درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا لیپوماتیک قابل برگشت است

آیا لیپوماتیک قابل برگشت است

امروزه داشتن چربی زائد یکی از مشکلاتی است که به دلیل رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب اکثر مردم با آن درگیر هستند. یکی از رایج ترین راه برای رفع چربی زائد انجام عمل زیبایی لیپوماتیک است؛ اما قبل از انجام lipomatic لازم است بدانید که آیا فرد مناسبی برای انجام پیکرتراشی هستید؟

 

آیا لیپوماتیک قابل برگشت است

 

 

عمل زیبایی لیپوماتیک نمی تواند باعث کاهش وزن شود پس اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید عمل زیبایی lipomatic نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

عمل زیبایی لیپوماتیک مناسب افرادی است که دارای شاخص بدنی زیر 35 باشند و چاق نباشند. در صورتی شما می توانید از عمل زیبایی پیکرتراشی استفاده کنید که مطمئن باشد چربی های زائد بدن شما با ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی مناسب رفع نمی شود.

در این صورت شما می توانید به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک اقدام کنید. پیشنهاد می شود قبل از انجام عمل زیبایی lipomatic برای این که نتیجه موفقیت آمیزی در پیش داشته باشید درباره عمل زیبایی پیکرتراشی آگاهی لازم را کسب کنید.

عمل زیبایی لیپوماتیک علاوه بر این که به حذف سلول های چربی زائد بدن کمک می کند به رسیدن به اندامی بهتر هم کمک می کند. با رسیدن به اندام زیباتر اعتماد به نفس شما هم افزایش می یابد.

البته باید قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک در انتخاب پزشک مناسب و متخصص هم دقت کنید. به این دلیل که اگر فرد مناسبی را برای انجام عمل زیبایی lipomatic انتخاب نکرده باشید نمی توانید نتیجه خوبی از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی داشته باشید و به اندام ایده آل خود برسید.

 

آیا نتایج به دست آمده از لیپوماتیک دائمی است؟

برای رسیدن به جواب سوال بهتر است در ابتدا به توضیح کوتاهی از چگونگی عمل زیبایی پیکرتراشی پرداخته شود. انجام عمل زیبایی لیپوماتیک توسط پزشک متخصص زیبایی صورت می گیرد.

 

آیا نتایج به دست آمده از لیپوماتیک دائمی است

 

پزشک متخصص زیبایی قبل از انجام عمل زیبایی lipomatic مناطقی که دارای سلول های چربی زائد است و نیاز به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک دارد را علامت گذاری می کند.

سپس طبق صلاح دید خود بیهوشی موضعی یا عمومی را بر بدن شما اعمال می کند. بعد از تاثیر گذاشتن ماده بیهوشی عمل زیبایی پیکرتراشی را آغاز می کند. در عمل زیبایی لیپوماتیک از لوله ای باریک که از خلاء پر شده است استفاده می شود.

لوله مورد استفاده در عمل زیبایی لیپوماتیک کانول نام دارد. کانول با تکان هایی که پزشک به کانول وارد می کند و با فشاری که به بافت چربی زائد ایجاد می شود باعث جدا شدن سلول های چربی زائد زیر پوست می شود.

مشاهده مطلب
تاثیر بارداری بعد از لیپوماتیک

سلول های چربی زائد جدا شده با مکش ایجاد شده در کانول از بدن خارج می شود. از این نظر که سلول های چربی خارج شده طی عمل زیبایی lipomatic دیگر به بدن برگشت داده نمی شود می توان گفت که نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک دائمی است.

اما نباید انتظار دیدن نتیجه عمل دائمی عمل زیبایی لیپوماتیک را به محض اتمام عمل زیبایی lipomatic داشته باشید. به این دلیل که معمولا عمل زیبایی پیکرتراشی با کبودی و تورم همراه است که باعث می شود بعد از انجام عمل زیبایی lipomatic نواحی که عمل انجام شده حجیم دیده شود.

در این صورت تا فروکش نکردن تورم و کبودی نمی توانید نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک را به درستی و به طور کامل مشاهده کنید.

 

بازگشت سلول های چربی بعد از لیپوماتیک

همانطور که گفته شد سلول های چربی زائد خارج شده از بدن توسط لوله کانول در طی عمل زیبایی لیپوماتیک، دیگر به بدن بازگشت داده نمی شود.

اما در صورتی که رژیم غذایی مناسبی را رعایت نکنید و بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ورزش را کنار بگذارید با افزایش وزن سلول های چربی زائد جدید در منطقه ای که عمل زیبایی پیکرتراشی انجام شده ایجاد می شود.

در این صورت نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک تحت تاثیر قرار می گیرد و دوباره در همان نواحی سلول های چربی زائد را مشاهده خواهید کرد.

البته در صورتی پزشک مناسبی را برای انجام عمل زیبایی lipomatic انتخاب کرده باشید دیر تر با مشکل برگشت سلول های چربی زائد مواجه می شوید.

به این دلیل اگر پزشک انتخابی شما پزشک متخصص زیبایی باشد با توجه به فرم بدن شما عمل زیبایی لیپوماتیک را انجام می دهد.

در این صورت با حذف به اندازه ی سلول های چربی زائد زیر پوست زمان بیشتری طول می کشد تا سلول های جدید چربی زائد جای سلول های چربی زائد حذف شده را بگیرد.

البته اگر بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک با رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن وزن خود را ثابت نگه دارید می توانید نتیجه عمل زیبایی پیکرتراشی را برای همیشه داشته باشید.

 

آیا لیپوماتیک نیاز به انجام مجدد دارد؟

همانطور که قبلا گفته شد با این که نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک دائمی است و سلول های چربی زائد خارج شده از بدن در طی عمل زیبایی lipomatic ، به بدن بازگشت داده نمی شود.

اما همانطور که می دانید همه سلول های چربی بدن در طی عمل زیبایی لیپوماتیک از بدن خارج نمی شود و در صورت افزایش وزن امکان بزرگ شدن سلول های چربی بدن و به دنبال آن تغییر فرم بدن وجود دارد.

مشاهده مطلب
آیا لیپوماتیک درد دارد؟

و با توجه به نکات گفته شده با افزایش وزن امکان ایجاد سلول های چربی زائد جدید در منطقه ای که عمل زیبایی لیپوماتیک انجام شده هم وجود دارد.

اما امکان ایجاد سلول های چربی جدید در ناحیه که عمل زیبایی لیپوماتیک انجام نشده است بیشتر از ناحیه ای است که در آن عمل زیبایی پیکرتراشی انجام گرفته است.

بنابراین در صورتی که رژیم غذایی مناسب را رعایت نکنید و وزنتان را پایدار نگه ندارید ممکن است نیاز به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک مجدد پیدا کنید.

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک برای جلوگیری از تکرار عمل

برای این که به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک مجدد نیاز پیدا نکنید باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید. در پایین برخی نکات مهم که باید در رژیم غذایی شما رعایت شود برای شما گفته شده است.

 1. غذا های پرچرب را جایگزین غذا های کم چرب کنید.
 2. سبزیجات به مقدار زیاد را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 3. تا حد امکان به مقدار کمی گوشت مصرف کنید.
 4. از حبوبات مانند لوبیا به مقدار زیاد در برنامه غذایی استفاده کنید.
 5. آب زیاد بنوشید. مصرف مقدار زیاد آب می تواند به کنترل گرسنگی، پایداری سطح بالای سوخت و ساز بدن و به هضم غذا کمک کند.
 6. حتما پروتئین های بدون چربی را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 7. استفاده از غلات را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.
 8. به جای خوردن 3 وعده غذایی در روز، تعداد وعده غذاییتان را کوچک تر کنید و آن را افزایش دهید و به 5 تا 7 وعده غذایی کوچک تقسیم کنید. خوردن چند وعده غذایی کوچک می تواند به تقویت سوخت و ساز بدن، پایداری سطح انرژی بدن و کنترل گرسنگی کمک می کند.
 9. حتما در رژیم غذایی خود از غذاهای دارای ویتامین C مانند میوه ها و ویتامین B12 مانند ماهی استفاده کنید.
 10. حتما از غذاهای دارای فیبر مانند میوه، سبزیجات و غلات کامل در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 11. در رژیم غذایی خود حتما از غذا های دارای پروبیوتیک مانند ماست و غذاهای تخمیر شده قرار دهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیپوماتیک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *