زینک پلاس؛ منبع حیاتی برای سلامت و رشد مو، ناخن و پوست

زینک
4.7/5 - (27 امتیاز)

هر اندازه مو‌های سر خوش حالت و پرپشت‌تر باشند، هم زیبایی چهره دو چندان شده و هم انسان را شاداب‌تر جلوه می‌دهد. حتماً شما در بین دوستان و آشنایان خود افراد جوانی را سراغ دارید که به دلیل کم پشت شدن موی سر و یا حتی طاسی سر، سن آن‌ها بسیار بیشتر از حد طبیعی به نظر می‌رسد. برای اینکه از بروز کم پشتی و طاسی سر جلوگیری شود باید حتماً به تقویت مو توجه داشته باشید.

به همین دلیل است که مصرف مولتی ویتامین برای رشد مو را توصیه می‌کنیم. به خصوص در دنیای امروز که عوامل مختلفی مثل استرس، آلودگی هوا و نداشتن تغذیه مناسب، سه فاکتور مهمی هستند که باعث ریزش موی سر می‌شوند. در این مطلب در مورد یکی از بهترین مولتی ویتامین ‌های رشد مو به نام زینک پلاس صحبت خواهیم کرد. حتماً این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

مطالب بیشتر: کپسول درموبلا گلدن لایف Dermo Bella

مصرف زینک پلاس برای رشد مو

مصرف زینک پلاس برای رشد مو

اگر به دنبال بهترین قرص برای ضخیم شدن مو و افزایش رشد مو هستید، مصرف زینک پلاس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اشتباهی که بعضی از افراد مرتکب می‌شوند این است که بدون آگاهی از خواص هر یک از مولتی ویتامین‌ های رشد مو، به سراغ مصرف آن‌ها ‌می‌روند. قبل از اینکه در مورد خواص زینک پلاس برای مو صحبت کنیم، لازم است این نکته را متذکر شویم که به هیچ عنوان نباید سرخود اقدام به مصرف کنید چرا که ابتدا باید وضعیت بدن شما از نظر عناصر معدنی، ویتأمین‌ها و هورمون‌ها مورد بررسی قرار گرفته و حتی علت ریزش یا کم پشت شدن مو و همچنین علت نازک شدن مو هم مشخص شود.

سپس متخصص براساس شرایط شما، بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو را تجویز خواهد کرد. در واقع بدون آگاهی از وضعیت هورمون‌ها و تغذیه بدن، به هیچ عنوان نمی‌توان مولتی ویتأمین‌ها را مصرف کرد چون ممکن است به صورت ناخواسته باعث افزایش برخی از عناصر و ترکیبات در بدن شده و شاهد تأثیر منفی آن‌ها بر روی رشد مو باشیم. با در نظر گرفتن چنین مسأله‌ای، اکنون شما را با یکی از بهترین انواع مولتی ویتامین برای رشد مو به نام قرص زینک پلاس آشنا می‌کنیم.

مطالب بیشتر: مکمل فیتو – برای مو و ناخن

زینک پلاس و رشد مو

زینک یا همان عنصر روی یکی از مهمترین عناصر برای بدن شناخته شده است. عنصر زینک را می‌توان جزء عناصر ضروری ولی کم مصرف معرفی کرد که تأثیرات بسیار زیادی برای بدن دارد. از یک سو می‌تواند قوای ایمنی بدن شما را افزایش داده و در نتیجه بدن در برابر حمله‌های ویروسی، باکتری‌ها، قارچ‌ها و انواع بیماری‌ها مقاومت بیشتری پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر نباید از تأثیر زینک بر روی سلامت پوست، مو و ناخن زن غافل شد. کسانی که دچار ریزش مو می‌شوند و یا اینکه مدتی است با مشکل کم پشتی موی سر مواجه شده‌اند، می‌توانند از طریق مصرف زینک پلاس، جلوی ریزش مو و کم پشت شدن موی خود را بگیرند.

لازم است بدانید که زینک یک ماده ضروری برای بدن است ولی بدن قادر به تولید آن نیست. به همین دلیل است که ما با مصرف مکمل‌ها باید به تأمین زینک بدن خود کمک کنیم. البته توجه داشته باشید که بدن نمی‌تواند مازاد زینک را در خود ذخیره کند. بنابراین روند مصرف چنین مولتی ویتأمین‌هایی باید کاملاً برنامه‌ریزی شده باشد تا سطح زینک در داخل بدن افت نکند.

مهم ترین مزایای زینک پلاس برای رشد مو عبارتند از:

  1. زینک یک آنتی‌اکسیدان قوی شناخته شده است بنابراین می‌تواند سلول‌های مو را از خطر رادیکال‌های آزاد موجود در هوا در ‌امان نگه دارد. به هر حال در محیط به خصوص در بین اشعه‌های خورشید، رادیکال‌های زیادی وجود دارد که با تماس با پوست، باعث آسیب‌های پوستی و همچنین آسیب به مو می‌شوند. عنصر زینک به دلیل داشتن قدرت آنتی‌اکسیدانی، می‌تواند پوست، مو و ناخن را در برابر این رادیکال‌ها محافظت کند.
  2. همچنین زینک به تقسیم سلولی کمک می‌کند و همین مسأله رشد موی شما را بسیار را تقویت خواهد کرد.
  3. یکی دیگر از تأثیرات زینک، تولید پروتئین و هورمون است. بنابراین همان گونه که متوجه شدید زینک می‌تواند سطح هورمون‌های بدن را نیز تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل است که در اکیدا توصیه می‌کنیم برای مصرف زینک پلاس به هیچ عنوان خودسرانه عمل نکنید. ابتدا باید سطح هورمون‌های بدن شما بررسی شده و سپس مصرف را آغاز نمایید تا به صورت ناخواسته باعث عدم تعادل هورمونی در بدن نشوید.

مزایای زینک پلاس برای رشد مو

قرص یا شربت زینک پلاس برای ضخیم شدن مو

تصوری که بعضی از مردم دارند این است که مصرف شربت زینک پلاس برای رشد مو و ضخیم شدن مو اثربخشی بیشتری نسبت به مصرف قرص دارد. اما اجازه دهید موضوعی را در این مورد برای شما ارسال شرح دهیم. براساس نوع مکملی که مصرف می‌کنید دوز مصرف نیز متفاوت خواهد بود.

متخصص ابتدا باید وضعیت کمبود عنصر زینک در بدن را بررسی کرده و فاکتور‌های دیگر همانند پروتئین‌ها، ویتأمین‌ها، عناصر معدنی و هورمون‌های بدن را نیز کنترل ‌کند. سپس براساس آن مشخص خواهد کرد که شما باید چه مقدار زینک پلاس را در طول روز و در یک بازه زمانی مشخص مصرف نمایید. بنابراین اگر قرار باشد شما شربت مصرف کنید باید دوز مصرف شربت براساس میزان نیاز بدن شما تعیین گردد. همین موضوع در مورد قرص زینک پلاس نیز صدق می‌کند. بنابراین همان گونه تأثیر شربت و قرص زینک پلاس برای رشد و ضخیم شدن مو کاملاً یکسان است چرا که مصرف هر دوی این‌ها براساس نیاز بدن شما تعیین خواهد شد.

مطالب بیشتر: ریزش مو در کودکان

آیا زینک پلاس برای رشد موی کودکان مؤثر است؟

مسأله‌ای که والدین باید به آن توجه داشته باشند این است که معمولاً بچه‌ها در بازه زمانی بین ۱ تا ۳ سال دچار ریزش مو می‌شوند. این اتفاق کاملاً طبیعی است چرا که مو‌های اولیه در حال ریزش هستند تا موی ضخیم‌تر جایگزین آن‌ها شود. البته اگر ملاحظه کردید که ریزش موی فرزندان بسیار شدید شده است باید حتماً به متخصص مراجعه کنید. در غیر این صورت اصلاً نباید نگران شوید. به هر حال مصرف زینک برای رشد موی کودکان نیز می‌تواند اثربخش باشد. اما متخصص باید میزان دوز مصرف‌ را مشخص کند. بعضی از والدین به سراغ زینک پلاس ‌می‌روند.

اگر چه امکان استفاده از شربت زینک پلاس برای کودکان نیز وجود دارد ولی توصیه اکید داریم حتماً در این مورد از متخصص سؤال بپرسید چرا که باید سن فرد، شدت ریزش مو و میزان نیاز بدن او مشخص شده و سپس دقیقاً دوزی را برای کودک خود مصرف کنید که عوارض و عواقب جدی را برای او به همراه نداشته باشد. نیاز بدن کودکان با نیاز بدن بزرگسالان متفاوت است. از طرف دیگر مصرف زینک پلاس برای نوزادان، اشتباه است و به هیچ عنوان نباید این قبیل مولتی ویتأمین‌ها را برای آن‌ها مصرف کنید.

مطالب بیشتر: ریزش مو سکه ای

طریقه مصرف قرص زینک برای مو

در صورتی که دچار ریزش موی سر یا موی ابرو شده‌اید و دوستان شما پیشنهاد می‌کنند که به سراغ مصرف زینک پلاس برای رشد مو و ضخیم شدن مو بروید، چند توصیه را برای مصرف این قبیل مکمل‌ها داریم:

  1. حتماً باید آزمایش خون را انجام دهید تا وضعیت ترکیبات خون شما مشخص شده و متخصص بتواند مقدار مورد نیاز زینک برای بدن شما را به طور دقیق مشخص کند.
  2. معمولاً باید برای مصرف قرص زینک یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا اقدام کنید چون در این بازه زمانی بیشترین اثربخشی را برای شما دارد. البته توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی و ناراحتی‌های معده، قرص زینک را یک ساعت قبل از غذا مصرف نمایید تا معده شما خالی نباشد و حتی می‌توانید آن را همراه با غذای خود مصرف کنید.
  3. مقدار مصرف باید براساس نیاز بدن و از طرف دیگر سن فرد مشخص شود. بنابراین دقیقاً طبق دستور متخصص عمل کنید.
  4. نباید انتظار داشت به محض شروع مصرف قرص زینک پلاس برای رشد مو و ضخیم شدن مو شاهد اثربخشی آن باشید. به هر حال عوامل دیگر نیز بر میزان اثرگذاری این قرص تأثیر دارند. برای مثال اگر شما به بیماری مبتلا باشید و کمبود‌های دیگر در بدن مشاهده شود، تا زمانی که این موارد برطرف نشوند نمی‌توانید شاهد رشد سریع مو‌های خود باشید.

مشاهده این مطلب: مزوتراپی موی سر

مقاله قبلی
مکمل غذایی فیتو PHYTO برای مو و ناخن – نقد و بررسی
مقاله بعدی
انواع ریزش مو در کودکان – آیا ریزش موهای کودکان طبیعی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید