جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان را بیشتر بشناسید!

جدیدترین روش کاشت مو
امتیاز به این محتوا

خوشبختانه از زمانی که روش های مختلف پیوند طبیعی مو به دنیا معرفی شد، انسان دیگر نگران طاسی سر نبوده و نخواهد بود. البته قطعا این موضوع برای همه ما به خوبی روشن است که مراقبت از مو برای حفظ سلامت آن، اولویت دارد. در واقع باید مانع از ریزش مو شویم و این اتفاق به دلیل ابتلا به بیماری، شیمی درمانی، تغذیه نادرست، استرس و سبک نادرست زندگی و حتی ژنتیک رخ می دهد. بنابراین زمانی که متوجه می شوید در هر بار شانه زدن، ریزش مو بیشتر شده و یا روی لباس، بالشت و… شاهد تارهای زیادی مو هستید، زنگ خطر ریزش مو به صدا درآمده است و باید درمان را سریعا آغاز نمایید. با این حال در برخی موارد به دلیل کوتاهی در درمان و یا موفقیت آمیز نبودن آن، فرد به طاسی دچار می شود.

عکس از جدیدترین روش پیوند مو در تهران

در این صورت تا قبل از اینکه بانک مو ضعیف بشود، برای پیوند مو اقدام نمایید. البته در میان روش هایی که برای این منظور وجود دارد، شاید تمایل داشته باشید جدیدترین روش کاشت مو برای شما ارائه شود اما انتخاب روش، به تشخیص متخصص بستگی دارد. در میان کلینیک هایی که در زمینه پیوند مو فعالیت می کنند، می توانید جدیدترین متدهای کاشت مو را تحت نظر متخصصین مارال سلامت ایرانیان تجربه کنید.

جدیدترین روش کاشت مو [رکورددار بیشترین نتیجه موفقیت آمیز در در دنیا]

جدیدترین روش های کاشت مو در ایران و جهان در سال ۱۴۰۲ (2023)

در مقالات متعدد سعی کرده ایم در مورد پیوند طبیعی مو و روش های متنوعی که برای این منظور وجود دارد، به طور مفصل صحبت کنیم. اما شاید این سوال به ذهن شما رسیده باشد که در میان این متدها، جدیدترین روش های پیوند مو کدامیک هستند:

کاشت مو میکروگرافت (Micro Graft)

یکی از بهترین و جدیدترین روش ها برای پیوند مو، روش میکروگرافت است. در صورتی که صلاحیت شما برای استفاده از این روش توسط متخصص تایید گردید، کاشت مو شروع خواهد شد. در ابتدا باید پوست سر تراشیده شود. سپس استریل پوست برای جلوگیری از بروز عفونت و به دنبال آن بی حسی به منظور جلوگیری از درد، انجام می شود.

کاشت مو میکروگرافت (Micro Graft)

برای پیوند مو به این روش، از تکنیک های تریکوفیتیک اسکارلت و هولدرهای اتوماتیک استفاده می گردد که متخصص براساس میزان طاسی سر، یک از آن ها را انتخاب می کند. بعد از برداشت فولیکول، نوبت به کاشت مو می رسد. در محل پیوند، سوراخ هایی توسط دستگاه میکرو ایمپلنتر ایجاد می شود تا فولیکول ها در این حفره ها قرار گیرند. روش میکروگرافت چند مزیت اصلی دارد:

 1. یکی از بهترین روش هایی که کمک می کند به تراکم بسیار خوبی از رشد مو برسید، روش میکروگرافت است.
 2. با توجه به اینکه برداشت مو از قسمت بانک مو به کمک دستگاه انجام می شود، دقت کار بسیار بالا بوده و لذا خطر تشکیل اسکار در پوست وجود ندارد.
 3. همچنین در روش میکروگرافت هم استخراج و هم پیوند مو، با دستگاه انجام می شود. به این معنا که دست با فولیکول تماس ندارد لذا خطر عفونت و پس زدن پیوند وجود نخواهد داشت.
 4. استفاده از دستگاه در کاشت مو با روش میکروگرافت باعث افزایش سرعت کار و کوتاه شدن مدت زمان لازم برای پیوند خواهد شد.
 5. در کاشت مو جدیدترین روش از ماده بی حسی کمتری استفاده می شود.
 6. برای همه ما مهم است که بعد از کاشت، رشد مو فرم طبیعی داشته باشد و با روش میکروگرافت چنین شرایطی فراهم می شود.
 7. ممکن است به دلیل ابتلا به نوعی بیماری، شیمی درمانی، قارچ پوست سر و… به طاسی دچار باشید. برخی از افراد گمان می کنند باید از این پس، طاسی سر را تحمل کنند اما ایمپلنت مو با روش میکروگرافت در چنین مواردی بسیار مفید خواهد بود.

کاشت مو DHI

کاشت مو DHI

دومین روش کاشت مو که به عنوان جدیدترین روش شناخته شده است، پیوند مو با روش DHI نام دارد. برای انجام این روش، بعد از تایید صلاحیت شما توسط متخصص، سر به طور کامل تراشیده و ضدعفونی می شود. سپس دوز معینی از بی حسی استفاده خواهد شد. فولیکول های مو به کمک دستگاه میکروپانچ از بانک مو جدا شده و داخل آن قرار می گیرند. سپس در محل پیوند، پیستون تعبیه شده در دستگاه فشار داده می شود تا فولیکول خارج شده و در پوست سر قرار گیرد. پیوند طبیعی مو با روش DHI چند مزیت دارد:

 1. همانگونه که متوجه شدید، این روش کاشت مو، یک روش مستقیم است یعنی بلافاصله که فولیکول برداشته شد، به محل پیوند منتقل می شود. پس سرعت کار بالا می رود.
 2. از آنجایی که این کار تماما توسط دستگاه انجام می شود، خطر عفونت و آسیب به فولیکول وجود نخواهد داشت. در نتیجه قدرت بانک مو نیز حفظ می شود.
 3. روش DHI (کاشت مو جدیدترین روش) دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد و سریعا می توانید به شرایط عادی زندگی برگردید.
 4. برخلاف برخی از روش های دیگر، خطر تشکیل اسکار در این روش از کاشت طبیعی مو وجود ندارد.
 5. زمانی که موی سر به تراکم و رشد ایده آل رسید، مشاهده خواهید کرد که فرم طبیعی دارد.

پیوند مو به روش جدید بدون جراحی

جدیدترین روش های کاشت مو در سال 203

جدیدترین روش‌های پیوند مو

 1. روش میکروگرافت
 2. روش DHI

مراحل کاشت مو

 1. بررسی سلامت عمومی فرد و صلاحیت او برای کاشت مو
 2. انتخاب روش مناسب براساس قدرت بانک مو و تراکم موی مورد نیاز
 3. اعمال بی‌حسی موضعی در بانک مو و محل پیوند
 4. استریل کردن پوست سر
 5. برداشت و کاشت فولیکول براساس روش انتخابی

هزینه کاشت مو

 1. روش انتخابی برای پیوند مو
 2. تعداد فولیکول مورد نیاز برای کاشت مو
 3. شهرت متخصص و کلینیک انتخابی

زمان رویت نتیجه کاشت مو

بین 9 تا 12 ماه زمان لازم است تا نتیجه نهایی پیوند مو را شاهد باشید.

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو

در صورتی که می خواهید پیوند مو را انجام دهید، باید بدانید که بعد از اتمام کار، رشد مو چگونه پیش می رود تا دچار نگرانی نشوید. برای مثال آیا می دانید ریزش مو مدتی بعد از اتمام کار، طبیعی است؟

هفته اول بعد از کاشت مو

عوارض عمده کاشت مو شامل التهاب پوست سر، تورم، درد، بی حسی پوست و… از چند روز تا یک هفته ادامه دارد. در این زمان استفاده از مسکن برای رفع درد و کمپرس یخ برای برطرف شدن التهاب و تورم، توصیه می شود.

هفته دوم و سوم

در این مدت تمامی زخم های ناشی از برداشت و کاشت مو، بهبود می یابند البته سرعت التیام زخم ها به مراقبت های بعد از پیوند و مهارت متخصص در جریان کاشت بستگی دارد که به پوست سر، آسیب زیادی وارد نشده باشد. همچنین شاهد ریزش موهای پیوند شده خواهید بود. در این صورت اصلا جایی برای نگرانی نیست چون این مسئله طبیعی است.

تغییرات از ماه اول تا ماه دوم

از این زمان، فولیکول ها وارد فاز استراحت می شوند به این معنا که ممکن است ریزش مو حتی در قسمت های دیگر سر که پیوند انجام نشده است، شروع شود. این موضوع نیز طبیعی است و اصلا نباید نگران باشید.

ماه دوم تا سوم

از این مرحله به بعد است که شما می توانید نتیجه پیوند طبیعی مو را شاهد باشید. موی سر شروع به رشد کرده و به همین دلیل پوست قرمز می شود.

ماه چهارم تا ششم

در صورتی که ایمپلنت مو به خوبی انجام شده و مراقبت های بعد از کاشت را جدی بگیرید، در این بازه زمانی، نیمی از موی سر رشد کرده و به خوبی قابل رویت خواهد بود. در واقع در این مرحله، تراکم خوبی از مو را مشاهده می کنید.

ماه هفتم تا دهم

عزیزان توجه داشته باشید که کاشت مو نیاز به زمان کافی دارد تا به خوبی اثربخش بوده و نتیجه مناسب به دست آید. در این زمان، نزدیک به 90 درصد نتیجه پیوند طبیعی مو به دست می آید. تراکم مو بسیار عالی است و رشد خیلی خوبی خواهند داشت.

رشد مو بعد از یک سال

به طور کلی یکسال بعد از ایمپلنت مو، همه چیز تمام شده و رشد طبیعی مو به بهترین شکل ممکن حادث می شود. از این پس شما همان فرم مو با تراکم مورد علاقه خود را خواهید داشت. البته فراموش نکنید که حتی در جدیدترین روش های کاشت مو نیز موی پیوند شده به مراقبت نیاز دارد و باید در انتخاب شامپو، نحوه شانه زدن، تغذیه، سبک زندگی و… دقت کنید تا مجددا ریزش مو رخ ندهد. در غیر این صورت تمامی هزینه ها و زحمات شما هدر رفته و و حتی جدیدترین متدهای پیوند مو نیز از این پس بی فایده خواهند بود.

قیمت جدیدترین روش پیوند مو

هزینه جدیدترین روش کاشت مو

حتماً برای همه متقاضیان ایمپلنت مو این مسأله بسیار مهم است که هزینه این متد زیبایی مقرون به صرفه باشد به همین دلیل است که در کلینیک‌های معتبر در جلسه مشاوره قطعاً پیرامون این موضوع صحبت خواهد شد. به طور کلی ما نمی‌توانیم نرخ واحد و مشخصی را برای پیوند مو در نظر بگیریم چرا که عوامل مختلفی بر این موضوع تأثیر گذاشته و به همین دلیل هزینه پیوند طبیعی مو از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. از جمله مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت پیوند مو عبارتند از:

 1. اولین عامل، نوع روش انتخابی برای کاشت مو است. در حال حاضر روش‌های متنوعی در این زمینه ابداع شده و متخصص براساس شرایط شما، قدرت بانک ‌مو، نوع بانک مو و تراکم فولیکول مورد نظر، بهترین روش را برای شما انتخاب خواهد کرد. هزینه جدیدترین روش کاشت موی طبیعی نسبت به روش‌های قدیمی‌تر بیشتر خواهد شد چرا که در این متد‌های به روز، از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌گردد. اما فراموش نکنید که شما به ازای پرداخت هزینه بیشتر، کاشت طبیعی مو را با ضمانت بالاتری انجام خواهید داد زیرا دقت کار بیشتر می‌شود.
 2. همچنین این مسأله بسیار مهم است که متخصص چه تراکم مویی را برای شما در نظر گرفته است. کسانی که دچار ریزش شدید مو و یا حتی طاسی شده‌اند به تعداد گرافت بیشتری برای پیوند نیاز خواهند داشت. بنابراین این مسأله طبیعی است که قیمت کاشت مو در این دسته از افراد بیشتر شود.
 3. سومین عامل مؤثر بر هزینه جدیدترین روش کاشت مو میزان شهرت متخصص انتخابی است. پزشکان زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند اما هرکدام از آن‌ها عملکرد متفاوتی خواهند داشت. قطعاً متخصصانی که سابقه دیرینه در این زمینه داشته و از طرف دیگر با تکنولوژی‌های مدرن آشنا هستند هزینه بیشتری را دریافت خواهند کرد.
 4. با توجه به اینکه در کلینیک‌های معتبر از تجهیزات مدرن برای کاشت طبیعی مو استفاده شده و همچنین دارای کادر درمان متخصص و حرفه‌ای هستند بنابراین قیمت ایمپلنت مو در این مراکز بیشتر می‌شود. نکته بسیار مهم این است که برخی از افراد برای کاهش هزینه کاشت مو به سراغ مراکزی ‌می‌روند که مبلغ پایین‌تر از حد نرمال را دریافت خواهند کرد. فراموش نکنید که در این کلینیک‌ها کیفیت خدمات ارائه شده بسیار پایین بوده و در نتیجه شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید بهترین نتیجه را از این متد زیبایی به دست بیاورید. کاشته طبیعی ‌مو بسیار حساس است و اگر خطایی در آن اتفاق بیفتد نه تنها به نتیجه مطلوب نرسیده بلکه ممکن است عوارض سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد.
مقاله قبلی
کاشت مو به روش ترکیبی [نتیجه ادغام روش FIT و FUT]
مقاله بعدی
بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو در تهران [مورد تایید انجمن پوست و مو]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید