درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا آرایش پس از تزریق بوتاکس مجاز می باشد؟

آیا آرایش پس از تزریق بوتاکس مجاز می باشد؟

تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین درمان های زیبایی و آرایشی است. در درمان زیبایی Botox injection از سم ترشح شده از باکتری بوتولینوم استفاده می شود. معمولا باکتری بوتولینوم این سم را در مواد غذایی ترشح می کند.

 

آیا آرایش پس از تزریق بوتاکس مجاز می باشد

 

مصرف غذایی که در آن سم ترشحی باکتری بوتولینوم وجود داشته باشد باعث ایجاد مسمومیت غذایی می شود؛ اما امروزه کاربرد هایی از این سم پیدا شده که برای بدن انسان مفید است. یکی از این کاربرد های مفید درمان زیبایی تزریق بوتاکس است.

درمان زیبایی تزریق بوتاکس برای موارد مختلفی استفاده می شود؛ که در پایین برخی از مواردی که درمان زیبایی Botox injection می تواند بر آن موثر باشد نام برده شده است.

 1. تعریق بیش از حد
 2. میگرن
 3. رفع چین و چروک صورت
 4. اسپاسم های عضلانی مانند اسپاسم گردن
 5. بیش فعالی مثانه
 6. تنبلی چشم
 7. میگرن

بیشتر استفاده درمان زیبایی تزریق بوتاکس بر روی صورت است. برای انجام درمان زیبایی Botox injection بر روی صورت باید به موارد مختلفی مخصوصا به مراقبت های بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection بر صورت دقت کنید.

غیر این صورت ممکن است بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection نتیجه دلخواهتان را از Botox injection مشاهده نکنید. یکی دیگر از مواردی که به توجه زیادی قبل از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس نیاز دارد، انتخاب دکتر مناسب برای درمان زیبایی بوتاکس است.

در صورتی که دکتر انتخابی شما متخصص زیبایی نباشد و تجربه ای در Botox injection نداشته باشد ممکن است نتواند تزریق بوتاکس را بخوبی انجام دهد و بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection، با عوارض و خطرات احتمالی آن مواجه شوید.

 

تزریق بوتاکس چه نتایجی خواهد داشت؟

پس از گذشت مدتی از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس، بوتاکس تزریق شده بر روی اعصاب ناحیه ای که تزریق انجام شده تاثیر می گذارد و آن ها را غیر فعال می کند. در این صورت دیگر اعصاب پیامی ارسال نمی کنند.

 

تزریق بوتاکس چه نتایجی خواهد داشت

 

برای مثال در تعریق بیش از حد کف دست، تعریق بیش از حد به دلیل بیش فعالی اعصاب و پیام های بیش از حد ارسال شده به غدد ترشح کننده عرق کف دست است و در صورتی که این اعصاب بر اثر تزریق بوتاکس غیر فعال شوند تعریق تا حد زیادی کاهش می یابد.

عملکرد درمان زیبایی تزریق بوتاکس در صورت هم به همین گونه است و با غیر فعال شدن اعصاب صورت بر اثر Botox injection دیگر پیامی مبنی بر انقباض عضلات صورت ارسال نمی شود و عضلات منقبض باز می شود و به همین ترتیب چین و چروک هم کاهش یابد.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

معمولا بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس ایجاد کمی تورم و کبودی عادی است اما تورم و کبودی ایجاد شده باعث می شود شما نتوانید نتیجه انجام درمان زیبایی Botox injection را به خوبی مشاهده کنید.

اما جای نگرانی نیست تورم و کبودی حاصل از انجام درمان زیبایی Botox injection تا 3 روز بعد از گذشت تزریق بوتاکس فروکش می کند و شما می توانید از مشاهده نتیجه انجام درمان زیبایی Botox injection لذت ببرید.

اما در صورتی که زمان بهبودی کبودی و تورم بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection بیشتر از 3 روز طول کشید حتما به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید تا داروهای ضد تورم برای کاهش تورم بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس تجویز کند.

 

آیا بعد از تزریق بوتاکس می توان آرایش کرد؟

مواد آرایشی در صورتی که دارای مواد ضد عفونی کننده مانند گلیکولیک اسید و مواد ضد باکتریایی مانند سالیسیلیک اسید باشد ضرری برای پوست برای بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس ندارد.

اما در صورتی که این مواد در مواد آرایشی وجود داشته باشد ممکن است آرایش کردن با این مواد بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس باعث التهاب و قرمزی پوست شود.

یکی از نکات مراقبتی مهم بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس این است که تا یک روز پس از انجام درمان زیبایی Botox injection ناحیه ای که تزریق انجام شده است را مالش ندهید.

از آن جایی که انجام آرایش با مالش همراه است، انجام آرایش تا یک روز بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس توصیه نمی شود.

به این دلیل که اگر ناحیه ای که بوتاکس انجام شده را بمالید ممکن است مواد بوتاکس حرکت کند و به نواحی اطراف آن برود و تاثیر بگذارد و نتیجه درمان زیبایی تزریق بوتاکس را تحت تاثیر قرار دهد.

اما انجام آرایشی که با مالش همراه نباشد بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس نمی تواند مشکلی را به دنبال داشته باشد.

 

انجام چه کارهایی بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است؟

بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection باید از انجام برخی کار ها اجتناب کنید تا نتیجه حاصل از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس شما تحت تاثیر قرار نگیرد و با عوارض جانبی و خطرات احتمالی درمان زیبایی Botox injection مواجه نشوید.

در پایین برخی از کار هایی که باید بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس از انجام آن ها اجتناب کنید برای شما ذکر شده است.

 • همانطور که گفته شد از ناحیه ای که تزریق انجام شده را مالش ندهید و از لمس کردن آن ناحیه بپرهیزید.
 • تا چند روز از خوردن مواد الکل دار پرهیز کنید. به این دلیل که الکل احتمال خونریزی بعد از انجام درمان زیبایی بوتاکس را افزایش می دهد.
 • تا چند ساعت بعد از انجام درمان زیبایی دراز نکشید.
 • از خوردن داروهای مسکن خودداری کنید.
 • از انجام فعالیت های شدید و ورزش های سنگین تا چند روز بعد از انجام درمان زیبایی اجتناب کنید.
 • به مدت 24 ساعت از لایه بردار های شیمیایی و لیزر و میکرودرم ابریشن استفاده نکنید.
 • بدون تجویز دکتر متخصص زیبایی دارویی مصرف نکنید و حتما قبل از مصرف هر دارویی از دکتر متخصص زیبایی خود مشورت بگیرید.
 • از مصرف دارو های رقیق کننده خون، شل کننده عضلانی، جنسینگ، ایبوبروفن، آسپرین خودداری کنید.
مشاهده مطلب
شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس به چه شکل است

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

برای این که بهترین نتیجه را از درمان زیبایی Botox injection بگیرید باید علاوه بر اجتناب کردن نباید ها به انجام نکات مراقبتی درمان زیبایی تزریق بوتاکس هم بپردازید. برخی از نکات مراقبتی درمان زیبایی Botox injection برای شما در پایین ذکر شده است.

 • در صورتی که بعد از انجام درمان زیبایی دچار تورم شدید می توانید برای کاهش آن از کمپرس سرد یا تکه ای یخ استفاده کنید.
 • برای کاهش تورم ایجاد شده بعد از انجام درمان زیبایی می توانید با مراجعه به پزشک متخصص زیبایی از پزشک متخصص زیبایی خود بخواهید داروی ضد تورم برای شما تجویز کند.
 • اگر دچار کبودی بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection شدید می توانید از کرم های ضد کبودی و ویتامین k برای کاهش کبودی و تسریع بهبودی آن استفاده کنید.
 • حتما قبل از انجام درمان زیبایی Botox injection از پزشک متخصص زیبایی خود نکات مراقبتی درمان زیبایی تزریق بوتاکس را برای اطمینان بیشتر بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *