لیپوماتیک زنان – بررسی هزینه، مراقبت ها و عوارض احتمالی

لیپوماتیک زنان و مراحل آن
امتیاز به این محتوا

انسان ذاتاً به زیبایی علاقه دارد و هر مشکلی که این زیبایی را زیر سؤال ببرد، او را آزار خواهد داد. چاقی یکی از این عارضه‌ها است که اگر چه ممکن است برای هر فردی رخ بدهد اما بانوان، حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع دارند به خصوص اینکه بعد از بارداری، چاقی ناشی از حاملگی در اغلب آن‌ها باقی می‌ماند. تغییرات هورمونی، رژیم غذایی نادرست، ورزش نکردن و … به شدت در افزایش وزن تأثیر دارند. اما جایی برای نگرانی نیست. در ابتدا خانم‌های عزیز باید یک رژیم غذایی درست همراه با فعالیت‌های ورزشی را به منظور کاهش وزن شروع کنند. در این میان عمل لیپوماتیک زنان نیز به کمک شما خواهد آمد. اگر بعد از کاهش وزن، همچنان وجود چربی‌های اضافی در برخی از اندام‌های بدن مشاهده شد، می‌توانید جراحی لاغری زنان را تحت نظر متخصصین کلینیک مارال سلامت ایرانیان انجام دهید. این مرکز مجهز به دستگاه‌های پیشرفته بوده و تحت نظر متخصصین مجرب و ماهر، پیکرتراشی زنان را انجام می‌دهد.

مراحل جراحی لاغری اندام زنان

 

مراحل عمل پیکرتراشی بانوان

داشتن تناسب اندام تأثیر بسیار زیادی بر شیک‌پوش بودن انسان دارد. خانم‌ها دوست دارند هر نوع لباس مورد علاقه خود را بپوشند اما وجود چربی‌های اضافی در بدن، برای آن‌ها محدودیت ایجاد می‌کند و این مسأله باعث می‌شود در مهمانی‌ها، اعتماد به نفس کمتری برای حضور در جمع دوستان و آشنایان داشته باشند. جراحی لاغری به شما کمک می‌کند تا بتوانید تنها در یک جلسه، به اندام ‌ایده‌آل خود برسید. این جراحی به صورت زیر انجام می‌شود:

 1. لازم است بدانید که قبل از هر چیز باید متخصص جواب تست‌های شما را بررسی کند تا از وضعیت سلامت عمومی بدن مطمئن شده و صلاحیت شما برای انجام عمل لیپوماتیک را تأیید کند. در واقع همه افراد کاندید مناسبی برای این جراحی نیستند.
 2. پیکرتراشی به کمک دستگاهی انجام می‌شود که از طریق ضربه و افزایش دما، چربی‌های اضافی را به ذرات بسیار ریز می‌شکند. در ابتدا لوله کانولا به بافت چربی وارد شده و با ارتعاشات خود، بافت چربی را خرد می‌کند. همچنین همزمان با تابش اشعه‌های فرابنفش، دما بالا رفته و این مسأله به شکستن سریع‌تر چربی‌ها کمک می‌کند.
 3. در نهایتاً متخصص بعد از اتمام کار، تخلیه چربی را از بدن آغاز خواهد کرد.

مراقبت های قبل و بعد لیپوماتیک زنان

مراقبت های قبل از لیپوماتیک زنان

اگر از نظر متخصص مانعی برای عمل لیپوماتیک برای شما وجود نداشت، قبل از جراحی باید چند نکته را رعایت کنید تا همه امور به خوبی پیش رفته و تناسب اندام بدون هیچ عارضه‌ای حاصل شود:

 1. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات در بین خانم‌ها نیز وجود دارد. لذا اکیدا توصیه می‌کنیم حداقل از یک هفته قبل، این مواد را کنار بگذارید در غیر این صورت، خونرسانی دچار اختلال شده و جراحی با عارضه‌هایی همراه خواهد بود.
 2. اگر دارو‌های رقیق‌کننده یا منعقد‌کننده خون مصرف می‌کنید، با نظر متخصص، دو هفته قبل از جراحی، مصرف را کنار بگذارید.
 3. افرادی که حساسیت دارویی داشته و یا از نوع خاصی دارو استفاده می‌کنند، حتماً باید این موضوع را به متخصص اطلاع دهند.
 4. در صورت ابتلا به نوعی خاصی از بیماری، باید متخصص را در جریان بگذارید.
 5. شب قبل از پیکرتراشی حتماً استحمام کنید تا پوست بدن تمیز باشد.
 6. حتماً در روز جراحی، لباس گشاد بپوشید که بعد از اتمام کار، راحت باشید.
لیپوماتیک زنان

فواید لیپوماتیک زنان

 1. درمان چاقی موضعی
 2. امکان لیپوماتیک سینه برای سینه، شکم، بازو، ران، باسن و …
 3. نداشتن عوارض خطرناک
 4. رسیدن به تناسب اندام

لیپوماتیک بعد از زایمان

انجام لیپوماتیک باید بعد از آخرین بارداری انجام شود چون اگر قرار است دوباره حامله شوید، دچار چاقی شده و نتیجه جراحی لاغری از دست خواهد رفت.

زمان لیپوماتیک بعد از زایمان

جراحی را به بعد از پایان دوران شیردهی کودک موکول کنید چرا که ماده بی‌حسی از طریق شیر وارد بدن نوزاد خواهد شد.

تاثیر لیپوماتیک بر باروری

پیکرتراشی هیچ تاثیری بر قدرت باروری شما نخواهد داشت.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی زنان

بعد از اینکه لیپوماتیک انجام شد، اگر مراقبت‌های بعد از جراحی را جدی نگیرید ممکن است دچار مشکل شوید. لذا این نکات را رعایت نمایید:

 1. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات تا چند روز بعد از جراحی لاغری نیز ممنوع است.
 2. عزیزان مصرف میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود افزایش دهید تا سرعت بهبودی بالاتر برود.
 3. تا زمانی که متخصص اجازه نداده است نباید فعالیت‌های سنگین داشته و یا حتی ورزش کنید.
 4. وقتی حمام می‌کنید حتماً محل جراحی را به آرامی ماساژ دهید تا مایع مانده داخل بافت خارج شود.
 5. حتماً باید‌ گن را طبق دستور متخصص و تا زمانی که لازم است، استفاده کنید تا بدن ورم نکند.
 6. تمام دارو‌های تجویز شده را به صورت کامل و در زمان مشخص، مصرف نمایید.

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک ران و پاها

ماندگاری جراحی شکم زنان

بانوان عزیز توجه داشته باشید که بعد از جراحی لاغری، احتمال بازگشت چاقی وجود دارد. در واقع ماندگاری عمل لیپوماتیک زنان به سبک زندگی شما بستگی دارد. اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته و ورزش نکنید، مجدداً با مشکل تجمع چربی در بدن روبرو خواهید شد.

دوران نقاهت جراحی لاغری شکم بانوان

دوران نقاهت لیپوماتیک زنان

پیکرتراشی زنان یکی از جراحی‌های زیبایی است که کمترین دوره نقاهت را دارد. شما بعد از چند روز می‌توانید به امور عادی زندگی بپردازید اما لازم است بدانید که همچنان برای انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش کردن، باید از متخصص اجازه بگیرید. براساس اندامی که تحت جراحی لاغری بوده است، دوره نقاهت متفاوت خواهد بود.

عوارض احتمالی لیپوماتیک زنان

عمل لیپوماتیک زنان، یک جراحی بسیار ایمن است اما کمی بی‌دقتی از جانب متخصص و یا عدم رعایت نکات بهداشتی توسط مراجعه‌کننده، ممکن است عوارض زیر را به همراه داشته باشد:

 1. اگر متخصص نتواند عمق لوله کانولا را به درستی تنظیم کند و لوله بیش از اندازه نفوذ کند، احتمال آسیب به بافت‌های بدن وجود دارد.
 2. در صورتی که دکتر مهارت لازم برای کنترل ارتعاشات لوله کانولا را نداشته باشد، ممکن است عروق خونی پاره شود.
 3. توصیه می‌کنیم جراحی لاغری را در کلینیک‌های مجهز و استاندارد انجام دهید چون استریل نبودن محیط، منجر به عفونت خواهد شد. البته عامل دیگر در بروز عفونت، عدم توجه به مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی است.
 4. در صورتی که به ماده بی‌حسی حساسیت داشته باشید، ممکن است عوارضی برای شما رخ بدهد.

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک شکم و پهلو

فواید جراحی زیبایی شکم خانم ها

 1. رژیم گرفتن برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام زمانی مناسب است که شما به چاقی یکدست دچار شده‌اید. اما اگر تنها در قسمتی از بدن همانند بازو‌ها، ناحیه لگن و.. چربی اضافی دارید، عمل لیپوماتیک گزینه بسیار مناسبی خواهد بود چون بدون تأثیر بر سایر قسمت‌های بدن، چربی‌های اضافی را از بین می‌برد.
 2. همچنین شما با جراحی لاغری می‌توانید به اندام متقارن برسید. بار‌ها دیده شده است که افراد بعد از رژیم، اندام یکنواختی ندارند چون چربی‌های بخش‌هایی از بدن، بیشتر از سایر قسمت‌ها از بین رفته است. اما در پیکرتراشی، چربی‌ها به صورت یکدست حذف می‌شود.
 3. شما بعد از عمل لیپوماتیک زنان می‌توانید به اندام ‌ایده‌آل خود برسید یعنی تنها یک جلسه جراحی کافی است تا چربی‌های اضافی بدن برداشته شوند.

هزینه لیپوماتیک خانم‌ها در سال ۱۴۰۲

هزینه لیپوماتیک زنان

عزیزان توجه داشته باشید حتماً در جلسه مشاوره، علاوه بر صحبت پیرامون چگونگی جراحی لاغری، از متخصص درمورد هزینه لیپوماتیک زنان نیز سؤال کنید. شما باید بدانید آیا توان مالی برای پرداخت هزینه‌ها را دارید یا خیر. در همین جلسه متخصص براساس میزان چاقی بدن و حجم کار، اندام یا اندام‌هایی که باید تحت جراحی قرار گیرند، هزینه‌های ثابت کلینیک و متخصص برای پیکرتراشی زنان و … مبلغ را محاسبه می‌کند. البته لازم است هزینه دارو‌ها و عوارض احتمالی که بعد از جراحی لاغری زنان رخ می‌دهد را نیز به عنوان مبلغ متغیر در نظر بگیرید.

لیپوماتیک زنان بعد از زایمان

یکی از سؤالاتی که اغلب مراجعه‌کنندگان خانم برای انجام پیکرتراشی شکم مطرح می‌کنند این است که آیا انجام این عمل زیبایی بر قدرت باروری تأثیر می‌گذارد یا خیر. به هر حال این مسأله طبیعی است که ذهنیت نادرست و نگران‌کننده‌ای نسبت به لیپوماتیک شکم و تأثیر آن بر باروری داشته باشید. اما لازم است چند نکته را در این مورد برای شما عزیزان بیان کنیم تا با خیال آسوده بتوانید تصمیم خود را برای انجام جراحی لاغری شکم نهایی کنید:

 1. با توجه به اینکه در انجام لیپوماتیک تنها بافت چربی هدف قرار می‌گیرد، بنابراین آسوده خاطر باشید که هیچ کدام از بافت‌ها و اندام‌های داخلی، آسیبی در حین عمل نخواهد دید. به خصوص اینکه تجهیزات پیشرفته، مجهز به سنسور بوده و اگر لوله کانولا از مرز بافت چربی عبور کند، سریع خاموش خواهد شد. بنابراین به شما اطمینان می‌دهیم که لیپوماتیک شکم هیچ تأثیری بر قدرت باروری شما نمی‌گذارد.
 2. انجام عمل زیبایی لیپوماتیک شکم برای خانم‌هایی که چربی بسیار زیادی در ناحیه پهلو و شکم دارند نه تنها تأثیر منفی بر قدرت باروری نداشته بلکه باعث درمان ناباروری ناشی از وجود چربی زیاد نیز خواهد شد. متأسفانه ناباروری در خانم‌ها به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد و یکی از مهمترین دلایل، تجمع زیاد چربی در اطراف شکم است. به همین دلیل است که پزشکان به این دسته از بانوان توصیه می‌کنند حتماً با یک رژیم غذایی سالم، این چربی‌ها را آب نمایند. اما با توجه به اینکه حذف چربی به کمک ورزش و رژیم غذایی، بسیار زمان‌بر بوده و از طرف دیگر بر روی سایر اندام‌ها نیز تأثیر می‌گذارد، بنابراین در صورتی که کاندید مناسبی باشید می‌توانید جراحی لاغری را انجام دهید و طی یک جلسه این چربی‌ها را از ناحیه شکم خود حذف نمایید.
 3. مسأله دیگر که لازم می‌دانیم پیرامون آن صحبت کنیم، زمان انجام لیپوماتیک برای خانم‌هایی است که قصد بارداری دارند. در صورتی که می‌خواهید مجدداً حامله شوید حتماً پیکرتراشی را به بعد از آخرین بارداری موکول نمایید چرا که در جریان بارداری، مجددا دچار افزایش وزن و تجمع چربی در ناحیه شکم خواهید بود و در نتیجه تمامی زحمات و هزینه شما که قبلاً جهت جراحی لاغری انجام داده‌اید هدر می‌رود. بنابراین عاقلانه‌ترین کار این است که اجازه دهید دوران حاملگی شما سپری گردد.
 4. و نکته آخر اینکه این بهترین زمان برای انجام لیپوماتیک بعد از زایمان، سپری شدن دوران شیردهی کودک است زیرا در حین انجام جراحی لاغری ماده بیهوشی یا بی‌حس‌کننده موضعی وارد بدن شده و این ماده از طریق شیر به بدن نوزاد منتقل خواهد شد. بنابراین اجازه دهید دوران شیردهی کودک سپری شده و سپس لیپوماتیک زنان را انجام دهید.
مقاله قبلی
لیپوماتیک شکم و پهلو – هزینه، عوارض و مراقبت های قبل و بعد
مقاله بعدی
لیپوماتیک مردان – راهنمای مراقبت ها، عوارض و هزینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید