درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

جراحی بینی و هرآنچه لازم است بدانید

جراحی بینی یا رینوپلاستی

امروز یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی در جهان و به خصوص کشور ما عمل جراحی بینی است که طرفداران بسیار زیادی دارد.

معمولاً افرادی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند و یا می‌خواهند فرم زیباتری داشته باشد نسبت به انجام عمل زیبایی رینوپلاستی اقدام می‌کنند.

 

جراحی بینی

 

همواره یکی از عضو هایی که در زیبایی صورت تأثیر بسیاری دارد بینی است و افرادی که بینی آن‌ها کمی گوشتی و یا کمی انحراف دارد همواره به دنبال بهترین راه برای حل این مشکل هستند.

گاهی با ترس از عوارض پس از عمل به دنبال عمل زیبایی رینوپلاستی نمی‌روند اما نکته این جاست که اگر شما تمامی اطلاعات مورد نیاز برای داشتن یک عمل جراحی زیبایی را بدانید می‌توانید بدون هیچ ترسی نسبت به این کار اقدام نمایید.

تغییر فرم و زیبایی صورت با عمل جراحی بینی

عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی که گاهی اوقات تحت عنوان عمل بینی یا تغییر شکل بینی شناخته می‌شود عموماً بیشتر بر روی هماهنگی صورت و تناسب بینی تمرکز داشته و در برخی مواقع نیز می‌تواند باعث رفع اختلالات تنفسی شود که ناشی از مشکل در ساختار بینی است.

معمولاً در صورت هر شخصی بینی می‌تواند به شکل‌های مختلفی باشد و به ندرت پیش خواهد آمد که یک شخص از ساختار و تناسب بینی خود به نسبت صورتش راضی باشد.

 

تغییر فرم و زیبایی صورت با عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی

 

عمل زیبایی رینوپلاستی می‌تواند رفع کننده مشکلات اندازه بینی و عدم تناسب آن با صورت، رفع کننده عرض زیاد بینی یا به عبارتی گوشتی بودن بینی، رفع کننده انحراف استخوان در بینی، رفع کننده بینی عقابی و یا قوز بر روی پل بینی و رفع کننده عدم تقارن و توازن بینی باشد.

شاید شما نیز به دنبال متقارن بودن و زیبایی در صورت خود باشید اما به این نکته توجه کنید که همواره تقارن بینی هر فردی با شرایط صورت وی تنظیم خواهد شد و نباید به دنبال نوع عمل بینی در صورت یک شخص دیگری باشد.

در نتیجه نتایج ممکن است در نظر بیمار کمی نامتقارن باشد در صورتی که این طور نخواهد بود.

معمولاً هدف پزشک جراح زیبایی این است که چهره شما متعادل‌تر به نظر رسد چرا که عمل زیبایی رینوپلاستی همواره می‌کوشد تا حداکثر تقارن ممکن برای صورت شکل گیرد.

 

انجام عمل جراحی رینوپلاستی برای درمان اختلالات تنفسی

 

انجام عمل جراحی رینوپلاستی برای درمان اختلالات تنفسی

یکی از شایع‌ترین عامل مشکلات تنفسی که برای هر فردی رخ خواهد داد ممکن است به دلیل وجود عدم تقارن در دیواره‌های بینی باشد.

دیواره‌های بینی در صورتی که دارای انحراف باشند ممکن است باعث جلوگیری از عبور مناسب هوا گردد و در نتیجه باعث خواهد شد تافرد دچار مشکلات تنفسی گردد.

در چنین شرایطی عمل زیبایی رینوپلاستی می‌تواند موجب شود تا در یک عمل فشرده راه هوایی مناسب برای تنفس ایجاد شود و عمل نفس کشیدن و عبور هوا به درستی انجام شود.

البته در خلال انجام عمل زیبایی رینوپلاستی باید ساختار بینی به درستی بررسی شود زیرا این کار بر روی تنفس تأثیر گذار خواهد بود لذا پزشک متخصصی که برای انجام عمل بینی انتخاب می‌کنید باید مهارت لازم را داشته باشد.

اصلاح مشکلات مربوط به جداره بینی و ناهمواری‌های موجود در آن یکی از بهترین راه‌های تنظیم ساختار بینی برای ایجاد راه هوا مناسب است و در نتیجه می‌تواند در کنار عمل زیبایی رینوپلاستی انجام شود تا علاوه بر بهبود مشکلات تنفسی، زیبایی و فرم بهتر بینی را شاهد باشیم.

 

چه کسانی مناسب ترین کاندید برای انجام عمل زیبایی رینوپلاستی هستند؟

 

چه کسانی مناسب‌ترین کاندید برای انجام عمل جراحی بینی هستند؟

البته هر کسی می‌تواند متقاضی انجام یک عمل زیبایی خاص و بی نظیر باشد چرا که عمل زیبایی رینوپلاستی می‌تواند شروع بسیار خوبی برای حل مشکلات زیبایی و داشتن صورتی خاص محسوب شود.

اما از آنجایی که عمل جراحی بینی یکی از خاص‌ترین و منحصر به فردترین عمل‌های جراحی زیبایی محسوب می‌شود در نتیجه باید دقت کنید که هدف نهایی عمل رضایت شماست نه رضایت دیگران!

شما باید بدانید و آگاه باشید که عمل زیبایی رینوپلاستی را صرفاً برای رسیدن به خواسته‌های خود باید انجام دهید و هدف نهایی شما نباید خواسته‌ها و تعاریف دیگران باشد!

در کنار تمامی این موضوعات علاوه بر داشتن علاقه برای انجام این عمل زیبایی در بهترین حالت شما باید دارای شرایط زیر باشد، زیرا افرادی که دارای شرایط زیر هستند از لحاظ پزشکی و متخصصان جز بهترین کاندید و مناسب‌ترین افراد برای انجام عمل جراحی بینی به حساب می‌آیند.

 1. تکمیل مراحل رشد اجزای صورت به خصوص بینی
 2. نداشتن هیچ گونه بیماری جسمی خاص و داشتن شرایط بدنی و جسمی مناسب و متعادل
 3. عدم استعمال دخانیات و سیگار حداقل 6 هفته قبل از انجام عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی
 4. داشتن یک چشم انداز مناسب و واقع بینانه نسبت به نتایج عمل زیبایی، در واقع شما باید نسبت به نتایج حاصل شده کاملاً آگاه بوده و نباید انتظار داشته باشید که معجزه‌ای رخ دهد.

 

هزینه عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی چقدر است؟

 

هزینه عمل جراحی بینی چقدر است؟

ممکن است همواره در اطراف شما افراد زیادی وجود داشته باشند که بینی خود را عمل کرده‌اند ولی هر کدام از آن‌ها قیمت‌هایی که اعلام می‌کنند بسیار متفاوت است و شما را دچار اشتباه و سردرگمی خواهد کرد که دقیقاً قیمت درست و منطقی یک عمل زیبایی رینوپلاستی چقدر خواهد بود؟

در پاسخ به این سؤال دو موضوع مطرح خواهد شد.

اولین موضوع این است که شما باید در نظر داشته باشید هیچ گاه نباید فریب کسانی را بخورید که می گویند می‌توانند با ارزان‌ترین قیمت و هزینه بینی شما را عمل کنند؛ زیرا در چنین شرایط حتماً مشکلی وجود دارد!

اما دومین نکته در مورد هزینه‌های عمل زیبایی رینوپلاستی است!

با توجه به موردی که گفته شد همواره اختلاف قیمت بین عمل‌های جراحی بینی بسیار زیاد است اما چیزی که واضح و منطقی می‌باشد این است که هزینه‌های عمل جراحی زیبایی بینی به عوامل و فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد به عنوان مثال یکی از اصلی ترین فاکتورهای متغیر بودن هزینه عمل زیبایی رینوپلاستی دستمزد پزشک متخصص است!

هر پزشکی با توجه به میزان مهارت، تجربه و تخصص خود دارای دستمزد متفاوتی است ولی عوامل دیگری نیز در هزینه تمام شده عمل مؤثر خواهند بود.

به عنوان مثال هزینه‌های محل انجام عمل جراحی بینی، هزینه‌های داروهای بیهوشی و یا پزشک متخصص بیهوشی، هزینه‌های تکنسین اتاق عمل و خود اتاق عمل، هزینه‌های آزمایش‌های پزشکی و ارزیابی پیش از عمل و حتی هزینه نسخه داروهای شما پس از عمل جراحی زیبایی بینی می‌تواند بر روی قیمت و هزینه‌های نهایی تأثیر گذار باشد زیرا تنها هزینه دریافت شده هزینه پزشک متخصص و دستمزد وی نخواهد بود.

همواره در نظر داشته باشید که هزینه‌ای که برای دستمزد یک جراح پرداخت خواهید کرد با میزان مهارت و تخصص او تناسب خواهد داشت پس در نتیجه ارزان‌ترین مراکز عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی ممکن است عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد.

ذکر این نکته نیز الزامی است که باید بدانید همواره نیاز نیست تا بالاترین هزینه را بپردازید تا کیفیت مطلوب را دریافت کنید بلکه همیشه باید سعی کنید در کنار کیفیت مطلوب به موضوع هزینه نیز دقت کنید و منطقی‌ترین حالت ممکن را انتخاب نمایید.

 

آیا عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی مورد تعهد بیمه خدمات درمانی است؟

 

آیا عمل جراحی بینی مورد تعهد بیمه خدمات درمانی است؟

پاسخ به این سؤال می‌تواند متفاوت باشد زیرا شما باید بدانید که عمل جراحی رینوپلاستی خود را با چه هدفی انجام داده‌اید.

در برخی مواقع همان طور که گفته شد عمل جراحی رینوپلاستی جنبه زیبایی داشته و قطعاً مورد تعهد بیمه‌های خدمات درمانی نخواهد بود اما در برخی مواقع هدف از انجام عمل زیبایی رینوپلاستی درمان مشکلات تنفسی خواهد بود که در چنین مواقعی قطعاً برخی بیمه‌های خدمات درمانی این مورد را پوشش خواهند داد.

زیرا هدف از انجام عمل رینوپلاستی زیبایی نیست و جنبه درمانی دارد.

لذا قبل از پرداخت هزینه عمل زیبایی رینوپلاستی حتماً با پزشک متخصص خود و همچنین مرکز بیمه خدمات درمانی خود در این مورد هماهنگی‌های لازم را به عمل آورید تا از موارد پوشش عمل جراحی بینی مطلع شوید.

 

جلسات مشاوره ای پیش از عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی

 

جلسات مشاوره‌ای پیش از عمل جراحی بینی

همواره یکی از مهمترین نکاتی که در مورد عمل‌های جراحی زیبایی وجود دارد این است که شما باید قبل از انجام عمل نسبت به تمامی اطلاعات ممکن در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید که قبل و بعد از عمل نیاز به رعایت چه نکاتی است و چه مواردی باید رعایت شود!

معمولاً تمامی این اطلاعات و دستورالعمل های مورد نیاز قبل از انجام عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی در جلسات مشاوره‌ای مطرح خواهد شد.

پزشک شما وظیفه دارد تا تمامی جوانب را برای شما شرح دهد تا علاوه بر بدست آورد اطلاعات مورد نیاز در مورد دوران نقاهت و نکات قبل و بعد از عمل نسبت به نتایج رینوپلاستی و تأثیر آن در زیبایی صورت نیز آگاهی‌های لازم را به دست آورید تا دیدگاه درست و کاملی نسبت به نتایج عمل داشته باشید.

معمولاً در جلسات مشاوره‌ای پیش از عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی مسائلی مانند اهداف شما از عمل جراحی، شرایط پزشکی و ارزیابی‌های مورد نیاز مطرح خواهد شد.

شما باید به صورت کامل تمامی آزمایش‌های مورد نیاز را انجام داده و از حساسیت‌های دارویی خود مطلع باشید و هم چنین پزشک خود را در جریان تمامی مراحل بررسی‌های انجام شده در مورد شرایط دارویی، مصرف مکمل‌های گیاهی و غیره قرار دهید.

یکی از مهم‌ترین موارد در جلسات مشاوره‌ای این است که پزشک متخصص زیبایی از شما می‌خواهد تا چند هفته قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز کنید.

هم چنین مصرف داروهایی مانند آسپرین و مشتقات آن که باعث خونریزی‌های احتمالی پس از عمل خواهد شد تا موقتاً متوقف کنید.

البته به یاد داشته باشید که نکته‌ای در این جلسات حائز اهمیت است و آن نکته این است که شما باید از پزشک متخصص خود بخواهید تا تمامی جوانب و خطرات ناشی از برخی بیماری‌ها و عوارض را در نظر بگیرد.

همچنین باید از وی درخواست کنید تا تمامی گزینه‌های موجود برای عمل جراحی رینوپلاستی که ممکن است به دلایلی درمانی و یا زیبایی باشد را در اختیار شما قرار دهد تا به درستی از نتیجه کار آگاه شده و همچنین بتوانید انتخاب درستی انجام دهید.

شما به عنوان یک بیمار مطلع و آگاه باید از پزشک خود انتظار داشته باشید و از وی بخواهید تا تمامی دستورالعمل‌های مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده و در صورت وجود هر گونه عوارض احتمالی شما را آگاه نماید تا در صورت بروز چگونه نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

نکته‌ی مهم‌تر این است که در طی جلسات مشاوره باید هر آن چه نیاز است و در ذهن شما وجود دارد را از پزشک خود بپرسید تا با به دست آوردن اطلاعات کافی هر گونه استرس و اضطراب در وجود شما از بین رفته و می‌توانید به راحتی این عمل جراحی زیبایی را پشت سر بگذارید.

شما باید تمامی جنبه‌های رینوپلاستی را به طور کامل درک کنید.

 

عوارض و خطرات احتمالی رینوپلاستی و روش های جلوگیری از آن

 

عوارض و خطرات احتمالی جراحی بینی و روش‌های جلوگیری از آن

بر کسی پوشیده نیست که تنها در شرایطی عمل جراحی زیبایی بینی اجباری و الزامی است که شما دچار مشکلات تنفسی حادی باشید.

اما در حالت کلی تصمیم به انجام عمل جراحی رینوپلاستی کاملاً شخصی بوده و بر عهده خود شماست در نتیجه شما باید با آگاهی لازم از تمامی عوارض و خطرات احتمالی نسبت به اخذ این تصمیم اقدام کنید.

در این بین مهم‌ترین نکته موجود این است که تمامی عوارض و خطرات ذکر شده برای عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی احتمالی بوده و به ندرت اتفاقاً خواهند افتاد.

حال اگر شما سعی کنید تا با ارزیابی‌های درست پیش از عمل و همچنین انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر احتمال وقوع این خطرات را کاهش دهید می‌توانید تا حد بسیار زیادی مطمئن باشید که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

زیرا این عمل به راحتی با دستان پر توان یک پزشک حاذق قابل انجام است و خیال بیمار از بابت عوارض پس از عمل راحت خواهد بود.

پس به این نکته مهم توجه کنید و سعی داشته باشید تا پزشکی را انتخاب کنید که از تخصص وی اطمینان داشته و در زمینه عمل جراحی رینوپلاستی حسن شهرت دارد.

برخی از خطرات و عوارض احتمالی که به ندرت اتفاق خواهند افتاد به شرح زیر است که در صورت انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر احتمال بروز این خطرات و عوارض بسیار کاهش خواهد یافت.

 1. خطرات ناشی از حساسیت به داروهای بیهوشی که به راحتی با ارزیابی‌های پزشکی قابل حل است
 2. عفونت‌های ناشی از عمل جراحی زیبایی بینی که با توجه به تخصص بالای جراح قابل پیش گیری است.
 3. در برخی مواقع به دلیل عدم تخصص کافی جراح نیاز به عمل جراحی مجدد است.
 4. ایجاد مشکل تنفسی پس از عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی
 5. عدم تقارن و زیبایی حتی پس از عمل رینوپلاستی که می‌تواند به دلیل عدم توانایی کافی جراح باشد.
 6. تورم و کبودی دائمی که به راحتی رفع نخواهد شد که می‌تواند دلیل بر وجود اشتباهی در عمل جراحی زیبایی بینی باشد.

بار دیگر تاکید خواهد شد که تمامی عوارض و خطرات احتمالی پس از عمل جراحی رینوپلاستی تنها با ارزیابی‌های درست پیش از عمل و انتخاب یک جراح متخصص ماهر و با تجربه قابل رفع و جلوگیری است.

 

مراقبت های قبل ئ بعد از عمل جراحی رینوپلاستی

 

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل جراحی بینی

مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگری در رینوپلاستی نیز شما باید برخی موارد را قبل و بعد از عمل رعایت کنید تا مطمئن باشید که نتایج حاصل از عمل کاملاً مورد انتظار شما بوده و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

در نتیجه توجه داشته باشید که بهترین راه برای اطلاع از تمامی این نکات هماهنگی با پزشک متخصص است اما برخی از عمومی‌ترین نکات مراقبت قبل و بعد از عمل به شرح زیر خواهد بود.

قبل از عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی توجه داشته باشید که باید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. نتایج تمامی ارزیابی‌ها و آزمایشات پزشکی قبل از عمل جراحی زیبایی بینی را دریافت کنید و با پزشک متخصص خود در این زمینه صحبت کنید تا از بروز خطرات احتمالی ناشی از حساسیت و تداخل دارویی جلوگیری به عمل آید.
 2. در صورتی که از داروهای خاصی مصرف می‌کنید حتماً با پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت کرده و در صورت لزوم ساعات استفاده از این مواد دارویی را تغییر داده و یا به کلی مصرف آن را متوقف نمایید.
 3. از مصرف آسپرین و مشتقات آن پرهیز کنید زیرا باعث بروز خون ریزی خواهد شد.
 4. از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن برای چند هفته پرهیز کنید و همچنین سعی کنید مصرف داروهای گیاهی و مکمل‌ها را تا حد لزوم با هماهنگی پزشک خود کاهش دهید.

البته نکاتی نیز پس از عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی وجود دارد که به نوعی مرتبط با دوران نقاهت این عمل خواهد بود که در ادامه به آن اشاره شده است لذا سعی کنید برای داشتن یک دوران نقاهت مناسب و رسیدن به بهبودی کامل حتماً این نکات را جدی بگیرید!

در دوران نقاهت پس از عمل جراحی رینوپلاستی ممکن است به تشخیص پزشک یک بانداژ و محافظ برای بینی شما در نظر گرفته شود پس در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید تا دوران بهبودی کامل شود.

همچنین دقت کنید که در دوران نقاهت عمل جراحی زیبایی باید از انجام هر گونه فعالیت شدید پرهیز کنید.

ممکن است برای چند هفته اول پس از عمل جراحی بینی شاهد تورم و کبودی باشید که پس از چند هفته این علائم رفع خواهد شد اما ممکن است تورم بسیار جزئی تا یک سال باقی بماند که البته اصلاً قابل دیدن نیست و در ظاهر صورت شما تغییری ایجاد نخواهد کرد.

همواره سعی کنید در جلسات مشاوره و یا پس از عمل تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد نکات مراقبت پس از عمل، زمان بهبودی و طول دوران نقاهت، زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره و یا ورزش و دیگر موارد مورد نیاز را از پزشک متخصص خود دریافت نمایید تا هیچ مشکلی صد راه شما نباشد و به راحتی و به خوبی دوران نقاهت را پشت سر بگذارید.

عمل جراحی بینی چگونه انجام خواهد شد؟

شاید با توجه به مراحل گفته شده در ادامه این عمل ساده به نظر برسد اما توجه کنید که در عین سادگی بسیار حساس بوده و حتماً برای دست یابی به یک نتیجه ایده آل بهتر است در انتخاب پزشک متخصص خود دقت لازم را به عمل آورید تا نتایج پیش رو کاملاً مطابق میل شما باشد.

ابتدایی‌ترین مرحله انجام عمل جراحی رینوپلاستی بیهوشی عمومی است، در نتیجه با توجه به ارزیابی‌های انجام شده و تصمیم پزشک متخصص بهترین نوع داروی بیهوشی انتخاب شده و به شما تزریق خواهد شد تا بدون درد این عمل را پشت سر بگذارید.

در مرحله بعد برش‌های مورد نیاز برای عمل جراحی رینوپلاستی ایجاد خواهد شد که با توجه به روش انتخاب شده پزشک متفاوت است.

عمل جراحی زیبایی رینوپلاستی به دو روش بسته و باز انجام خواهد شد. در روش باز زیر بینی و در کنار سوراخ‌ها آن برشی ایجاد شده و بینی کاملاً باز خواهد شد و در روش بسته تنها با ایجاد برش‌های در داخل بینی عمل جراحی انجام خواهد شد.

در اصلی ترین مرحله جراحی رینوپلاستی نیز با توجه به اهداف مشخص شده پیش از عمل و مراحل پیش بینی شده ساختار بینی توسط جراح تغییر پیدا خواهد کرد.

همان طور که گفته شد با توجه به نظر جراح و اهداف عمل ممکن است باعث تغییر در ساختار غضروف‌ها و یا باز کردن مسیر تنفسی باشد.

در انتها نیز پس از تغییر ساختار بینی و رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده عمل جراحی شاهد بسته شدن محل‌های برش با بخیه خواهیم بود تا پس از دوران نقاهت بیمار بتواند به زندگی عادی خود بازگردد.

تنها پس از پایان دوران نقاهت و رسیدن به بهبودی کامل شما می‌توانید شاهد نتایج حاصل از عمل رینوپلاستی باشید که با انتخاب یک پزشک متخصص مناسب قطعاً بهترین و ایده آل ترین حال ممکن خواهد بود.

کلینیک پوست و مو مارال یکی از بهترین مراکز جراحی بینی در غرب تهران آماده ی ارائه تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی میباشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)