درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن ابرو ، نوعی هاشور ابرو می باشد که تفاوت زیادی با تاتو یا خالکوبی سنتی داشته و یک روش نیمه دائمی محسوب می شود.

برخی از افراد به اشتباه میکروپیگمنتیشن ابرو را یک روش مجزا از هاشور زدن تعریف می کنند، در حالی که این تصور کاملا غلط بوده و یکی از روش های اجرای هاشور ابرو میکروپیگمنتیشن می باشد.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست

 

همه ی ما می دانیم که زیبایی ابرو در زیبایی صورت تاثیر بسیار زیادی دارد، به طوری که ابرو و چشم ها 75 درصد در زیبایی فردی تاثیر می گذارند.

از همین رو بسیاری از خانم ها به دنبال آرایشگاه ها و یا روش هایی می باشند که بتوان به کمک آن ابروها را به حالت قرینه درآورد.

تقارن ابروها، بالا بودن ابروها، تاجدار بودن و یا شکسته بودن ابروها در زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد، اما متاسفانه اکثر افراد از این موهبت برخوردار نبوده و ابروانی کم پشت داشته و یا ابروان آن ها از حالت تقارن خارج شده است.

برخی از بانوان نیز با مشکل ریز ابرو مواجه شده و در طول زمان ابروهای آن ها کم پشت شده به طوری که نمی توان آن ها را حالت داد.

میکروپیگمنتیشن ابرو روشی می باشد که می تواند تمامی معایب گفته شده را برطرف کرده و به ابروهای شما حالتی قرینه، پرپشت، جذاب و زیبا دهد.

 

روش انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

انجام میکروپیگمنتیشن ابرو با استفاده از دستگاه های کنترل دیجیتالی صورت می گیرد.

 

روش انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

 

این دستگاه ها دارای سوزن های یکبار مصرفی می باشند که با استفاده از سوزن آن ها در لایه ی مشخصی از پوست که درم نامیده می شود، رنگدانه هایی که سازگار با بدن انسان بوده و زیست سازگار نامیده می شوند، تزریق می شود.

رنگدانه های تزریق شده عوارض جانبی نداشته و از موادی تولید شده اند که در بدن انسان باعث واکنش های آلرژیک ناخوشایند نمی شوند.

برای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو باید این نکته را همواره مد نظر داشته باشید که به مراکزی برای انجام هاشور ابرو مراجعه نمایید که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان بوده باشند و از افراد با تجربه برای انجام این کار بهره بگیرند.

میکروپیگمنتیشن ابرو کاری بسیار ظریف می باشد و یک پیگمنتر باید با ظرافت، صبر و حوصله در جهت رویش ابروها این کار را انجام دهد تا خط مویی نازکی را در بین موهای ابروان ایجاد نماید.

مشاهده مطلب
آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

به همین سبب سابقه و هنر دست یک پیگمنتر در کنار مرغوبیت رنگ های به کار رفته شده مهم ترین عامل موفقیت میکروپیگمنتیشن ابرو می باشد.

دقت نمایید که علاوه بر مرکز زیبایی، تمامی دستگاه ها و رنگ های مورد استفاده در مرکز باید دارای مجوز رسمی و تاییدیه از وزارت بهداشت را داشته باشند.

پیگمنتر باید به قدری در کار خود مهارت داشته باشد که بتواند به طور دقیق اندازه ی سوزن و عمق نفوذ رنگ ها را انتخاب نماید.

 

مزیت های انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

 

مزیت های انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

شاید برخی از افراد پیش خود بگویند که اگر نیازی به قرینه سازی ابرو باشد می توان از روش های مختلف چون آرایش ابرو با مداد ابرو، تاتوی ابرو و غیره استفاده نمود.

اما استفاده از میکروپیگمنتیشن ابرو مزیت هایی دارد که ارزش یکبار امتحان کردن را داشته و با یکبار میکروپیگمنتیشن دور تمامی روش های قرینه سازی ابرو را خط خواهید کشید.

آرایش ابرو با مداد ابرو روشی موقت بوده و بعد از گذشت چند ساعت از بین می رود و نمی توان به عنوان یک روش دائم از آن استفاده کرد.

از طرفی آرایش ابرو با مداد ابرو برای برخی از افراد ناوارد وقت زیادی را گرفته و حتی در برخی مواقع ابروهای فرد نامتقارن خواهد شد.

میکروپیگمنتیشن ابرو روشی است که تقریبا نیمه دائمی بوده و حداقل عمر آن 6 ماه و با توجه به کیفیت رنگ های به کار برده شده تا 3 سال نیز می تواند دوام داشته باشد.

برخی از افراد نگران تغییر رنگ و یا کمرنگ شدن ابرو بعد از گذشت مدت زمانی چند ماه می باشند، در صورتی که رنگ های به کار رفته شده در میکروپیگمنتیشن به هیچ عنوان تغییر نکرده و یا کمرنگ نمی شوند.

برخی از افراد به دلیل نیمه دائمی بودن این روش از میکروپیگمنتیشن استفاده نکرده و می خواهند که در مدل های ابروی خود تنوع داشته باشند، اما بهتر است بدانید که در صورتی که نیاز به تنوع در مدل ابروی خود دارید می توانید بعد از گذشت 1 سال از میکروپیگمنتیشن آن را ترمیم کرده و یا مدل ابرو را تغییر دهید.

برخی از روش های آرایشی باعث از دست رفتن موهای ابروی فرد شده و فرد بعد از مدتی مشاهده خواهد کرد که ابروهای او دچار ریزش شده است، خوشبختانه میکروپیگمنتیشن این عارضه را نداشته وفرد به هیچ عنوان دچار ریزش ابرو نخواهد شد.

میکروپیگمنتیشن نسبت به سایر روش های آرایشی مانند تاتو فرمی طبیعی تر به ابروان شما خواهد بخشید.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو در زنان

سایه زنی ابرو در میکروپیگمنتیشن نسبت به سایر روش ها طبیعی تر می باشد، به طوری که سایه ی ابرو در ناحیه ی سر و تاج بیشتر بوده و رنگ در دم ابرو کمرنگ تر می باشد.

در واقع سایه زنی در این روش دارای یک شیب طبیعی و تدریجی می باشد، و حالتی یکنواخت ندارد.

زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو چه مدت می باشد؟

زمان ماندگاری این روش با توجه به عوامل مختلف می تواند متفاوت باشد، به عنوان مثال نوع پوست فرد، میزان چربی پوست، نوع آب و هوای محل زندگی، نوع و کیفیت رنگ های به کار رفته شده از پارامترهای موثر در تعیین ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو می باشد.

به عنوان مثال افرادی که در مناطق سرد و خشک زندگی می کنند، ماندگاری میکروپیگمنتیشن برای آن ها بیش از افرادی است که در مناطق گرم و شرجی زندگی می کنند.

هر چقدر پوست شما خشک تر باشد و ترشحات غده های چربی پوست کمتر باشد، میزان ماندگاری میکروپیگمنتیشن بیشتر خواهد بود.

روش انجام میکروپیگمنتیشن و مراقبت های بعد از آن تاثیر بسزایی در ماندگاری این روش دارد، به همین سبب توصیه می شود تا از پیگمنتر بخواهید به طور کامل برای شما روش مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو را توضیح دهد.

 

مراقبت های بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو ممکن است عوارضی ناخواسته برای شما به وجود بیاید، به همین خاطر بهتر است تا با مراقبت های بعد از هاشور ابرو آشنا باشید تا عوارض جانبی کمتر خود را نشان دهند.

به مدت یک تا دو هفته از انجام ورزش های آبی مانند شنا، رفتن به سونا، جکوزی و غیره خودداری نمایید. شنا کردن، جکوزی و سونا باعث کمرنگ شدن و در برخی موارد محو شدن هاشور ابروی شما خواهد شد.

از فشار دادن ابروی خود به شدت پرهیز نمایید.

ممکن است بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو در ناحیه ی ابرو و پیشانی دچار کبودی، تورم، قرمزی و درد شوید، این علائم کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت چندین روز بهبود پیدا می کند.

اگر بعد از گذشت چندین روز از میکروپیگمنتیشن ابرو عوارض جانبی آن مانند کبودی بهبود پیدا نکرد و این علائم گسترده تر شد، حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید، چون ممکن است دچار عفونت شده باشد، البته اگر در مراکز کاملا معتبر اقدام به انجام این عمل کرده باشید به هیچ وجه چنین عارضه ای را مشاهده نخواهید کرد.

برای رهایی از عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو می توانید بعد از انجام این عمل از آنتی بیوتیک ها و پمادهای آنتی باکتریال مانند سیتراسین یا آکوافر استفاده نمایید.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو به روش FUE و مزایای آن

بهتر است بدانید که در پوست اطراف ابرو پیگمنتر برای تزریق رنگ توسط نودل های بسیار ریز، سوراخ های بسیار ریزی که با چشم قابل مشاهده نمی باشد ایجاد می کند.

به همین خاطر بعد از انجام Micropigmentation ابرو ، پوست شروع به بازسازی خود می کند، از همین رو ممکن است در این ناحیه شما دچار خارش شدید و پوست اندازی شوید، به همین سبب توصیه می شود که به هیچ عنوان محل مورد نظر را فشار نداده و پوست های آن قسمت را نخراشید.

می توانید برای رفع خشکی آن از پماد آ+ د استفاده نمایید.

به هیچ عنوان بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو در معرض آفتاب قرار نگیرید.

کلینیک پوست و مو مارال یکی از بهترین مراکز کاشت ابرو در غرب تهران آماده ی ارائه تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی میباشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *