کاشت مو

قرص فولیکوژن (نانو حیات) ضد ریزش مو (ترکیبات و فواید)

امتیاز به این محتوا

آیا اخیراً به ریزش مو مبتلا شده‌اید و این موضوع شما را آزار می‌دهد؟ چون به خوبی می‌دانید که اگر این روند ادامه پیدا کند دچار کم پشتی موی سر و حتی طاسی سر خواهید شد. خوشبختانه راه‌های درمانی زیادی وجود دارد که باعث احیای مو‌های از دست رفته و پرپشت شدن مو‌ها می‌گردد.

در صورتی که در مراحل ابتدایی ریزش مو درمان را آغاز کنید، می‌توانید با دارو درمانی همانند مصرف قرص فولیکوژن به این مشکل را پایان دهید و مو‌های حجیم و خوش حالت داشته باشید. اجازه دهید در این مطلب شما را با خواص و تأثیرات قرص فولیکوژن آشنا کنیم.

فولیکوژن ضد ریزش

قرص فولیکوژن چیست و چه خواصی دارد؟

فولیکوژن یکی از مکمل‌های بسیار عالی برای بهبود وضعیت رشد مو‌ها و همچنین ساقه مو است. بنابراین می‌توان گفت که شما با مصرف این قرص‌ می‌توانید هم مو‌های نرم و خوش حالت داشته باشید و هم حجم مو‌های از دست رفته خود را بازگردانید. اثربخشی فولیکوژن به صورت تدریجی و پیوسته است. در واقع شما اگر دوره درمانی را کامل کنید، به مرور زمان اثر بسیار چشمگیر این قرص بر روند رشد مو‌ها را مشاهده خواهید کرد. مهمترین خواص قرص فولیکوژن عبارتند از:

 1. کمک به بهبود رشد مو‌ها و در نتیجه افزایش حجم مو
 2.  کمک به تقویت استحکام ساقه مو و نرم و لطیف شدن مو‌ها
 3.  تأمین مواد غذایی مورد نیاز مو‌ها و در نتیجه درمان سوء‌تغذیه
 4. پیشگیری از تأثیر عدم تعادل هورمونی بر رشد مو‌ها

مطالب بیشتر: قرص هیربرست (hair burst) برای ریزش مو

قرص فولیکوژن چیست

لیست ترکیبات به کار رفته در قرص فولیکوژن

 • اسیدآمینه متیونین

در صورتی که بدن دچار کمبود متیونین شود، پوست خشک شده، ناخن‌ها دچار خشکی و ترک می‌گردند و ریزش مو را نیز تجربه خواهید کرد. بنابراین با مصرف مواد غذایی حاوی متیونین می‌توانیم از ریزش مو جلوگیری کرده و حتی به سلامت پوست و ناخن‌های خود کمک کنیم. همچنین اسیدآمینه متیونین خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد بنابراین به حفاظت از فولیکول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد نیز کمک خواهد کرد. پس با مصرف قرص فولیکوژن با یک تیر چند نشان می‌زنید.

 • اسید آمینه سیستئین

یکی از ترکیباتی که باعث افزایش ضخامت مو‌ها و کمک به رشد آن‌ها می‌گردد سیستین نام دارد. اما وظیفه اسید آمینه سیستئین چیست؟ این اسید آمینه به جابجایی زینک و آهن در بدن کمک می‌کند و همان گونه که می‌دانید این دو عنصر از جمله حیاتی‌ترین مواد معدنی برای فولیکول‌ها شناخته شده‌اند. بنابراین در صورتی که بدن دچار کمبود اسیدآمینه سیستئین شود، حتی اگر سطح زینک و آهن در بدن کافی باشد، باز هم نمی‌توانید اثر مفید این مواد معدنی بر رشد موها را شاهد باشید.

 • زینک سولفات

زینک از عناصر معدنی ضروری برای تقویت مو‌ها به حساب می‌آید و از طرف دیگر این عنصر خاصیت ضد التهابی، آنتی‌اکسیدانی و خاصیت ترمیم‌کننده پوست دارد. بنابراین وقتی شما زینک سولفات را مصرف می‌کنید هم به بهبود رشد مو‌ها و هم به بهبود وضعیت پوست سر کمک خواهید کرد. کسانی که پوست خشکی دارند و دچار اگزمای پوست سر شده‌اند، بهتر است زینک سولفات مصرف کنند تا پوست سر نرم شود و شوره سر رخ ندهد.

 • فولیک اسید

فولیک اسید از دیگر ترکیبات موجود در قرص فولیکوژن است که باعث رشد سلول‌های موی سر و در نتیجه کمک به رشد مو‌ها می‌شود. از طرف دیگر فولیک اسید خاصیت آبرسانی دارد پس مو‌ها را نرم و خوش حالت می‌کند و پوست را مرطوب نگه می‌دارد. بنابراین از خشک شدن و اگزمای پوست سر جلوگیری خواهد کرد.

 • مس گلوکونات

در صورتی که ما بتوانیم میزان خون‌رسانی به پوست سر را افزایش دهیم، در واقع توانسته‌ایم فولیکول‌ها را به بهترین شکل ممکن تقویت کنیم و از طرف دیگر اکسیژن کافی را در اختیار فولیکول‌ها قرار دهیم. مس یکی از عناصری است که باعث افزایش خون‌رسانی به سمت فولیکول‌ها می‌شود و به همین دلیل در قرص فولیکوژن به کار برده شده است. از طرف دیگر این ترکیب به دلیل اینکه در تولید رنگدانه‌ها نقش دارد، پس از سفید شدن موی سر نیز جلوگیری می‌کند.

 • سلنیوم

یکی از مهمترین عواملی که باعث آسیب به سلول‌ها می‌شود، تنش اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های تولید شده در پوست سر است. برخورد نور خورشید به پوست سر باعث آسیب به فولیکول‌ها از طریق اشعه‌های ماوراء بنفش می‌گردد. سلنیوم این تنش را مهار می‌کند. بنابراین هم به حفظ سلامت پوست سر و هم به سلامت فولیکول‌ها کمک خواهد کرد. از طرف دیگر سلنیوم به تنظیم سطح هورمون‌های تیروئید نیز کمک می‌کند. بنابراین از طریق حفظ تعادل هورمونی، وضعیت رشد فولیکول‌ها را در بهترین حالت ممکن نگه می‌دارد.

 • ویتأمین بیوتین

بیوتین یکی از ضروری‌ترین ویتأمین‌ها برای رشد مو‌ها است و این ویتأمین از یک سو به حفظ غشای مخاطی سطح پوست کمک می‌کند و از سوی دیگر از طریق تحریک تولید کراتین، باعث نرم شدن مو‌ها می‌گردد.

 • ویتأمین  B5

این ویتأمین به عنوان یک ترکیب آبرسان شناخته شده است بنابراین باعث نرم و خوش حالت شدن مو‌ها و پوست سر می‌گردد.

 • ویتأمین  B6

در صورتی که عدم تعادل هورمونی در بدن اتفاق بیفتد، مشکل ریزش مو رخ می‌دهد. بنابراین این ویتأمین به حفظ تعادل هورمون‌ها در بدن کمک می‌کند. از طرف دیگر با افزایش جریان خون، باعث تقویت بهتر فولیکول‌ها و افزایش اکسیژن‌رسانی به سمت فولیکول‌ها می‌گردد. بنابراین منجر به احیای رشد مو‌ها خواهد شد.

مطالب بیشتر :قرص ول من wellman و ول وومن wellwoman

آیا مصرف قرص فولیکوژن منجر به چاقی می‌شود؟

یکی از نگرانی‌های افرادی که می‌خواهند از قرص فولیکوژن استفاده کنند این است که تناسب اندام خود را از دست بدهند. وجود زینک در قرص فولیکوژن باعث افزایش اشتهای فرد می‌شود. این موضوع برای کسانی که طبیعتا اشتهای کمی دارند، بسیار خوشایند است ولی در صورتی که شما در حالت عادی اشتهای خوبی برای غذا خوردن دارید و یا اینکه بدن شما به وزن ‌ایده‌آل نزدیک شده و هر لحظه احتمال چاقی وجود دارد، نباید سرخود قرص فولیکوژن را مصرف نمایید چرا که احتمال دارد باعث افزایش اشتها و در نتیجه افزایش وزن شما گردد. به طور کلی بهترین راهکار این است که مصرف قرص فولیکول را تحت نظر متخصص انجام دهید.

آیا مصرف قرص فولیکوژن منجر به چاقی می‌شود؟

عوارض مصرف قرص فولیکوژن

طبق تحقیقات علمی انجام شده، قرص فولیکوژن عارضه‌ای ندارد و حتی در صورت تأیید امکان دارد خانم‌ها در دوران بارداری نیز بتوانند از این قرص استفاده کنند. اما اگر شما به بیماری‌های خاص و آلرژی‌های خاص مبتلا باشید، ممکن است دچار مشکلات زیر گردید:

 1. کهیر
 2.  مشکلات تنفسی
 3.  ورم کردن صورت، لب، زبان، گلو
 4.  درد در ناحیه قفسه سینه به دلیل احساس تنگی نفس

عوارض مصرف قرص فولیکوژن

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید سرخود قرص فولیکوژن را مصرف کنید. تا زمانی که مشخص نشده است بدن شما از نظر تغذیه‌ای دچار کمبود شده و همین موضوع منجر به ریزش مو شده است، نمی‌توانید به سراغ مصرف مکمل‌های غذایی و قرص‌های تقویتی بروید.

برای مثال احتمال دارد سطح سلنیوم بدن شما در حالت عادی کافی باشد. بنابراین اگر به سراغ قرص فولیکوژن بروید، مسمومیت عنصر سلنیوم اتفاق می‌افتد چرا که سطح سلنیوم از حالت عادی بیشتر می‌گردد و دچار مشکلاتی همانند بوی سیر در تنفس خود می‌شوید. بنابراین برای اینکه دچار چنین مشکلاتی نگردید، باید حتماً تحت نظر متخصص مصرف قرص را آغاز کنید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟