درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل های دائمی چیست؟

تزریق ژل های دائمی چیست؟

تزریق ژل نیز یک روش برای پرکردن چین و چروک و برجسته کردن لب ها و گونه ها می باشد. Filler injection می تواند به صورت دائمی و موقتی باشد که به انتخاب خود افراد صورت می گیرد. بهتر است قبل از آن مزایا و معایب این دو روش را مقایسه کنید.

 

تزریق ژل های دائمی چیست

 

تزریق ژل به صورت دائمی عوارض و خطرات زیادی به همراه دارد که ممکن است در بر گیرنده افراد باشد اما با این حال یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی برای رفع چین و چروک می باشد.

با تزریق پرکننده های دائمی به بخش های مختلف صورت و بدن باعث می شود که افراد برای مدت طولانی از این زیبایی ایجاد شده بهره ببرند. تزریق فیلر دائمی به صورت و بدن در واقع باعث رفع چین و چروک و برجسته شدن لب ها و گونه های فرد برای 3 تا 4 سال می شود.

 

آیا ژل با ماندگاری طولانی وجود دارد؟

تزریق ژل یکی از روش های امروزه جهت رفع چین و چروک لب، صورت و اعضای بدن می باشد. تزریق فیلر در واقع جایگزین تزریق چربی می باشد. بسیاری از افراد بنا به دلایلی نمی توانند از تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک های خود استفاده کنند به همین دلیل Filler injection انجام می دهند.

 

آیا ژل با ماندگاری طولانی وجود دارد

 

تزریق ژل نیز به نوبه ی خود می تواند در زیبایی چندماهه افراد تاثیر گذار باشد. در تزریق فیلر ماده این ژل به نام هیالورونیک اسید می باشد که به نوعی در پوست افراد وجود دارد و این ژل ها هیچ خطری برای فرد ندارند.

تزریق ژل به 2 دسته تقسیم می شود:

 1.     تزریق ژل دائمی
 2.     تزریق ژل موقت

در هر دو این روش ها تزریق توسط متخصص Filler injection از طریق سرنگ های نازکی صورت می گیرد که این ژل را به طور مسطح در قسمت های مورد نظر تزریق می کند، در واقع با استفاده از تزریق پرکننده به زیر پوست شما حجم می دهند و این حجم دهی توسط Filler injection چین و چروک های شما را از بین می برد و این تزریق به سلیقه ی فرد بستگی دارد. ژل های موقت تا حدود 3 یا 4 ماه اثر دارند و بعد از 4 ماه حدود 30% از ژلی که از طریق تزریق فیلر به زیر پوست تزریق شده بود جذب بدن می شود.

تزریق پرکننده ها گاهی با توجه به خواسته ی فرد مراجعه کننده به صورت دائمی انجام می شود، تزریق پرکننده به صورت دائمی به این صورت است که افراد بعد از تزریق تا مدت های طولانی می توانند این ژل را زیر پوست خود داشته باشند؛ اما قابل ذکر است که این مواد در حدی سالم و بدون خطر نیست که شما بخواهید آن را سالیانه در زیر پوست خود حمل کنید.

مشاهده مطلب
تزریق ژل رستیلن چیست؟

بهتر است بدانید تزریق چربی به زیر پوست کاملا سالم و بدون آلرژی است و فرد بعد از تزریق چربی هیچ حساسیتی به مواد نمی دهد در حالی که ژل های تزریقی ممکن است سازگار با تمامی افراد نباشند.

 

نوع و میزان تزریق ژل های دائمی

بهتر است بدانید که تزریق ژل ها به صورت دائمی و موقت می باشند. متخصص Filler injection با خواست فرد و تشخیص خود نوع تزریق پر کننده را تشخیص می دهد و بهترین مورد را برای مراجعه کننده انتخاب می کند.

همانطور که میدانید قبل از انجام تزریق ژل متخصص Filler injection با فرد مراجعه کننده یک جلسه مشاوره برگزار می کند تا انتظار فرد را بسنجد تمامی سوال های خود را از فرد به راحتی بپرسد.

در تزریق ژل به صورت و یا سایر نواحی بدن متخصص Filler injection با توجه به محل مورد نظر برای فرد تزریق فیلر انجام می دهد. بهتر است بدانید میزان تزریق ژل و نوع آن با توجه به شرایط مختلف متفاوت است و در واقع یکسان نیست. میزان تزریق ژل به موارد زیر بستگی دارد:

 1.     انتظار فردی که می خواهد تزریق فیلر انجام دهد.
 2.     محل انجام تزریق ژل
 3.     درصد چین و چروک های فردی که تزریق فیلر انجام می دهد.
 4.     سن افراد
 5.     جنسیت افراد

 

تمامی این موارد به تنهایی می توانند در میزان تزریق ژل تاثیر بسزایی داشته باشند. بسیاری از خانم های جوان برای داشتن لب هایی برجسته تر به تزریق پرکننده ها روی می آورند در حالی که بسیاری از افراد برای پر کردن خطوط لبخند و چین و چروک دور دهان.

افرادی که کهولت سن دارند به مراتب در صورت خود میزان چروک بیشتری دارند تا افرادی که از سن کمتری برخوردارند و میزان تزریق پر کننده در این 2 صورت کاملا متفاوت است. همچنین انتخاب نوع ژل نیز با توجه به تشخیص پزشک می باشد ولی مدت زمان ماندگاری ژل به خود افراد بستگی دارد که دائمی باشد یا موقت.

 

مزایا و معایب تزریق ژل های دائمی

بیشتر افراد بعد از مراجعه به مراکز Filler injection برای رفع چین و چروک های خود، با شنیدن نام تزریق ژل دائمی به این فکر می افتند که این روش بسیار مناسب بوده است و در واقع تا پایان عمر آنها را زیبا نشان می دهد.

این طرز فکر تا حدودی درست است چرا که فرد با تزریق ژل دائمی به صورت ویا اعضای بدن خود می تواند برای مدت طولانی از زیبایی به دست آمده لذت ببرد در حالی که در تزریق پرکننده های موقت فرد تا 4 ماه می تواند از این زیبایی لذت ببرد و بعد از آن پوست حاتی افتاده می گیرد و باید تزریق ژل صورت بگیرد.

مشاهده مطلب
تزریق ژل برای گودی بینی

Filler injection یکی از روش های زیبایی می باشد که افراد از آن بسیار استقبال می کنند اما بسیاری از همین افراد در انتخاب روش تزریق ژل به صورت دائمی کمی شک دارند. در این قسمت به مزایا و معایب تزریق پرکننده دائمی پرداخته می شود تا افراد قبل از انجام Filler injection با آن به خوبی آشنا شوند.

 

مزایا و معایب تزریق ژل دائمی:

 1.     ممکن است بدن افراد به جنس ژلی که در تزریق فیلر دائمی تزریق می شود حساسیت دهد در این صورت این حساسیت برای مدت طولانی روی بدن فرد باقی می ماند و به نوعی فرد را آزار می دهد.
 2.     ایجاد تورم و کبودی بعد از تزریق پرکننده به صورت دائمی که موقت است و به زودی رفع می شود و در صورتی که کبودی و خون مردگی روی دست تا چند روز آینده کمتر نشد باید به پزشک متخصص مربوطه مراجعه کنید.
 3.     ایجاد ظاهری زیبا در محل تزریق فیلر برای مدت زمان طولانی
 4.     در صورتی که تزریق فیلر در مرکز معتبر صورت بگیرد محل تزریق تا مدت های طولانی بدون افتادگی و چین و چروک ظاهر می شود.
 5.     ایجاد زاویه و فرم دهی در صورت تا مدت طولانی
 6.     هزینه ی خارج کردن این ژل از بدن بسیار زیاد است.
 7.     به بافت بدن آسیب می رساند.
 8.     باعث انسداد رگ می شود.
 9.     ایجاد عفونت های پنهان
 10.     انسداد سرخرگ
 11.     مواد ژل قابل جذب سریع در بدن نیست.

هر چند بهتر است بدانید که منظور از زمان طولانی حداکثر تا 2 الی 4 سال می باشد و بعد از آن یا در صورت کم کم جذب می شوند ویا به صورت گلوله گلوله می شوند. این حالات نیز به جنس ژل تزریقی بستگی دارد

 

آیا می توان بعد از تزریق ژل های دائمی آن را حذف و برداشت کرد؟

همانطور که از اسم تزریق ژل دائمی پیداست یرای اینکه برای طولانی مدت زیر بافت های بدن بماند از موادی ساخته شده است که در بدن بسیار دیر جذب می شود. تزریق ژل دائمی بر خلاف تزریق فیلر موقت که سریعا جذب بدن می شود و نیازی به برداشت ندارد، تزریق ژل دائمی برای خارج شدن از بدن به عمل جراحی نیاز دارد و در این صورت نیز تمامی این موارد از بدن فرد خارج نمی شود.

برای خارج کردن ژل های دائمی از بدن این افراد باید به متخصص ماهر و باتجربه تزریق ژل مراجعه کنند که به بافت های در حین عمل آسیب نرسد.

مشاهده مطلب
تزریق ژل لب طبیعی و نتایج حاصل از آن

بهتر است بدانید بعد از Filler injection ممکن است فرد دچار حساسیت شود و مجبور باشد که ژل را زا بدن خود خارج کند قابل ذکر است تزریق پرکننده دائمی به گونه ای است که تمامی آن با عمل جراحی نیز از بدن خارج نمی شود و فرد تا مدت ها مجبور است این حساسیت را در بدن خود تحمل کند.

Filler injection دائمی در واقع بسیار دیر جذب بدن می شود و به دلیل اینکه سلول های بدن نمی توانند آن را جذب کنند با آن مانند یک جسم خارجی اضافه رفتار می کنند در واقع تزریق پرکننده دائمی به بافت های بدن آسیب می رساند و در بدن افراد عفونت های داخلی ایجاد می کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *