درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

یکی از آزار دهنده ترین تغییرات صورت هر فردی از زن تا مرد چین و چروک خواهد بود که امروز با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی به راحتی توسط روش های مختلفی از جمله عمل زیبایی تزریق بوتاکس قابل درمان است.

 

نحوه درست خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

 

عمل زیبایی تزریق بوتاکس می تواند باعث شود تا چین و چروک هایی که به دلیل انقباض زیاد از حد عضله های به وجود خواهد آمد بر طرف شود و همچنین در ادامه این میزان از انقباض عضله ها کاهش یابد.

در ادامه کاهش انقباض عضلات شاهد خواهیم بود که تا حد زیادی چین و چروک ها برطرف خواهد شد.

مطابق هر عمل زیبایی دیگری عمل زیبایی تزریق بوتاکس نیز دارای نکاتی است که باید به آن ها توجه شود.

توجه به نکات پیش رو می تواند باعث شود تا از بروز مشکلات و عوارضی جدی جلوگیری به عمل آید و همچنین بیمار بتواند سلامتی خود را به راحتی به دست آورده و از نتایج نهایی لذت ببرد.

 

آیا بلافاصله پس از انجام تزریق بوتاکس می توان خوابید؟

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس وجود خواهد داشت مسائل مرتبط با استراحت و خوابیدن است.

بعد از یک عمل زیبایی یا botox injection هر فردی تمایل به استراحت دارد تا بتواند با استراحت و رسیدگی به مسائلی مانند خستگی ناشی از عمل زیبایی و درد خود پایان دهد.

 

آیا بلافاصله پس از انجام تزریق بوتاکس می توان خوابید

 

اما دقیقا در عمل زیبایی تزریق بوتاکس این موضوع بر عکس خواهد بود و فرد بیمار تا چند ساعتی باید از خوابیدن پرهیز نماید.

خوابیدن و استراحت بلافاصله پس از عمل زیبایی botox injection می تواند موجب ایجاد مشکلات جدی برای فرد شود به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که نکات مرتبط با مراقبت های مورد نیاز در مورد استراحت و خوابیدن پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص زیبایی یا کادر پزشکی به بیمار ارائه شود تا با استفاده از آن ها بتوان از عوارض و خطرات  احتمالی جلوگیری به عمل آید.

بیماران در وهله اول می خواهند بدانند که آیا می توانند بلافاصله پس از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس استراحت کنند و بخوابند یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر شما نسبت به انجام عمل زیبایی botox injection اقدام کرده اید بهتر است تا حداقل تا 4 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس از خوابیدن اجتناب کنید

مشاهده مطلب
درمان خطوط پنجه کلاغی با تزریق بوتاکس چیست

معمولا بوتاکس چند ساعت طول خواهد کشید تا به بافت اصلی و درونی عضلات برسد و جذب آن ها شود در نتیجه زمانی که بوتاکس وارد عضلات شده و به خوبی جذب شده باشد می توانید به راحتی استراحت کنید، در غیر این صورت ممکن است باعث جابجای و انتقال سم بوتولونیم به نقاط دیگر صورت شوید.

سم بوتولونیم یا بوتاکس پس از تزریق در ساعات ابتدایی که هنوز در عضلات جذب نشده است می تواند انتقال پیدا کرد و خطر بروز عوارض احتمالی و شدیدی را نظیر درد، تورم، بی حسی در ناحیه غیر ضروری، فلجی موقت در عضلات غیر ایمن و غیره را افزایش دهد.

 

در هنگام خوابیدن پس از تزریق بوتاکس رعایت چه نکاتی الزامی است؟

پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس و گذشت حداقل 4 تا 6 ساعت فرد می تواند استراحت کند و یا بخوابد اما درست در چنین دقایقی نیز نکاتی وجود دارند که باید آن ها را رعایت کند، یکی از سوالات و نکاتی که در مورد خوابیدن پس از عمل زیبایی botox injection مطرح می شود این است که آیا باید در موقعیت خاصی استراحت کرد؟

 

در هنگام خوابیدن پس از تزریق بوتاکس رعایت چه نکاتی الزامی است

 

به عنوان مثال می شود به پشت یا پهلو خوابید؟

در پاسخ به این سوال می توان به راحتی گفت که پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس در صورتی که شما 4 تا 6 ساعت صبر کنید هیچ محدودیتی در نوع و موقعیت استراحت شما وجود نخواهد داشت زیرا سم بوتولونیم در عضلات جذب خواهد شد و احتمال انتقال آن نزدیک به صفر خواهد بود.

سوال دیگری که گاها مطرح خواهد شد این است که آیا می تواند پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس دراز کشید؟

پاسخ این سوال قطعا منفی خواهد بود، در نتیجه نکاتی وجود خواهد داشت که باید دقت داشته باشید پس از انجام عمل زیبایی botox injection آن ها را رعایت کرده و از برخی از آن ها اجتناب نمایید.

به عنوان مثال دراز کشیدن و پایین آوردن سر در ساعات ابتدایی پس از انجام تزریق بوتاکس ممنوع است و در مواردی می تواند باعث ایجاد حالت تهوع و یا انتقال سم بوتولونیم یا بوتاکس به نواحی غیر امن شود.

 

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

با توجه به نکاتی که در مورد استراحت و خوابیدن بعد از عمل زیبایی تزریق بوتاکس ذکر شد باید دقت شود که بهترین زمان انجام عمل زیبایی botox injection صبح یا اوایل بعد از ظهر خواهد بود.

دلیل این انتخاب این است که بیمار در چنین زمانی معمولا خستگی کمتری داشته و احتمال اینکه بخواهد دراز بکشد یا استراحت کند یا اینکه بخوابد بسیار اندک خواهد بود همچنین کم کار بودن فرد در زمانی که می خواهد نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس اقدام نماید بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

مشاهده مطلب
بهترین مارک های بوتاکس کدامند؟

 

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

 

فرد باید بعد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس از انجام دادن اعمال سنگین، ورزش کردن، کار کردن و دراز کشیدن پرهیز نماید در نتیجه باید زمانی botox injection را انجام دهد که هیچ کار سنگینی برای انجام دادن نداشته باشد.

استرس و فشار عصبی و هم چنین انجام امور سنگین می تواند باعث افزایش فشار خون و ایجاد اختلالاتی در عمل زیبایی تزریق بوتاکس شود و در پایان می تواند نتایج حاصل شده از botox injection را تحت تاثیر قرار دهد.

در مورد عمل زیبایی تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک های صورت نکاتی وجود دارد که می تواند به عنوان نباید هایی در نظر گرفته شود که در 24 ساعت ابتدایی پس از انجام عمل زیبایی botox injection باید توجه به ویژه ای به آن ها داشته باشید.

در نتیجه به زبان ساده باید گفت انجام امور زیر در 24 ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی botox injection ممنوع بوده و انجام آن ها می تواند باعث ایجاد اختلالاتی در نتایج به دست آمده از تزریق بوتاکس گردد که در برخی موارد می تواند عوارض احتمالی و خطرات ناشی از botox injection را افزایش دهد.

  1. در 4 تا 6 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس از دراز کشیدن پرهیز کنید.
  2. خوابیدن در 4 تا 6 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس ممنوع است.
  3. تا یک روز پس از botox injection از انجام امور سنگین و ورزش پرهیز کنید.
  4. تحت هیچ شرایطی به محل تزریق دست نزنید و از ماساژ دادن و مالیدن آن خود داری کنید.
  5. دقت داشته باشید که برای تسکین تورم و یا درد نباید از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
  6. از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید و یا دوش آب داغ اجتناب کنید.
  7. از قرار دادن کمپرس آب سرد یا یخ در 3 تا 4 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس خود داری کنید.
  8. از خم کردن سر خود به سمت پایین و یا تکان های شدید بدن و صورت در ساعات ابتدایی پس از botox injection خودداری کنید.
  9. بهتر است بعد از تزریق بوتاکس به جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به صورت در هفته های نخست از خوابیدن بر روی شکم خود داری کنید تا فشاری به صورت شما و عضلات آن وارد نشود.
  10. از اموری که باعث ایجاد فشار مستقیم بر روی صورت خواهد شد پرهیز نمایید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس و مراقبت های بعد از آن

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *