لیپوماتیک – چگونگی انجام عمل پیکرتراشی (2021)

شاید شما یکی از افرادی هستید که از چاقی خود رنج می کشید. داشتن تناسب اندام، ایده آل هر انسانی است و این موضوع به خصوص در میان خانم ها، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. اولین راهکار برای رسیدن به اندام ایده آل، داشتن رژیم غذایی و ورزش کردن است. اما در برخی از موارد، این دو راه حل جواب نمی دهد یا اینکه افراد حوصله رژیم گرفتن ندارند. در این زمان عمل لیپوماتیک به کمک شما می آید. در واقع گزینه آخر، پیکرتراشی خواهد بود تا از دست چربی های اضافی بدن خلاص شوید. البته برای جراحی لاغری، شرایطی لازم است که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

فرم مشاوره رایگان

 عمل لیپوماتیک

آشنایی با عمل لیپوماتیک

بهترین راه برای از بین بردن چربی های اضافی بدن، ورزش کردن است که طی فرآیندهای سوخت و ساز، چربی ها برای تامین انرژی، مصرف می شوند. اما پیکرتراشی از جمله روش هایی است که به صورت فیزیکی، این چربی ها را از بین می برد. در نتیجه چند مزیت دارد:

 1. شما در مدت زمان کوتاهی می توانید به اندام ایده آل خود برسید در حالی که رژیم گرفتن و ورزش کردن، زمان بر است.
 2. از سویی دیگر جراحی لاغری باعث می شود چربی ها به صورت یکدست و یکنواخت از بدن حذف شوند.
 3. این روش از حذف چربی های بدن، ایمن است و آسیبی به اندام های بدن وارد نمی کند.

این عمل را می توان برای شکم، ران، باسن، پهلوها، لگن، بازوها، قفسه سینه، بازوها و حتی گردن نیز انجام داد.

 

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک مردان

 

مراحل انجام عمل لیپوماتیک

مراحل انجام لیپوماتیک

در صورتی که تمایل دارید برای داشتن اندام ایده آل، پیکر تراشی انجام دهید، بهتر است بدانید این جراحی به چه صورتی انجام می شود. مراحل کار به شرح زیر است:

 1. در ابتدا باید صلاحیت شما برای لیپوماتیک تایید گردد. متخصص نظر نهایی خود را بعد از بررسی تست های مربوط به وضعیت سلامت عمومی بدن، اعلام خواهد کرد.
 2. در محلی که قرار است چربی ها برداشته شوند، یک سوراخ ایجاد می گردد.
 3. برای جراحی لاغری، از دستگاهی استفاده می شود که دارای لوله کانولا است. این لوله در داخل بافت وارد می شود و سپس حرکات ارتعاشی آن آغاز می گردد.
 4. در جراحی لاغری از اشعه های فرابنفش برای افزایش دما در بافت استفاده می شود. بنابراین چربی به ذرات ریز شکسته و اکنون می تواند از سوراخ موجود، خارج شود.

همانگونه که متوجه شدید، اساس این روش بر مبنای تخریب فیزیکی است. حرکت ارتعاشی کانولا از یک سو و افزایش دما از سویی دیگر باعث از هم پاشیدن ذرات چربی خواهد شد.

ناحیه های مشخص برای لیپوماتیک

لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن

در ابتدای مقاله ذکر کردیم که عمل لیپوماتیک برای کدام یک از قسمت های بدن کاربرد دارد. اما آمار نشان داده است که عمدتا این عمل در موارد زیر انجام می شود:

1- عمل لیپوماتیک شکم و پهلوها

وقتی در مورد چاقی صحبت می کنیم، اکثر افراد با لاغری شکم مشکل دارند. حتی بعضا رژیم های لاغری را اجرا کرده و تمامی قسمت های بدن به حالت تناسب رسیده اند اما شکم و پهلوها همچنان چاق هستند. در این زمان بهتر است لیپوماتیک شکم و پهلو انجام دهید.

2- عمل لیپوماتیک بازوها

داشتن بازوهای خوش فرم، بخشی از تناسب اندام به حساب می آید به خصوص اینکه شکل بازوها از روی لباس به خوبی مشخص است. برای فرم دادن به بازوها نیز می توان عمل لیپوماتیک را انجام داد.

3- عمل لیپوماتیک ران

قسمت هایی از بدن که بخش عمده ای از تناسب اندام را به خود اختصاص می دهند، شکم، ران و پهلوها هستند. برای اینکه ران ها زیبا و خوش حالت باشند و وقتی لباس می پوشید، بسیار شیک و آراسته به نظر برسید، جراحی لاغری برای کسانی که ران چاق و افتاده دارند، بسیار موثر خواهد بود.

4- لیپوماتیک  غبغب

برخی از افراد چربی اضافی در ناحیه گردن دارند که به آن غبغب می گویند. این قسمت اضافی است و بسیار به چشم می آید لذا باید حذف شود. برای این منظور می توانید عمل لیپوماتیک را انجام دهید.

مراقبت های قبل و بعد عمل پیکرتراشی

مراقبت های قبل از عمل پیکرتراشی

 1. از چند روز قبل از عمل لیپوماتیک، مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات ممنوع است.
 2. دو هفته قبل از جراحی لاغری نباید داروهای رقیق کننده خون و ویتامین E مصرف نمایید.
 3. در روز عمل حتما باید لباس های گشاد بپوشید تا بعد از عمل اذیت نشوید.
 4. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید و نوع خاصی دارو مصرف می کنید، حتما باید به متخصص اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

 1. حداقل تا 48 ساعت بعد از خوردن مشروبات الکلی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 2. تا مدتی بعد از جراحی لاغری نباید فعالیت های بدنی سنگین داشته باشید.
 3. بعد از عمل باید گن های ویژه ای بپوشید تا تورم بدن بعد از پیکرتراشی رخ ندهد.
 4. بعد از پیکرتراشی باید از زخم ها مراقبت کنید که عفونی نشوند. اولین حمام بعد از عمل باید به دو روز بعد از جراحی موکول شود. هر بار که بدن را می شویید،  محل عمل را کمی ماساژ دهید تا مایعات خارج شود.
 5. تمامی داروهایی که متخصص تجویز می کند را به طور کامل مصرف نمایید.

عوارض احتمالی لیپوماتیک

همانگونه که هر عمل زیبایی ممکن است عوارض داشته باشد، در صورتی که متخصص به درستی عمل نکرده و یا اینکه مراقبت های بعد از عمل را جدی نگیرید، احتمال عوارض زیر وجود خواهد داشت:

 1. در صورتی که لوله کانولا ضربه شدید به بافت وارد کند، احتمال آسیب به عروق، خونریزی و آمبولی وجود دارد.
 2. همچنین در مواردی، اثرات کوفتگی در محل ضربه لوله به بافت بدن دیده شده است که این اتفاق ناشی از عدم مهارت متخصص است.
 3. عزیزان توجه داشته باشید که اگر بعد از جراحی لاغری رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید، احتمال بازگشت چاقی وجود دارد.
 4. عدم توجه به مراقبت های بعد از عمل و یا حتی استریل نبودن اتاق جراحی، باعث عفونت بدن خواهد شد.
 5. ممکن است به ماده بی حسی حساسیت داشته باشید.
 6. در صورتی که لوله کانولا به عمق مناسب وارد نشود، احتمال سوختگی پوست نیز وجود دارد.

بهترین دکتر و کلینیک لیپوماتیک

عزیزان توجه داشته باشید برای جراحی لاغری باید صبورانه تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک لیپوماتیک را انتخاب نمایید. در حال حاضر در اغلب کلینیک های زیبایی که در شهرهای مختلف کشور فعالیت می کنند، عمل لیپوماتیک نیز انجام می گیرد اما آیا می دانید همه متخصصین در این امر از مهارت کافی برخوردار نیستند؟ پیکر تراشی علاوه بر اینکه به دانش تخصصی نیاز دارد، مستلزم ظرافت در کار نیز هست. نتیجه نهایی عمل باید یک اندام زیبا باشد و رمز رسیدن به این هدف، داشتن ظرافت و توانمندی است. بنابراین کمی بررسی کافی است تا بتوانید متخصص حرفه ای در جراحی لاغر را شناخته و تمامی امور را به دست او بسپارید. این موضوع را نیز فراموش نکنید که کم تجربه بودن متخصص و مجهز نبود کلینیک منجر به عوارض بعد از عمل در فرد خواهد شد.

 هزینه عمل لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که کاربران درمورد عمل پیکرتراشی مطرح می کنند، هزینه لیپوماتیک است. به طور کلی نمی توان نظر قطعی در مورد هیچکدام از عمل های زیبایی داشت چرا که همه چیز در طول درمان تغییر می کند. هزینه جراحی لاغری به چند عامل شامل تعداد نواحی بدن که باید جراحی شود، میزان نیاز به حذف چربی ها در هر قسمت، عوارض رخ داده بعد از عمل و… بستگی دارد. همچین هزینه هایی که هر متخصص و کلینیک به عنوان دستمزد و هزینه بستری شدن دریافت می کنند نیز تفاوت دارد.

دکمه بازگشت به بالا