جراحی بینی ترمیمی برای کدام افراد پیشنهاد میشود؟

جراحی ترمیمی بینی
امتیاز به این محتوا

برخی از افرادی که عمل بینی را انجام می‌دهند، بعد از اتمام دوره نقاهت و سپری شدن دوره درمانی، دچار مشکلاتی در بینی خود می‌شوند. این مشکلات در ساختار داخلی بینی یا قسمت ظاهری بینی بوده و در این زمان است که باید جراحی ترمیمی بینی انجام شود. انجام جراحی بینی ثانویه بنا به دلایل مختلفی لازم خواهد شد.

به همین علت متخصص از فرد متقاضی جراحی رینوپلاستی می‌خواهد حداقل یک سال بعد از عمل، تحت درمان و تحت نظارت متخصص خود قرار داشته باشد تا در صورتی که نقصی در ساختار داخلی بینی و یا فرم ظاهری آن رخ داد، هر چه سریع‌تر رینوپلاستی ثانویه انجام گیرد. در این مقاله در مورد دلایل نیاز به جراحی ترمیمی بینی و هزینه انجام این کار صحبت خواهد شد.

جراحی بینی ترمیمی چیست؟

در بین عمل‌های زیبایی در کشور ایران، جراحی رینوپلاستی با استقبال بیشتری مواجه شده است. حتی کسانی که مشکلی در ظاهر بینی خود ندارند، باز هم تصمیم می‌گیرند فرم بینی را به مدل دلخواه خود تغییر دهند. انتخاب یک متخصص حرفه‌ای، تأثیر مهمی بر نتیجه کار خواهد گذاشت. البته میزان توجه به نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی نیز سرنوشت جراحی رینوپلاستی را تعیین خواهد کرد. متاسفانه برخی از افراد بعد از سپری شدن دوره درمان، به جراحی ترمیمی بینی نیاز دارند. این جراحی با هدف تکمیل عمل قبلی و برطرف کردن نقص‌های رخ داده در دوره درمان انجام می‌شود. در صورتی که متخصص به شما پیشنهاد می‌دهد رینوپلاستی ثانویه را انجام دهید، بهتر است در اولین فرصت برای این منظور از اقدام کنید.

جراحی ثانویه بینی چیست و چگونه انجام می شود؟

اما حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که چرا رینوپلاستی مجدد لازم می‌شود؟ مهم‌ترین عوامل مؤثر بر جراحی ترمیمی بینی عبارتند از:

  1. ممکن است فرد متقاضی بعد از اتمام جراحی اولیه، دچار مشکلات تنفسی گردد. برای مثال مجرا‌های تنفسی بیش از اندازه تنگ شده و همین مسأله باعث اختلالات تنفسی به خصوص در زمان خواب خواهد شد. به همین دلیل چنین فردی حتماً باید عمل ترمیمی بینی را انجام دهد.
  2. یکی دیگر از عوامل مؤثر بر جراحی بینی ثانویه عدم تناسب بینی است. ممکن است متخصص در انجام جراحی دقت کافی به خرج نداده باشد و در نتیجه فرم نهایی بینی با حالت کلی چهره اصلا تطابق نخواهد داشت. همین مسأله باعث می‌شود زیبایی چهره به شدت تحت تأثیر قرار گیرد. البته گاهی اوقات عدم توجه به نکات مراقبتی در دوره نقاهت نیز باعث از دست رفتن فرم بینی جراحی شده می‌گردد. برای مثال متخصص به شما تأکید می‌کند که در زمان چسب زدن روی بینی، هیچ فشاری به آن وارد نکرده و از طرف دیگر مراقب باشید هیچ ضربه‌ای به بینی وارد نشود. در صورتی که این نکات را نادیده بگیرید باید منتظر از دست رفتن تناسب بینی باشید.
  3. اما ممکن است برخی از افراد متقاضی، حتی بعد از انجام جراحی بینی اولیه، باز هم از فرم بینی خود راضی نباشند و در نتیجه تصمیم می‌گیرند عمل ترمیمی بینی را انجام دهند. این دسته از افراد معمولاً کسانی هستند که بینی اولیه آن‌ها نیز هیچ عیبی نداشته و تنها تحت تأثیر سلبریتی‌ها تصمیم گرفته‌اند جراحی را انجام دهند.

آیا جراحی ترمیمی بینی سخت است؟

یکی از سؤالاتی که توسط متقاضیان برای جراحی ترمیمی بینی مطرح می‌شود، میزان سختی این جراحی است. متخصصان معتقد هستند که عمل بینی ثانویه سختی‌های عمل اولیه را ندارد. حتی دوره درمان و دوره نقاهت کوتاه‌تری را برای شما به همراه خواهد داشت. فقط باید دقیقاً زمانی که جراح تاریخ عمل ترمیمی را مشخص می‌کند برای انجام این جراحی اقدام کنید. از طرف دیگر به نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل رینوپلاستی ثانویه توجه داشته باشید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن است بتوانید دوره نقاهت را سپری کرده و نتیجه عمل را شاهد باشید.

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی

جالب است بدانید که گاهی اوقات عمل ترمیمی بینی بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود. برای مثال فرض کنیم شخصی جراحی اولیه را انجام داده و بعد از سپری کردن دوره درمان، متوجه انحراف جزئی در ظاهر بینی می‌شود. و یا اینکه ممکن است تمایل داشته باشد ضخامت پره‌های بینی، کمتر گردد. در چنین شرایطی نیازی نیست حتماً جراحی انجام شود. می‌توان از روش‌هایی همانند لیزر، روش هایفوتراپی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و سایر روش‌های عمل بینی بدون جراحی برای تغییر فرم بینی استفاده کرد. انتخاب روش، براساس میزان تغییرات لازم در بینی انجام خواهد شد. بنابراین بهتر است اجازه دهید متخصص بهترین روش ترمیم بینی بدون جراحی را برای شما انتخاب کند.

عوارض جراحی بینی ترمیمی

به هر حال هر نوع عمل زیبایی و درمانی، عوارضی را با خود به همراه خواهد داشت و این موضوع در مورد عمل رینوپلاستی ثانویه نیز صدق می‌کند. اما خوشبختانه شدت عوارض جراحی ترمیمی بینی نسبت به جراحی اولیه کمتر است. براساس نوع روش انتخابی، عوارض ایجاد شده نیز متفاوت خواهد بود. همان گونه که گفته شد، ممکن است متخصص تصمیم بگیرد از روش‌های غیر جراحی برای عمل ترمیمی بینی استفاده کند. به طور کلی مهمترین عوارض جراحی ترمیمی بینی عبارتند از:

  1. ورم بینی
  2. التهاب پوستی
  3. اسکار در محل زخم
  4. درد در بینی در اثر جراحی

خطرات عمل ترمیم بینی

متأسفانه گاهی اوقات متقاضیان جراحی ترمیمی بینی دچار مشکلاتی می‌شوند که این مشکلات گاهی به دلیل سهل‌انگاری و خطای متخصص و گاهی اوقات به دلیل عدم توجه به نکات مراقبتی در دوره نقاهت رخ می‌دهند. برای مثال عفونت در محل زخم‌ها، از مهمترین خطرات جراحی ترمیمی بینی به حساب می‌آید که در اثر آلوده بودن محیط کلینیک و یا عدم توجه به نکات بهداشتی در دوره نقاهت رخ می‌خواهد. همچنین ممکن است فرد دچار مشکلات ناشی از بیهوشی گردد. اگر قرار باشد عمل ترمیمی بینی به صورت جراحی انجام گیرد، حتماً باید سلامت بدن فرد نیز در نظر گرفته شود تا از خطرات بیهوشی جلوگیری گردد.

قیمت عمل دوباره بینی

هزینه عمل ترمیمی بینی

برای محاسبه هزینه جراحی ترمیمی بینی باید وضعیت بینی فرد متقاضی با دقت مورد بررسی قرار گیرد. شاید متخصص بتواند بدون روش جراحی، عیب موجود در بینی عمل شده را برطرف کند. بنابرانی مهمترین عاملی که بر روی قیمت عمل رینوپلاستی ثانویه تاثیر می‌گذارد، نوع روش انتخابی برای عمل است. طرف دیگر باید دستمزد متخصص و هزینه‌های کلینیک را نیز در نظر بگیرید. لازم به ذکر است که اگر انجام جراحی بینی ترمیمی با هدف درمان باشد، شرکت‌های بیمه از شما حمایت کرده و بخشی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. اما اگر این عمل ترمیمی با هدف تغییر فرم بینی و در نتیجه با هدف زیبایی پیش برود، شرکت بیمه هیچ حمایتی از شما نخواهد کرد.

بهترین جراح ترمیمی بینی در تهران

در صورتی که بعد از انجام جراحی اولیه بینی متوجه وجود نقص در ساختار داخلی و یا در فرم بینی خود شده‌اید و متخصص شما تصمیم گرفته است جراحی ترمیمی بینی را انجام دهد، پیشنهاد می‌کنیم حتماً بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران را پیدا کرد و رینوپلاستی ثانویه را تحت نظر او انجام دهید چون این عمل بسیار حساس بوده و دقت عمل بسیار بالایی را می‌طلبد. بینی شما یکبار تحت جراحی قرار گرفته است و اگر عمل ثانویه به خوبی انجام نگیرد شما نمی‌توانید نتیجه دلخواه را به دست آورده و حتی ممکن است فرم بینی شما برای همیشه دچار نقص‌های دائمی گردد.

در اولین قدم برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران، باید کلینیک‌های معتبر و شناخته شده دارای مجوز وزارت بهداشت را پیدا کنید. حتماً برای انجام جراحی بینی ثانویه به سراغ متخصصان باتجربه و حرفه‌ای بروید که سالیان طولانی در این زمینه فعالیت داشته‌اند چون همین مسأله نشان می‌دهد که .از تجربه کافی برخوردار بوده و میزان خطای آن‌ها کمتر است حتماً پیشنهاد می‌کنیم از متقاضیان قبلی که جراحی بینی ترمیمی را تحت نظر پزشک انتخابی شما انجام داده‌اند، سؤال پرسیده و میزان رضایت آن‌ها را جویا شوید. در چنین شرایطی با اطمینان خاطر بیشتری می‌توانید برای انجام عمل بینی ثانویه اقدام کنید.

مقاله قبلی
پلاسماجت بینی بهترین راهکار لیفت بینی
مقاله بعدی
عمل بینی در افراد مبتلا به بیماری تیروئید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید