پس از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟

پس از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟
امتیاز به این محتوا

اگر بخواهیم به یکی از جدیدترین تکنیک‌های زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک‌های صورت، فرم دادن به چهره و حتی برجسته کردن قسمت‌هایی از بدن همانند گونه و سینه اشاره کنیم، لازم است شما را با فرآیند تزریق چربی آشنا نماییم. در این روش متخصص از چربی بدن خود شما برای افزایش حجم پوست استفاده می‌کند. در این صورت چهره شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

اما برای اینکه به بهترین نتیجه تزریق چربی برسید نه‌تنها باید به یک متخصص حرفه‌ای مراجعه کرده بلکه باید مراقبت ‌های بعد از انتقال چربی را نیز جدی بگیرید. تغذیه پس از تزریق چربی یکی از نکات بسیار مهمی است که بر حفظ و ماندگاری نتیجه این اقدام زیبایی تاثیر می‌گذارد. با توجه به اهمیت رژیم غذایی پس از ‌ترانسفر چربی به صورت، متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان در این مقاله قصد دارند به این سوال رایج مراجعه‌کنندگان که پس از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟ پاسخ دهند. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

اهمیت تغذیه بعد از تزریق چربی به صورت

اهمیت تغذیه بعد از تزریق چربی به صورت

قبل از اینکه به بررسی خوراکی‌های مفید بعد از تزریق چربی بپردازیم لازم است بدانید که چرا از نظر متخصصان، تغذیه بعد از انتقال چربی به صورت اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از افراد تصور می‌کنند که اگر این تکنیک زیبایی را تحت نظر بهترین متخصص و در کلینیک‌های معتبر انجام ‌دهند نتیجه ‌ایده‌آل را به دست خواهند آورد. درست است که عملکرد متخصص تاثیر چشمگیری بر نتیجه نهایی کار دارد اما اگر شما به توصیه‌ های مراقبتی بعد از تزریق چربی توجه نکنید تمام زحمات شما هدر خواهد رفت. یکی از نکات مراقبتی بسیار مهم در این زمینه، رژیم غذایی بعد از انتقال چربی است.

همانگونه که گفته شد برای انجام این تکنیک زیبایی متخصص ابتدا اقدام به استخراج چربی از بدن خود شما خواهد کرد. سپس چربی به دست آمده طی فرآیند سانتریفیوژ، خالص شده و پزشک آن را به اندام هدف تزریق می‌کند. ماندگاری چربی به میزان متابولیسم بدن بستگی دارد. به این معنا که هر اندازه سوخت و ساز بدن بیشتر شده و در طول روز فعالیت بیشتری داشته باشید، سرعت جذب چربی‌ها توسط بدن افزایش یافته و ماندگاری تزریق چربی کمتر خواهد شد.

اکنون تصور کنیم که شما بعد از ‌ترانسفر چربی، یک رژیم غذایی سنگین برای کاهش وزن را متحمل می‌شوید. در این صورت شک نکنید که نتیجه انتقال چربی در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین خواهد رفت. به همین دلیل است که شما باید بعد از انجام تزریق چربی حتماً رژیم غذایی سالم داشته باشید به گونه‌ای که نه تنها نتیجه تزریق چربی حفظ شده بلکه از افزایش وزن جلوگیری گردد.

مشاهده این مطلب : هزینه تزریق چربی به صورت

غذای مناسب بعد از انتقال چربی به صورت

خوراکی ‌های مفید بعد از تزریق چربی به صورت

با توجه به اینکه نوع رژیم غذایی پس از انتقال چربی تاثیر چشمگیری بر نتیجه نهایی این تکنیک زیبایی می‌گذارد، به شما توصیه می‌کنیم که بعد از انجام کار به ویژه در دوره نقاهت خوراکی‌های زیر را مصرف کنید تا نتیجه کار به بهترین شکل ممکن رویت شده و از طرف دیگر تغییرات فاحشی در وزن رخ ندهد:

 1. میوه‌ها و سبزیجات تازه، غلات سبوس‌دار، کربوهیدرات‌های ساده ،پروتئین‌های بدون چربی و همچنین چربی‌های غیر اشباع را در رژیم غذایی پس از ‌ترانسفر چربی قرار دهید.
 2. همچنین توصیه می‌شود که از انواع آجیل ایجاد همانند بادام و گردو، روغن‌های طبیعی همانند روغن زیتون و نارگیل و … در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
 3. با توجه به اینکه رژیم غذایی بعد از انتقال چربی باید از افزایش وزن جلوگیری کند لذا مصرف مواد غذایی فیبردار همانند حبوبات و گیاهانی مانند کلم و کاهو کمک می‌کند که علاوه بر شاداب ماندن پوست گرسنگی کاذب نیز از دست رفته و عضلات فعال و حجم باقی بمانند.
 4. رژیم غذایی شما باید غنی از ویتامین دی و سی باشد. این ویتامین‌ها علاوه بر تقویت بافت استخوانی، به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک کرده و باعث می‌شوند که سرعت ریکاوری بدن بعد از تزریق چربی افزایش پیدا کند. همچنین در راستای افزایش سرعت ترمیم بافت، مصرف تخم مرغ، ماهی و همچنین مرغ را پیشنهاد می‌کنیم.
پس از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟
اهمیت تغذیه بعد از تزریق چربی
 1. افزایش سرعت ریکاروی بدن و کاهش دوره نقاهت
 2. کمک به حفظ نتیجه تزرق
 3. افزایش ماندگاری اثر ترانسفر چربی
خوراکی‌های مفید برای تزریق
 1. میوه‌ها و سبزیجات تازه
 2. غلات سبوس‌دار
 3. کربوهیدرات‌های ساده
 4. پروتئین‌های بدون چربی
 5. چربی‌های غیر اشباع
 6. انواع آجیل همانند بادام و گردو
 7. روغن‌های طبیعی همانند روغن زیتون و نارگیل

 

مواد غذایی ممنوعه
 1. مصرف بیش از حد غذا‌ها و خوراکی‌های شیرین، غذا‌های چرب به ویژه غنی از چربی‌های اشباع و همچنین غذا‌های فرآوری‌ شده و فست‌فود‌ها
 2. خوردن تنقلات همانند چیپس، پفک و مواد غذایی غنی از کربوهیدرات‌ها
عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی
 1. عملکرد متخصص
 2. توجه به نکات مراقبتی
 3. تغذیه بعد از تزریق چربی

مواد غذایی ممنوعه بعد از تزریق چربی

لازم است بدانید که چه نوع مواد غذایی بعد از تزریق چربی باید از رژیم غذایی حذف شده و یا اینکه میزان مصرف آن‌ها به حداقل مقدار ممکن برسد:

 1. مصرف بیش از حد غذا‌ها و خوراکی‌های شیرین، غذا‌های چرب به ویژه غنی از چربی‌های اشباع و همچنین غذا‌های فرآوری شده و فست‌فود‌ها، همانند سمی برای بدن هستند که نتیجه تزریق چربی را نیز با خط شکست مواجه خواهند کرد.
 2. برخی از افراد عادت دارند که در طول روز الکل مصرف کنند. استفاده از این نوشیدنی به ویژه تا دو هفته بعد از اتمام کار باعث می‌شود که احتمال خونریزی و همچنین افزایش التهاب و ورم پوستی در محل تزریق افزایش پیدا کند.
 3. خوردن تنقلات همانند چیپس، پفک و مواد غذایی غنی از کربوهیدرات‌ها باعث می‌شود که تغییرات شدید در وزن رخ داده و همین موضوع بر سلامت بدن و نتیجه تزریق چربی تاثیر چشمگیری می‌گذارد.

چند نکته تغذیه ای بعد از ترانسفر چربی

البته زمانی که برای تزریق چربی اقدام می‌کنید متخصص در جلسه مشاوره قبل از شروع به کار، توصیه‌هایی را پیرامون تغذیه بعد از انتقال چربی ذکر خواهد کرد و لیست خوراکی‌های مفید و مضر را در اختیار شما قرار می‌دهد. با این حال با توجه به اینکه بهتر است با آگاهی قبلی برای تکنیک‌های زیبایی اقدام کنید لازم می‌دانیم که در این قسمت از مقاله چند نکته تغذیه‌ای بعد از‌ ترانسفر چربی را برای شما بیان نماییم:

 1. حتماً در طول روز به ویژه در دوران نقاهت آب کافی مصرف کنید. برخی از افراد تصور می‌کنند که آب تنها به شادابی پوست کمک می‌کند در صورتی که این ماده حیاتی تاثیرات چشمگیری بر عملکرد بدن دارد. برای مثال زمانی که بدن دچار شرایط کم آبی شود گرسنگی کاذب بروز خواهد کرد. در این صورت شما بیشتر از قبل میل به غذا خوردن خواهید داشت. به همین دلیل باید روزانه آب کافی بنوشید تا میزان سوخت و ساز بدن کنترل شده و از این طریق نتیجه تزریق چربی نیز حفظ شود.
 2. زمانی که می‌خواهید برای تزریق چربی اقدام کنید حتماً از مدتی قبل در مورد نحوه تغذیه بعد از اتمام کار و همچنین تاثیر آن بر میزان ماندگاری‌ ترانسفر چربی مطالعات کافی داشته باشید چرا که باید عادات ناسالم خود را در مصرف مواد غذایی‌ ترک کرده و سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید. اگر می‌دانید از نظر روحی قدرت چنین کاری را ندارید بهتر است برای تزریق چربی اقدام نکنید.
 3. پیشنهاد می‌کنیم که تعداد وعده‌های غذایی در طول روز را افزایش داده ولی حجم مصرف غذا در هر وعده را کم کنید. در این صورت انرژی بدن در طول روز تامین شده و از سوی دیگر از پرخوری جلوگیری می‌گردد.

تا چه زمان باید به رژیم غذایی بعد از انتقال چربی ادامه داد؟

مشاهده این مطلب : بهترین کلینیک تزریق چربی

تا چه زمان باید به رژیم غذایی بعد از انتقال چربی توجه داشت؟

در این مقاله متوجه شدید که رژیم غذایی بعد از انتقال چربی چگونه می‌تواند بر حفظ و افزایش ماندگاری نتیجه تزریق چربی تاثیر بگذارد. در ابتدا متخصص رژیم غذایی مخصوص دوره نقاهت را به شما توصیه کرده و سپس به شما متذکر می‌شود برای اینکه ماندگاری تزریق افزایش یابد، از این پس تغذیه سالم داشته باشید. بنابراین اینکه شما تا چه مدت باید به رژیم غذایی بعد از تزریق چربی توجه کنید بستگی به این دارد که تا چه اندازه به افزایش ماندگاری چربی‌های تزریق شده اهمیت می‌دهید.

به طور کلی اگر از خود مراقبت کرده و سبک زندگی سالم داشته باشید می‌توانید نتیجه تزریق چربی را تا دو سال شاهد باشد. البته فراموش نکنید که میزان تحرک اندام هدف نیز بر میزان ماندگاری چربی تزریق تاثیر شده تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل است که شما باید با داشتن یک برنامه غذایی منظم، به افزایش ماندگاری انتقال چربی کمک کنید تا تاثیر عوامل دیگر بر نتیجه این تکنیک زیبایی کاهش یابد.

عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی

همانگونه که در مقالات متعدد بیان شد، تزریق چربی به عنوان یکی از تکنیک‌های موقت شناخته شده است به این معنا که بعد از چند ماه تا نهایتاً دو سال اثر تزریق به طور کامل از بین خواهد رفت. بنابراین اگر شما دوست دارید همان نتایج قبلی را در چهره خود داشته باشید، باید مجدداً نسبت به تزریق اقدام کنید. اما نکته‌ای که در این میان مطرح می‌شود این است که چرا برای بعضی از افراد، فاصله بین جلسات تزریق کوتاه‌تر می‌گردد؟ این مسأله به میزان ماندگاری تزریق چربی بستگی دارد. عوامل مختلفی بر ماندگاری اثر ترانسفر چربی تأثیر می‌گذارند که عبارتند از:

اولین عامل، نحوه تزریق چربی است که به مهارت متخصص بستگی دارد. اینکه متخصص مرحله دوم یعنی تصفیه‌سازی را به خوبی انجام داده باشد و از طرف دیگر بهترین تکنیک را برای تزریق انتخاب کند، قطعاً نقش بسیار مهمی بر نتیجه و ماندگاری آن خواهد داشت. برای مثال اگر تصفیه‌سازی انجام نشود، تزریق چربی ماندگاری طولانی مدتی نخواهد داشت و حتی شاید مجبور باشید نسبت به تخلیه آن اقدام نمایید.

همچنین باید به نکات مراقبتی در دوره نقاهت توجه کنید. هر کدام از این توصیه‌ها اگر چه ساده به نظر می‌رسند ولی اهمیت بسیار زیادی در حفظ نتیجه تزریق و جلوگیری از بروز عوارض جانبی و افزایش ماندگاری آن خواهند داشت. برای مثال متخصص از شما می‌خواهد تا چند روز محل تزریق را دستکاری نکنید. کوچکترین فشار باعث جابجایی چربی شده و همین موضوع ماندگاری آن را کمتر خواهد کرد.

اما نحوه تغذیه شما در دوره نقاهت و پس از آن نیز به شدت بر ماندگاری ترانسفر چربی تأثیر می‌گذارد و به همین دلیل است که متخصص در جلسه مشاوره برای شما توضیح خواهد داد در دوره نقاهت چه غذا‌هایی میل کنید و از این پس چه رژیم غذایی داشته باشید. افرادی که تصمیم دارند وزن خود را از طریق ورزش کردن ی رژیم غذایی کاهش دهند، باید قبل از انتقال چربی، اقدامات لازم را انجام داده و سپس بعد از رسیدن به تناسب اندام، به سراغ تزریق چربی بروند زیرا میزان ماندگاری تزریق چربی با میزان متابولیسم بدن رابطه عکس دارند.

قطعاً زمانی که شما در طول روز فعالیت بیشتری داشته باشید و یا رژیم‌های غذایی سنگین را پیش بگیرید، میزان سوخت و ساز بدن افزایش یافته و چربی‌ها به سرعت توسط بدن جذب خواهند شد. جالب است بدانید کسانی که در طول روز آب کافی مصرف نمی‌کنند دچار گرسنگی کاذب می‌شوند و این موضوع منجر به از دست رفتن چربی‌ها خواهد شد.

مقاله قبلی
تزریق چربی به باسن و هزینه آن چقدر است؟
مقاله بعدی
فاصله بین جلسات تزریق چربی چه مدت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید