درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد روی تاتو

لیزر موهای زائد روی تاتو

لیزر موهای زائد در ایران و جهان زمان زیادی است که در حال استفاده و گسترش است، علت این موضوع علاقه مردان و زنان به پاکیزگی پوست و خلاصی از شر موهای زائد است.

 

لیزر موهای زائد روی تاتو

 

Laser hair removal در واقع اشعه ای است که با طول موج مشخص در سطح اول زیر پوست رنگدانه ملانینی را هدف گرفته و از بین خواهد برد و در نتیجه باعث عدم به وجود آمدن مو و جلوگیری از رشد آن می شود.

 

آیا روی تاتو می توان لیزر موهای زائد انجام داد؟

 

آیا روی تاتو می توان لیزر موهای زائد انجام داد؟

پاسخ این سوال به طور قطع منفی است. وجود هرگونه، خالکوبی و تاتو در محل لیزر موهای زائد علاوه بر اینکه نتایج را کمرنگ می کند موجب به وجود آمدن سوختگی می شود. هر فردی ممکن است به هر دلیل بر روی بدن خود تاتو انجام دهد.

تاتو از اشکال مختلف گرفته تا حتی خط لب، خط چشم و غیره می تواند انجام شود اما علاوه بر ضرری که برای بدن دارد، فرد را دچار مشکلاتی خواهد کرد.

Laser hair removal بر روی تاتو به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که وجود ماده های شیمیایی در جوهر تاتو برای پوست مشکلاتی را به وجود می آورد و همچنین می تواند باعث شود که نتایج به دست آمده از لیزر موهای زائد قابل قبول نباشند.

برخی از پزشکان این مسئله را چندان جدی نمی دانند و حتی با وجود تاتو این کار را انجام می دهند اما این مسئله مهم است و باید به آن توجه شود و در نتیجه دقت داشته باشید که قبل از انجام لیزر موهای زائد در مورد وجود تاتو حتما باید با پزشک متخصص خود صحبت کنید.

مشورت با پزشک متخصص خود پیش از انجام لیزر موهای زائد در ناحیه ای پوست که تاتو انجام شده است می تواند باعث شود تا نتایج به دست آمده باب میل شما باشد و حتی انتخاب های درستی نیز بر اساس آن ها انجام شود.

 

لیزر موهای زائد به عنوان یکی از بهترین روش های درمانی برای از بین بردن موهای زائد شناخته شده است به طوری که امتحان خود را پس داده و افراد زیادی امروزه نسبت به انجام آن اقدام می کنند.

البته باید دقت داشت که نتایج به دست آمده از laser hair removal با توجه به نوع و رنگ پوست و نوع و رنگ مو متفاوت است.

مشاهده مطلب
رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به دلیل رسوخ به ناحیه ملانینی پوست، موها را از بین می برد و چون ملانین باعث به وجود آمدن رنگدانه است پس به همین دلیل هرچقدر موها مشکی تر باشد تاثیر گذاری Laser hair removal بیشتر خواهد بود، توجه داشته باشید که علاوه بر آن لیزر موهای زائد بر روی پوست های روشن بیشتر از پوست های تیره تاثیر می گذارد و موها را به راحتی از بین خواهد برد.

تاثیر لیزر موهای زائد علاوه بر نوع و رنگ پوست و مو به سلامت عمومی بیمار هم مرتبط است.

به طور مثال بیمار هایی که دچار اختلالات هورمونی هستند اصلا مورد مناسبی برای انجام laser hair removal نخواهند بود، در چنین شرایطی پیشنهاد می شود که بیماران ابتدا بیماری هورمونی خود را درمان کنند و سپس به رفع موهای زائد خود با استفاده از لیزر موهای زائد بپردازند.

همان طور که گفته شد اگر فرد دارای پوستی خیلی تیره باشد و یا خودش پوستش را برنزه کرده باشد چه از طریق سولاریوم و چه از طریق حمام آفتاب، می توان گفت این فرد نیز مورد مناسبی برای لیزر موهای زائد نیست.

Laser hair removal با اشعه ای که به آن می تاباند این سوختگی حاصل از سولاریوم را بیشتر می کند و به احتمال زیاد باعث به وجود آمدن لک هایی در پوست می شود، حتی در برخی مواقع به دلیل تیرگی پوست ممکن است نتایج به دست آمده نیز قابل قبول نباشند.

 

نتایج ناشی از لیزر موهای زائد روی تاتو

همان طور که گفته شد توصیه اکید می شود تا از لیزر موهای زائد بر روی نواحی که تاتو وجود دارد بپرهیزید چرا که این مسئله می تواند برای شما و پوستتان خطر آفرین باشد.

همان طور که گفته شد لیزر موهای زائد دارای طول موج مشخص و رنگ مشخصی است. این اشعه در قسمت هایی که می خواهید Laser hair removal انجام دهید، بیشتر از اینکه جذب مو شود جذب تاتو می شود و به بافت پوست شما آسیب وارد خواهد کرد و حتی می تواند تاتو را نیز کمرنگ کند.

تاتو هم مانند رنگ پوست تیره و یا برنزه کردن گزینه مناسبی برای انجام laser hair removal نیست چرا که همان طور که گفته شد پوستی که روی آن لیزر موهای زائد انجام می شود بهتر است روشن باشد.

جدا از این مسئله به دلیل اینکه جوهر تاتو به زیر پوست فرد رسوخ کرده است برخورد اشعه لیزر با این جوهر باعث به وجود آمدن سوختگی، تاول، زخم و عوارضی دیگر می شود.

مشاهده مطلب
آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است؟

 

آیا دستگاه لیزر موهای زائد با لیزر تاتو یکسان است؟

شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که چگونه برای از بین بردن تاتو از لیزر استفاده می شود اما این لیزر با لیزر موهای زائد متفاوت است؟

پاسخ این سوال شاید کمی ساده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. پاسخ در این مسئله است که ماهیت این دو لیزر کاملا از هم جدا و متفاوت می باشد و با دو دستگاه مختلف انجام می شود.

laser hair removal یا لیزر موهای زائد با دستگاهی انجام می شود که دارای طیف نوری نیست و با یک اشعه مشخص و یکسان لیزر موهای زائد را انجام می دهد اما در دستگاه لیزر تاتو و خالکوبی مسئله کاملا متفاوت است.

لیزر تاتو دستگاهی است با طیف رنگی و اشعه ای مختلف که برای از بین بردن تاتو در درجه های متفاوت از آن استفاده می شود و باعث کم رنگ شدن و پاک شدن تاتو و خالکوبی می شود.

مسئله ای که اینجا بسیار حائز اهمیت است این است که اگر شما می خواهید قسمت هایی که تاتو دارد را لیزر کنید مثل پشت لب و باقی قسمت ها باید قسمت تاتو شده مثلا خط لب را بپوشانید چرا که اگر اشعه دستگاه لیزر موهای زائد به آن برخورد کند، علاوه بر کمرنگ شدن تاتو موجب به وجود آمد برآمدگی و تاول می شود و ممکن است دچار عوارض پوستی شوید که درمان آن بسیار سخت و زمان بر باشد.

 

آیا بعد از لیزر موهای زائد می توان تاتو کرد؟

راجع به تاتو کردن پس از لیزر موهای زائد باید گفت این مسئله هیچ مشکل و مانعی به وجود نمی آورد اما شرایط دارد که فرد حتما باید آن را رعایت کند اگر نه دچار مشکل می شود.

فرد باید دوره کامل لیزر موهای زائد یا laser hair removal خود را طی کند و مطمئن باشد که دیگر به لیزر نیاز پیدا نمی کند که البته احتمال این مسئله بسیار کم است.

چرا که هر فردی در سال حداقل یک بار نیاز به تکمیل درمان لیزرموهای زائد خود دارد اما با این حال اگر مطمئن است که دیگر آن قسمت از بدن خود را که در آن قصد خالکوبی دارد لیزر موهای زائد نمی کند، می تواند پس از اتمام دوره و گذشت مدت زمانی 2 ماهه به انجام تاتو بپردازد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه‌ لیزر موهای زائد   مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد مردان و تاثیرات ناشی از آن

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *