درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

عمر کاشت مو چقدر می باشد؟

عمر کاشت مو چقدر می باشد؟

امروزه به لطف پیشرفت علم پزشکی و متد های جدید کاشت مو ، می توان نتایج کاملا طبیعی و دائمی به دست آورد. افراد زیادی پس از انجام hair transplant از نتایج حاصل آن رضایت کامل داشته اند.

 

عمر کاشت مو چقدر می باشد

 

داشتن مو های زیبا و پرپشت برای بانوان و مردان زیادی از عوامل مهم و تاثیر گذار در اعتماد به نفس و زیبایی آن ها می باشد و اگر به دست یک پزشک متخصص و مجرب انجام شود نتایج می توانند دائمی باشند و چنان طبیعی به نظر برسند که یک آرایشگر یا یک سبک شناس نتواند به شما بگوید که کاشت مو انجام داده اید.

در ادامه با سوالات رایج اکثر افراد در مورد دوام کاشت مو همراه شما هستیم.

 

آیا نتایج کاشت مو دائمی است؟

اگر شروع به تحقیق در مورد عمل زیبایی کاشت مو به عنوان راه حلی برای ریزش موهای خود کرده اید، طبیعی است که در مورد ماندگاری کاشت مو و اینکه آیا برای حفظ نتایج پیوند مو نیازی به ترمیم هر چند سال یک بار خواهید داشت یا نه سوالاتی برای شما پیش آید.

زمانی که عمل زیبایی hair transplant توسط یک پزشک متخصص در زمینه پیوند مو انجام شود، نتایج حاصل آن می تواند یک عمر طول بکشد.

 

آیا نتایج کاشت مو دائمی است

 

پزشک متخصص در طی عمل جراحی کاشت مو، فولیکول های سالم مو را از ناحیه پشت سر که در برابر هورمون های ریزش مو مقاوم هستند بر میدارد و آن ها را به مناطق کم مو یا طاس سر منتقل می کند.

دلیل این امر این است که تمایل ژنتیکی برای ریزش مو در فولیکول بیشتر از پوست سر است

عمل زیبایی کاشت مو تنها راه حل دائمی برای ریزش مو است زیرا با وجود طاسی ارثی، موهای شما خصوصیات مکانی را که از آن گرفته شده است حفظ می کنند و در برابر ریزش مقاوم هستند.

در عمل زیبایی hair transplant، فولیکول های مو از ناحیه پشت سر که رشد و تراکم موها در آن جا بیشتر است برداشته می شوند و در قسمت طاس یا کم موی سر که فولیکول های مو در آن جا کمتر است پیوند زده می شوند.

فولیکول های موهای ناحیه پشت در برابر هورمون DHT یا همان عوامل ریزش مو مقاوم هستند و نتایج حاصل به طور معمول برای همیشه باقی می مانند.

موهای کاشته شده کاملا طبیعی و زنده و مقاوم در برابر هورمون DHT هستند؛ اما مدتی طول می‌کشد تا موهای پیوند زده شده شروع به رشد کنند.

مشاهده مطلب
شستشو بعد از کاشت مو به چه صورت است

پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو موهای پیوند خورده نمایان هستند، اما پس از چند روز شروع به ریزش می‌کنند که جای هیچ گونه نگرانی ندارد زیرا پیاز های مو سر جای خودشان هستند و پس از گذشت 3 الی 6 ماه شروع به رشد خواهند کرد.

 

چقدر زمان می برد تا نتایج کاشت مو دائمی شود؟

کاشت مو به عنوان یک راه حل موثر برای جلوگیری دائمی از ریزش مو شناخته می شود. به نظر می رسد کسانی که متقاضی عمل زیبایی hair transplant هستند، در مورد این مسئله که آیا دوام موهای کاشته شده دائمی است یا خیر نگران هستند.

مویی که کاشته شده هیچ‌گاه ریزش پیدا نخواهد کرد و فولیکول‌های آن از بین نمی‌روند.

ماندگاری و دائمی بودن عمل زیبایی کاشت باعث شده است تا نسبت به سایر روش های درمان ریزش مو ارجحیت داشته باشد زیرا تنها راه حل مناسبی است که می تواند به طور قطعی جلوی ریزش مو افراد را بگیرد.

در حالی که نگرانی در مورد ماندگاری عمل زیبایی کاشت مو قابل درک است در اکثر موارد، کاشت مو به طول عمر شما می انجامد.

فولیکول ها از قسمت اهدا کننده پوست سر شما که در پشت سر قرار دارند منتقل می شوند و پزشک متخصص اطمینان حاصل می کند که پوست سر شما نه تنها احتمال پیوند را بیشتر می کند بلکه در ماه های بعد از کاشت مو شما فولیکول های پیوند زده شده شروع به رشد در اطراف سایر موها می کنند هر فولیکول موهایی را تولید می کند که به طور طبیعی در اطراف سایر موهای شما رشد می کنند.

در عمل زیبایی کاشت مو فولیکول ها به ناحیه کم مو و یا طاس در پوست سر منتقل می شوند. با بهبودی پوست سر، فولیکول ها همچنان به رشد موهای سالم ادامه می دهند و تراکم کاملتری از مو را در نواحی دیگری که به صورت کم مو یا طاسی ایجاد می کنند فراهم می کند.

در حالی که hair transplant با دقت طراحی شده است که دائمی باشد، اما تعدادی از عوامل وجود دارد که ممکن است روی این امر تأثیر بگذارد و این خطر وجود دارد که مبتلایان به طاسی الگوی بتوانند ریزش موهای بیشتری را در آینده مشاهده کنند.

این امر اغلب با یک روش درمانی بیشتر برای پیوند موهای سالم به مناطقی که ریزش جدید اتفاق افتاده است قابل حل است. با این حال، موهای پیوند زده شده با مراقبت خوب قوی و سالم خواهند ماند و عمر آن دوام خواهد یافت.

مشاهده مطلب
کاشت مو برای موهای کم پشت

اکثر پزشکان متخصص هرگونه سابقه خانوادگی در مورد ریزش مو و دلایل ضعف و ریزش شخصی شما را در نظر می گیرند و قادر خواهند بود تا بهتر تشخیص دهند که آیا در آینده احتمال ریزش مو دارید. به این ترتیب، قادر به پیش بینی هرگونه جراحی احتمالی در آینده می باشند.

 

دائمی بودن نتایج کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

بسته به میزان ریزش مو، شما می توانید گزینه های مختلف زیادی در مورد ترمیم موهای خود داشته باشید. پیدا کردن راه حل مناسب به میزان ریزش مو و اهداف ترمیم مو شخصی شما بستگی دارد.

Hair transplant روشی دائم است و نتایج پایداری برای فرد متقاضی کاشت مو ایجاد می‌ کند.

اگر در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارید، ممکن است در ابتدا گزینه هایی مانند داروها، محلول های موضعی یا درمان با لیزر برای شما توصیه شود.

اگر ریزش مو پیشرفته تر است یا نتیجه ای را که انتظار دارید با سایر روش های درمانی قابل انجام نیست، ممکن است برای بهبود تراکم موهای خود، پیوند مو را در نظر بگیرید.

در نظر داشته باشید که فرآیند ریزش مو مداوم است و احتمال دارد که حتی بعد از انجام عمل زیبایی hair transplant نیز موهای طبیعی خود را از دست بدهید.

البته در حالی که پیوند مو دائمی است و موهای کاشته شده به هیچ عنوان ریزش پیدا نمی کنند اما با این حال خطر ریزش موهای طبیعی بیمار وجود دارد به خصوص اگر از داروهای ریزش مو مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل استفاده نکند.

به خاطر داشتن این نکته حائز اهمیت است که در انتخاب پزشک متخصص دقت داشته باشید زیرا تکنیک کاشت مو مهم است و برداشت مو باید از منطقه ای برداشت شود که استعداد ریزش نداشته باشد، یعنی فولیکول های مو باید از بانک موی واقعی که در برابر هورمون های ریزش مو مقاوم هستند برداشت شوند.

جراح شما قبل از عمل زیبایی کاشت مو در مورد تمام نگرانی های شما در مورد دائمی بودن کاشت مو و همچنین امکان ریزش مو صحبت خواهد کرد. در برخی موارد، برای بدست آوردن بهترین نتیجه به چندین روش نیاز است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش FUE و هزینه ی آن
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *