رفع فرورفتگی و جای جوش صورت با تزریق چربی

رفع جای جوش با تزریق چربی
امتیاز به این محتوا

یکی از عارضه‌هایی که عمدتاً در دوران بلوغ و به واسطه اختلالات هورمونی در بدن بروز می‌کند، جوش صورت است. از زمانی که تراکم جوش‌ها در پوست بالا رفت، باید درمان را شروع کنیم. اما بعضی از افراد بعد از اتمام درمان آکنه، دچار جای جوش بر روی صورت می‌شوند که اصلاً خوشایند نبوده و زیبایی چهره را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. خوشبختانه امکان رفع جای جوش با تزریق چربی وجود دارد. در واقع این تکنیک زیبایی دامنه کاری بسیار وسیعی دارد و درمان جای جوش با انتقال چربی یکی از رایج‌ترین کاربرد‌های آن خواهد بود.

متخصصان پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این مقاله برای شما توضیح خواهند داد که چگونه می‌توان جای جوش بر روی صورت را به کمک‌ ترانسفر چربی برطرف نمود. اگر شما به این عارضه مبتلا هستید، این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا اگر کاندید مناسبی هستید بتوانید این تزریق را انجام دهید.

ترانسفر چربی برای رفع جای جوش

نحوه تزریق چربی برای رفع جای جوش

تفاوتی نمی‌کند که هدف شما از انتقال چربی چیست، به طور کلی این تکنیک زیبایی سه مرحله بسیار مهم دارد که شامل استخراج، تصفیه و تزریق چربی است. اما نحوه تزریق چربی به صورت براساس هدف کار، متفاوت است. برای مثال عمدتاً برای تغییرات بزرگ مانند مدلینگ صورت، متخصص از روش معمولی استفاده می‌کند. به این معنا که چربی به دست آمده، طی سانتریفیوژ خالص‌سازی شده و از طریق سرنگ‌های مخصوص به پوست تزریق می‌گردد.

اما زمانی که ظرافت کار بیشتر می‌شود و برای مثال پزشک می‌خواهد رفع جای جوش با تزریق چربی انجام دهد ممکن است روش‌های میکروفت و نانوفت را انتخاب کند. با توجه به اینکه در این تکنیک‌ها ذرات چربی به اندازه‌های بسیار ریز خرد شده و یا محتوای درون سلول‌ها استخراج می‌گردد، در نتیجه ظرافت کار بیشتر شده و نتیجه تزریق طبیعی‌تر به نظر خواهد رسید.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به باسن

نتایج حاصل از تزریق چربی به جای جوش

نتایج حاصل از انتقال چربی به جای جوش

برخی از افراد تصور می‌کنند که برطرف کردن جای جوش با انتقال چربی اصلا گزینه مناسبی نیست چرا که این چربی‌ها ممکن است پوست را مجددا مستعد بروز آکنه کند. در صورتی که متخصصان معتقد هستند اگر درمان جوش صورت به طور کامل انجام شده باشد و اگر مشکلی از نظر شدت چربی پوست نداشته باشید، این روش کمک می‌کند قرمزی و همچنین گودی جای جوش به راحتی برطرف شده و پوست شما کاملاً صاف و یکدست گردد.

البته بعد از اتمام کار، کمی قرمزی، التهاب و ورم پوستی در ناحیه تزریق مشاهده خواهید شد که مسأله‌ای کاملا طبیعی بوده و اصلا نباید نگران باشید. بعد از چند روز مشاهده خواهید کرد که این علائم به طور کامل برطرف می‌شوند.

رفع جای جوش با تزریق چربی

مزایای رفع جای جوش با تزریق چربی

 1. روشی ایمن و بی خطر
 2. نداشتن واکنش آلرژیک نسبت به چربی
 3. کمک به تحریک کلاژن‌سازی و محو شدن جای جوش بعد از چند جلسه تزریق

هزینه تزریق چربی

 1. میزان چربی مورد نیاز
 2. تعداد جای جوش بر روی صورت
 3. دستمزد متخصص و هزینه کلینیک
 4. هزینه رفت و آمد و خرید دارو

نحوه تزریق چربی

 1. استخراج چربی از بدن
 2. تصفیه چربی
 3. انتخاب روش مناسب شامل روش معمولی، میکروفت و نانوفت
 4. تزریق با سرنگ مخصوص

مراقبت بعد از تزریق

 1. عدم دستکاری محل تزریق تا چند روز
 2. نرفتن به محیط‌های گرم
 3. فشار نیاوردن به محل تزریق
 4. مصرف آب کافی در طول روز
 5. بالاتر بودن سر از بدن در زمان خواب تا چند روز

آمادگی ‌های لازم برای تزریق چربی جهت رفع جای جوش

 1. در اولین قدم باید جلسه مشاوره بین شما و پزشک متخصص برگزار شود تا پزشک از سلامت عمومی بدن مطمئن گردد. از سوی دیگر با توجه به اینکه هدف این تکنیک برطرف کردن جای جوش است، پزشک باید اطمینان حاصل نماید که دوره درمان آکنه به طور کامل سپری شده و احتمال عود کردن این عارضه پوستی وجود ندارد.
 2. در صورتی که دارو‌های رقیق‌کننده خون و مکمل‌های گیاهی را مصرف می‌کنید لازم است این موضوع را با پزشک خود در جریان گذاشته و در صورتی که مشکلی برای شما پیش نمی‌آید، به مدت ۲ هفته قبل از تزریق این دارو‌ها را کنار بگذارید.
 3. عدم مصرف الکل و دخانیات به مدت ۲ هفته قبل از‌ ترانسفر چربی اهمیت بسیار زیادی در موفقیت این تکنیک زیبایی و ماندگاری اثر آن دارد.
 4. با توجه به اینکه در زمان تزریق بی‌حسی موضعی اعمال می‌گردد، در صورتی که قبلاً سابقه‌ حساسیت به ماده بی‌حسی داشته‌اید حتماً در جلسه مشاوره این موضوع را با متخصص خود در میان بگذارید.

مشاهده این مطلب : بهترین متخصص تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی به جای جوش

لازم است بدانید که ماندگاری تزریق چربی به جای جوش نه تنها به عملکرد متخصص بستگی داشته بلکه تحت تاثیر مراقبت های بعد از انتقال چربی به جای جوش قرار دارد. بنابراین چند توصیه زیر را جدی بگیرید تا این دوران با موفقیت سپری شده و بعد از برطرف شدن ورم و التهاب پوستی شاهد از بین رفتن کامل جای جوش بر روی صورت خود باشید:

 1. برای اینکه چربی تزریق شده جابجا نشود از یک سو در زمان استراحت باید سر بالاتر از بدن بوده و از سوی دیگر به هیچ عنوان نباید محل تزریق را دستکاری نمایید. همچنین رفتن به محیط‌های گرم مانند سونا و جکوزی و قرار گرفتن در معرض تابش خورشید باعث می‌شود که چربی به راحتی در زیر پوست به حالت سیال در آمده و جابجا شود.
 2. مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه در دوره نقاهت کمک می‌کند تا خاصیت آنتی‌اکسیدانی این مواد غذایی به پوست منتقل شده و زخم‌ها خیلی زودتر التیام پیدا کنند. بنابراین در رژیم غذایی خود میوه‌های تازه را قرار دهید.
 3. با توجه به اینکه خطر عفونت در ناحیه تزریق وجود دارد، از یک سو مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را شروع کرده و از سوی دیگر از شوینده مناسب برای تمیز کردن صورت خود استفاده کنید. البته به شما توصیه می‌کنیم که ۲۴ ساعت برای شستن صورت خود صبر کنید.

مطالب بیشتر: مشاوره تزریق چربی (رایگان تلفنی و آنلاین)

مزایای استفاده از چربی برای حذف آکنه پوست

مشاهده این مطلب : تزریق چربی گونه

مزایای استفاده از تزریق چربی برای رفع جای جوش

روش‌های مختلفی برای برطرف کردن جای جوش بر روی صورت وجود دارد اما به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که کاندید مناسبی بودید، حتما تزریق‌چربی را امتحان نمایید. این روش چند مزیت عمده برای شما دارد:

 1. چربی یک ماده طبیعی در بدن است. بنابراین آسوده خاطر باشید که بدن شما تزریق چربی را پس‌ نزده و نتیجه کار حفظ خواهد شد.
 2. با توجه به اینکه متخصص از چربی تصفیه شده و یا محتوای سلول‌های چربی برای تزریق استفاده می‌کند، جای جوش به طور کامل برطرف شده و سطح پوست به صورت یکدست و یکنواخت تبدیل خواهد شد به گونه‌ای که کسی متوجه نمی‌شود قبلا در این قسمت از پوست صورت، فرورفتگی و جای جوش وجود داشته است.
 3. برخی از افراد ادعا می‌کنند که تزریق چربی برای از بین بردن جای جوش اصلاً گزینه مناسبی نیست چون تاثیر آن موقتی بوده و بعد از از بین رفتن چربی‌ها، مجدداً جای جوش‌ها پیدا می‌شود. اما این نکته را به شما متذکر می‌شویم که سلول‌های چربی حاوی سلول‌های بنیادی هستند. بنابراین زمانی که تزریق انجام می‌گیرد پوست شما شروع به کلاژن‌سازی کرده و همین مسأله، ترمیم جای جوش را سرعت خواهد بخشید. به همین دلیل اگر بعد از مدتی اثر تزریق از بین رفت، مشاهده می‌کنید که جای جوش‌ها کمرنگ‌تر شده و این بار به مقدار چربی کمتری نیاز خواهد بود.
 4. اگر وقت زیادی برای استراحت کردن در خانه ندارید، قطعا تکنیک تزریق چربی برای برطرف کردن جای جوش گزینه بسیار مناسبی خواهد بود چرا که نیاز به دوره نقاهت طولانی نداشته و بعد از چند روز به راحتی می‌توانید به امور زندگی خود بپردازید.
 5. زمان ماندگاری تاثیر چربی بسیار طولانی‌تر است. در نتیجه این تکنیک زیبایی از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه خواهد بود. در واقع فاصله بین جلسات تزریق چربی برای برطرف کردن جای جوش بیشتر خواهد شد.

هزینه تزریق چربی برای رفع جای جوش

قطعاً برای شما نیز این مسأله بسیار مهم است که جای جوش را با یک روش بسیار مؤثر و ایمن درمان کرده و در ازای آن هزینه مناسبی نیز پرداخت نمایید. در این مقاله توضیح داده شد که رفع جای جوش با انتقال چربی یکی از روش‌های تضمینی است که کمک می‌کند حتی عمیق‌ترین جای جوش را نیز بتوانید به راحتی درمان کنید.

از طرف دیگر با توجه به اینکه تکرار چربی کمک می‌کند به مرور زمان جای جوش به طور کامل محو شود، بنابراین ترانسفر چربی ارزش این را دارد که برای انجام آن هزینه کنید. اما به هیچ عنوان نمی‌توانیم مبلغ مشخصی را برای رفع جای جوش از طریق انتقال چربی در نظر بگیریم چرا که این موضوع به چند عامل بستگی دارد:

 1. متخصص ابتدا باید وضعیت چهره شما را به دقت مورد بررسی قرار دهد. هر اندازه جای جوش بر روی چهره شما بیشتر باشد، قطعاً مدت زمان بیشتری برای تزریق چربی نیاز بوده و مصرف چربی نیز افزایش خواهد یافت. به همین دلیل هزینه کار برای این دسته از افراد بیشتر خواهد شد.
 2. همچنین این مسأله بسیار مهم است که متخصص از چه تکنیکی برای تزریق چربی استفاده می‌کند. انواع روش‌ها شامل تزریق چربی به روش معمولی، روش نانوفت و روش میکروفت وجود دارد. براساس حساسیت کار، پزشک مربوطه بهترین تکنیک را انتخاب خواهد کرد.
 3. از دیگر عوامل مؤثر بر هزینه رفع جای جوش با تزریق چربی، دستمزد مربوط به متخصص است. حتماً برای شما جالب خواهد بود اگر بگوییم متخصصان مختلف هزینه متفاوتی را براساس سابقه کاری خود دریافت می‌کنند. پزشکانی که به شهرت زیادی در این زمینه رسیده‌اند هزینه تزریق چربی را بالاتر خواهد برد. البته از این نظر مطمئن باشید که چون انتقال چربی تحت نظر یک پزشک حرفه‌ای انجام می‌گیرد، نتیجه کار به بهترین شکل ممکن رویت شده و هیچگونه مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.
 4. هزینه‌های پایه کلینیک، هزینه‌های مربوط به کادر درمان، خرید دارو، درمان برخی از عوارض جانبی احتمالی و حتی هزینه رفت و برگشت به کلینیک، از دیگر مواردی هستند که قیمت نهایی انتقال چربی برای رفع جای جوش را تعیین خواهند کرد.
 5. در نهایت لازم است بدانید که در اغلب موارد شرکت‌های بیمه حمایتی از مشتریان خود برای پرداخت هزینه تزریق چربی نخواهند داشت. اما اگر متخصص تشخیص دهد که تنها روش درمان جای جوش، انتقال چربی است شاید برخی از شرکت‌های بیمه انجام این تکنیک را به حکم یک روش درمانی تلقی کرده و بخشی از هزینه‌ها را به شما پرداخت نمایند.
مقاله قبلی
درمان لاغری صورت و گونه با تزریق چربی (راهکار موثر و تضمینی چاقی صورت)
مقاله بعدی
تزریق چربی به واژن – جوانسازی و سفت کردن لابیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید