تزریق ژل

تزریق ژل لب – هزینه، مراقبت ها و انواع مدل فیلر لب (2023)

امتیاز به این محتوا

با ما همراه باشید با راهنمای کامل تزریق ژل لب … برخی از افراد دوست دارند لب های برجسته و درشت داشته باشند. به هر حال لب، تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چهره دارد. در لحظه خندیدن، فرم لب ها می تواند لبخند شما را زیباتر کند و یا وقتی صحبت می کنید، حرکات زیبای لب، حتی می تواند تاثیرگذاری حرف های شما را بر طرف مقابل بیشتر کند چون توجه او به شما جلب خواهد شد. البته ممکن است شما ذاتا لب های برجسته ای داشته باشید ولی در حال حاضر به دلیل عدم مراقبت از پوست لب، استفاده از مواد آرایشی نامناسب، افزایش سن و… پوست لب بسیار چروکیده شده و زیبایی خود را از دست داده است.

توضیحات جامع درباره تزریق فیلر لب

در هر صورت شما می توانید با تزریق ژل لب، از داشتن لب های زیبا لذت ببرید. البته توجه داشته باشید که پوست لب بسیار نازک و حساس است. کوچکترین خطا در تزریق فیلر لب و یا استفاده از ژل های غیراستاندارد، عوارض سنگینی را برای شما به دنبال خواهد داشت. بنابراین ما توصیه می کنیم حتما به سراغ مراکز معتبر همانند پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان بروید تا از کیفیت کار اطمینان داشته باشید.

فرم مشاوره رایگان

نواع مدل تزریق ژل لب
معرفی انواع مدل تزریق ژل لب 2023 – مارال سلامت ایرانیان

انواع مدل تزریق ژل لب

برای تزریق ژل، متخصص از یک سرنگ مخصوص استفاده کرده و ژل را در لب تزریق می کند اما اینکه دقیقا بر کدام یک از قسمت های لب تمرکز بیشتری داشته باشد، مدل نهایی لب را تعیین خواهد کرد. در ادامه چند مدل بسیار محبوب تزریق فیلر لب را معرفی خواهیم کرد. البته توصیه می کنیم در انتخاب مدل تزریق فیلر لب اجازه دهید متخصص تصمیم گیری کند چون باید براساس فرم صورت، مدل مناسب انتخاب شود که نهایتا نتیجه دلخواه به دست آید:

تزریق ژل لب مدل قلبی روسی

تزریق ژل لب مدل قلبی

همانگونه که از نام این مدل مشخص است، بعد از تزریق، زمانی که خط لب خود را مشاهده می کنید، شبیه قلب خواهد بود. این روش محبوبیت بسیار زیادی داشته و غالبا متخصصین از این مدل برای مراجعه کنندگان استفاده می کنند. این تکنیک بسیار حساس بوده و ظرافت بسیار زیادی نیاز دارد تا در عین حال که لب ها به مدل دلخواه رسند، برجستگی ایده آلی نیز داشته باشند.

تزریق فیلر لب مدل روسی قلبی

تزریق فیلر لب مدل روسی

شاید شما به تزریق ژل به لب علاقه دارید اما به دلیل اینکه لب ها را زیاد حجیم کرده و ظاهر طبیعی آن ها کمتر می شود، منصرف شده اید. ما به شما پیشنهاد می کنیم به سراغ مدل روسی بروید. در این صورت لب ها به جای اینکه زیاد حجیم و برجسته شوند، به سمت بالا آمده و در نتیجه شبیه به لب های طبیعی خواهد بود. در این روش، تزریق ژل از داخل لب به سمت خط لب انجام خواهد شد.

تزریق ژل لب مدل عروسکی و نچرال

تزریق ژل لب مدل عروسکی

در این مدل، متخصص بیشترین تمرکز خود را بر لب پایین می گذارد تا همانند باربی، لب پایین حجیم تر و برجسته تر از لب بالایی باشد. در این حالت لب ها دقیقا شبیه به عروسک خواهد شد.

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

اغلب مراجعه کنندگان از درد تزریق لب نگران بوده و به همین دلیل از انجام آن منصرف می شوند. اما لازم است بدانید که متخصص برای شروع کار، از ماده بی حسی استفاده می کند تا درد کمتر شود. البته در صورتی که درد جزئی داشتید، قابل تحمل خواهد بود.

مراقبت های تزریق ژل لب
مراقبت های
قبل و بعد ازتزریق فیلر لب

مراقبت های قبل از تزریق فیلر به لب

در صورتی که متخصص صلاحیت شما را برای تزریق ژل لب تزریق نمود، لازم است نکات زیر را قبل از شروع کار، رعایت نمایید:

 1. استفاده از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون را دو هفته قبل از تزریق ژل، کنار بگذارید. البته باید در این مورد با پزشک صحبت نمایید.
 2. از چند روز قبل از تزریق فیلر، باید مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید چون این مواد باعث اختلال در خونرسانی بدن خواهد شد.
 3. ممکن است تزریق ژل به لب با درد همراه باشد و قبل از شروع به کار می توانید با تایید متخصص، مسکن مصرف کنید.
 4. حتما روز قبل، استحمام کنید و زمانی که قرار است تزریق فیلر لب را انجام دهید، به هیچ عنوان آرایش نداشته باشید.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل گونه

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب

برای اینکه نتیجه بهتری به دست بیاورید، مراقبت های بعد از تزریق ژل لب را جدی بگیرید:

 1. اگر بعد از اتمام کار درد داشتید، حتما مسکن مصرف کنید.
 2. بعد از تزریق ژل، با التهاب و کبودی پوست لب مواجه خواهید شد که عارضه ای موقتی بوده و کمپرس یخ کمک می کند زودتر این مشکل رفع شود.
 3. حتما صورت خود را با شوینده مناسب بشویید که نتیجه منفی بر تزریق ژل نداشته باشد. استفاده از شوینده برای جلوگیری از عفونت در ناحیه لب ها، اهمیت دارد.
 4. تا زمانی که متخصص توصیه می کند، از انجام حرکات ورزشی و فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 5. تا مدتی بعد از تزریق فیلر، در زمان استراحت سر باید بالاتر از بدن باشد.
 6. هر روز آب کافی بنوشید تا نتیجه بهتری از تزریق ژل به دست بیاورید.
 7. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات تا مدتی بعد از تزریق فیلر، ممنوع است.
 8. از خاراندن و ماساژ دادن لب ها بعد از تزریق ژل خودداری کنید.
عوارض تزریق ژل لب
عوارض احتمالی تزریق فیلر به لب

عوارض احتمالی تزریق ژل به لب

همانگونه که گفته شد، درد، التهاب و ورم لب ها بعد از تزریق فیلر، طبیعی است و بعد از چند روز رفع خواهد شد. اما گاها عوارض دیگری بعد از تزریق فیلر لب رخ می دهد که لازم است در مورد علت آن ها آگاهی داشته باشید:

 1. متاسفانه برخی از کلینیک ها و متخصصین از ژل های نامناسب و تقلبی استفاده می کنند که عوارض بسیار خطرناکی را به دنبال خواهد داشت.
 2. در صورتی که متخصص در تزریق ژل لب مهارت نداشته باشد، ممکن است به عروق خونی آسیب وارد شده و لخته شدن خون در اطراف لب ها رخ بدهد.
 3. اگر پزشک علم و دقت کافی برای تعیین مقدار ژل مورد نیاز نداشته و ژل زیادی به لب ها وارد شود، توانایی تولید کلاژن مختل شده و باعث خشکی لب ها و پوست اطراف آن خواهد شد.
 4. احتمال بروز عفونت در لب ها به دلیل استریل نبودن محیط و تجهیزات و همچنین عدم توجه به مراقبت های بعد از تزریق ژل نیز وجود خواهد داشت.

بهترین برند تزریق ژل لب

بهترین مارک برای تزریق ژل لب

با توجه به اینکه در حال حاضر انواع ژل های تقلبی در بازار وجود دارد، لذا وقتی متخصص می خواهد تزریق فیلر را انجام دهد، حتما در مورد برند مورد استفاده سوال کرده و تحقیقات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید از ژل اصل استفاده می شود. به طور کلی هر چه اسید هیالورونیک ژل بیشتر باشد، تاثیر بهتری بر نتیجه کار داشته و باعث جوانسازی پوست نیز خواهد شد. چند مورد بهترین مارک ها برای تزریق ژل لب عبارتند از:

 1. ژل ژوویدرم
 2. ژل تئوسیال
 3. ژل رستیلن
 4. ژل استایلج
 5. ژل بلترو

ماندگاری تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل به لب

یکی از سوالاتی که مراجعه کنندگان از پزشک مطرح می کنند این است که ماندگاری تزریق ژل لب چه اندازه خواهد بود؟ این مسئله به شدت به نوع ژل مورد استفاده، مهارت متخصص در تزریق ژل بدون آسیب بافتی، مراقبت از پوست و… بستگی دارد. برای مثال شما بعد از تزریق فیلر لب باید آب کافی بنوشید تا سرعت جذب اسید هیالورونیک موجود در ژل کاهش یافته و ماندگاری تزریق فیلر بیشتر می شود.

هزینه تزریق ژل به لب
قیمت تزریق ژل به لب در سال ۱۴۰۱ (2023)

هزینه تزریق ژل به لب

قطعا برای همه ما مهم است که هزینه تزریق ژل به لب از نظر اقتصادی برای ما به صرفه باشد و لازم است بدانید که عواملی همانند هزینه های پایه متخصص و کلینیک، نوع برند ژل مورد استفاده، نوع مدل مورد نظر برای لب ها، میزان نیاز به تزریق ژل و…  بر قیمت تزریق فیلر لب تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین به شما توصیه می کنیم در جلسه مشاوره، با پزشک خود در این مورد صحبت نمایید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟