تزریق ژل خط خنده – قیمت، ماندگاری و بهترین مارک ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده
امتیاز به این محتوا

در برابر آینه بایستید و لبخند بزنید. در دو طرف لب ها، یک خط مشاهده خواهید کرد که به آن خط لبخند گفته می شود. با افزایش سن و کاهش توان سلول های پوستی در تولید کلاژن، قدرت ترمیم خط خنده کاهش یافته و این شکاف هر روز عمیق تر خواهد شد. افرادی که خنده رو هستند، در سنین پایین تر شاهده خط لبخند خواهند بود. به هر حال هر چین و چروک و خطی که در چهره ایجاد می شود، سن انسان را بالا خواهد برد. اما جایی برای نگرانی نیست.

در علم پزشکی روش های مختلفی برای رفع این تغییرات ناخوشایند چهره وجود دارد که برای مثال می توان به تزریق ژل خط خنده اشاره نمود. در حال حاضر متخصصین پایگاه علم پزشکی مارال سلامت ایرانیان، با استفاده از بهترین تجهیزات، تزریق فیلر خط خنده را برای شما انجام می دهند. کافی است پزشک وضعیت شما را بررسی کرده و در صورتی که کاندید مناسبی بودید، اقدامات لازم انجام شود.

چرا تزریق فیلر به خط خنده؟

مراحل تزریق ژل به خط خنده

به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه هر گونه متد زیبایی را انجام دهید، با نحوه اجرای آن آشنا شوید. در این قسمت، برای شما توضیح خواهیم داد که تزریق فیلر خط خنده چگونه انجام می شود:

 1. در ابتدا باید آزمایشاتی را انجام داده و نتیجه تست ها توسط متخصص در جلسه مشاوره بررسی گردد. اگر از سلامت عمومی برخوردار باشید، می توانید تزریق فیلر خط خنده را انجام دهید. در صورت ابتلا به بیماری خاص، داشتن حساسیت دارویی و یا حساسیت به ماده بی حسی، حتما به پزشک اطلاع دهید.
 2. اگر چه در ژل هایی که برای تزریق استفاده می شود مقداری ماده بی حسی وجود دارد، با این حال پزشک به ناحیه خط خنده، ماده بی حسی تزریق خواهد کرد تا درد نداشته باشید.
 3. تزریق فیلر با سرنگ های بسیار ظریف به خط خنده انجام می شود. این کار بسیار حساس بوده و به دقت بالایی نیاز دارد.
 4. سپس از کمپرس یخ بر روی پوست استفاده می شود تا التهاب و ورم برطرف گردد.

مشاهده این مطلب : تزریق فیلر لب

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟

شاید شما از جمله افرادی هستید که دوست دارید خط خنده عمیق صورت را با تزریق فیلر محو کنید اما از این می ترسید که این روش، با درد زیادی همراه باشد. همانگونه که گفته شد، متخصص از ماده بی حسی برای شما استفاده می کند. بنابراین جایی برای نگرانی نخواهد بود. شاید در حین کار، درد بسیار خفیف حس کنید ولی قطعا قابل تحمل خواهد بود.

مراقبت های تزریق ژل به خط خنده

مراقبت های قبل از فیلر به خط خنده

درست است که نحوه عملکرد متخصص و نوع ژل مورد استفاده بر موفقیت تزریق فیلر تاثیر می گذارد اما شما نیز باید نکاتی را قبل و بعد از تزریق رعایت کنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود:

 1. اگر عادت به استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات دارید، چند روز قبل از تزریق فیلر، این عادت را ترک کنید.
 2. در صورتی که از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون و ویتامین E استفاده می کنید، دو هفته قبل از شروع کار، مصرف را کنار بگذارید.
 3. با اینکه در حین تزریق، پزشک از بی حسی استفاده می کند اما با این حال اگر از درد می ترسید، می توانید قبل از کار، مسکن مصرف کنید.
 4. روزی که قرار است تزریق فیلر خط خنده را انجام دهید، به هیچ عنوان آرایش نکنید.

مطالب بیشتر: تزریق ژل گونه

مراقبت های بعد از تزریق ژل خنده

رعایت نکات زیر برای مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده بسیار ضروری بوده و بر ماندگاری تزریق تاثیر می گذارد:

 1. همچنان تا مدتی نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید در غیر این صورت نتیجه کار از بین خواهد رفت.
 2. اگر بعد از تزریق فیلر درد داشتید، می توانید مسکن مصرف کنید.
 3. برای شستن صورت خود تا مدتی باید از شوینده مناسب استفاده کنید تا آلاینده های پوستی برطرف شده و دچار عفونت نشوید.
 4. در محل خط خنده، بعد از تزریق فیلر التهاب و کبودی شاهد خواهید بود. این عارضه موقتی است و بعد از چند روز رفع می شود اما می توانید از کمپرس یخ برای تسریع بهبودی استفاده کنید.
 5. داروهای که پزشک تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 6. تا هر زمان که متخصص توصیه می کند، از انجام فعالیت های سنگین و حتی ورزش کردن خودداری کنید.
 7. به هیچ عنوان نباید به صورت فشار وارد شود لذا در زمان خوابیدن احتیاط کنید.
 8. خاراندن و ماساژ دادن صورت ممنوع است.
 9. هر روز باید آب کافی بنوشید. این مسئله بر ماندگاری تزریق فیلر خط خنده و رفع التهابات پوستی، تاثیر چشمگیری دارد.

عوارض احتمالی تزریق فیلر به خط خنده

به هر حال هر نوع متد زیبایی ممکن است با عوارضی همراه باشد و آگاهی از آن ها باعث می شود که از یک سو در انتخاب دکتر دقت کرده و از سویی دیگر به مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر بیشتر اهمیت دهید:

 1. ورم، التهاب و کبودی پوست در محل تزریق، مسئله ای کاملا طبیعی است. در واقع یک عارضه موقتی است که بعد از چند روز رفع می شود.
 2. متاسفانه در حال حاضر ژل های تقلبی در بازار وجود دارد که برخی از کلینیک ها از آن ها استفاده می کنند. این مواد باعث آسیب های پوستی و حتی عوارض خطرناک تر خواهند شد.
 3. شما باید برای تزریق فیلر خط خنده به سراغ بهترین دکتر تزریق ژل بروید چرا که اگر متخصص مهارت و ظرافت عمل نداشته باشد، زمانی که سرنگ وارد پوست می شود ممکن است منجر به پارگی عروق خونی و لخته شدن خون گردد.
 4. برای تزریق ژل در هر قسمت از صورت، باید دوز مشخصی استفاده شود. در صورتی که دوز زیاد به خط خنده تزریق گردد، قابلیت تولید کلاژن سلول های پوستی آسیب دیده و پوست این قسمت خشک و پوسته پوسته خواهد شد.
 5. استریل نبودن تجهیزات و محیط کار و عدم رعایت مراقبت های بعد از تزریق فیلر، منجر به عفونت پوستی خواهد شد.

مطالب بیشتر: تزریق ژل زیر چشم

بهترین مارک برای تزریق ژل خط خنده

با توجه به اینکه در حال حاضر انواع ژل های تقلبی در بازار وجود داشته و متاسفانه برخی از کلینیک ها و متخصصین از این مواد استفاده می کنند، توصیه می کنیم نام برند ژل را از متخصص جویا شده و سپس تحقیقات لازم برای بررسی اصل بودن آن را انجام دهید. چند مورد از بهترین مارک ها برای تزریق ژل خط خنده عبارتند از:

 1. ژل ژوویدرم
 2. ژل تئوسیال
 3. ژل رستیلن
 4. ژل استایلج
 5. ژل بلترو

ماندگاری فیلر ژل خط خنده

اغلب مراجعه کنندگان در مورد ماندگاری تزریق فیلر خط خنده سوال می کنند.  چند عامل بر این مورد تاثیر می گذارد:

 1. متخصص از چه نوع ژلی برای شما استفاده می کند؟
 2. تزریق ژل با چه کیفیتی انجام شده و آیا منجر به آسیب بافتی شده است؟

آیا به مراقبت های بعد از تزریق فیلر اهمیت می دهید؟ برای مثال لازم است آب کافی بنوشید. داخل ژل، اسید هیالورونیک وجود دارد که هر چه سریع تر جذب بدن شود، ماندگاری تزریق فیلر کاهش می یابد. آب باعث می شود سرعت جذب هیالورونیک اسید کند شود.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به صورت

قیمت تزریق ژل خط خنده

قیمت تزریق ژل خط خنده

همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد، قبل از تزریق فیلر خط خنده باید با متخصص جلسه مشاوره برگزار کنید تا وضعیت و صلاحیت شما برای انجام این کار بررسی گردد. یکی از موضوعاتی که در این جلسه باید به آن پرداخته شود، هزینه تزریق ژل خط خنده است. قیمت این کار براساس مارک ژل مورد استفاده، میزان نیاز به ژل، هزینه های پایه کلینیک و دستمزد متخصص و… محاسبه خواهد شد. به همین دلیل است که نمی توان با قطعیت در این مورد صحبت کرد.

مقاله قبلی
تزریق ژل لب – هزینه، مراقبت ها و انواع مدل فیلر لب (2024)
مقاله بعدی
تزریق ژل به صورت با بهترین برندها + قبل و بعد از فیلر صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید