاضی انجام فرایند Laser hair removal شده اند.

با اینکه در مورد حداقل سن شروع فرایند لیزر موهای زائد در میان پزشکان اختلاف نظر وجود دارد، با این حال یک سری دستورالعمل های کلی در این زمینه وجود دارد که اغلب کارشناسان حوزه ی زیبایی از آن پیروی می کنند.

متخصصان دنیای زیبایی، با اینکه انجام فرایند لیزر موهای زاید را برای نوجوانان مجاز می دانند، اما این فرایند را برای نوجوانان قبل از 12 سال توصیه نمی کنند.

حساسیت پوست در این سن که منجر به تشدید احتمال بروز آسیب های پوستی می شود، عدم توانایی در انجام دقیق مراقبت های دوران نقاهت و عدم تحمل شرایط طی فرایند لیزر موهای زائد از جمله دلایلی است که باعث نامناسب بودن Laser hair removal برای افراد زیر 12 سال می شود.

با رسیدن نوجوانان به 16 سالگی و تقویت شرایط جسمی آن ها، می توانید با خیال راحت فرایند لیزر موهای زائد را به عنوان معقول ترین و موثر ترین روش حذف موهای ناخواسته ی بدن به آن ها پیشنهاد کنید و نتایج دائمی رضایت بخش این فرایند را به آن ها هدیه دهید.

مشاهده مطلب
زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *