درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست

با بالا رفتن سن بافت چربی زیر پوست کم کم شروع به از بین رفتن می کند و ناحیه زیر پوست را خالی می کند به همین برخی مناطق مانند زیر چشم گود می شود و چین و چروک ایجاد می شود که باعث می شود شادابی چهره از بین برود. امروزه با پیشرفت علم راه های مختلفی برای رفع چین و چروک وجود دارد که رایج ترین آن ها تزریق چربی و تزریق ژل است.

 

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست

 

ناحیه زیر چشم نازک ترین پوست صورت را دارا است به همین دلیل اولین ناحیه ای که با بالا رفتن سن در آن ناحیه چین و چروک ایجاد می شود ناحیه زیر چشم است؛ اما آیا تزریق ژل یا تزریق چربی می تواند راه حل مناسبی برای رفع چین و چروک زیر چشم هم باشد؟

برای این که بتوانید به جواب این سوال برسید لازم درباره تزریق ژل پرکننده و تزریق چربی به صورت و چگونگی انجام آن ها آگاهی لازم را پیدا کنید و سپس به انتخاب یکی از آن ها بپردازید.

البته حتی پس از از کسب آگاهی درباره تزریق ژل پر کننده و تزریق چربی، لازم است درباره این که شما کاندید مناسب برای انجام کدام روش هستید و انجام کدام روش برای شما بهتر است با پزشک متخصص زیبایی خود هم مشورت کنید.

 

آیا تزریق ژل به زیر چشم امکان پذیر است؟

تزریق ژل برای موارد مختلفی به عنوان پر کننده زیر پوست استفاده می شود. در پایین به تعدادی از موارد استفاده Filler injection پرکننده پرداخته شده است.

 1. رفع خطوط ریز اطراف چشم و بینی
 2. رفع خط لبخند در کنار دهان
 3. رفع چین و چروک ایجاد شده در صورت به دلیل بالا رفتن سن مانند چین و چروک ایجاد شده بر گونه
 4. رفع کم آبی ایجاد شده پوست صورت بر اثر افزایش سن
 5. ایجاد گونه بر روی صورت
 6. بزرگ کردن لب

 

آیا تزریق ژل به زیر چشم امکان پذیر است

 

یکی دیگر از رایج ترین موارد استفاده تزریق ژل پرکننده، تزریق فیلر پرکننده برای رفع چین و چروک و گودی زیر چشم است.

همانطور که می دانید ناحیه زیر چشم از حساس ترین عضو صورت برای انجام درمان های زیبایی و آرایشی به حساب می آید که درصورتی که با ژل مناسب انجام نشود و تزریق ژل پرکننده به دقت صورت نگیرد ممکن است خطرات جدی مانند نابینایی رخ دهد.

با توجه به بررسی های انجام شده مشخص شده است که در تزریق ژل پر کننده به زیر چشم معمولا پزشکان متخصص برای افراد تحت درمان از ژل پرکننده دارای ماده طبیعی هیالورونیک اسید برای Filler injection پر کننده استفاده می کنند.

مشاهده مطلب
تزریق ژل رادیس و مراحل انجام آن

به این دلیل که طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که تزریق ژل با ژل پرکننده هیالورونیک اسید به این دلیل که ماده ای نرم است و در بافت های اطراف چشم هم وجود دارد بهترین نوع ژل برای تزریق فیلر پرکننده برای زیر چشم است.

در انجام تزریق ژل پرکننده به زیر چشم برای اینکه دچار خطرات جدی ناشی از Filler injection پرکننده به زیر چشم نشوید لازم است در انتخاب پزشک دقت کنید و پزشکی را انتخاب کنید که متخصص زیبایی و با تجربه در تزریق فیلر پرکننده باشد.

در غیر این صورت پزشک نامناسب ممکن نتواند به خوبی تزریق ژل پرکننده را انجام دهد و در جای درستی Filler injection پرکننده انجام نشود در این صورت ممکن است با خطراتی مانند نابینایی مواجه شوید.

 

تزریق چربی به زیر چشم چیست

تزریق ژل پرکننده به زیر چشم راه حلی موقتی برای رفع چین و چروک و گودی زیر چشم است و ماندگاری آن نسبت به نوع ژل پرکننده تزریق شده متفاوت است.

اما طبق بررسی های صورت گرفته بر افرادی که تحت درمان تزریق ژل های پرکننده زیر چشم انجام گرفته اند مشخص شده حداقل میزان ماندگاری انواع ژل های پرکننده بعد از تزریق فیلر پر کننده تا حدود 6 ماه است.

اما تزریق ژل پر کننده همان طور که گفته شد تنها راه حل برای رفع چین و چروک نیست از تزریق چربی هم می توان برای رفع مشکل چین و چروک و گودی زیر چشم استفاده کرد.

تزریق چربی برخلاف تزریق ژل راه حلی دائمی برای رفع مشکل چین و چروک و گودی زیر چشم است.

با توجه به اینکه تزریق چربی توسط بافتی از بدن انجام می شود و مانند تزریق ژل های پر کننده ماده خارجی به حساب نمی آیند احتمال بروز بسیاری از خطرات و عوارض جانبی مانند بروز حساسیت، قرمزی و التهاب را کاهش می دهد.

 

استفاده از چربی برای تزریق ژل و فیلر زیر چشم

برای استفاده از چربی برای تزریق ژل و فیلر زیر چشم از چربی بدن خود شخص تحت درمان تزریق چربی به زیر چشم استفاده می شود و از ماده ی خارجی استفاده نمی شود.

چربی لازم برای تزریق ژل و فیلر زیر چشم از راه های مختلفی از بدن استخراج می شود که متداول ترین راه استخراج چربی برای تزریق پرکننده و فیلر زیر چشم انجام عمل زیبایی لیپوماتیک است. در عمل زیبایی لیپوماتیک از لوله تو خالی به نام کانول استفاده می شود.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به خط لبخند و اقدامات بعد از آن

سپس توسط تکان ها و فشاری که توسط لوله کانول به سلول های چربی وارد می شود سلول های چربی از بدن جدا شده و توسط لوله کانول برای استفاده در تزریق ژل و فیلر زیر چشم از بدن خارج می شود.

مقدار سلول های چربی که پزشک متخصص زیبایی از بدن خارج می کند بستگی به مقدار چربی لازم برای تزریق ژل و فیلر زیر چشم دارد.

بعد از خارج کردن چربی لازم برای تزریق پرکننده و فیلر زیر چشم پزشک متخصص زیبایی توسط سوزن های مخصوص تزریق ژل، چربی خارج شده از بدن را به زیر چشم تزریق می کند.

ممکن است بعد از انجام تزریق ژل با کمی تورم و کبودی در ناحیه زیر چشم مواجه شوید که عادی است و جای نگرانی ندارد. تورم و کبودی ناشی از تزریق فیلر به زیر چشم بعد ز چند از گذشت Filler injection به زیر چشم فروکش می کند.

بعد از گذشت چند روز از تزریق پرکننده زیر چشم و فروکش کردن کبودی و تورم ناحیه زیر چشم می توانید نتیجه تزریق ژل را مشاهده کنید و از مشاهده نتیجه بعد از تزریق فیلر به زیر چشم لذت ببرید.

 

آمادگی قبل از تزریق ژل به زیر چشم

برای این که بعد از انجام بوتاکس بهترین نتیجه را مشاهده کنید لازم است به انجام برخی نکات قبل از انجام تزریق ژل به زیر چشم بپردازید. برخی از این نکات مهم تزریق پرکننده را که باید حتما قبل از انجام تزریق پرکننده به زیر چشم انجام دهید در پایین برای شما ذکر شده است.

 1. قبل از هر چیزی درباره پزشک مناسب تحقیق کنید و پزشک متخصص زیبایی را برای تزریق پرکننده به زیر چشم خود انتخاب کنید تا در حد امکان از بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی دور بمانید.
 2. حتما قبل از انجام تزریق فیلر به زیر چشم درباره سابقه پزشکیتان که چند بار Filler injection انجام داده اید، به چه مواد دارویی حساسیت دارید و دچار چه بیماری هایی هستید با پزشک خود مشورت کنید.
 3. در صورتی که مواد گیاهی و دارویی مصرف می کنید حتما برای استفاده از آن ها برای تزریق پرکننده به زیر چشم با پزشک متخصص Filler injection خود مشورت کنید.
 4. قبل از انجام تزریق پرکننده به زیر چشم از مصرف دارو های رقیق کننده خون، آسپرین، ایبوبروفن، ویتامین هایی مانند ویتامین و امگا 3 خودداری کنید.
 5. از پزشک متخصص Filler injection خود نکات مراقبتی که باید قبل و بعد از انجام تزریق پرکننده به زیر چشم را انجام دهید بگیرید.
مشاهده مطلب
تزریق ژل ژوویدرم و تاثیرات ناشی از آن

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *