کاشت مو

جدیدترین روش ­های کاشت ریش در سال 2021

آیا شما از جمله آقایانی هستید که دچار ریزش ریش شده و علی رغم درمان­‌هایی که انجام داده­‌اید، نتیجه مطلوبی به دست نیاورد­ه­‌اید؟ آیا صورت شما ذاتا کم مو است و همیشه آرزو داشته­‌اید ریش پرپشت و زیبایی داشته باشید؟ با کمک جدیدترین روش­ های کاشت ریش، همه این مشکلات حل خواهد شد. متدهای مختلفی برای کاشت ریش وجود دارد که متخصص براساس قدرت بانک مو، دلیل و شدت ریزش ریش، بهترین روش را برای شما انتخاب خواهد کرد. در حال حاضر جدیدترین متد پیوند ریش در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان توسط متخصصین توانمند ما اجرا می­‌شود و شما می­‌توانید با اطمینان خاطر از کیفیت کار، سلامت و زیبایی خود را به دستان توانمند پزشکان این مرکز بسپارید. البته در نهایت باز هم متذکر می­‌شویم که انتخاب روش ایمپلنت ریش بر عهده متخصص بوده و شما نباید تنها به دلیل جدید بودن متد، اصرار به انجام کار با روش خاصی را داشته باشید. در این مقاله شما را با جدیدترین روش ­های ایمپلنت ریش آشنا خواهیم کرد.

فرم مشاوره رایگان

آخرین روش های کاشت ریش
معرفی جدیدترین روش­ های پیوند ریش – مارال سلامت ایرانیان

معرفی جدیدترین روش­ های کاشت ریش

کاشت ریش همانند هر نوع عمل زیبایی دیگری، فرآیندی بسیار حساس است به همین دلیل است که باید در انتخاب متخصص و کلینیک، بسیار حساسیت به خرج دهید تا نهایتا پیوند توسط پزشک حرفه­‌ای و ماهر انجام شود. تنوع در روش­‌های پیوند ریش این امکان را فراهم می‌­کند تا افراد در شرایط مختلف بتوانند از داشتن ریش پرپشت و با مدل زیبا لذت ببرند. در این میان، جدیدترین متدهای کاشت ریش عبارتند از :

 

مشاهده این مطلب : کاشت ریش به روش SUT

 

1- کاشت ریش به روش میکروگرافت

روش میکروگرافت، جدیدترین روش پیوند ریش است که البته همه افراد کاندید مناسبی برای آن نیستند. به طور کلی قبل از اینکه کاشت ریش انجام شود، لازم است سلامت عمومی بدن، دلیل ریزش ریش، شرایط بانک مو و همچنین تراکم موی مورد نیاز در ریش توسط پزشک بررسی گردد. اگر مشخص شد که صلاحیت کاشت ریش با روش میکروگرافت را دارید، کار به صورت زیر انجام میگردد:

1- ابتدا باید پوست صورت و همچنین بانک مو تراشیده شده و استریل شوند.

2- سپس در ادامه، بی­‌حسی این دو قسمت صورت می­‌گیرد تا در حین کار درد نداشته باشید. نکته لازم به ذکر این است که اگر تجربه حساسیت به ماده بی­‌حسی را دارید، در جلسه مشاوره به متخصص اطلاع دهید.

3- سپس براساس تراکم موی مد نظر در ریش، یکی از تکنیک­‌های تریکوفیتیک اسکارلت و هولدرهای اتوماتیک برای اجرای استخراج گرافت مورد استفاده قرار می­گیرد.

4- سپس باید در محل ریش، سوارخ­‌هایی با دستگاه میکرو ایمپلنتر ایجاد شده و فولیکول­‌ها داخل آن­‌ها قرار گیرند. در آن زمان پزشک ابتدا خط ریش را تعیین می­کند تا طبق مدلی که قبلا برای چهره شما انتخاب شده بود، پیوند انجام گیرد. مهارت متخصص در این مرحله تعیین کننده طبیعی به نظر رسیدن ریش بعد از کاشت خواهد بود.

کاشت طبیعی ریش به روش میکروگرافت، چند مزیت برای شما خواهد داشت:

  1. همانگونه که متوجه شدید، در این روش برای استخراج گرافت، از دستگاه استفاده می­‌شود لذا کمترین زخم در بانک مو ایجاد شده و از تشکیل اسکار در امان خواهید ماند.
  2. از آنجایی که ایمپلنت ریش به روش میکروگرافت به طور کامل با دستگاه انجام شده و فولیکول­‌ها با دست تماس ندارند، بنابراین خطر عفونت برطرف شده و شانس موفقیت کار بیشتر خواهد شد.
  3. در صورتی که متخصص به خوبی عمل کند، ریش بعد از کاشت، فرم طبیعی خواهد داشت.
  4. در برخی از موارد مراجعه کنندگانی که به پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان مراجعه می­‌کنند، به دلیل بیماری پوستی و یا شیمی درمانی دچار ریزش شده­اند. روش میکروگرافت برای این دسته از افراد بسیار مناسب خواهد بود.
  5. همچنین این روش دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و نیازی به استراحت طولانی مدت نیست.

2- کاشت ریش به روش DHI

به عنوان یکی دیگر از جدیدترین روش‌­های پیوند ریش، در این قسمت به معرفی روش DHI خواهیم پرداخت که به عنوان روش مستقیم کاشت ریش شناخته شده است. در این روش، فولیکول به کمک دستگاه میکروپانچ برداشته شده و داخل دستگاه باقی می­‌ماند در نتیجه فولیکول از آلودگی­‌های محیطی مصون خواهد ماند. در ادامه کار که قرار است فولیکول داخل پوست قرار گیرد، کافی است پیستون دستگاه فشار داده شود. در واقع به محض اینکه فولیکول از بانک مو برداشته شد، عمل کاشت صورت می­گیرد. بنابراین پیوند ریش با روش DHI چند مزیت دارد:

  1. سرعت بالا در کاشت ریش
  2. جلوگیری از آلوده شدن و عفونت فولیکول­‌ها
  3. دوره نقاهت کوتاه مدت
  4. در امان ماندن از خطر تشکیل اسکار در حل زخم‌­ها
مراحل رشد مو بعد از کاشت ریش
مراحل رشد مو بعد از پیوند ریش

مشاهده این مطلب : هزینه کاشت ریش

مراحل رشد مو بعد از کاشت ریش

موضوع بسیار مهم که لازم می­دانیم در مورد آن صحبت کنیم، روند رشد مو بعد از پیوند ریش است. تغییراتی که در این مدت رخ می­دهد تا نهایتا نتیجه مطلوب باشید، گاها نگران کننده هستند اما لازم است بدانید که طبیعی بوده و بخشی از درمان هستند. در ادامه پیرامون این موضوع توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد:

1-در هفته اول بعد از پیوند ریش، هم در محل پیوند و هم در بانک مو شاهد ورم، التهاب و حتی درد خواهید بود. این عوارض، طبیعی بوده و به تدریج رفع می­‌گردند. البته برای اینکه التهاب و ورم زودتر درمان شوند، می­توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

2- برای اینکه زخم­‌ها در بانک مو و همچنین محل پیوند التیام پیدا کنند، بین دو تا سه هفته زمان نیاز است. هر اندازه به مراقبت­‌های بعد از پیوند ریش بیشتر اهمیت داده و داروهای تجویز شده را در زمان منظم مصرف کنید، زخم­‌ها زود‌تر بهبود پیدا خواهند کرد. البته نباید این موضوع را فراموش کرد که میزان آسیب به پوست و ایجاد زخم در حین برداشت و کاشت فولیکول، به مهارت متخصص بستگی دارد.

3- نگرانی مراجعه کنندگان دقیقا از ماه اول تا دوم آغاز خواهند شد چون شاهد ریزش ریش هستند. در این زمان فکر می­‌کنند پیوند ریش شکست خورده و تمامی زحمات هدر رفته است. اما لازم است بدانید که این اتفاق، بخشی از روند درمان است چون فولیکول وارد فاز استراحت شده است.

4- تقریبا از ماه دوم تا سوم است که شاهد رشد طبیعی ریش خواهید بود. در این زمان متوجه تغییر رنگ پوست صورت خواهید شد که ملتهب و قرمز شده است. چون در این زمان فولیکول­‌ها شروع به رشد کرده و خون‌رسانی در پوست افزایش پیدا میکند.

5- نیمی از نتیجه کاشت ریش را می­توانید از ماه چهارم تا ششم مشاهده کنید البته منوط بر اینکه ایمپلنت ریش به خوبی پیش رفته و توصیه­‌های متخصص بعد از کاشت را عملی کرده باشید. البته در صورتی که نیاز به ترمیم تراکم باشد، در این مدت زمان باید اقدامات لازم انجام شود.

6- تقریبا بعد از ده ماه، تراکم بسیار خوب مو در ریش به دست می آید. در نهایت بعد از یک‌سال، همان مدل ریش که مد نظر داشتید با تراکم ایده‌­آل، به دست آمده است.

البته نباید فراموش کنید که این بازه­‌های زمانی ممکن است براساس شرایط فرد، ابتلا به عوارض احتمالی، روش کاشت و… تفاوت داشته باشد و حتی شامل جدیدترین روش ­های کاشت ریش نیز می­‌شود. همچنین نکته­‌ای که لازم است در پایان به آن اشاره کنیم، ماندگاری فولیکول­‌ها است. بعد ایمپلنت ریش باید به خوبی از خود مراقبت کنید تا هیچ آسیبی به فولیکول­‌ها وارد نشود در غیر این صورت جدیدترین متدهای پیوند ریش نیز شکست خورده و نتیجه­‌ای که مننتظر آن بودید به دست نمی‌­آید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا