بلفاروپلاستی – بررسی مراحل و انواع روش های عمل پلک چشم

زیبایی صورت تاثیر بسیار زیادی بر روی اعتماد به نفس انسان دارد. تصور کنیم که یکی از اجزای صورت مانند چشم ها، دچار مشکلاتی شده اند. در این صورت چهره به طور کامل تغییر کرده و شما از مواجه شدن با مردم، خجالت می کشید. چشم ها، همیشه نقش بسیار مهمی در زیبایی دارند به گونه ای که حتی احساس درونی انسان را فاش می کنند. اما شما ممکن است بنا به هر دلیل دچار مشکلاتی مانند افتادگی پلک شوید. در این زمان، با کمک عمل بلفاروپلاستی می توانید این عارضه ها را درمان نمایید. عمل پلک با اهداف مختلف انجام می گیرد اما در هر صورت، به دقت و ظرافت بسیار بالایی نیاز دارد چون کمترین خطا ممکن است عواقب بدی را به دنبال داشته باشد. خوشبختانه در حال حاضر در اغلب کلینیک های زیبایی در ایران، عمل پلک چشم توسط متخصصین توانمند انجام می گیرد ولی به شما توصیه می کنیم قبل از هر چیز، اطلاعات لازم را در مورد این عمل به دست بیاورید.

فرم مشاوره رایگان

بلفاروپلاستی
مراحل انجام عمل بلفاروپلاستی – مارال سلامت ایرانیان

 

مشاهده این مطلب : بهترین دکتر عمل بلفاروپلاستی

 

مراحل انجام عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی از جمله عمل های زیبایی به حساب می آید که چند مزیت مهم دارد:

 1. با توجه به اینکه افتادگی پلک ها را رفع می کند لذا باعث می شود چهره جوان تر و شاداب تر به نظر برسد.
 2. قطعا زمانی که افتادگی یا ورم پلک رفع شده و چهره زیباتر شود، اعتماد به نفس شما بالا می رود.
 3. آیا می دانید افتادگی پلک و وجود چربی اضافی در این قسمت به شدت بر روی بینایی تاثیر می گذارد.

با توجه به آنچه که گفته شد، در مواردی که متخصص صلاحیت شما را برای عمل پلک تایید نمود، جراحی پلک چشم به صورت زیر انجام خواهد شد:

 1. در اولین قدم لازم است جلسه مشاوره با متخصص برگزار شود. پس از انجام تست ها و عکس برداری های لازم، در صورتی که مانعی برای عمل شما وجود نداشته باشد، جراحی انجام خواهد شد.
 2. این عمل با استفاده از بیهوشی انجام می شود که البته نیازی به بیهوشی کامل نیست بلکه بی حسی موضعی در ناحیه عمل، کفایت می کند.
 3. ممکن است بلفاروپلاستی در پلک بالا و یا در پلک پایین انجام شود. بسته به محل عمل، برش هایی اعمال می گردد.
 4. در مرحله بعد باید تغییرات لازم مانند برداشت چربی اضافی، برداشت عضلات اضافی، برداشتن پوست و… در هر کدام از پلک ها اجرا می گردد.
 5. بعد از اتمام عمل، محل برش بخیه خواهد شد.
انواع عمل بلفاروپلاستی
انواع عمل بلفاروپلاستی

انواع عمل بلفاروپلاستی

همانگونه که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید، عمل پلک هم به عنوان یک جراحی زیبایی و هم به عنوان روش درمانی شناخته شده است. لذا بلفاروپلاستی بر دو نوع است:

1.بلفاروپلاستی زیبایی

با افزایش سن، انعطاف پذیری پوست کم شده و به تدریج تغییراتی در ناحیه چشم مانند افتادگی پلک، تورم، پف و.. بروز می کند. در چنین مواردی با عمل زیبایی بلفاروپلاستی می توان این عارضه ها را درمان کرد. هر نوع عارضه ای که زیبایی چشم را کم کند، باعث می شود ظاهر انسان پیرتر از حالت عادی به نظر برسد  و عمل پلک، شادابی چهره شما را باز می گرداند. شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم سنگین بودن پلک به دلیل پوست یا چربی اضافی، منجر به چروکیده شدن پیشانی می شود چون به عضلات پیشانی فشار بیشتری وارد می گردد تا پلک ها بالا نگه داشته شوند.  بنابراین جراحی پلک از بروز علائم پیری در پیشانی جلوگیری می کند.

 

مشاهده این مطلب : هزینه عمل بلفاروپلاستی

 

2.بلفاروپلاستی درمانی

در میان عموم مردم این تصور وجود دارد که جراحی پلک چشم، تنها یک عمل زیبایی است اما این بارو غلط است. برای مثال ممکن است بینایی چشم کم شده و نیاز به استفاده از عینک و یا لنز باشد اما افتادگی پلک، حتی استفاده از عینک را سخت خواهد کرد. این زمان باید در ابتدا عمل پلک انجام داد تا افتادگی و ورم پلک رفع شده و سپس به سراغ عینک یا لنز برویم.

مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی
مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

 1. در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، دو هفته قبل از عمل پلک از خوردن آن ها پرهیز کنید.
 2. دو هفته قبل از بلفاروپلاستی مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات، ممنوع است.
 3. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و یا نوع خاصی از داورها را مصرف می کنید، باید این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 4. شب قبل از جراحی پلک چشم استحمام کنید چرا که تا چند روز بعد نباید آب به محل زخم ها برسد.
 5. در روز عمل به هیچ عنوان آرایش صورت انجام ندهید.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

توصیه می کنیم تا چند روز در خانه مانده و به هیچ عنوان فعالیت های سنگین انجام ندهید.

 1. بعد از عمل تا چند روز نباید رانندگی کنید.
 2. در محل عمل ممکن است التهاب و تورم دیده شود در این صورت کمپرس یخ را استفاده کنید. البته به هیچ عنوان کمپرس را روی چشم قرار ندهید چون این کار فشار زیادی به چشم و پلک وارد می کند.
 3. تمامی داروهایی که پزشک برای شما تجویز می کند، باید در زمان تعیین شده و به طور کامل مصرف شوند.
 4. در صورتی که در ناحیه چشم احساس خارش یا سوزش دارید، بسیار احتیاط کنید که اگر فشار انگشت زیاد باشد، می تواند تمام زحمات عمل را هدر داده و از طرفی منجر به آسیب به چشم شود.
 5. حداقل تا دو هفته بعد از عمل، نباید از مشروبات الکلی و دخانیات استفاده کنید.
 6. زمانی می توانید مجددا از عینک یا لنز استفاده کنید که متخصص اجازه دهد.
 7. تا چند روز بعد از عمل باید سر را بالاتر از شانه ها قرار دهید.

عوارض احتمالی بلفاروپلاستی

در ابتدای مقاله ذکر کردیم که بعد از عمل پلک، التهاب و تورم چشم رخ می دهد که کاملا طبیعی بوده و بعد از چند روز رفع می گردد. اما در صورتی که عمل به درستی انجام نشده و یا مراقبت های بعد از جراحی پلک چشم را رعایت نکنید، عوارض زیر برای شما رخ خواهد داد:

 1. چشم خشک می شود و در نتیجه سوزش خواهید داشت.
 2. به طور موقت، دید چشم دچار اختلال تاری دید خواهد شد.
 3. اگر برش و بخیه ها به درستی انجام نشود ممکن است اثر آن بر روی چشم باقی بماند.

احتمال عفونت در چشم هم وجود دارد. عزیزان حتما داروهای تجویز شده را به طور کامل مصرف کنید. البته توصیه می کنیم حتما عمل را در کلینیک هایی انجام دهید که از نظر تجهیزات و اصول بهداشتی، در حد استاندارد باشند.

 1. برخی از افراد ممکن است به ماده بیهوشی حساسیت داشته باشند.
 2. درد در ناحیه بلفاروپلاستی کاملا طبیعی است ولی اگر اذیت می شوید می توانید از مسکن استفاده کنید.
 3. ممکن است محل عمل دچار خونریزی شده و خون زیر پوست لخته شود.
بهترین دکتر و کلینیک بلفاروپلاستی
بهترین دکتر و کلینیک بلفاروپلاستی

 

مشاهده این مطلب : بلفاروپلاستی پلک بالا

 

بهترین دکتر و کلینیک بلفاروپلاستی

در صورتی که تصمیم خود را برای عمل پلک نهایی کرده اید، حتما به اندازه کافی تحقیق کنید تا بهترین دکتر و کلینیک بلفاروپلاستی را انتخاب نمایید. همه متخصصین عمل های زیبایی از مهارت و ظرافت کافی برای جراحی پلک چشم برخوردار نیستند .آیا می دانید اگر پزشک حرفه ای نباشد، ممکن است نتیجه مطلوب از عمل پلک به دست نیامده و از طرفی به سلامت چشم آسیب بزند؟ آیا می دانید در صورتی که کلینیک مجهز نباشد، چه اتفاقی برای سلامتی شما رخ خواهد داد؟ بررسی کرده و سپس بهترین انتخاب را داشته باشید تا در نهایت به نتیجه مطلوب خود برسید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی
هزینه عمل بلفاروپلاستی

هزینه عمل بلفاروپلاستی

قطعا برای شما نیز مهم خواهد بود که هزینه بلفاروپلاستی چقدر است چون به هر حال شما باید توانایی مالی برای عمل و مراقبت های بعد از آن را داشته باشید. در جلسه مشاوره قبل از عمل پلک متخصص پیرامون این موضوع صحبت خواهد کرد. میزان ناهنجاری در پلک و در نتیجه مدت زمان عمل، مراقبت های بعد از آن، هزینه های کلینیک و… تعیین کننده هزینه نهایی جراحی پلک چشم خواهد بود. بنابراین به طور قطع نمی توان در این مورد صحبت کرد بلکه همه چیز در طول درمان مشخص می شود.

دکمه بازگشت به بالا