لیپوماتیک

لیپوماتیک زنان – بررسی هزینه، مراقبت ها و عوارض احتمالی

انسان ذاتا به زیبایی علاقه دارد و هر مشکلی که این زیبایی را زیر سوال ببرد، او را آزار خواهد داد. چاقی یکی از این عارضه ها است که اگرچه ممکن است برای هر فردی رخ بدهد اما بانوان، حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع دارند به خصوص اینکه بعد از بارداری، چاقی ناشی از حاملگی در اغلب آن ها باقی می ماند. تغییرات هورمونی، رژیم غذایی نادرست، ورزش نکردن و… به شدت در افزایش وزن تاثیر دارند. اما جایی برای نگرانی نیست. در ابتدا خانم های عزیز باید یک رژیم غذایی درست همراه با فعالیت های ورزشی را به منظور کاهش وزن شروع کنند. در این میان عمل لیپوماتیک زنان نیز به کمک شما خواهد آمد. اگر بعد از کاهش وزن، همچنان وجود چربی های اضافی در برخی از اندام های بدن مشاهده شد، می توانید جراحی لاغری زنان را تحت نظر متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان انجام دهید. این مرکز مجهز به دستگاه های پیشرفته بوده و تحت نظر متخصصین مجرب و ماهر، پیکرتراشی زنان را انجام می دهد.

فرم مشاوره رایگان

لیپوماتیک زنان و مراحل آن

مراحل عمل پیکرتراشی بانوان

داشتن تناسب اندام تاثیر بسیار زیادی در شیک پوش بودن انسان دارد. خانم ها دوست دارند هر نوع لباس مورد علاقه خود را بپوشند اما وجود چربی های اضافی در بدن، برای آن ها محدودیت ایجاد می کند و این مسئله باعث می شود در مهمانی ها، اعتماد به نفس کمتری برای حضور در جمع دوستان و آشنایان داشته باشند. جراحی لاغری به شما کمک می کند تا بتوانید تنها در یک جلسه، به اندام ایده آل خود برسید. این جراحی به صورت زیر انجام می شود:

لازم است بدانید که قبل از هر چیز باید متخصص جواب تست های شما را بررسی کند تا از وضعیت سلامت عمومی بدن مطمئن شده و صلاحیت شما برای انجام عمل لیپوماتیک را تایید کند. در واقع همه افراد کاندید مناسبی برای این جراحی نیستند.

پیکرتراشی به کمک دستگاهی انجام می شود که از طریق ضربه و افزایش دما، چربی های اضافی را به ذرات بسیار ریز می شکند. در ابتدا لوله کانولا به بافت چربی وارد شده و با ارتعاشات خود، بافت چربی را خرد می کند. همچنین همزمان با تابش اشعه های فرابنفش، دما بالا رفته و این مسئله به شکستن سریع تر چربی ها کمک می کند.

در نهایتا متخصص بعد از اتمام کار، تخلیه چربی را از بدن آغاز خواهد کرد.

مراقبت های قبل و بعد لیپوماتیک زنان

مراقبت های قبل از لیپوماتیک زنان

اگر از نظر متخصص مانعی برای عمل لیپوماتیک برای شما وجود نداشت، قبل از جراحی باید چند نکته را رعایت کنید تا همه امور به خوبی پیش رفته و تناسب اندام بدون هیچ عارضه ای حاصل شود:

 1. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات در بین خانم ها نیز وجود دارد لذا اکیدا توصیه می کنیم حداقل از یک هفته قبل، این مواد را کنار بگذارید در غیر این صورت، خونرسانی دچار اختلال شده و جراحی با عارضه هایی همراه خواهد بود.
 2. اگر داروهای رقیق کننده یا منعقد کننده خون مصرف می کنید، با نظر متخصص، دو هفته قبل از جراحی، مصرف را کنار بگذارید.
 3. افرادی که حساسیت دارویی داشته و یا از نوع خاصی دارو استفاده می کنند، حتما باید این موضوع را به متخصص اطلاع دهند.
 4. در صورت ابتلا به نوعی خاصی از بیماری، باید متخصص را در جریان بگذارید.
 5. شب قبل از پیکرتراشی حتما استحمام کنید تا پوست بدن تمیز باشد.
 6. حتما در روز جراحی، لباس گشاد بپوشید که بعد از اتمام کار، راحت باشید.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی زنان

بعد از اینکه لیپوماتیک انجام شد، اگر مراقبت های بعد از جراحی را جدی نگیرید ممکن است دچار مشکل شوید. لذا این نکات را رعایت نمایید:

 1. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات تا چند روز بعد از جراحی لاغری نیز ممنوع است.
 2. عزیزان مصرف میوه جات و سبزیجات را در رژیم غذایی خود افزایش دهید تا سرعت بهبودی بالاتر برود.
 3. تا زمانی که متخصص اجازه نداده است نباید فعالیت های سنگین داشته و یا حتی ورزش کنید.
 4. وقتی حمام می کنید حتما محل جراحی را به آرامی ماساژ دهید تا مایع مانده داخل بافت خارج شود.
 5. حتما باید گان را طبق دستور متخصص و تا زمانی که لازم است، استفاده کنید تا بدن ورم نکند.
 6. تمام داروهای تجویز شده را به صورت کامل و در زمان مشخص، مصرف نمایید.

 

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک ران و پاها

 

ماندگاری جراحی شکم زنان

بانوان عزیز توجه داشته باشید که بعد از جراحی لاغری، احتمال بازگشت چاقی وجود دارد. در واقع ماندگاری عمل لیپوماتیک زنان به سبک زندگی شما بستگی دارد. اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته و ورزش نکنید، مجددا با مشکل تجمع چربی در بدن روبرو خواهید شد.

دوران نقاهت جراحی لاغری شکم بانوان

دوران نقاهت لیپوماتیک زنان

پیکرتراشی زنان یکی از جراحی های زیبایی است که کمترین دوره نقاهت را دارد. شما بعد از چند روز می توانید به امور عادی زندگی بپردازید اما لازم است بدانید که همچنان برای انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن، باید از متخصص اجازه بگیرید. براساس اندامی که تحت جراحی لاغری بوده است، دوره نقاهت متفاوت خواهد بود.

عوارض احتمالی لیپوماتیک زنان

عمل لیپوماتیک زنان، یک جراحی بسیار ایمن است اما کمی بی دقتی از جانب متخصص و یا عدم رعایت نکات بهداشتی توسط مراجعه کننده، ممکن است عوارض زیر را به همراه داشته باشد:

 1. اگر متخصص نتواند عمق لوله کانولا را به درستی تنظیم کند و لوله بیش از اندازه نفوذ کند، احتمال آسیب به بافت های بدن وجود دارد.
 2. در صورتی که دکتر مهارت لازم برای کنترل ارتعاشات لوله کانولا را نداشته باشد، ممکن است عروق خونی پاره شود.
 3. توصیه می کنیم جراحی لاغری را در کلینیک های مجهز و استاندارد انجام دهید چون استریل نبودن محیط، منجر به عفونت خواهد شد. البته عامل دیگر در بروز عفونت، عدم توجه به مراقبت های بعد از پیکرتراشی است.
 4. در صورتی که به ماده بی حسی حساسیت داشته باشید، ممکن است عوارضی برای شما رخ بدهد.

 

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک شکم و پهلو

 

فواید جراحی زیبایی شکم خانم ها

 1. رژیم گرفتن برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام زمانی مناسب است که شما به چاقی یکدست دچار شده اید. اما اگر تنها در قسمتی از بدن همانند بازوها، ناحیه لگن و.. چربی اضافی دارید، عمل لیپوماتیک گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. چون بدون تاثیر بر سایر قسمت های بدن، چربی های اضافی را از بین می برد.
 2. همچنین شما با جراحی لاغری می توانید به اندام متقارن برسید. بارها دیده شده است که افراد بعد از رژیم، اندام یکنواختی ندارند چون چربی های بخش هایی از بدن، بیشتر از سایر قسمت ها از بین رفته است. اما در پیکرتراشی، چربی ها به صورت یکدست حذف می شود.
 3. شما بعد از عمل لیپوماتیک زنان می توانید به اندام ایده آل خود برسید. بعنی تنها یک جلسه جراحی کافی است تا چربی های اضافی بدن برداشته شوند.

هزینه لیپوماتیک خانم‌ها در سال 1400

هزینه لیپوماتیک زنان

عزیزان توجه داشته باشید حتما در جلسه مشاوره، علاوه بر صحبت پیرامون چگونگی جراحی لاغری، از متخصص در مورد هزینه لیپوماتیک زنان نیز سوال کنید. شما باید بدانید آیا توان مالی برای پرداخت هزینه ها را دارید یا خیر. در همین جلسه متخصص براساس میزان چاقی بدن و حجم کار، اندام یا اندام هایی که باید تحت جراحی قرار گیرند، هزینه های ثابت کلینیک و متخصص برای پیکرتراشی زنان و… مبلغ را محاسبه می کنند. البته لازم است هزینه داروها و عوارض احتمالی که بعد از جراحی لاغری زنان رخ می دهد را نیز به عنوان مبلغ متغیر در نظر بگیرید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا