درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

شستشو بعد از کاشت مو به چه صورت است

شستشو بعد از کاشت مو

بسیاری از افرادی که موهای نواحی مختلف سر خود را به دلایل مختلفی همچون افزایش سن، بیماری های ارثی و ژنتیکی و بروز حوادث ناگوار از دست داده بودند چاره حل مشکل را عمل زیبای کاشت مو دانسته و با انجام روند زیبایی hair transplant توانسته اند با موفقیت این مشکل بزرگ را پشت سر بگذارند.

 

شست و شو بعد از کاشت مو به چه صورت است

 

همچنین آمار ها نشان می دهد که در سراسر نقاط مختلف دنیا اکثر بیمارانی که دچار طاسی سر شده اند تنها از عمل زیبایی کاشت مو استفاده می کنند و سایر روش های زیبایی در این زمینه را تضمین نشده و موقتی می دانند.

 

آیا می توان پس از کاشت مو استحمام کرد؟

استحمام کردن و رسیدگی به نظافت بدن یکی از آداب و عادت های بشر می باشد که انجام آن امری کاملا ضروری به حساب می آید. به گونه ای که عدم انجام آن به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

بنابراین آن دسته از بیمارانی که روند زیبا سازی hair transplant انجام داده اند از طرفی می خواهند پس از عمل زیبایی پیوند مو استحمام نمایند و از طرفی دیگر نگران این موضوع هستند که مبادا استحمام کردن به ناحیه تحت درمان عمل زیبایی کاشت مو آسیب جدی برساند.

 

آیا می توان پس از کاشت مو استحمام کرد

 

برای همین خطر نکرده و احتیاط به خرج می دهند و از پزشک متخصص پیوند موی خود این سوال را می پرسند که آیا می توان پس از عمل زیبایی hair transplant استحمام کرد؟

در جواب این سوال باید بازگو کرد که بله پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو بیمار می تواند استحمام نماید و هیچ گونه مشکلی به وجود نخواهد آمد اما نه بلافاصله بعد از انجام عمل زیبایی پیوند مو؛ و باید برای مدت زمان مشخص شده ای پس از انجام عمل زیبایی hair transplant، بیمار نباید هیچ گونه استحمامی انجام دهد.

چرا که انجام این کار موجب بروز عوارض و مشکلات جدی در نتایج به دست آمد از روند زیبا سازی کاشت مو خواهد شد. به همین جهت پزشک متخصص پیوند مو به بیمار توصیه می ‌کند که بلافاصله پس از انجام عمل زیبایی hair transplant پس از استحمام کردن خودداری نماید.

به همین خاطر پزشک متخصص کاشت مو قبل از انجام عمل زیبایی hair transplant بر روی بیمار مورد نظر به این بیمار توصیه می کند تا در صورت امکان روز قبل از انجام روند زیبایی پیوند مو به نظافت خود پرداخته و حمام کند تا علاوه بر تمیزی سر عمل کاشت مو، برای اینکه مدتی نمی تواند حمام کند در طول این مدت پاکیزه باشد.

مشاهده مطلب
بانک مو چیست و چه کاربردی دارد ؟

 

تا چه مدت بعد از کاشت مو نباید شستشو کرد؟

به جهت اینکه استحمام کردن بلافاصله بعد از انجام عمل زیبایی پیوند مو می تواند به مو های کاشته شده آسیب های جدی وارد کند پزشک متخصص hair transplant بسته به شرایط بیمار مدت زمانی را برای او تعیین می کند تا این بیمار پس از عمل زیبایی کاشت مو از انجام برخی فعالیت هایی همچون استحمام کردن پرهیز نماید.

به همین جهت ممکن است برخی از بیمارانی که تا به حال عمل زیبایی hair transplant انجام نداده اند و به فکر انجام آن هستند از خود بپرسند که تا چه مدت پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو نمی توان استحمام کرد؟

همان طور که گفته شد هر پزشک متخصص کاشت مو بسته به شرایط فردی بیمار مورد نظر مدت زمانی را جهت اجتناب از این کار توسط بیمار مشخص می کند؛ اما در اکثر مواقع دیده شده است که این پزشکان متخصص پیوند مو حمام کردن پس از روش زیبایی hair transplant را برای مدت زمان حداقل ۲۴ ساعت ممنوع اعلام کرده اند.

یعنی ضروری است که بیمار در طول این مدت هیچ گونه شستشویی در ناحیه سر و اطراف آن، انجام ندهد؛ اما برای اینکه پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو مشکلی برای مو های کاشته شده بیمار پیش نیاید توصیه اکید می شود که برای مدت دو سه روز بعد از عمل، بیمار از استحمام و شستشوی سر خود تا حد امکان دوری کند.

 

نحوه شستشو صحیح بعد از کاشت مو

پس از این که بیمار مدت زمانی را که پزشک متخصص hair transplant جهت خودداری کردن از استحمام و شستشوی سر بیمار پس از روش زیبایی پیوند مو مشخص کرده بود سپری شد بیمار نباید اینگونه تصور کند که اکنون با خیال راحت می تواند ناحیه سر و اطراف آن را همچون قبل از انجام روش کاشت مو شستشو دهد.

چرا که انجام این کار برای مو های کاشته شده می تواند بسیار خطر آفرین و مضر باشد.

به منظور این که بیمار بتواند پس از انجام عمل زیبایی hair transplant یک استحمام سالم و بدون خطر داشته باشد و در حین استحمام کردن هیچ گونه آسیبی به مو های کاشته شده وارد نشود طریقه صحیح استحمام کردن پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو در زیر بازگو خواهد شد تا بیمار با مطالعه آن بتواند یک حمام خوب و بدون مشکل را تجربه کند.

بنابر این توجه به این نکات می‌ تواند بسیار مستمر به ثمر باشد. نحوه صحیح استحمام کردن پس از عمل زیبایی کاشت مو به این صورت می باشد:

 1. ابتدا موهای سر خود را به آرامی خیس کنید بدون اینکه فشاری به مو های سرتان وارد شود جهت انجام این کار بهتر است از یک ظرف پر از آب استفاده شود.
 2. سپس چند قطره از لوسیون برای ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده مو استفاده کنید و بعد از مدت تقریبی یک ساعت سر خود را بشویید. البته برای اینکه مشکلی پیش نیاید بهتر است در هفته اول تنها برای نواحی اهدا کننده از لوسیون استفاده شود.
 3. از شامپو هایی که پزشک متخصص کاشت مو برای شما تجویز کرده است استفاده نمایید و از استفاده انواع شامپو های دیگر همچون شامپو بچه خودداری کنید.
مشاهده مطلب
کاشت مو برای موهای کم پشت

برای این منظور ابتدا شامپو را در دست خود ریخته و به آرامی آن را بر روی موهای کاشته شده بکشید بسیار آرام ماساژ دهید و پس از گذشت دو الی سه دقیقه مو های خود را با آب با احتیاط آبکشی نمایید.

 1. می توانید در حین استحمام کردن از روغن های گیاهی بدون عارضه که توسط پزشک متخصص کاشت مو تایید شده است جهت تقویت مو های کاشته شده استفاده نمایید.
 2. سپس جهت خشک کردن سر خود برای مدت دو هفته پس از روش زیبایی کاشت مو از یک سشوار با باد سرد و درجه ملایم استفاده کنید و از حوله جهت خشک کردن سر خود به هیچ وجه استفاده ننمایید.

بهتر است برای مدت دو هفته، روزی یک بار استحمام نمایید تا پوست ناحیه تحت درمان تمیز و سالم بماند. همچنین در حین استحمام کردن به هیچ وجه از دوش استفاده نمایید آب ملایم در درون یک ظرف شستشو استفاده کنید.

 

عوارض جانبی و خطرات شستشو بعد از کاشت مو

بیماران باید به این نکته توجه داشته باشند که پس از انجام عمل زیبایی hair transplant استحمام کردن یک امری حساس به شمار می ‌آید.

چرا که در حین استحمام و شستشوی سر مو های ناحیه تحت درمان عمل زیبایی کاشت مو درگیر این ماجرا می باشند و اگر بیمار نتواند به درستی و با رعایت نکات ذکر شده این شستشو را انجام دهد می تواند برای مو های کاشته شده مشکلات نا خوشایندی به وجود بیاورد.

بیمار باید توجه داشته باشد که آن دسته از عوارض جانبی احتمالی ای که بر اثر شستشو و استحمام نا مناسب مو های ناحیه تحت درمان عمل زیبایی کاشت مو ممکن است به وجود بیایند بر عهده خود بیمار خواهد بود و پزشک متخصص هیچ گونه مسئولیتی برای این وضعیت نخواهد داشت.

از جمله عوارض جانبی احتمالی که ممکن است بر اثر شستشوی نا مناسب مو های کاشته شده پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو به وجود بیاید که عبارتند از:

 1. کنده شدن مو های کاشته شده
 2. آسیب رسیدن به فولیکول های موهای کاشته شده
 3. التهاب
 4. احساس درد
 5. کبودی
 6. عفونت

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *