تزریق چربی با روش های نوین و پرطرفدار روز دنیا [2024]

تزریق چربی
3/5 - (1 امتیاز)

همه انسان‌ها میل به زیبایی دارند چرا که گرایش به زیبایی در وجود بشر نهادینه شده است. کافی است مشکلی از این منظر برای ما رخ بدهد تا ببینیم چگونه روح و روان ما را درگیر می‌کند. به هر حال شرایط زندگی و آسیب‌هایی که ناخواسته به انسان وارد می‌شود، زیبایی را تحت شعاع قرار می‌دهد. اما پیشرفت علم، روش‌هایی را ابداع نموده است که به کمک آن‌ها می‌توان شاداب و زیبا به نظر رسید. تزریق چربی از جمله همین روش‌ها است که به شادابی و افزایش حجم قسمت‌هایی از صورت که دچار افتادگی شده‌اند، کمک می‌کند. انتقال چربی مزیت‌ها و کاربرد‌های زیادی داشته و به عنوان یکی از روش‌های مؤثر زیباسازی شناخته شده است. در این مقاله با ترانسفر چربی آشنا خواهید شد.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””][gravityform id=”3″ title=”true” description=”true” ajax=”true”][/box]
تزریق چربی
تزریق چربی – مارال سلامت ایرانیان

آشنایی با تزریق چربی (2023)

همزمان با افزایش سن، آثار پیری در چهره نمایان می‌شوند. البته سرعت پیری بسته به سبک زندگی، مراقبت از پوست، شرایط روحی انسان و … متفاوت خواهد بود. به هر حال زمانی که قدرت سلول‌های پوست در تولید پروتئین‌های کلاژن و الاستین و همچنین تولید چربی کاهش یابد، پوست چروکیده‌تر و پیرتر به نظر خواهد رسید. وقتی چربی زیر پوست کم شود، پوست انعطاف‌پذیری و شادابی خود را از دست داده و در نتیجه افتاده می‌گردد. در این زمان است که تزریق چربی، اهمیت خود را نشان می‌دهد. متخصصین، چربی‌های اضافی بدن را برداشته و به قسمت‌هایی از پوست که دچار کاهش چربی شده‌اند، انتقال می‌دهند. به این کار ترانسفر چربی نیز گفته می‌شود.

قبل و بعد تزریق چربی به صورت

    تزریق چربی

مراحل

 1. استخراج چربی از بدن
 2. خالص‌سازی چربی با سانتریفیوژ
 3. آماده‌سازی محل هدف برای تزریق
 4. تزریق با سرنگ مخصوص

روش های تزریق

 1. تزریق چربی به روش معمولی
 2. تزریق به روش میکروفت از طریق خرد کردن ذرات چربی
 3. تزریق به روش نانوفت با استفاده از  محتوای سلول

مزایای تزریق چربی

 1. ماندگاری بالاتر
 2. طبیعی به نظر رسیدن تزریق
 3. نداشتن عارضه خطرناک برای بدن
 4. درمان چاقی موضعی از طریق استخراج چربی

افزایش ماندگاری

 1. نداشتن رژیم و برنامه ورزشی سنگین
 2. استفاده از چربی تصفیه شده
 3. نوشیدن آب کافی در طول روز
 4. عدم دستکاری محل تزریق تا چند روز اول

کاربرد تزریق چربی

 1. مدلینگ صورت
 2. فرم دادن به سینه و باسن
 3. درمان چروک‌های پوستی
 4. برجسته کردن گونه
 5. فرم دادن به لب
مراحل تزریق چربی
مراحل انجام تزریق چربی

مراحل انجام تزریق چربی

شاید شما از جمله افرادی هستید که می‌خواهید انتقال چربی را انجام دهید. بنابراین بهتر است بدانید این کار به چه صورت انجام می‌گیرد:

برداشت چربی

در اولین مرحله متخصص باید از نواحی پر چربی بدن، چربی‌های اضافی را برداشت نماید. این مرحله بسیار حساس بوده و از طریق لیپوماتیک، لیپوساکشن و یا بادی جت انجام می‌شود.

خالص سازی چربی

برخی از افراد بر این باور هستند که چربی برداشته شده، مستقیم به قسمت مورد نظر از بدن تزریق می‌شود در حالی که اینگونه نیست. در بدن، چربی‌ها با ترکیبات مشخصی مخلوط شده‌اند در نتیجه باید قبل از تزریق، این ناخالصی‌ها جدا شوند. برای این منظور عمل سانتریفیوژ انجام می‌گیرد تا چربی خالص به دست آید.

انتقال چربی

در نهایت عمل ترانسفر چربی صورت می‌گیرد. تزریق، با استفاده از سرنگ‌های مخصوص انجام می‌شود و نیاز به مهارت بالایی دارد. در واقع متخصص علاوه بر دانش حرفه‌ای، باید ظرافت بالایی در کار داشته باشد تا نهایتا نتیجه تزریق، ‌ایده‌آل شود.

روش های تزریق چربی
بررسی روش های تزریق چربی

روش های تزریق چربی

تزریق چربی روش‌های مختلفی دارد که بنا به تشخیص و تجربه پزشک از آن‌ها استفاده خواهد شد. در زیر به معرفی این روش‌ها پرداخته شده است:

بادی جت

یکی از روش های پیشرفته تزریق چربی، روش بادی جت است. در ابتدا استخراج چربی به کمک یک دستگاه بر پایه فشار آب انجام می‌شود. فشار آب در قسمت منبع چربی، منجر به جدا شدن ذرات چربی از هم می‌شود و در نتیجه به راحتی چربی از بافت خارج می‌گردد. این روش بسیار مطمئن بوده و با خیال آسوده می‌توانید آن را انجام دهید.

دستی

همانگونه که از نام این روش از ترانسفر چربی مشخص است، متخصص برای استخراج چربی به صورت دستی عمل می‌کند. به این صورت که ابتدا چند برش کوچک در منبع ایجاد کرده و سپس با کمک سرنگ‌هایی که برای این منظور طراحی شده‌اند، استخراج چربی را انجام می‌دهد.

میکروفت

زمانی که چربی از قسمت منبع استخراج می‌شود، ناخالص بوده و اندازه ذرات آن بزرگ است. متخصص بعد از خالص‌سازی، ذرات چربی را خرد می‌کند. در نتیجه این کار باعث می‌شود بهتر بتواند محل تزریق را با ذرات ریز چربی، فرم دهد.

نانوفت

در این روش از محتوای درون سلول‌های چربی برای تزریق استفاده خواهد شد. جالب است بدانید این روش به جوانسازی پوست و افزایش قوای سلول‌های پوستی در تولید کلاژن کمک می‌کند. در نتیجه اثربخشی بیشتری داشته و تأثیر آن ماندگارتر است.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس هر سه کمک می‌کنند تا شما از شر چین و چروک‌های موجود در صورت خود خلاص شده و حتی بتوانید بخش‌هایی از صورت را فرم دهید تا زیبایی چهره بیشتر گردد. اما آنچه باعث شده است انتقال چربی بتوانند جایگاه ویژه‌ای را در سال‌های اخیر بین مردم به دست بیاورد مزیت‌هایی است که این روش دارد:

 1. مهم‌ترین فایده انتقال چربی خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی بدن است. در واقع شما با یک تیر دو نشان خواهید زد. نه‌تنها چربی‌ها از بدن تخلیه شده و به تناسب اندام می‌رسید بلکه همین چربی زائد، برای درمان چین و چروک‌ها و حتی مدلینگ صورت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 2. همانگونه که در مراحل تزریق چربی ذکر شد برای انجام این تکنیک از چربی بدن خود شما استفاده می‌گردد. بنابراین مطمئن خواهید بود که هیچ واکنش منفی از جانب سیستم ایمنی بدن رخ نداده و عارضه خطرناکی برای شما به همراه نخواهد داشت.
 3. مدت زمان ماندگاری تزریق چربی نسبت به سایر تکنیک‌های تزریقی بیشتر خواهد بود و این ویژگی یک امتیاز مثبت به حساب می‌آید چرا که هزینه تزریق چربی نیز برای شما مقرون به صرفه خواهد شد.
 4. همه ما به دنبال این هستیم که بعد از انجام یک تکنیک زیبایی چهره زیبا‌تر شده و از طرف دیگر نتیجه آن طبیعی‌تر به نظر برسد. در چنین شرایطی تزریق ‌چربی گزینه مناسب‌تری خواهد بود چرا که نتیجه آن کاملاً طبیعی است.
مراقبت های تزریق چربی
مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

مراقبت های قبل از تزریق چربی

 1. قبل از تزریق چربی، حتماً استحمام کنید تا هم قسمت منبع چربی و هم محلی که قرار است ترانسفر چربی انجام گیرد، عاری از میکروب باشند.
 2. عزیزان در صورتی که به بیماری خاص مانند بیماری قلبی عروقی، دیابت و … مبتلا هستید حتماً به متخصص اطلاع دهید.
 3. لازم است از نظر سلامت عمومی، وضعیت شما بررسی گردد تا پزشک مطمئن شود به بیماری عفونی مبتلا نیستید.
 4. اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، پزشک باید از این موضوع آگاه باشد.
 5. ممکن است شما قبل از انتقال چربی، از روش‌های دیگر برای حجیم‌سازی پوست استفاده کرده باشید. لازم است در این مورد نیز با دکتر خود صحبت کنید.
 6. در صورتی که به داروی خاصی آلرژی دارید، حتماً این موضوع را مطرح کنید.

مراقبت های بعد از ترانسفر چربی

 1. بعد از اتمام کار، محل تزریق چربی ملتهب شده و ورم می‌کند. در این صورت، کمپرس یخ راهکار مناسب برای رفع این عارضه خواهد بود.
 2. متخصص دارو‌هایی را برای شما تجویز خواهد کرد که لازم است بر طبق برنامه مصرف نمایید.
 3. مصرف دخانیات تا مدتی بعد از تزریق چربی، ممنوع است. همانگونه که می‌دانید این مواد در امر خونرسانی، خلل ایجاد می‌کنند.
 4. تا مدتی که پزشک صلاح می‌داند، باید در زمان خواب سر نسبت به بدن زاویه داشته باشد.
 5. حداقل تا سه هفته نباید حرکات و ورزش‌های سنگین انجام دهید.
 6. محلی که تزریق چربی در آن انجام شده است به هیچ عنوان نباید تحت فشار باشد.

ماندگاری تزریق چربی

مهم‌ترین عوامل مؤثر بر ماندگاری ترانسفر چربی عبارتند از:

 1. با توجه به اینکه بخشی از سلول‌های چربی بعد از تزریق، توسط بدن جذب می‌شوند متخصص برای اینکه ماندگاری انتقال چربی بیشتر شود چربی را کمی بیش از میزان نیاز تزریق خواهد کرد.
 2. بعد از انجام این تکنیک زیبایی نباید به سراغ رژیم‌های غذایی سنگین و یا فعالیت‌های ورزشی زیاد بروید زیرا سوخت و ساز بدن بالا رفته و چربی‌ها خیلی سریع جذب بدن می‌گردند.
 3. این مسأله بسیار مهم است که مرحله خالص‌سازی چربی به درستی انجام شده باشد چرا که این کار نه‌تنها بر نتیجه کار تأثیر گذار است بلکه ماندگاری تزریق را نیز تعیین خواهد کرد.
 4. توجه داشته باشید که باید به تمامی نکات مراقبتی ذکر شده توسط متخصص در دوره نقاهت عمل کرده و در صورت بروز مشکل با متخصص تماس بگیرید. در واقع توصیه‌های مراقبتی، برای جلوگیری از بروز عارضه جانبی، حفظ نتیجه تزریق و افزایش ماندگاری تزریق چربی خواهد بود.
 5. توجه به اینکه تشنگی منجر به گرسنگی کاذب می‌شود و این عامل منجر به تجزیه سریع‌تر چربی‌ها خواهد شد در نتیجه در طول روز حتماً به میزان کافی آب بنوشید. البته نوشیدن آب کافی به هیدراته نگه داشتن پوست و جلوگیری از چروک شدن آن نیز کمک می‌کند.
بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی
بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی

بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی

در حال حاضر روش‌های متعددی برای زیباسازی و جوانسازی پوست وجود دارد در نتیجه افراد با شرایط مختلف می‌توانند با هر کدام از این متد‌ها، از داشتن پوستی شاداب و جوان لذت ببرند. ترانسفر چربی به ظرافت و دقت بسیار بالایی نیاز دارد. فراموش نکنید که بحث زیبایی در میان است. این بدان معنا است که متخصص باید از هر نظر ماهر و زبردست باشد. درست است که هم اکنون در کلینیک‌های متعدد این تکنیک زیبایی انجام می‌گیرد ولی بدان معنا نیست که همگی کاملاً مجهز بوده و پزشکان فعال در آن، جملگی از مهارت بالایی برخوردار هستند. توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی را پیدا کنید.

عوارض احتمالی انتقال چربی

بعد از انتقال چربی التهاب بافت، تورم، درد و … طبیعی خواهد بود که بعد از چند ساعت تا چند روز رفع می‌گردند. اما ممکن است با عوارضی روبرو شوید که هر چند احتمال وقوع آن‌ها بسیار کم است اما در صورت رخداد، باید سریعا به متخصص مراجعه نمایید:

 1. در صورتی که به ماده بی‌حسی آلرژی داشته باشید، بعد از تزریق علائمی را مشاهده می‌کنید.
 2. دقت داشته باشید اگر متخصص به کار خود وارد نباشد، ممکن است به لایه‌های زیرین پوست و حتی عصب، آسیب وارد نماید.
 3. احتمال لخته شدن خون در محل ترانسفر چربی نیز وجود دارد.
 4. اگر پزشک شما ظرافت کاری نداشته و یا حتی شما بعد از تزریق چربی، مراقبت‌های لازم را به عمل نیاورید، ممکن است تقارن صورت بعد از تزریق بهم بخورد.
نقاط مناسب جهت تزریق چربی
نقاط مناسب جهت تزریق چربی

نقاط مناسب جهت تزریق چربی

روش تزریق چربی کاربرد وسیعی در امر زیبایی دارد. وجود چین و چروک در پیشانی، خط اخم، خط لبخند، خطوط اطراف فک، گودی زیر چشم و … را می‌توان از طریق انتقال چربی رفع نمود و از این طریق پوست شاداب و جوان خواهد شد. البته تزریق چربی تنها برای صورت نیست بلکه برای فرم‌دهی سینه، باسن و … نیز مؤثر خواهد بود.

قیمت انجام تزریق چربی در مرکز مارال سلامت ایرانیان

هزینه تزریق چربی

قطعاً یکی از سؤالات شما عزیزان، هزینه تزریق چربی است. این موضوع کاملاً متغیر بوده و بسته به نوع روش انتخابی برای ترانسفر چربی، میزان نیاز به کار، عوارض بعد از انتقال چربی و … متفاوت خواهد بود. در جلسه مشاوره، متخصص تمامی موارد را با شما در میان خواهد گذاشت تا با آگاهی، تصمیم خود را نهایی کنید.