لیفت سینه – بالا کشیدن سینه با روش های جراحی و غیر جراحی

لیفت و بالا کشیدن سینه
4.6/5 - (12 امتیاز)

افتادگی سینه یکی از مشکلات رایج در بین خانم‌هایی است که دوره بارداری و شیردهی را سپری کرده‌اند. قطعاً این مسأله تناسب اندام و زیبایی بدن آن‌ها را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد چون زمانی که می‌خواهند یک لباس زیبا به تن کنند، افتادگی سینه‌ها محدودیت بزرگی را برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

لیفت سینه یا ماستوپکسی یکی از بهترین روش‌ها برای درمان افتادگی سینه است که کمترین عارضه را به همراه دارد. ما در ادامه این مقاله شما را با انواع روش‌ های لیفت سینه و هزینه انجام این کار آشنا خواهیم کرد. حتماً این مقاله را با دقت مطالعه کنید و سپس در جلسه مشاوره با بهترین جراح لیفت سینه در تهران شرکت کنید تا توانید بهترین روش را برای انجام این عمل زیبایی اتخاذ نمایید.

بالا کشیدن سینه با روش های جراحی و غیر جراحی

لیفت سینه چیست؟

همانگونه که می‌دانید کلمه لیفت به انگلیسی به معنای کشیدن است و زمانی که در مورد لیفت سینه صحبت می‌کنیم، منظور ما این است که متخصص با کشیدن پوست سینه به سمت بالا، افتادگی سینه را درمان کرده و باعث می‌شود سینه‌های فرد به زیبایی فرم بگیرد.

افزایش سن، بارداری و در نتیجه شیردهی، ژنتیک و همچنین کاهش وزن از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که باعث می‌شوند پوست سینه‌ها خاصیت ارتجاعی و کشسانی خود را از دست داده و حالت افتاده پیدا کند. مثلاً سینه‌های افتاده ظاهر فرد را بسیار پیرتر نشان می‌دهد. اما جایی برای نگرانی نیست چون به کمک لیفت سینه می‌توانید سینه‌های بسیار خوش‌فرمی داشته باشید و در نتیجه بدن شما خوش‌فرم و زیباتر به نظر خواهد رسید.

مهم ترین روش های لیفت سینه

انواع روش ‌های لیفت سینه

شما به عنوان یک فرد متقاضی برای لیفت سینه باید بدانید که این عمل زیبایی به چه روش‌هایی انجام می‌گیرد تا زمانی که متخصص بعد از بررسی اولیه روشی را پیشنهاد می‌کند، بهتر بتوانید درک کنید که چرا این روش برای شما انتخاب شده و به گفته متخصص، نتیجه‌بخشی مؤثرتری برای شما خواهد داشت. مهمترین روش ‌های لیفت سینه عبارتند از:

 • لیفت سینه با جراحی

در این روش باید برش‌هایی بر روی سینه ایجاد شده و از طریق بالا کشیدن پوست سینه، لیفتینگ انجام گیرد. مسلما بعد از اتمام جراحی نیاز به بخیه زدن خواهد بود. در اغلب موارد بیهوشی مختصری برای فرد متقاضی اعمال می‌گردد. دوره نقاهت روش جراحی لیفت سینه، طولانی‌تر شده و شما باید نکات مراقبتی توصیه شده توسط متخصص را با جدیت بیشتری دنبال کنید تا دچار اسکار در محل زخم و عفونت نشوید.

همچنین اگر قرار است لیفت سینه با جراحی انجام ‌شود، مراجعه کردن به بهترین دکتر لیفت سینه در تهران، اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد چون پزشک باید ظرأفت عمل بالایی در بخیه‌ زدن داشته باشد تا جای اسکار باقی نماند. درست است که سینه‌ها همیشه در زیر لباس پنهان هستند ولی همین که خود شما در زمان استحمام، جای زخم‌ها را بر روی بدن خود می‌بینید، به مرور زمان بر روی شرایط عصبی شما تأثیر گذاشته و حتی ممکن است شما را افسرده کند.

 • لیفت سینه بدون جراحی

آیا شما از جمله کسانی هستید که از جراحی حتی جراحی ساده و سرپایی نیز می‌ترسید و به همین دلیل به هیچ عنوان زیر بار عمل‌های زیبایی با جراحی نمی‌روید؟ آیا می‌خواهید لیفت سینه را انجام دهید ولی به دلیل ترس از جراحی از انجام این کار منصرف شده‌اید؟ باید به شما این نوید را بدهیم که روش ‌های لیفت سینه بدون جراحی به کمک شما آمده و در نتیجه بدون هیچگونه برش، بخیه و خونریزی می‌توانید لیفت سینه را انجام دهید.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک سینه

مهم ترین روش‌ های لیفت سینه بدون جراحی

مارال سلامت ایرانیان در ادامه به معرفی بهترین و مهم‌ترین روش‌های لیفت و کشیدن سینه‌ها به سمت بالا و معرفی پرطرفدار‌ترین روش‌های غیر جراحی می‌پردازیم:

روش های غیر جراحی برای لیفت سینه

 • لیفت سینه با نخ

رایج‌ترین روش لیفتینگ سینه، استفاده از نخ‌های مخصوصی است که تحت عنوان آپتوس شناخته می‌شوند. برای لیفت سینه با نخ باید برش‌های بسیار ریز در بافت سینه ایجاد شود، نخ داخل برش‌ها قرار گیرد و سپس نخ آپتوس به سمت بالا کشیده شود. این نخ‌ها با بدن سازگار هستند و قابلیت جذب خوبی دارند. بنابراین نتیجه لیفت سینه با نخ حداکثر تا دو سال دوام دارد و بعد از آن دوباره فرم سینه‌ها به حالت اولیه باز خواهد شد. بنابراین هر دو سال یکبار باید نسبت به لیفت سینه با نخ اقدام نمایید.

 • لیفت سینه با روش لیزر درمانی

یکی از روش‌هایی که به لیفت سینه بدون جراحی کمک می‌کند، لیزر درمانی است. اشعه‌های لیزر به پوست سینه تابیده شده و از این طریق باعث تحریک تولید کلاژن در بافت پوست خواهد شد. اگر چه دوره‌ درمان این روش طولانی‌تر خواهد بود ولی اثربخشی آن بسیار بهتر است چرا که در این روش کلاژن از دست رفته پوست دوباره احیا می‌شود. بنابراین پوست شما جوان‌تر شده و استحکام و کشسانی بیشتری پیدا می‌کند. بنابراین می‌توانید افتادگی جزئی سینه‌های خود را به راحتی درمان کنید. توجه داشته باشید برای کسانی که دچار افتادگی شدید در سینه‌های خود هستند قطعاً روش جراحی یا استفاده از نخ، مناسب‌تر خواهد بود.

 • لیفت سینه با روش ترماژ

در این روش از امواج رادیویی برای محکم کردن پوست استفاده می‌کنند. زمانی که امواج به پوست تابیده می‌شوند فیبرهای پروتئینی محکم شده و پوست شما به حالت منقبض درمی‌آید. بنابراین بعد از تکرار چند جلسه درمانی، متوجه می‌شوید که این روش چگونه باعث سفت شدن و درمان افتادگی سینه های شما شده است. البته با کمک روش ترماژ نیز می‌توان افتادگی جزئی سینه‌ها را درمان کرد.

 • لیفت سینه با روش VBI

جالب است بدانید که در لیفت سینه می‌توان از پلاسمای غنی از پلاکت استفاده کرد. آنچه که باعث می‌شود پوست شما حالت افتاده پیدا کند، کاهش جریان خون در پوست است چون در این صورت سلول‌ها تغذیه مناسبی نداشته و به تدریج از بین می‌روند. زمانی که روش  VBI اجرا می‌گردد، گردش خون در زیر پوست سینه افزایش پیدا کرده و همین مسأله باعث می‌شود که چین و چروک‌های پوست درمان شود. از طرف دیگر کشسانی پوست نیز بیشتر خواهد شد.

 • لیفت سینه با روش CACI

از دیگر روش ‌های لیفت سینه بدون جراحی می‌توان روش پالس الکتریکی را نام برد که در این روش از دستگاه‌های دستی برای ساطع کردن پالس‌های الکتریکی به سینه استفاده می‌شود. همین امواج الکتریکی باعث سفت شدن عضلات سینه شده و افتادگی جزئی سینه‌ها به خوبی درمان خواهد شد.

بهترین دکتر برای لیفت سینه

بهترین دکتر لیفت سینه در تهران

آیا می‌دانید که نتیجه نهایی هر عمل زیبایی به مهارت متخصص بستگی داشته و اگر پزشک شما از تجربه کافی برخوردار نباشد حتی ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازد؟ بافت سینه بسیار حساس است بنابراین زمانی که قرار است شما لیفت سینه را انجام دهید، باید تحت نظر بهترین دکتر لیفت سینه در تهران باشید چون هر خطایی از جانب پزشک می‌تواند بافت‌های سینه را مورد حمله قرار داده و خطر سرطان سینه را بالا ببرد. بنابراین به جای اینکه سرسری عمل کنید، برای پیدا کردن بهترین متخصص لیفت سینه در تهران، از پزشکان زیادی مشورت گرفته و سپس به سراغ کلینیک‌های معتبر با مجوز وزارت بهداشت بروید.

جراح شما باید گواهی مورد تأیید وزارت بهداشت در زمینه عمل‌های زیبایی را داشته باشد. همچنین باید در جلسه مشاوره، نمونه کار‌های قبلی خود را به شما نشان داده و حتی اگر شما درخواستی برای مشورت با متقاضیان قبلی داشته باشید، شرایط را برای شما فراهم کند تا شما بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و تمامی سؤالات خود در مورد میزان رضایت از عملکرد متخصص را از آن‌ها جویا شوید.

هزینه لیفت سینه

مسلماً یکی از سؤالاتی که شما به عنوان متقاضی لیفت سینه در جلسه مشاوره باید از متخصص بپرسید، بحث مبلغی است که باید برای انجام این عمل زیبایی پرداخته کنید. بعضی از افراد ادعا می‌کنند هزینه انجام این کار بسیار گران است ولی برخی دیگر از ارزان بودن آن ابراز رضایت می‌کنند. در هر صورت شما برای آگاهی از مبلغ تنها باید از متخصص سؤال بپرسید چون وضعیت سینه‌های شما، میزان افتادگی، نوع روش انتخابی، دستمزد متخصص، هزینه‌های پایه و هزینه‌های جانبی، فاکتورهایی هستند که مبلغ نهایی لیفت سینه را مشخص می‌کنند.

پس هزینه کار از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. همچنین اگر تصور می‌کنید برای انجام لیفت سینه شرکت‌های بیمه شما را پشتیبانی می‌کنند باید بگوییم سخت در اشتباه هستید چون لیفت سینه، یک عمل زیبایی به حساب می‌آید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به سینه

مهمترین عوارض لیفت سینه

طبق تحقیقات جهانی، لیفت سینه رمان یکی از روش‌های ایمن برای بالا کشیدن سینه‌ها شناخته شده است اما باز هم نباید از عارضه‌های خفیف این عمل زیبایی غافل شد. مهمترین عارضه‌ های لیفت سینه عبارتند از:

 1. در این روش ممکن است دچار عفونت در محل زخم گردید. این مسأله به میزان استریل بودن محیط عمل و میزان توجه به نکات مراقبتی در دوره نقاهت بستگی دارد.
 2. اگر جراح در بخیه زدن، با ظرافت عمل نکند، ممکن است اسکار در محل زخم تشکیل شود.
 3. خونریزی در محل زخم، یکی دیگر از اتفاقاتی است که به دنبال لیفت سینه با جراحی اتفاق می‌افتد. بعد از اتمام جراحی و حداقل تا یک هفته، هیچ فشاری به محل زخم‌ها وارد نکنید و حتی در زمان خواب باید بدن زاویه ۴۵ درجه با پا داشته باشد تا ورم در محل زخم نیز برطرف شده و خونریزی رخ ندهد.
 4. از دیگر عارضه های لیفت سینه می‌توان به درد در ناحیه سینه‌ها، التهاب و کبودی اشاره کرد که به صورت موقت بوده و خیلی سریع برطرف می‌شوند.
 5. بعضی از افراد دچار عدم تقارن در سینه‌های خود می‌شوند. این اتفاق به دلیل عدم مهارت متخصص در لیفت سینه رخ خواهد دارد. به همین دلیل است که اکیداً توصیه می‌کنیم برای انجام این عمل زیبایی بهترین دکتر لیفت سینه در تهران را پیدا کنید.
 6. در صورتی که قبلاً سابقه جراحی داشته‌اید و به ماده بیهوشی حساس هستید، حتماً این موضوع را به متخصص اطلاع دهید تا از عوارض خطرناک بیهوشی، جلوگیری گردد.

میزان ماندگاری عمل عمل بالا کشیدن سینه

نکته بسیار مهمی که لازم داریم به متقاضیان لیفت سینه متذکر شویم، بحث ماندگاری لیفت سینه است. اگر فکر می‌کنید این عمل زیبایی اثر همیشگی ندارد چون نمی‌توان جلوی پیری پوست را گرفت. بنابراین از آنجایی که پوست به حالت طبیعی پیر می‌شود، سینه‌های شما نیز مجدداً دچار افتادگی خواهد شد. البته مدت زمان ماندگاری لیفت سینه براساس نوع روش اجرا شده، متفاوت خواهد بود. ولی به طور کلی این روش‌ها اثر وقت داشته و به همین دلیل شما باید نسبت به تغذیه سالم و مراقبت از پوست بدن خود توجه بیشتری داشته باشید.

مقاله قبلی
لیپوماتیک سینه در زنان و مردان به چه صورت است؟
مقاله بعدی
هزینه ابدومینوپلاستی در سال 1402 چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید