مرحله دوم تزریق چربی – شارژ ترانسفر چربی

دومین مرحله تزریق چربی
امتیاز به این محتوا

اگر بخواهیم در میان تکنیک‌های زیبایی به یکی از روش های‌ ایمن و البته اثرگذار اشاره کنیم، لازم است شما را با تکنیک تزریق چربی آشنا نماییم. هر کدام از اقدامات زیبایی مراحل خاص خود را داشته و متخصص در جلسه مشاوره در مورد چگونگی انجام کار با شما صحبت می‌کند. با توجه به اینکه در تزریق چربی متخصص ابتدا به سراغ بانک چربی بدن شما می‌رود تا ماده پرکننده را از بدن خود شما استخراج نماید، به هم دلیل در سال‌های اخیر انتقال چربی در بین مردم به ویژه خانم‌ها با استقبال بیشتری مواجه شده است.

آشنایی با مراحل انتقال چربی کمک می‌کند تا شما نه تنها بهتر بتوانید در مورد انجام آن تصمیم‌گیری کرده بلکه لزوم عمل به توصیه‌های پزشکی قبل و بعد از انجام کار را بهتر درک کنید. در این مقاله متخصصان پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان به بررسی مرحله دوم تزریق چربی خواهند پرداخت. حتما برای شما این سوال به وجود آمده است که چرا ما در این مقاله بر مرحله دوم انتقال چربی تاکید داریم. با ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

بررسی مرحله دوم ترانسفر چربی

مشاهده این مطلب : بهترین دکتر متخصص تزریق چربی

مراحل انجام تزریق چربی

شاید شما در میان دوستان و آشنایان کسی را سراغ دارید که به تازگی ‌ترانسفر چربی را انجام داده و نتیجه بسیار خوبی به دست آورده است. به طور کلی از این تکنیک زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک‌های پوست به ویژه در ناحیه پیشانی، خط خنده و خط اخم و همچنین سیاهی و کبودی دور چشم، زاویه‌سازی صورت، برجسته کردن گونه‌ها، فرم دادن به بینی و حتی فرم دادن به سینه و باسن استفاده می‌شود. همانگونه که متوجه شدید دامنه کارایی تکنیک زیبایی ‌ترانسفر چربی بسیار گسترده است.

از سوی دیگر در این روش از چربی بدن خود فرد برای پر کردن چین و چروک‌ها و شاداب کردن پوست استفاده می‌شود. همچنین لازم است بدانید که تزریق چربی برخلاف سایر اقدامات زیبایی با پرکننده‌های دیگر، کمک می‌کند کلاژن‌سازی پوست تحریک شده و در واقع از این پس سلول‌های پوستی قدرت بیشتری برای استحکام و کشسانی پوست داشته باشند. همین دلیل کافی است تا در سال‌های اخیر تزریق چربی جایگاه بالاتری نسبت به تکنیک‌های دیگر همانند تزریق ژل و یا تزریق بوتاکس داشته باشد.

اما شما نباید تنها به مزیت‌های یک اقدام زیبایی توجه کنید بلکه باید با مراحل انجام کار آشنا باشید تا متوجه شوید آیا از نظر روحی و شرایط زندگی آمادگی انجام این تکنیک را دارید یا خیر. مراحل تزریق چربی به شرح زیر هستند :

 1. در ابتدا متخصص باید وضعیت سلامت عمومی بدن شما را بررسی کند تا متوجه شود به بیماری خاصی مبتلا نیستید. به این معنا که همه افراد صلاحیت انجام تزریق چربی را ندارند. همچنین در این جلسه وضعیت بانک چربی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. بسته به هدفی که برای تزریق چربی دارید، میزان نیاز به چربی نیز متفاوت خواهد بود. به همین دلیل پزشک باید مطمئن شود که چربی کافی در بدن شما برای انجام این تکنیک زیبایی وجود دارد.
 2. در مرحله بعد لازم است که فرآیند استخراج چربی انجام گیرد. برای این کار متد‌های مختلفی وجود دارد اما متخصص در انتخاب روش برداشت چربی حتماً به سالم ماندن و زنده ماندن سلول‌های چربی توجه می‌کند. به همین دلیل چند روش محدود همانند لیپوماتیک برای این مرحله مناسب هستند.
 3. چربی‌های استخراج شده را نمی‌توان مستقیماً به پوست تزریق کرد چرا که با ناخالصی همراه هستند. به همین دلیل باید با دقت بسیار بالا و توسط دستگاه‌های پیشرفته عمل خالص‌سازی چربی انجام گیرد تا مایعات و ترکیبات اضافه از آن جدا شده و چربی آماده تزریق گردد.
 4. در روز تزریق ابتدا استریل کردن و اعمال بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. سپس چربی با سرنگ‌های مخصوص به اندام هدف تزریق خواهد شد.

مطالب بیشتر: مشاوره تزریق چربی (رایگان تلفنی و آنلاین)

معرفی مراحل تزریق چربی

با توجه به آنچه که گفته شد سه مرحله انجام تزریق چربی شامل استخراج، تصفیه و تزریق چربی هستند. در این مقاله در مورد مرحله دوم ‌ترانسفر چربی صحبت خواهیم کرد.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به روش بادی جت

اهمیت مرحله دوم تزریق چربی

همانگونه که متوجه شدید در این مرحله قرار است از طریق عمل سانتریفیوژ با تعیین دور مناسب، چربی از ناخالصی‌های خود شامل مایعات و ترکیبات دیگر جدا شده و از این طریق بتوان چربی خالص را به بدن فرد تزریق نمود. حتما این ذهنیت برای شما به وجود می‌آید که در بدن همه انسان‌ها چربی به طور عادی با ترکیبات دیگر همراه است بنابراین بدن به این ترکیبات سازگاری داشته و اگر عمل تصفیه‌سازی انجام نگیرد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. در صورتی که این تصور غلط است. فرآیند انتقال چربی به بدن، حساسیت بسیار بالایی دارد. به این معنا که شما نباید این تکنیک را با چربی طبیعی که در بدن ساخته می‌شود یکسان در نظر بگیرید. اگر چربی تصفیه نشده به بدن شما تزریق گردد عواقب زیادی را به همراه خواهد داشت.

 1. اگر از نظر سلامتی بررسی کنیم، چربی ناخالص خطر بروز عفونت‌های بافتی را در بدن افزایش می‌دهد. بنابراین بعد از اتمام کار شاهد گسترش عفونت در اندام‌های داخلی بوده و این مسأله حتی می‌تواند سلامت شما را با خطر جدی مواجه کند.
 2. اما استفاده از چربی ناخالص بر نتیجه تزریق چربی نیز تاثیر می‌گذارد. هدف از انتقال چربی، رسیدن به پوست صاف، یکدست و بدون چین و چروک است و یا اینکه شما می‌خواهید این تکنیک زیبایی را برای برجسته کردن گونه‌ها و تغییر فرم بخش‌هایی از بدن خود استفاده کنید. اگر چربی خالص نباشد احتمال گلوله شدن آن وجود دارد. در نتیجه نه تنها سطح پوست یکنواخت نشده بلکه عدم تقارن در بدن نیز به خوبی به چشم خواهد آمد.

اکنون به خوبی متوجه شدید که مرحله دوم ‌ترانسفر چربی تا چه اندازه اهمیت دارد. متاسفانه برخی از کلینیک‌های زیبایی که این تکنیک را اجرا می‌کنند، به مرحله دوم اهمیت نداده و یا اینکه تصفیه‌سازی را به درستی انجام نمی‌دهند. متاسفانه در این میان تنها فرد مراجعه‌کننده ضرر جدی را از نظر سلامتی زیبایی و مالی متحمل خواهد شد. برای اینکه مطمئن شوید فرایند تزریق چربی تحت شرایط استاندارد و به بهترین شکل ممکن انجام می‌گیرد حتماً باید بهترین کلینیک و متخصص انتقال چربی را پیدا کنید تا دچار مشکلات و عواقب جدی بعد از انجام کار نشوید.

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از تزریق چربی

مرحله دوم تزریق چربی
مراحل تزریق چربی
 1. استخراج چربی از بدن
 2. تصفیه چربی و به دست اوردن چربی خالص
 3. تزریق چربی به اندام هدف
اهمیت مرحله دوم تزریق چربی رسیدن به نتیجه دلخواه از انتقال چربی

جداسازی ناخالصی‌ها و جلوگیری از عوارضی همانند عفونت و گلوله شدن چربی

افراد ممنوعه برای تزریق چربی
 1. افراد زیر 18 سال
 2. خانم‌های باردار و شیرده
 3. افراد مبتلا به بیماری خاص
آیا می‌توان چربی را ذخیره کرد؟ بله متخصص می‌تواند در مرحله اول، چربی بیشتری برداشت کرده و در فریزر ذخیره کند تا در جلسات بعدی، تنها به مرحله دوم نیاز باشد و سرعت کار بیشتر شود.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به روش نانوفت 

ذخیره چربی برای مرحله دوم انتقال چربی

ذخیره چربی برای مرحله دوم تزریق چربی

یکی از سوالاتی که اغلب کاربران مطرح می‌کنند این است که آیا می‌توان از متخصص بخواهیم چربی بیشتری را در مرحله اول از بدن استخراج کرده و آن را نگهداری کند تا برای تزریق‌های بعدی نیازی به تکرار مرحله اول نبوده و سرعت انجام کار بالاتر برود؟ در اغلب موارد متخصصان به این موضوع توجه می‌کنند و به همین دلیل در همان شروع کار، چربی بیشتری را از بدن شما استخراج خواهند کرد و آن‌ها را در فریزر‌های مخصوص نگهداری می‌کنند.

در نتیجه زمانی که اثر تزریق چربی بعد از چندین ماه از بین رفت شما می‌توانید به متخصص مراجعه کنید تا مجدداً انتقال چربی انجام گیرد. در این زمان تنها لازم است مرحله دوم تزریق چربی انجام شده و سپس چربی خالص به بدن شما تزریقی شود. البته لازم است مجددا این موضوع را متذکر شویم که حتماً باید این تکنیک زیبایی را در کلینیک‌های معتبر انجام دهید زیرا مسأله فریز کردن چربی بدن اهمیت بسیار زیادی دارد. چربی‌ها باید در شرایط استاندارد و در دمای مناسب نگهداری شوند تا دچار فساد نشده و برای تزریق مجدد عوارضی را برای بدن شما به وجود نیاورند.

همانگونه که در این مقاله توضیح داده شد، فرآیند تزریق چربی از سه مرحله استخراج، تصفیه و تزریق تشکیل شده است. اما فرآیند انتقال چربی یکی از تکنیک‌های زیبایی موقت به حساب می‌آید به این معنا که بعد از چند ماه اثر آن به طور کامل از بین خواهد رفت و برای اینکه مجدداً بتوانید نتیجه تزریق چربی را در چهره خود داشته باشید و شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر برسید، نیاز به تزریق مجدد خواهد بود.

برای اینکار دوباره نیاز به استخراج چربی خواهد بود. اما برای کوتاه شدن فرآیند تزریق چربی می‌توانید از متخصص بخواهید در مرحله اول، چربی را بیش از میزان نیاز استخراج کرده و در فریزر‌های مخصوص نگهداری کند. در نتیجه در جلسات بعد تزریق، تنها به مرحله دوم یعنی خالص‌سازی چربی نیاز خواهید داشت و همین اقدام باعث می‌شود بازه زمانی برای فرآیند انتقال چربی کوتاه‌تر شده و از طرف دیگر دوره نقاهت کوتاه‌تری را سپری کنید.

روش‌های نگهداری چربی بدن در فریزر

نگهداری چربی فریز شده بدین منظور که ماندگاری طولانی و نتیجه رضایت‌بخش داشته باشد باید در دستگاه‌های مخصوص صورت بگیرد. در واقع برای نگهداری مطلوب چربی نیاز است که دمای خاصی مدنظر قرار داده شود و چربی برداشت شده در بانک چربی فریز شود. اگر نحوه نگهداری چربی به شکل صحیح صورت نگیرد در نتیجه بافت آن زنده نخواهد ماند و در صورت استفاده منجر به بروز عوارضی ناخواسته خواهد شد. در واقع به طور عملی ایجاد شرایطی برای نگهداری چربی فریز شده مشکل است. تزریق چربی فریز شده به صورت و بدن، تنها در صورتی با نتایج دلخواه همراه است که نگهداری آن در شرایط استاندارد باشد تا چربی دچار فساد نگردد.

ماندگاری چربی فریز شده چقدر است؟

ماندگاری چربی فریز شده به فاکتورهای مختلفی وابسته است. از جمله این عوامل مهم می‌توان به نحوه آماده سازی چربی و دستگاهی که برای ساکشن چربی استفاده می‌شود اشاره کرد. ژنتیک و فاصله زمانی بین ساکشن و تزریق از دیگر فاکتورهای مهم در ماندگاری چربی تزریق شده هستند. شارژ تزریق چربی برای افرادی که دارای سوخت و ساز بالایی هستند توصیه می‌شود بدین ترتیب میزان چربی صورت آنها به حد متعادل می‌رسد و در نهایت می‌توان تناسب را در بافت چهره مشاهده کرد. چربی فریز شده تا چند ماه در فریزر قابل نگهداری است و اگر شرایط نگهداری صحیح و استاندارد باشد پزشک می‌تواند برای شارژ مجدد چربی در مراحل بعدی و سرعت بخشیدن به کار از این چربی استفاده کند.

عوارض تزریق چربی فریز شده

نگهداری چربی تزریق شده اهمیت زیادی دارد تا در صورت تزریق سبب بروز عوارض ناخواسته نشود. اگر چربی فریز شده در شرایط سالم نگهداری شده باشد ممکن است سبب تشکیل بافت فیبروز در محل تزریق شود و در نتیجه تورم به وجود آورد. در این صورت است که فرم نامناسبی ایجاد خواهد شد و در محل تزریق ناهمواری مشاهده می‌شود. تزریق چربی فریز شده ممکن است با دوام کمی همراه باشد و اگر در زمان درست و شرایط مطلوب مورد استفاده قرار نگیرد تاثیر مناسب و مدت زمان ماندگاری بلند مدتی نخواهد داشت.

کاندید مناسب فرآیند تزریق چربی

درست است که انتقال چربی یک تکنیک زیبایی کاملاً ایمن شناخته شده و به دلیل اینکه فیلر یا ماده پرکننده از بدن خود شما استخراج می‌شود، هیچ واکنش آلرژیک را به همراه نخواهد داشت اما این بدان معنا نیست که همه افراد کاندید مناسبی برای تزریق چربی هستند. به طور کلی افراد زیر نباید برای انجام ترانسفر چربی اقدام نمایند:

 1. متخصصان اکیداً توصیه می‌کنند که افراد زیر ۱۸ سال هیچگونه تکنیک زیبایی را انجام ندهند چرا که در این بازه زمانی، بدن به شدت درگیر اختلالات هورمونی بوده و از طرف دیگر بیشترین سرعت رشد، مربوط به همین سن نوجوانی است. به همین دلیل پزشکان پیشنهاد می‌کنند اجازه دهید دوران بلوغ سپری شود. به عبارت دیگر برای انجام هر تکنیک زیبایی، باید بعد از ۲۰ سالگی اقدام کنید تا بدن به حالت ثبات رسیده باشد.
 2. خانم‌هایی که در دوران بارداری یا در دوران شیردهی به سر می‌برند به هیچ عنوان نباید نسبت به تزریق چربی اقدام کنند زیرا این فرآیند علاوه بر عوارضی که با خود به همراه دارد، با تزریق ماده بی‌حسی یا بیهوشی کامل همراه بوده و ورود این ماده به خون، به معنای ورود آن به بدن جنین و نوزاد خواهد بود. اجازه دهید دوران شیردهی به طور کامل سپری شده و سپس خدمات زیبایی را انجام دهید.
 3. همچنین افرادی که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند تا زمانی که متخصص تأیید نکرده است نباید انتقال چربی را انجام دهند.
مقاله قبلی
تزریق چربی به چانه چقدر ماندگاری دارد؟ [هزینه پیوند چربی چانه در سال 1402]
مقاله بعدی
تزریق چربی به روش نانوفت – مزایا، عوارض و مراحل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید