تزریق ژل لب – هزینه، مراقبت ها و انواع مدل فیلر لب (2024)

تزریق ژل لب | مارل سلامت ایرانیان | 1402

فهرست این مطلب

امتیاز به این محتوا

با ما همراه باشید با راهنمای کامل تزریق ژل لب … برخی از افراد دوست دارند لب های برجسته و درشت داشته باشند. به هر حال لب، تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چهره دارد. در لحظه خندیدن، فرم لب ها می تواند لبخند شما را زیباتر کند و یا وقتی صحبت می کنید، حرکات زیبای لب، حتی می تواند تاثیرگذاری حرف های شما را بر طرف مقابل بیشتر کند چون توجه او به شما جلب خواهد شد.

البته ممکن است شما ذاتا لب های برجسته ای داشته باشید ولی در حال حاضر به دلیل عدم مراقبت از پوست لب، استفاده از مواد آرایشی نامناسب، افزایش سن و… پوست لب بسیار چروکیده شده و زیبایی خود را از دست داده است.

توضیحات جامع درباره تزریق فیلر لب

در هر صورت شما می توانید با تزریق ژل لب، از داشتن لب های زیبا لذت ببرید. البته توجه داشته باشید که پوست لب بسیار نازک و حساس است. کوچکترین خطا در تزریق فیلر لب و یا استفاده از ژل های غیراستاندارد، عوارض سنگینی را برای شما به دنبال خواهد داشت. بنابراین ما توصیه می کنیم حتما به سراغ مراکز معتبر همانند پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان بروید تا از کیفیت کار اطمینان داشته باشید.

نواع مدل تزریق ژل لب

انواع مدل تزریق ژل لب

برای تزریق ژل، متخصص از یک سرنگ مخصوص استفاده کرده و ژل را در لب تزریق می کند اما اینکه دقیقا بر کدام یک از قسمت های لب تمرکز بیشتری داشته باشد، مدل نهایی لب را تعیین خواهد کرد. در ادامه چند مدل بسیار محبوب تزریق فیلر لب را معرفی خواهیم کرد. البته توصیه می کنیم در انتخاب مدل تزریق فیلر لب اجازه دهید متخصص تصمیم گیری کند چون باید براساس فرم صورت، مدل مناسب انتخاب شود که نهایتا نتیجه دلخواه به دست آید:

تزریق ژل لب مدل قلبی روسی

تزریق ژل لب مدل قلبی

همانگونه که از نام این مدل مشخص است، بعد از تزریق، زمانی که خط لب خود را مشاهده می کنید، شبیه قلب خواهد بود. این روش محبوبیت بسیار زیادی داشته و غالبا متخصصین از این مدل برای مراجعه کنندگان استفاده می کنند. این تکنیک بسیار حساس بوده و ظرافت بسیار زیادی نیاز دارد تا در عین حال که لب ها به مدل دلخواه رسند، برجستگی ایده آلی نیز داشته باشند.

تزریق فیلر لب مدل روسی قلبی

تزریق فیلر لب مدل روسی

شاید شما به تزریق ژل به لب علاقه دارید اما به دلیل اینکه لب ها را زیاد حجیم کرده و ظاهر طبیعی آن ها کمتر می شود، منصرف شده اید. ما به شما پیشنهاد می کنیم به سراغ مدل روسی بروید. در این صورت لب ها به جای اینکه زیاد حجیم و برجسته شوند، به سمت بالا آمده و در نتیجه شبیه به لب های طبیعی خواهد بود. در این روش، تزریق ژل از داخل لب به سمت خط لب انجام خواهد شد.

تزریق ژل لب مدل عروسکی و نچرال

تزریق ژل لب مدل عروسکی

در این مدل، متخصص بیشترین تمرکز خود را بر لب پایین می گذارد تا همانند باربی، لب پایین حجیم تر و برجسته تر از لب بالایی باشد. در این حالت لب ها دقیقا شبیه به عروسک خواهد شد.

تزریق ژل لب آقایان

امروزه انجام بسیاری از متدهای زیبایی و اصلاحی همه‌گیر شده است. انجام این روش‌ها تنها برای خانم‌ها کاربردی نبوده و بسیاری از آن‌ها برای آقایان نیز قابل اجرا هستند. امروزه یکی از مواردی که برای زیباسازی صورت آقایان محبوبیت یافته است، تزریق ژل لب است.

نمونه کار تزریق ژل لب مردانه

میزان تزریق و نوع فیلر به کار رفته برای آقایان ممکن است برحسب انتظارات آن‌ها تابع برخی تفاوت‌ها باشد. ماندگاری این روش اصلاحی در آقایان نیز به کیفیت و نوع ژل به کار رفته وابسته خواهد بود. عموما مدت‌زمان ماندگاری ژل لب در آقایان در حدود 6 الی 12 ماه تخمین زده می‌شود. به عقیده متخصصین بهترین کاندیدای بزرگ کردن لب‌ها عبارتند از:

 1. اشخاصی که پوست لب آن‌ها دارای چین‌و‌چروک است.
 2. اشخاصی که دارای لب‌های نازک و بدون فرم هستند.
 3. اشخاصی که دارای لب فوقانی بسیار کوچکی هستند
 4. اشخاصی که لب تحتانی آن‌ها نازک و بسیار کوچک است.
 5. اشخاصی که هنگام خندیدن لثه‌های آن‌ها نمایان می‌شود.

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

اغلب مراجعه کنندگان از درد تزریق لب نگران بوده و به همین دلیل از انجام آن منصرف می شوند. اما لازم است بدانید که متخصص برای شروع کار، از ماده بی حسی استفاده می کند تا درد کمتر شود. البته در صورتی که درد جزئی داشتید، قابل تحمل خواهد بود.

مراقبت های تزریق ژل لب

مراقبت های قبل از تزریق فیلر به لب

در صورتی که متخصص صلاحیت شما را برای تزریق ژل لب تزریق نمود، لازم است نکات زیر را قبل از شروع کار، رعایت نمایید:

 1. استفاده از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون را دو هفته قبل از تزریق ژل، کنار بگذارید. البته باید در این مورد با پزشک صحبت نمایید.
 2. از چند روز قبل از تزریق فیلر، باید مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید چون این مواد باعث اختلال در خونرسانی بدن خواهد شد.
 3. ممکن است تزریق ژل به لب با درد همراه باشد و قبل از شروع به کار می توانید با تایید متخصص، مسکن مصرف کنید.
 4. حتما روز قبل، استحمام کنید و زمانی که قرار است تزریق فیلر لب را انجام دهید، به هیچ عنوان آرایش نداشته باشید.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل گونه

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب

برای اینکه نتیجه بهتری به دست بیاورید، مراقبت های بعد از تزریق ژل لب را جدی بگیرید:

 1. اگر بعد از اتمام کار درد داشتید، حتما مسکن مصرف کنید.
 2. بعد از تزریق ژل، با التهاب و کبودی پوست لب مواجه خواهید شد که عارضه ای موقتی بوده و کمپرس یخ کمک می کند زودتر این مشکل رفع شود.
 3. حتما صورت خود را با شوینده مناسب بشویید که نتیجه منفی بر تزریق ژل نداشته باشد. استفاده از شوینده برای جلوگیری از عفونت در ناحیه لب ها، اهمیت دارد.
 4. تا زمانی که متخصص توصیه می کند، از انجام حرکات ورزشی و فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 5. تا مدتی بعد از تزریق فیلر، در زمان استراحت سر باید بالاتر از بدن باشد.
 6. هر روز آب کافی بنوشید تا نتیجه بهتری از تزریق ژل به دست بیاورید.
 7. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات تا مدتی بعد از تزریق فیلر، ممنوع است.
 8. از خاراندن و ماساژ دادن لب ها بعد از تزریق ژل خودداری کنید.

مصرف الکل بعد از تزریق ژل لب

حداقل به مدت دو هفته بعد از تزریق ژل لب، باید از مصرف هر نوع مشروبات الکلی خودداری کنید چون این نوشیدنی‌ها به دلیل رقیق کردن خون، باعث افزایش شدت عوارضی همانند التهاب، کبودی و ورم در ناحیه تزریق خواهند شد. بنابراین اگر می‌خواهید دوره نقاهت هر چه زودتر سپری شود و عوارض فروکش کنند تا هر چه زودتر نتیجه نهایی را مشاهده کنید، باید مصرف این نوشیدنی‌ها را کنار بگذارید. در غیر این صورت امکان خونریزی در محل تزریق نیز وجود دارد.

تزریق ژل لب تا چند روز درد دارد؟

برخی از اطلاعات ضدونقیض و شایعات در فضای مجازی بسیاری از زیبا جویان را با برخی ابهامات مواجه ساخته‌اند. یکی از عمده ابهامات این افراد این است که تزریق ژل لب تا چند روز درد ایجاد می‌کند؟

پاسخ به سوال مطرح‌شده فوق می‌تواند به برخی موارد بستگی داشته باشد. یکی از این موارد ویژگی‌های فردی و وراثتی فرد زیبا‌ جو است. تبحر و تجربه پزشک جراح نیز می‌تواند در تجربه درد پس از تزریق موثر باشد. همچنین روش انجام تزریق ژل و نوع ژل به کار رفته نیز می‌تواند در پاسخ به سوال مطرح‌شده مداخله‌گر باشد.

به طور کلی مقادیر پایین تورم و درد از شایع‌ترین علائم تزریق ژل بر لب به شمار می‌روند. این علائم معمولا در طی 3 الی 6 روز پس از تزریق کاهش می‌یابند. همچنین برخی نکات مراقبتی در خصوص کاهش این علائم وجود داشته که در طول مطلب به آن‌ها اشاره شد؛ با این حال، شایان‌ذکر است که تجربه درد شدید پس از تزریق فیلرها در لب امری طبیعی محسوب نشده و می‌بایست تحت نظر پزشک مربوطه قرار گیرد.

عوارض تزریق ژل لب

عوارض احتمالی تزریق ژل به لب

همانگونه که گفته شد، درد، التهاب و ورم لب ها بعد از تزریق فیلر، طبیعی است و بعد از چند روز رفع خواهد شد. اما گاها عوارض دیگری بعد از تزریق فیلر لب رخ می دهد که لازم است در مورد علت آن ها آگاهی داشته باشید:

 1. متاسفانه برخی از کلینیک ها و متخصصین از ژل های نامناسب و تقلبی استفاده می کنند که عوارض بسیار خطرناکی را به دنبال خواهد داشت.
 2. در صورتی که متخصص در تزریق ژل لب مهارت نداشته باشد، ممکن است به عروق خونی آسیب وارد شده و لخته شدن خون در اطراف لب ها رخ بدهد.
 3. اگر پزشک علم و دقت کافی برای تعیین مقدار ژل مورد نیاز نداشته و ژل زیادی به لب ها وارد شود، توانایی تولید کلاژن مختل شده و باعث خشکی لب ها و پوست اطراف آن خواهد شد.
 4. احتمال بروز عفونت در لب ها به دلیل استریل نبودن محیط و تجهیزات و همچنین عدم توجه به مراقبت های بعد از تزریق ژل نیز وجود خواهد داشت.

تزریق ژل لب اردکی

انجام تزریق ژل لب یکی از متدهایی است که به ظرافت و دقت زیادی نیاز دارد. چنانچه این متد زیبایی توسط افراد کم‌تجربه و در مراکز نامعتبر صورت گیرد احتمال بروز برخی عوارض در سلامت و فرم ظاهری فرد زیبا جو وجود خواهد داشت. همچنین میزان ژل تزریق‌شده برای افراد مختلف نیز می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر تجربه و تخصص پزشک و کادر درمانی، نوع فیلر به کار رفته برای لب نیز می‌تواند در ایجاد این عارضه موثر باشد.

یکی از  متداول‌ترین عوارض تزریق ژل لب در مراکز نامعتبر، عارضه لب اردکی می‌باشد. این عارضه عمدتا در صورت تزریق بیش‌از‌حد فیلرها در حاشیه خارجی لب رخ می‌دهد. برخی راهکارها نیز در رابطه با پیشگیری از ابتلا به این عارضه نیز وجود دارند که عموما توسط پزشک مربوطه به فرد زیبا جو اعلام می‌گردد. به طور کلی، موثرترین راهکار برای اجتناب از ایجاد وضعیت لب اردکی، مراجعه به یک کلینیک باسابقه و پزشک پوست و مو باتجربه است. همچنین بهتر است از تزریق ناگهانی میزان زیادی از فیلرها بر لب فرد زیبا جو خودداری گردد.

جوش زدن بعد از تزریق ژل لب

همان‌طور که گفته شد، ابتلا به برخی از عارضه‌ها پس از تزریق ژل در لب امری شایع به شمار می‌آید. یکی از این عارضه‌ها ایجاد جوش پس از تزریق ژل لب است. عوامل مختلفی می‌توانند در شکل‌گیری این عارضه مداخله‌گر باشند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

بروز این عارضه تقریبا طبیعی بوده و ممکن است بر اثر حساسیت فرد زیبا جو به مواد موجود در ژل‌ها رخ بدهد. این جوش‌ها ممکن است به شکل ریز و یا درشت نمایان شوند. بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه، ارائه سوابق بیماری به پزشک معالج و همچنین تست حساسیت می‌باشد.

برخی نکات مراقبتی نیز در خصوص پیشگیری از ابتلا به این عارضه وجود دارد. به طور مثال، عدم استفاده و استعمال موادی که موجبات تورم در ناحیه تزریق ژل را فراهم می‌آورند اقدامی موثر تلقی خواهد شد. همچنین توجه به این نکته بسیار مهم است که در خصوص ابتلا به این عارضه به‌هیچ‌وجه نباید نسبت به درمان خودسرانه اقدام کنید. هنگام مواجهه با جوش در ناحیه تزریق ژل، بهترین اقدام مراجعه به پزشک معالج می‌باشد.

ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول میکشد؟

در رابطه با هر یک از روش‌های زیبایی اطلاعات متعدد و برخی شایعات در فضای مجازی منتشر شده است. این اطلاعات متناقض بسیاری از زیبا جویان را با برخی از ابهامات مواجه می‌سازند. یکی از عمده ابهامات این افراد پاسخ به این سوال است که ورم بعد از تزریق ژل لب تا چند روز طول خواهد کشید؟

پاسخ به این سوال که چه مدت باید برای نتایج نهایی تزریق ژل صبر کرد، می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. علائم اولیه تزریق ژل ممکن است در افراد مختلف دارای برخی تفاوت‌ها باشد. یکی از شایع‌ترین علائم تزریق ژل، ورم در ناحیه لب است.

این عارضه طبیعی بوده و حدود 3 الی 6 روز باقی می‌ماند. در خصوص کاهش این علائم نیز عموما برخی راهکارها از سوی پزشک جراح به فرد زیبا جو ارائه می‌گردد. برخی از راهکاری متداول در این راستا عبارتند از:

 1. عدم اعمال فشار بر ناحیه تزریق ژل
 2. استفاده از کمپرس یخ
 3. نوشیدن آب فراوان و هیدراته نگه‌داشتن بدن
 4. استراحت کافی
 5. پرهیز از فعالیت‌های سنگین
 6. پرهیز از مصرف لوازم‌آرایشی
 7. عدم استعمال دخانیات
 8. عدم نوشیدن الکل
 9. عدم قرارگیری در محیط‌های گرم

بهترین برند تزریق ژل لب

بهترین مارک برای تزریق ژل لب

با توجه به اینکه در حال حاضر انواع ژل های تقلبی در بازار وجود دارد، لذا وقتی متخصص می خواهد تزریق فیلر را انجام دهد، حتما در مورد برند مورد استفاده سوال کرده و تحقیقات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید از ژل اصل استفاده می شود. به طور کلی هر چه اسید هیالورونیک ژل بیشتر باشد، تاثیر بهتری بر نتیجه کار داشته و باعث جوانسازی پوست نیز خواهد شد. چند مورد بهترین مارک ها برای تزریق ژل لب عبارتند از:

 1. ژل ژوویدرم
 2. ژل تئوسیال
 3. ژل رستیلن
 4. ژل استایلج
 5. ژل بلترو

تزریق ژل لب پرفکتا

همان‌طور که در طول مطلب به آن اشاره شد، امروزه انواع مختلفی از راهکارهای درمانی و اصلاحی برای فرم لب ارائه شده است. هریک از این تکینک‌ها دارای برخی ویژگی‌ها هستند و از سوی طیف خاصی از زیبا جویان ایده آل تلقی می‌گردند.

امروزه روش پرفکتا یکی از محبوب‌ترین روش‌های تزریق ژل لب به شمار می‌آید. برخی از موارد کلیدی به این شیوه درمانی و اصلاحی مزیت می‌بخشد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

عموما از ژل  Perfectha Derm در راستای اصلاح ایرادهای پوست و صورت و همچنین کانتورینگ لب‌ها بهره‌جویی می‌گردد. مواد به کار رفته در ساخت این ژل از بهترین مواد اولیه بوده و این فیلر توسط مدرن‌ترین تکنولوژی ساخته شده است. میزان ماندگاری ژل پرفکتا در ناحیه لب در حدود 6 الی 12 ماه و در سایر نواحی صورت در حدود 12 الی 16 ماه تخمین زده می‌شود.

مدت ماندگاری این ژل نیز ارتباط مستقیمی با تجربه و تبحر پزشک معالج دارد. همچنین تبعیت زیبا جو از نکات مراقبتی و دستورالعمل‌های پس از تزریق این ژل نیز می‌تواند در نتایج نهایی و ماندگاری آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

ماندگاری تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل به لب

یکی از سوالاتی که مراجعه کنندگان از پزشک مطرح می کنند این است که ماندگاری تزریق ژل لب چه اندازه خواهد بود؟ این مسئله به شدت به نوع ژل مورد استفاده، مهارت متخصص در تزریق ژل بدون آسیب بافتی، مراقبت از پوست و… بستگی دارد. برای مثال شما بعد از تزریق فیلر لب باید آب کافی بنوشید تا سرعت جذب اسید هیالورونیک موجود در ژل کاهش یافته و ماندگاری تزریق فیلر بیشتر می شود.

چگونه پزشک مناسبی را برای تزریق فیلر لب انتخاب کنید؟

 1. متخصص چند سال است که در زمینه متدهای زیبایی به خصوص تزریق فیلر لب کار می‌کند؟
 2. در جلسه مشاوره از پزشک بخواهید که نمونه کار‌های قبلی خود را به شما نشان دهد. باید ملاحظه کنید که تزریق فیلر لب توسط چنین متخصصی چه اندازه طبیعی به نظر می‌رسد.
 3. اگر امکان دارد حتماً با متقاضیانی که قبلاً تحت نظر این متخصص تزریق فیلر لب را انجام داده‌اند ملاقات کرده و لب‌های آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنید.
 4. اگر پزشک از تجهیزات پیشرفته و برندهای معروف فیلر برای تزریق استفاده کند این نشان می‌دهد که از نظر کاری به صورت استاندارد و حرفه‌ای عمل می‌کند.
 5. یک پزشک حرفه‌ای می‌داند که برای همه افراد نباید یک مدل تزریق فیلر لب را انجام دهد. بلکه تزریق باید براساس فرم لب و چهره فرد انجام شود.

نتایج تزریق فیلر لب چه زمانی ظاهر می شود؟

زمانی که تزریق فیلر لب را انجام می‌دهید تقریباً دو هفته زمان لازم است تا عوارضی همانند ورم، التهاب و کبودی برطرف گردد. بنابراین در دو هفته اول به هیچ عنوان انتظار نداشته باشید که نتایج تزریق فیلر رویت گردد. پس از آن باید دو هفته مجدداً صبر کنید تا این مواد پر‌کننده به خوبی در تمامی بافت لب مستقر شده و ظاهر نهایی خود را نشان دهد. بنابراین همانگونه که متوجه شدید نزدیک به یک ماه زمان لازم است تا شما بتوانید نتیجه نهایی تزریق ژل لب را مشاهده کنید.

علت زود جذب شدن ژل لب

متقاضیان تزریق ژل لب باید بدانند که این اقدام زیبایی اثر موقت دارد و قرار نیست لب‌های آن‌ها بعد از تزریق برای همیشه به همین حالت زیبا و براق به نظر برسد. اما مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر، تحت چند عامل قرار دارد. برای مثال:

 1. هر چه میزان سوخت و ساز بدن شما بالاتر باشد، ژل با سرعت بیشتری توسط بدن جذب شده و همین موضوع باعث می‌شود ماندگاری آن کاهش یابد.
 2. همچنین کسانی که در طول روز زیاد صحبت می‌کنند، حرکات بیش از اندازه دهان به دلیل اینکه میزان سوخت و ساز در این قسمت را افزایش می‌دهد، بر روی زود جذب شدن ژل لب تأثیر می‌گذارد. بنابراین شما باید شرایط کاری خود را برای متخصص توضیح دهید تا متوجه شود‌ که آیا این اقدام زیبایی می‌تواند برای شما مناسب باشد یا خیر.
 3. البته نوع برند فیلر مورد استفاده نیز بر روی ماندگاری ژل لب تأثیر می‌گذارد. متأسفانه برخی از فیلرها بی‌کیفیت هستند و در عرض دو تا سه ماه اثر آن‌ها از بین می‌رود. در صورتی که شما از ژل‌های بسیار باکیفیت استفاده کنید، ممکن است نتیجه تزریق تا یک سال دوام داشته باشد.
 4. سن فرد متقاضی از دیگر عواملی است که بر روی سرعت جذب شدن ژل لب تأثیر می‌گذارد. برای مثال ژل لب در افرادی که جوان هستند، ماندگاری بیشتری دارد چون وقتی سن بالا می‌رود، قدرت تولید کلاژن پوست کاهش می‌یابد و در واقع شما یک ماده طبیعی در بدن خود را از دست می‌دهید. همین موضوع باعث می‌شود که شما نیاز به تزریق ژل لب در بازه زمانی کوتاه‌تری داشته باشید.
 5. فراموش نکنید توجه به نکات مراقبتی همانند نوشیدن آب کافی، قرار نگرفتن در معرض تابش نور خورشید به خصوص در دو هفته اول و داشتن رژیم غذایی مناسب، از دیگر عواملی است که ماندگاری ژل لب را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

پشیمانی از تزریق ژل لب

نتایج نهایی حاصل از تزریق انواع ژل و فیلرها در صورت و ناحیه لب می‌تواند در کلینیک‌های مختلف پوست و مو دارای برخی تفاوت‌ها باشد. همچنین نتایج نهایی این متدهای زیبایی نیز در برخی شرایط ممکن است برای زیبا جویان مطلوب نظر نباشد.

از سوی دیگر عدم تبعیت و پیروی از دستورالعمل‌ها و نکات مراقبتی توصیه شده توسط فرد زیبا جو می‌تواند باعث آن شود که نتایج تزریق ژل نامطلوب ارزیابی گردد. به طور کلی، ایجاد پشیمانی از تزریق ژل لب می‌تواند بر اساس مواد زیر رخ بدهد:

 1. بروز برخی حساسیت‌ها
 2. بروز تورم و عفونت
 3. از بین رفتن فرم متقارن لب
 4. بروز توده یا کیست

در چنین شرایطی فرد زیبا جو ممکن است نیاز به تصحیح فرم لب خود داشته باشد. بدین ترتیب می‌توان نسبت به تخلیه لب‌ها اقدام نمود. انجام این کار به کمک روش‌های زیر مقدور خواهد بود:

 1. تخلیه ژل با سونوگرافی
 2. تخلیه ژل با سوزن
 3. تخلیه ژل با آنزیم
 4. تخلیه ژل با عمل جراحی

هزینه تزریق ژل به لب

هزینه تزریق ژل به لب

قطعا برای همه ما مهم است که هزینه تزریق ژل به لب از نظر اقتصادی برای ما به صرفه باشد و لازم است بدانید که عواملی همانند هزینه های پایه متخصص و کلینیک، نوع برند ژل مورد استفاده، نوع مدل مورد نظر برای لب ها، میزان نیاز به تزریق ژل و…  بر قیمت تزریق فیلر لب تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین به شما توصیه می کنیم در جلسه مشاوره، با پزشک خود در این مورد صحبت نمایید.

تزریق ژل لب بعد از عمل بینی

هریک از روش‌های زیبایی و اصلاحی دارای برخی نکات مراقبتی پس از انجام هستند. پیروی و تبعیت از این نکات می‌تواند تاثیرات جدی در نتایج نهایی داشته باشد. تزریق ژل و فیلرها در لب نیز دارای برخی نکات مراقبتی می‌باشد.

تبعیت از این مراقبت‌ها می‌تواند ضامن حصول نتایج موفق درمانی و اصلاحی باشد. یکی از نکاتی که قبل و بعد از تزریق ژل و فیلرها در لب می‌بایست به آن توجه داشت، اعمال فاصله لازم برای انجام سایر متدهای زیبایی مانند جراحی بینی است. به همین دلیل یکی از عمده دغدغه‌های زیبا جویان پاسخ به این سوال است که تا چه مدت پس از جراحی بینی می‌توان نسبت به تزریق ژل لب اقدام نمود.

به سبب آن‌که فاصله 2 عضو لب و بینی نسبت به یکدیگر بسیار کم است، ممکن است ورم بینی به سایر نواحی سرایت کند. به همین دلیل از سوی متخصصین پوست و مو توصیه می‌شود که برای انجام تزریق ژل لب پس از جراحی بینی حداقل 6 هفته فاصله در نظر گرفته شود.

تزریق ژل لب با نخ

امروزه برای فرم دهی و برجسته‌سازی لب راهکارهای درمانی متعددی در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو ارائه شده است. هر یک از این روش‌های اصلاحی ارائه‌دهنده ویژگی‌ها و مزایای منحصر‌به‌فردی برای زیبا جویان هستند. یکی از روش‌هایی که امروزه محبوبیت یافته است، تزریق ژل لب با نخ است.

فرم‌دهی لب با تزریق فیلر و نخ

انجام لیفت با نخ در ناحیه لب، یکی از شیوه‌های درمانی است که در راستای هموار کردن چین‌و‌چروک‌های دور لب زیبا جویان کاربرد دارد. این شیوه یک راهکار درمانی سرپایی و بدون عمل جراحی به شمار می‌آید.

هدف از انجام این راهکار درمانی برجسته‌سازی لب زیبا جویان است. نخ‌های به کار گرفته شده در این شیوه درمانی به منظور حجم دادن و کانتورینگ لب در طول خط لب تزریق شده و موجبات اصلاح فرم لب را فراهم می‌سازند. این شیوه درمانی دارای ظرافت بوده و در صورتی که در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو صورت گیرد نتایج ایده آلی را برای افراد متقاضی فراهم می‌سازد.

تزریق ژل لب با کانولا

یکی از روش‌های محبوب اصلاح فرم لب، تزریق ژل لب با کانولا می‌باشد. برخی از متقاضیان در میان انتخاب روش تزریق با سوزن و یا کانولا با تردید مواجه می‌شوند.

در این راستا باید اشاره داشت که هر یک از 2 روش فوق می‌تواند برای طیف به‌خصوصی از زیبا جویان دارای کاربرد باشند. با این حال، به عقیده برخی از متخصصی استفاده از کانولا دارای برخی مزیت‌ها است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

تزریق ژل با کمک کانولا امکان بروز کبودی و احساس درد در ناحیه تحت درمان را کاهش می‌دهد. همچنین انجام تزریق ژل با کانولا در اکثر مواقع در 1 الی 2 جلسه مقدور خواهد بود. همچنین این روش دارای دوران نقاهت کمتری بوده و بدین ترتیب فرد زیبا جو می‌تواند زودتر به امور روزمره خود مشغول گردد. مجموع این مزایا باعث می‌شود تا بسیاری از زیبا جویان تزریق ژل با کانولا را گزینه‌ای ایده آل ارزیابی کنند.

چند روز بعد از تزریق ژل لب میشه رژ زد؟

تبعیت از نکات مراقبتی نقش شایانی در نتایج نهایی تزریق ژل خواهد داشت. در این راستا یکی از مواردی که به عموم متقاضیان و زیبا جویان توصیه می‌شود، اجتناب از مصرف رژ لب و لوازم‌آرایشی در روزهای نخست تزریق ژل لب است. ممکن است این سوال برای متقاضیان ایجاد شود که چند روز پس از تزریق زل لب می‌توان نسبت به استفاده از رژ اقدام کرد؟

پاسخ به سوال مطرح‌شده به عوامل مختلفی می‌تواند بستگی داشته باشد. یکی از این عوامل، نوع ژل به کار رفته و تکنیک تزریق می‌باشد. به همین سبب، معتبرترین پاسخ در رابطه با این سوال در اختیار پزشک معالج شما خواهد بود. با این حال، عموما توصیه می‌شود که تا حدود 1 الی 2 هفته پس از تزریق ژل لب از تماس لوازم‌آرایشی و رژ با ناحیه لب پرهیز شود. همچنین در این مدت‌زمان از اعمال فشار بر ناحیه تزریق ژل لب نیز می‌بایست خودداری شود.

چند روز بعد از تزریق ژل لب میشه قلیون کشید؟

همان‌گونه که اشاره شد، پیروی و تبعیت از نکات مراقبتی در دوران نقاهت تزریق ژل لب، می‌تواند تاثیرات مهمی را در نتیجه این روش اصلاحی ایجاد کند. نتایج نهایی حاصل از تزریق ژل با سبک زندگی فردی نیز در ارتباط خواهد بود.

عدم رعایت برخی نکات مراقبتی قبل و بعد از متدهای زیبایی می‌تواند عارضه‌های غیرقابل جبرانی را برای فرد متقاضی ایجاد کند. یکی از این موارد اجتناب از مصرف سیگار، قلیان و سایر دخانیات می‌باشد.

عموما از سوی متخصصین توصیه می‌شود برای حصول نتایج موفق درمانی، به مدت یک هفته پیش از انجام تزریق ژل لب از استعمال دخانیات پرهیز گردد. در حدود 1 الی 2 هفته پس از تزریق ژل لب نیز بهتر است از استعمال دخانیات خودداری گردد.

مطالعات مربوطه نشان‌دهنده آن است که مصرف دخانیات می‌تواند در مدت ماندگاری ژل‌ها مداخله‌گر باشد. شایان‌ذکر است که مصرف دخانیات می‌تواند موجبات کاهش کلاژن طبیعی بدن را نیز فراهم آورد.

چرا بعد از تزریق ژل لب نباید سیگار کشید؟

با توجه به اطلاعات ذکرشده، سیگار، قلیان و سایر دخانیات می‌توانند در ماندگاری بسیاری از شیوه‌های جراحی زیبایی تاثیرگذار باشند، همچنین استعمال این مواد ریسک ابتلا به برخی عفونت‌ها را افزایش می‌دهد. به همین سبب در بسیاری از متدهای زیبایی از متقاضیان خواسته می‌شود که در حدود 2 هفته قبل و بعد از انجام تکنیک زیبایی از استعمال دخانیات پرهیز کنند.

تبعیت از این توصیه می‌تواند تاثیرات مهمی را در نتایج تزریق ایجاد کند. به عنوان مثال، کشیدن این مواد می‌تواند باعث شود تا دوران نقاهت ناشی از تزریق ژل در روزهای اولیه طولانی‌تر شود. بر اساس برخی از تجربیات، دخانیات بر ماندگاری تورم ناشی از تزریق فیلرها نیز تاثیرگذار خواهد بود.

استعمال دخانیات در ماندگاری ژل‌ها و فیلرها نیز تاثیرگذار خواهد بود. به دنبال مصرف این مواد، جریان خون محدود شده و موجبات ایجاد برخی چین‌و‌چروک‌ها فراهم می‌آید. همچنین به دنبال مصرف دخانیات میزان تولید کلاژن بدن نیز کاهش می‌یابد. در این مدت‌زمان در جهت حصول نتایج موفق و ماندگار می‌بایست از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و رقیق‌کننده‌های خون نیز خودداری صورت گیرد.

دندان درد بعد از تزریق ژل لب

هر یک از شیوه‌های درمانی و اصلاحی صورت ممکن است برخی عوارض را به دنبال داشته که برخی از آن‌ها رایج و کوتاه‌مدت هستند. یکی از مواردی که ممکن است برخی از متقاضیان تزریق ژل لب با آن مواجه شوند دندان درد خواهد بود.

علت این موضوع، اثر دارویی ژل لب می‌باشد که ممکن است باعث درد و تحریک عصب‌های دندانی شده باشد. علاوه بر این، تزریق ژل لب ممکن است باعث ایجاد فشار بر روی دندان‌ها و بافت‌های نزدیک شود که به دندان درد و تحریک این ناحیه منتهی شود. برای کاهش درد دندان پس از تزریق ژل لب، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. استفاده از بسته‌های یخ یا کمپرس سرد: بسته‌های یخ یا کمپرس سرد را روی منطقه تزریق ژل لب قرار داده و برای چند دقیقه نگه دارید. این روش می‌تواند به کاهش درد و تورم کمک کند.
 2. مصرف داروهای ضد التهابی: مصرف داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن، ناپروکسن و یا استامینوفن می‌تواند به کاهش درد و تحریک دندانی کمک کند. قبل از مصرف هر دارو، بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.
 3. استفاده از تسکین‌دهنده‌های مخصوص دهان: استفاده از آرام بخش‌های دهانی مانند ژل‌های لیدوکائین و بنزوکائین می‌تواند به کاهش درد دندان کمک کند. با این حال، باید مطمئن شوید که این محصولات بدون نسخه پزشکی در دسترس شما قرار نگرفته باشد.

در صورتی که درد دندان شما پس از چند روز همچنان ادامه پیدا نمود، بهتر است با پزشک معالج خود در ارتباط بوده تا علت درد مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

مقاله قبلی
تزریق ژل گونه – هزینه، ماندگاری و عوارض احتمالی (2024)
مقاله بعدی
تزریق ژل خط خنده – قیمت، ماندگاری و بهترین مارک ژل خط خنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید