بلفاروپلاستی پلک بالا – عوارض، قیمت + توصیه ها

بلفاروپلاستی پلک بالا
امتیاز به این محتوا

شاید شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، افتادگی پلک دارید و همیشه دوست داشته اید این عارضه را به نحوی برطرف نمایید. زمانی که پوست اطراف چشم ها عیبی پیدا می کند، زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد. شما در طول روز چندین بار جلوی آینه ایستاده و چهره خود را نگاه می کنید. قطعا این مسئله اعتماد به نفس انسان را کم می کند به حدی که حتی حاضر نیستید در جمع دوستانه شرکت کنید.

اما چرا به سراغ راهکارهای درمانی نمی روید؟ آیا می دانید افتادگی پلک را می توان به راحتی با بلفاروپلاستی پلک بالا درمان نمود؟ در حال حاضر متخصصان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و شما با خیال آسوده می توانید جراحی پلک بالا را به پزشکان حرفه ای پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان بسپارید. این مطلب را همیشه در خاطر داشته باشید که هر عمل زیبایی به خصوص عمل پلک که با بینایی انسان در ارتباط است، باید توسط پزشک حرفه ای و ماهر انجام شود.

دلیل افتادگی پلک

دلیل افتادگی پلک و نیاز به بلفاروپلاستی پلک بالا

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا انسان به افتادگی پلک دچار می شود؟ اگر چه این عارضه زمینه ژنتیکی دارد اما عوامل دیگر نیز در بروز آن نقش دارند:

 1. افزایش سن و شل شدن پوست اطراف چشم
 2. ابتلا به بیماری های عضلانی
 3. اختلالات عصبی در کنترل عضلات چشم
 4. عفونت پلک و یا ضربه وارد شدن به چشم

در هر صورت اگر افتادگی پلک درمان نشود، نه تنها با گذر زمان این عارضه پیشرفت کرده و شادابی چهره شما را کم می کند بلکه به شدت بر روی بینایی نیز تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل است که سریعا باید به متخصص مراجعه نمایید و در صورت تایید، بلفاروپلاستی پلک بالا را انجام دهید.

مطالب بیشتر: مشاوره بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا چگونه انجام می شود؟

در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای درمان افتادگی پلک، عمل پلک بالا است. برای این منظور ابتدا باید توسط پزشک معاینه شوید تا از یک سو وضعیت چشم ها مورد بررسی قرار گیرد و از سویی دیگر سلامت عمومی شما برای این جراحی تایید شود. جراحی پلک بالا به شکل زیر انجام می شود:

 1. در اولین مرحله لازم است استریل کردن پوست و تزریق بی حسی انجام شود. عمل بلفاروپلاستی پلک بسیار کوتاه مدت است و حتی به صورت سرپایی نیز انجام می شود لذا در اغلب موارد، بی حسی موضعی کافی خواهد بود.
 2. سپس متخصص با تیغ و یا لیزر، پلک بالا را برش می دهد و در ادامه، پوست اضافی و یا غدد چربی که در این قسمت تشکیل شده اند را برمی دارد.
 3. در نهایت باید جای برش ها بخیه زده شوند. این مرحله بسیار حساس بوده و متخصص باید با ظرافت عمل کند تا بعد از بهبودی، اسکار در محل زخم ها تشکیل نشود.

مشاهده این مطلب : هزینه جراحی پلک

آمادگی قبل از عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

آمادگی قبل از عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

در صورتی که تصمیم خود را برای جراحی پلک بالا نهایی کرده اید، باید قبل از عمل، نکات زیر رعایت کنید تا در حین جراحی و بعد از آن مشکلی پیش نیاید:

 1. حداقل دو هفته قبل از جراحی باید مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید. این مواد برای سلامتی مضر هستند به خصوص اینکه در خون‌رسانی، اختلال ایجاد می کنند.
 2. در صورتی که داروهای رقیق کننده خون را مصرف می کنید، باید با تایید متخصص، مصرف آن ها را دو هفته قبل از عمل پلک کنار بگذارید.
 3.  برخی از مراجعه کنندگان به ماده بی حسی حساسیت دارند و باید این مسئله را به متخصص اطلاع دهند. حتی در صورت داشتن حساسیت دارو، باید پزشک را در جریان بگذارید.
 4. حتما شب قبل از بلفاروپلاستی پلک بالا استحمام کنید.
 5. در روز جراحی، به هیچ عنوان آرایش صورت نداشته باشید.

توصیه های بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

بعد از عمل مسئولیت شما شروع خواهد شد، حتی اگر جراحی پلک بالا را تحت نظر بهترین متخصص انجام داده باشید اما مراقبت های بعد از جراحی را رعایت نکنید، عوارض خطرناکی همچون موارد زیر برای شما رخ می دهد:

 1. همچنان مصرف دخانیات و مشروبات الکلی، به مدت دو هفته ممنوع است.
 2. بعد از جراحی به دلیل خشکی و سوزش چشم، احساس خارش خواهید داشت. از ماساژ دادن چشم و خاراندن آن خودداری کنید.
 3. داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل مصرف کنید.
 4. قطعا بعد از جراحی دچار ورم و التهاب پوست در اطراف چشم می شوید که با کمپرس یخ می توان این عارضه را سریع تر برطرف نمود.
 5. افرادی که لنز طبی دارند، تا زمانی که پزشک توصیه می کند، به جای لنز از عینک استفاده کنند.
 6. در زمان استراحت، سر باید بالاتر از بدن باشد.
 7. به مدت طولانی سر خود را پایین نگه ندارید.
 8. چشم ها بعد از عمل، خشک شده و حساس به نور هستند بنابراین نباید در معرض تابش مستقیم خورشید قرار گیرید.
 9. زمانی می توانید فعالیت های سنگین انجام داده و ورزش کنید که متخصص اجازه دهد.

مشاهده این مطلب : بلفاروپلاستی پلک پایین

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

یکی از موضوعاتی که باید در جلسه مشاوره با مراجعه کننده پیرامون آن صحبت شود، هزینه جراحی پلک بالا است. قیمت کار به عواملی همانند میزان افتادگی پلک، تعداد غدد چربی موجود در آن، روش برش دادن، هزینه های کلینیک و دستمزد متخصص و نهایتا درمان عوارض احتمالی بعد از جراحی بستگی دارد. بنابراین نمی توان مبلغ ثابتی را در نظر گرفت.

عوارض احتمالی بلفاروپلاستی پلک بالا

بعد از جراحی پلک بالا عوارضی برای شما بروز خواهد کرد که به تدریج برطرف می گردند:

 1. به دلیل اینکه اثر ماده بی حسی از بدن رفع شده، درد شروع خواهد شد و باید از مسکن استفاده کنید.
 2. همانگونه که گفته شد، دچار سوزش و خشکی چشم می شوید و باید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید.  این قطره رطوبت از دست رفته چشم ها را تامین نموده و سوزش و حس خارش را برطرف می کند.
 3. برای اینکه التهاب و ورم پوست زودتر برطرف گردد، از کمپرس یخ استفاده کنید اما قبل از هر چیز، نحوه استفاده را از متخصص سوال کنید.
 4. یکی دیگر از عوارض بلفاروپلاستی پلک بالا، سختی در پلک زدن است. به هر حال عضلات این قسمت دستکاری شده و همچنان پوست ورم دارد. اصلا نگران نباشید با گذر زمان و برطرف شدن ورم پوستی، می توانید پلک خود را به راحتی حرکت دهید.
 5. لازم است بدانید که بعد از عمل پلک بالا دچار تاری دید خواهید شد. استفاده از قطره اشک مصنوعی کمک می کند این عارضه زودتر برطرف شده و حساسیت چشم ها به نور کم شود.

اما متاسفانه برخی از مشکلاتی که بعد از بلفاروپلاستی پلک رخ می دهد، به دلیل خطای متخصص و یا بی توجهی مراجعه کننده نسبت به مراقبت های بعد از جراحی است اعم از:

 1. عفونت پلک از دیگر عارضه های بعد از جراحی پلک بالا است. شما باید این عمل زیبایی را در کلینیک هایی انجام دهید که مطمئن هستید از نظر بهداشتی در سطح استاندارد قرار دارند. از سویی دیگر بعد از اتمام کار، مراقب سلامتی خود باشید تا دچار این مشکل نشوید.
 2. در صورتی که متخصص با دقت بالا محل برش را بخیه نزند، احتمال تشکیل اسکار وجود دارد. این عارضه در چشم ها اصلا خوشایند نیست و باید مجددا عمل زیبایی برای برداشتن جای زخم انجام شود.
مقاله بعدی
بلفاروپلاستی پلک پایین – عوارض، هزینه و مراقبت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید