تزریق چربی
موضوعات داغ

مرحله دوم تزریق چربی – شارژ ترانسفر چربی

اگر بخواهیم در میان تکنیک‌های زیبایی به یکی از روش های‌ ایمن و البته اثرگذار اشاره کنیم، لازم است شما را با تکنیک تزریق چربی آشنا نماییم. هر کدام از اقدامات زیبایی مراحل خاص خود را داشته و متخصص در جلسه مشاوره در مورد چگونگی انجام کار با شما صحبت می‌کند. با توجه به اینکه در تزریق چربی متخصص ابتدا به سراغ بانک چربی بدن شما می‌رود تا ماده پرکننده را از بدن خود شما استخراج نماید، به هم دلیل در سال‌های اخیر انتقال چربی در بین مردم به ویژه خانم‌ها با استقبال بیشتری مواجه شده است. آشنایی با مراحل انتقال چربی کمک می‌کند تا شما نه تنها بهتر بتوانید در مورد انجام آن تصمیم‌گیری کرده بلکه لزوم عمل به توصیه‌های پزشکی قبل و بعد از انجام کار را بهتر درک کنید. در این مقاله متخصصان کلینیک مارال سلامت ایرانیان به بررسی مرحله دوم تزریق چربی خواهند پرداخت. حتما برای شما این سوال به وجود آمده است که چرا ما در این مقاله بر مرحله دوم انتقال چربی تاکید داریم. با ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

فرم مشاوره رایگان

مشاهده این مطلب : بهترین دکتر متخصص تزریق چربی

مراحل انجام تزریق چربی

شاید شما در میان دوستان و آشنایان کسی را سراغ دارید که به تازگی ‌ترانسفر چربی را انجام داده و نتیجه بسیار خوبی به دست آورده است. به طور کلی از این تکنیک زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک‌های پوست به ویژه در ناحیه پیشانی، خط خنده و خط اخم و همچنین سیاهی و کبودی دور چشم، زاویه‌سازی صورت، برجسته کردن گونه‌ها، فرم دادن به بینی و حتی فرم دادن به سینه و باسن استفاده می‌شود. همانگونه که متوجه شدید دامنه کارایی تکنیک زیبایی ‌ترانسفر چربی بسیار گسترده است. از سوی دیگر در این روش از چربی بدن خود فرد برای پر کردن چین و چروک‌ها و شاداب کردن پوست استفاده می‌شود. همچنین لازم است بدانید که تزریق چربی برخلاف سایر اقدامات زیبایی با پرکننده‌های دیگر، کمک می‌کند کلاژن‌سازی پوست تحریک شده و در واقع از این پس سلول‌های پوستی قدرت بیشتری برای استحکام و کشسانی پوست داشته باشند. همین دلیل کافی است تا در سال‌های اخیر تزریق چربی جایگاه بالاتری نسبت به تکنیک‌های دیگر همانند تزریق ژل و یا تزریق بوتاکس داشته باشد. اما شما نباید تنها به مزیت‌های یک اقدام زیبایی توجه کنید بلکه باید با مراحل انجام کار آشنا باشید تا متوجه شوید آیا از نظر روحی و شرایط زندگی آمادگی انجام این تکنیک را دارید یا خیر. مراحل تزریق چربی به شرح زیر هستند :

  1. در ابتدا متخصص باید وضعیت سلامت عمومی بدن شما را بررسی کند تا متوجه شود به بیماری خاصی مبتلا نیستید. به این معنا که همه افراد صلاحیت انجام تزریق چربی را ندارند. همچنین در این جلسه وضعیت بانک چربی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. بسته به هدفی که برای تزریق چربی دارید، میزان نیاز به چربی نیز متفاوت خواهد بود. به همین دلیل پزشک باید مطمئن شود که چربی کافی در بدن شما برای انجام این تکنیک زیبایی وجود دارد.
  2. در مرحله بعد لازم است که فرآیند استخراج چربی انجام گیرد. برای این کار متد‌های مختلفی وجود دارد اما متخصص در انتخاب روش برداشت چربی حتماً به سالم ماندن و زنده ماندن سلول‌های چربی توجه می‌کند. به همین دلیل چند روش محدود همانند لیپوماتیک برای این مرحله مناسب هستند.
  3. چربی‌های استخراج شده را نمی‌توان مستقیماً به پوست تزریق کرد چرا که با ناخالصی همراه هستند. به همین دلیل باید با دقت بسیار بالا و توسط دستگاه‌های پیشرفته عمل خالص‌سازی چربی انجام گیرد تا مایعات و ترکیبات اضافه از آن جدا شده و چربی آماده تزریق گردد.
  4. در روز تزریق ابتدا استریل کردن و اعمال بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. سپس چربی با سرنگ‌های مخصوص به اندام هدف تزریق خواهد شد.

معرفی مراحل تزریق چربی

با توجه به آنچه که گفته شد سه مرحله انجام تزریق چربی شامل استخراج، تصفیه و تزریق چربی هستند. در این مقاله در مورد مرحله دوم ‌ترانسفر چربی صحبت خواهیم کرد.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به روش بادی جت

اهمیت مرحله دوم تزریق چربی

همانگونه که متوجه شدید در این مرحله قرار است از طریق عمل سانتریفیوژ با تعیین دور مناسب، چربی از ناخالصی‌های خود شامل مایعات و ترکیبات دیگر جدا شده و از این طریق بتوان چربی خالص را به بدن فرد تزریق نمود. حتما این ذهنیت برای شما به وجود می‌آید که در بدن همه انسان‌ها چربی به طور عادی با ترکیبات دیگر همراه است بنابراین بدن به این ترکیبات سازگاری داشته و اگر عمل تصفیه‌سازی انجام نگیرد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. در صورتی که این تصور غلط است. فرآیند انتقال چربی به بدن، حساسیت بسیار بالایی دارد. به این معنا که شما نباید این تکنیک را با چربی طبیعی که در بدن ساخته می‌شود یکسان در نظر بگیرید. اگر چربی تصفیه نشده به بدن شما تزریق گردد عواقب زیادی را به همراه خواهد داشت

  1. اگر از نظر سلامتی بررسی کنیم، چربی ناخالص خطر بروز عفونت‌های بافتی را در بدن افزایش می‌دهد. بنابراین بعد از اتمام کار شاهد گسترش عفونت در اندام‌های داخلی بوده و این مسأله حتی می‌تواند سلامت شما را با خطر جدی مواجه کند.
  2. اما استفاده از چربی ناخالص بر نتیجه تزریق چربی نیز تاثیر می‌گذارد. هدف از انتقال چربی، رسیدن به پوست صاف، یکدست و بدون چین و چروک است و یا اینکه شما می‌خواهید این تکنیک زیبایی را برای برجسته کردن گونه‌ها و تغییر فرم بخش‌هایی از بدن خود استفاده کنید. اگر چربی خالص نباشد احتمال گلوله شدن آن وجود دارد. در نتیجه نه تنها سطح پوست یکنواخت نشده بلکه عدم تقارن در بدن نیز به خوبی به چشم خواهد آمد.

اکنون به خوبی متوجه شدید که مرحله دوم ‌ترانسفر چربی تا چه اندازه اهمیت دارد. متاسفانه برخی از کلینیک‌های زیبایی که این تکنیک را اجرا می‌کنند، به مرحله دوم اهمیت نداده و یا اینکه تصفیه‌سازی را به درستی انجام نمی‌دهند. متاسفانه در این میان تنها فرد مراجعه‌کننده ضرر جدی را از نظر سلامتی زیبایی و مالی متحمل خواهد شد. برای اینکه مطمئن شوید فرایند تزریق چربی تحت شرایط استاندارد و به بهترین شکل ممکن انجام می‌گیرد حتماً باید بهترین کلینیک و متخصص انتقال چربی را پیدا کنید تا دچار مشکلات و عواقب جدی بعد از انجام کار نشوید.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به روش نانوفت 

ذخیره چربی برای مرحله دوم انتقال چربی

ذخیره چربی برای مرحله دوم تزریق چربی

یکی از سوالاتی که اغلب کاربران مطرح می‌کنند این است که آیا می‌توان از متخصص بخواهیم چربی بیشتری را در مرحله اول از بدن استخراج کرده و آن را نگهداری کند تا برای تزریق‌های بعدی نیازی به تکرار مرحله اول نبوده و سرعت انجام کار بالاتر برود؟ در اغلب موارد متخصصان به این موضوع توجه می‌کنند و به همین دلیل در همان شروع کار، چربی بیشتری را از بدن شما استخراج خواهند کرد و آن‌ها را در فریزر‌های مخصوص نگهداری می‌کنند. در نتیجه زمانی که اثر تزریق چربی بعد از چندین ماه از بین رفت شما می‌توانید به متخصص مراجعه کنید تا مجدداً انتقال چربی انجام گیرد. در این زمان تنها لازم است مرحله دوم تزریق چربی انجام شده و سپس چربی خالص به بدن شما تزریقی شود. البته لازم است مجددا این موضوع را متذکر شویم که حتماً باید این تکنیک زیبایی را در کلینیک‌های معتبر انجام دهید زیرا مسأله فریز کردن چربی بدن اهمیت بسیار زیادی دارد. چربی‌ها باید در شرایط استاندارد و در دمای مناسب نگهداری شوند تا دچار فساد نشده و برای تزریق مجدد عوارضی را برای بدن شما به وجود نیاورند.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا