کاشت مو
موضوعات داغ

نحوه شست و شوی موها بعد از کاشت مو

خوشبختانه با روش‌های مختلف کاشت موی طبیعی می‌توان هر نوع طاسی سر را درمان نمود. تفاوتی نمی‌کند شما به چه دلیل موی سر خود را از دست داده‌اید. آنچه که اهمیت دارد این است که به سراغ بهترین متخصص بروید تا براساس دلیل ریزش مو، تعداد گرافت مورد نیاز و قدرت بانک مو، بهترین روش را برای شما انتخاب کند. نکته ای که لازم است همه متقاضیان ایمپلنت مو بدانند این است که پس از پیوند مو مسئولیت آن‌ها آغاز خواهد شد. شما باید مراقبت ‌های بعد از کاشت طبیعی مو را جدی بگیرید تا از این عمل زیبایی، بهترین نتیجه به دست آید. نکات بسیار مهم در این زمینه، نحوه شست و شوی مو بعد از کاشت مو است.

بعد از پیوند مو، در دوره نقاهت شرایط شما بسیار خاص و ویژه است و نباید همانند دوران گذشته، موی پیوندی را شستشو دهید. با توجه به اهمیت آشنایی با نحوه شستشوی سر بعد از پیوند مو، متخصصان پایگاه علم پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این مقاله تمامی نکات مهم این زمینه را در اختیار شما قرار خواهند داد به این امید که دوره نقاهت را به خوبی پشت سر بگذارید.

زمان مناسب برای شستن مو بعد از کاشت

اولین نکته‌ای که لازم است در مورد آن صحبت کنیم، زمان مناسب شست و شوی موی پیوند شده است. با توجه به اینکه فولیکول‌های مو به تازگی به محل جدید انتقال پیدا کرده‌اند، بسیار ضعیف و سست هستند و با کوچک‌ترین فشار جابجا خواهند شد. لذا به احتمال زیاد از دست می‌روند. از سوی دیگر برای استخراج و کاشت فولیکول، پوست سر دستکاری می‌شود. بنابراین با توجه به این دو مورد، افراد بعد از کاشت مو باید بین 2 تا 4 روز از رفتن به حمام خودداری کنند. قطعا متخصص بر مبنای روش کاشت مو، شرایط شما و تعداد فولیکول انتقال یافته، زمان مناسب برای شستن مو‌ها پس از کاشت مو را مشخص خواهد کرد.

بهترین شامپو بعد از کاشت مو

انتخاب شامپو مناسب برای شستن مو‌های پیوند شده

مرحله بعدی این است که شما تا مدتی که متخصص توصیه می‌کند از شامپو‌های عاری از ترکیبات شیمیایی مضر استفاده نمایید. برای مثال شامپوی بچه ساده‌ترین و در دسترس‌ترین نوع شوینده است که برای مو‌های پیوندی بسیار مناسب خواهد بود. دلیل اهمیت این موضوع، حساس بودن فولیکول‌هایی است که به تازگی جابجا شده‌اند. در واقع شامپوی مو بعد از کاشت مو باید عاری از پارابن باشد. همچنین شوینده‌هایی که طبیعی بوده و غنی از مواد مغذی مفید برای مو هستند، بهترین شامپو برای شستن سر پس از کاشت طبیعی مو شناخته شده‌اند. توصیه می‌کنیم در این زمینه طبق نظر متخصص خود عمل کنید. او براساس میزان چربی پوست سر شما و همچنین شدت جراحت‌های باقیمانده، بهترین شامپو را برای شما انتخاب خواهد کرد.

مشاهده این مطلب : هزینه کاشت موی طبیعی

توصیه های لازم برای شست و شوی سر بعد از کاشت مو

همانگونه که گفته شد شستن موی سر کاشته شده بعد از عمل پیوند مو کاملاً متفاوت خواهد بود و اگر شما به توصیه‌های متخصص عمل کنید، حتما نتیجه کار را از دست خواهید داد. ما در این قسمت نکاتی را برای شما عزیزان ارائه خواهیم کرد به این ‌امید که به نتیجه دلخواه خود از پیوند طبیعی مو برسید:

 1. همانطور که ذکر شد شما باید شامپو‌های قبلی خود را کنار گذاشته و به سراغ شوینده‌هایی بروید که متخصص برای شما تجویز می‌کند. شاید استفاده از شامپوی بچه نیز برای شستن سر بعد از ایمپلنت مو مناسب باشد اما با این حال باید از متخصص مشورت بگیرید.
 2. نحوه شستن سر بعد از کاشت موی طبیعی بسیار مهم است. به هیچ عنوان نباید فشاری به پوست سر وارد کنید چون این کار باعث آسیب جدی به فولیکول‌ها خواهد شد. همچنین از خاراندن سر با ناخن‌ها خودداری کنید.
 3. مسئله مهم دیگر، تنظیم فشار آب برای شستن سر بعد از پیوند طبیعی مو است. حداقل یک هفته باید موی سر را با فشار بسیار ملایم آب شستشو دهید. برای اینکه مطمئن باشید فولیکول‌ها از فشار آب ایمن هستند، توصیه می‌کنیم در این مدت یک ظرفی را پر از آب کرده و به آرامی روی سر خود بریزید.
 4. دمای آب برای شستن موی سر بعد از پیوند مو نیز بسیار مهم است. به طور کلی اگر فولیکول‌ها در معرض دمای بالا قرار گیرند، از بین خواهند رفت. به همین دلیل است که متخصص استفاده از سشوار و رفتن به سونا و جکوزی را تا مدتی منع می‌کند. لذا در زمان حمام کردن نباید با آب بسیار گرم موی پیوند شده را بشویید.
 5. به هیچ عنوان نباید شامپو را مستقیماً به پوست سر بزنید بلکه ابتدا آن را کف دست خود ریخته و با آب مخلوط کنید تا کف تولید شود. سپس این کف را به آرامی به مو‌های خود بکشید.
 6. نحوه خشک کردن مو‌ها نیز بسیار اهمیت دارد. تا زمانی‌ که متخصص توصیه کرده است باید از حوله کاغذی استفاده کنید. حوله‌های معمولی به دلیل اینکه ضخیم بوده و سنگین هستند، گزینه مناسبی برای خشک کردن سر نخواهد بود.
 7. همانطور که گفته شد بعد از حمام کردن نباید از سشوار برای خشک کردن مو‌ها استفاده کنید. اجازه دهید تا مو‌ها به تدریج خشک شوند.

مشاهده این مطلب : راهنمای سریع کاشت مو به روش میکروگرافت

مراقبت های ضروری بعد از پیوند مو

مراقبت های لازم بعد از پیوند موی طبیعی

ما در مقالات متعدد این نکته را بار‌ها متذکر شده‌ایم که اگر پیوند مو را تحت نظر بهترین متخصص انجام دهید ولی در رعایت نکات مراقبتی از مو بعد از ایمپلنت مو کوتاهی نمایید، قطعاً نتیجه دلخواه بدست نیامده و حتی ممکن است از این پس شانس خود را برای کاشت مجدد مو از دست بدهید. با توجه به اهمیت این مسئله، در ادامه نکاتی را برای شما ارائه خواهیم کرد که باید به تک تک آن‌ها در دوره نقاهت توجه کنید :

 1. در مورد رنگ کردن موی سر باید حداقل یک ماه صبر کرد و سپس با اجازه متخصص و با انتخاب بهترین برند رنگ مو، برای این منظور اقدام نمایید.
 2. اگر می‌خواهید موی خود را اصلاح کنید حداقل باید یک ماه دست نگه دارید.
 3. فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین را برای مدتی کنار بگذارید. دلیل این توصیه، جلوگیری افزایش تعریق پوستی و در نتیجه جلوگیری از آسیب دیدن فولیکول‌ها است.
 4. عزیزانی که به استفاده از دخانیات عادت دارند بهتر است این عادت نادرست را کنار بگذارند چون به طور کلی دخانیات و سیگار همیشه به فولیکول مو آسیب می‌زنند و و در این میان، موی پیوند شده حساسیت بیشتری دارد.
 5. از رفتن به استخر تا زمانی که پزشک توصیه می‌کند خودداری نمایید.
 6. بهتر است تا مدتی در خانه بمانید و در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرید.
 7. استفاده از کلاه یا روسری تا زمان مشخص شده توسط پزشک ممنوع است. البته متخصص کلاه‌هایی از نوع پاناما در اختیار شما قرار می‌دهد تا اگر مجبور شدید از خانه خارج شوید، این کلاه را تا ۵ روز بر سر خود قرار دهید تا خطر آلودگی و تابش نور مستقیم خورشید به سر برطرف گردد.
 8. باید با نحوه شست و شوی سر بعد از کاشت موی طبیعی آشنا باشید تا به صورت ناخواسته به فولیکول‌ها آسیب وارد نکنید.
 9. تا زمانی که پزشک توصیه کرده است حتماً از همان شوینده تجویز شده استفاده نمایید و به هیچ عنوان سرخود اقدام به تعویض شامپوی مو نکنید. شما نمی‌دانید که آیا این شامپو برای شما مناسب است یا خیر. یک انتخاب غلط می‌تواند عواقب بدی را برای شما به همراه داشته باشد.
 10. علاوه بر این که لازم است اصول شست و شوی موی سر پس از ایمپلنت مو را رعایت نمایید، باید در مورد نحوه خشک کردن مو‌ نیز اطلاعات کافی داشته باشید. کشیدن حوله به مو و همچنین استفاده از سشوار بزرگترین اشتباهی است که هر کس ممکن است مرتکب شود.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا