تزریق چربی – بررسی مراحل و بهترین روش های ترانسفر چربی 2021

همه انسان ها میل به زیبایی دارند چرا که گرایش به زیبایی در وجود بشر نهادینه شده است. کافی است مشکلی از این منظر برای ما رخ بدهد تا ببینیم چگونه روح و روان ما را درگیر می کند. به هر حال شرایط زندگی و آسیب هایی که ناخواسته به انسان وارد می شود، زیبایی را تحت شعاع قرار می دهد اما پیشرفت علم، روش هایی را ابداع نموده است که به کمک آن ها می توان شاداب و زیبا به نظر رسید. تزریق چربی از جمله همین روش ها است که به شادابی و افزایش حجم قسمت هایی از صورت که دچار افتادگی شده اند، کمک می کند. انتقال چربی مزیت ها و کاربردهای زیادی داشته و به عنوان یکی از روش های موثر زیباسازی شناخته شده است. در این مقاله با ترنسفر چربی آشنا خواهید شد.

فرم مشاوره رایگان

تزریق چربی
تزریق چربی – مارال سلامت ایرانیان

آشنایی با تزریق چربی (2021)

همزمان با افزایش سن، آثار پیری در چهره نمایان می شود البته سرعت پیری بسته به سبک زندگی، مراقبت از پوست، شرایط روحی انسان و… متفاوت خواهد بود. به هر حال زمانی که قدرت سلول های پوست در تولید پروتئین های کلاژن و الاستین و همچنین تولید چربی کاهش یابد، پوست چروکیده تر و پیرتر به نظر خواهد رسید. زمانی که چربی زیر پوست کم شود، پوست انعطاف پذیری و شادابی خود را از دست داده و در نتیجه افتاده می شود. در این زمان است که تزریق چربی، اهمیت خود را نشان می دهد. متخصصین، چربی های اضافی بدن را برداشته و به قسمت هایی از پوست که دچار کاهش چربی شده اند، انتقال می دهند. به این کار ترانسفر چربی نیز گفته می شود.

مراحل تزریق چربی
مراحل انجام تزریق چربی

مراحل انجام تزریق چربی

شاید شما از جمله افرادی هستید که می خواهید عمل انتقال چربی را انجام دهید. بنابراین بهتر است بدانید این کار به چه صورت انجام می گیرد:

برداشت چربی

در اولین مرحله متخصص باید از نواحی پر چربی بدن، چربی های اضافی را برداشت نماید. این مرحله بسیار حساس بوده و از طریق یک سوزن انجام می شود.

خالص سازی چربی

برخی از افراد بر این باور هستند که چربی برداشته شده، مستقیم به قسمت مورد نظر از بدن تزریق می شود در حالی که اینگونه نیست. در قسمت هایی از بدن، چربی ها با ترکیبات مشخصی مخلوط شده اند در نتیجه باید قبل از تزریق، این ناخالصی ها جدا شوند. برای این منظور عمل سانتریفیوژ انجام می گیرد تا چربی خالص به دست آید.

انتقال چربی

در نهایت عمل ترانسفر چربی صورت می گیرد. تزریق، با استفاده از سرنگ های مخصوص انجام می شود و نیاز به مهارت بالایی دارد. در واقع متخصص علاوه بر دانش حرفه ای، باید ظرافت بالایی در کار داشته باشد تا نهایتا نتیجه عمل، ایده آل شود.

روش های تزریق چربی
بررسی روش های تزریق چربی

روش های تزریق چربی

بادی جت

یکی از روش های پیشرفته تزریق چربی، روش بادی جت است. در ابتدا استخراج چربی به کمک یک دستگاه بر پایه فشار آب انجام می شود. فشار آب در قسمت منبع چربی، منجر به جدا شدن ذرات چربی از هم می شود و در نتیجه به راحتی چربی از بافت خارج می گردد. این روش بسیار مطمئن بوده و با خیال آسوده می توانید آن را انجام دهید.

دستی

همانگونه که از نام این روش ترانسفر چربی مشخص است، متخصص برای استخراج چربی به صورت دستی عمل می کند. به این صورت که ابتدا چند برش کوچک در منبع ایجاد کرده و سپس با کمک سرنگ هایی که برای این منظور طراحی شده اند، استخراج چربی انجام می گیرد.

میکروفت

زمانی که چربی از قسمت منبع استخراج می شود، ناخالص بوده و اندازه ذرات آن بزرگ است. متخصص بعد از خالص سازی، ذرات چربی را خرد می کند در نتیجه این کار باعث می شود بهتر بتواند محل تزریق را با ذرات ریز چربی، فرم دهد. این روش بیشتر برای حجم دهی استفاده می شود.

نانوفت

اگر ذرات چربی به اندازه نانو خرد شوند، در این صورت متخصص از روش نانوفت استفاده کرده است. جالب است بدانید این روش به جوانسازی پوست و افزایش قوای سلول های پوستی در تولید کلاژن کمک می کند. در نتیجه اثربخشی بیشتری داشته و تاثیر آن ماندگارتر است.

مراقبت های تزریق چربی
مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

مراقبت های قبل از تزریق چربی

 1. قبل از تزریق چربی، حتما استحمام کنید تا هم قسمت منبع چربی و هم محلی که قرار است ترانسفر چربی انجام گیرد، تمیز شسته شوند.
 2. عزیزان در صورتی که به بیماری خاص مانند بیماری قلبی عروقی، دیابت و… مبتلا هستید حتما به متخصص اطلاع دهید.
 3. لازم است از نظر سلامت عمومی، وضعیت شما بررسی گردد تا پزشک مطمئن شود به بیماری عفونی مبتلا نیستید.
 4. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، پزشک باید از این موضوع آگاه باشد.
 5. ممکن است شما قبل از انتقال چربی، از روش های دیگر برای حجیم سازی پوست استفاده کرده باشید. لازم است در این مورد نیز با دکتر خود صحبت کنید.
 6. در صورتی که به داروی خاصی آلرژی دارید، حتما این موضوع را مطرح کنید.

مراقبت های بعد از ترانسفر چربی

 1. بعد از عمل، محل تزریق چربی ملتهب شده و ورم می کند. در این صورت، کمپرس یخ راهکار مناسب برای رفع این عارضه خواهد بود.
 2. متخصص داروهایی را برای شما تجویز خواهد کرد که لازم است بر طبق برنامه مصرف نمایید.
 3. مصرف دخانیات تا مدتی بعد از تزریق چربی، ممنوع است. همانگونه که می دانید این مواد در امر خونرسانی، خلل ایجاد می کنند.
 4. تا مدتی که پزشک صلاح می داند، باید در زمان خواب سر نسبت به بدن زاویه داشته باشد.
 5. حداقل تا سه هفته نباید حرکات و ورزش های سنگین انجام دهید.
 6. محلی که تزریق چربی در آن انجام شده است به هیچ عنوان نباید تحت فشار باشد.
بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی
بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی

بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی

در حال حاضر روش های متعددی برای زیباسازی و جوانسازی پوست وجود دارد در نتیجه افراد با شرایط مختلف می توانند با هر کدام از این متدها، از داشتن پوستی شاداب و جوان لذت ببرند. ترانسفر چربی به ظرافت و دقت بسیار بالایی نیاز دارد. فراموش نکنید که بحث زیبایی در میان است. این بدان معنا است که متخصص باید از هر نظر، ماهر و زبردست باشد. درست است که هم اکنون در کلینیک های متعدد این عمل انجام می گیرد ولی بدان معنا نیست که همگی کاملا مجهز بوده و پزشکان فعال در آن، جملگی از مهارت بالایی برخوردار هستند. توصیه می کنیم قبل از هر چیز تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی را پیدا کنید.

عوارض احتمالی انتقال چربی

بعد از انتقال چربی التهاب بافت، تورم، درد و… طبیعی خواهد بود که بعد از چند ساعت تا چند روز رفع می گردد. اما ممکن است با عوارضی روبرو شوید که هر چند احتمال وقوع آن ها بسیار کم است اما در صورت رخداد، باید سریعا به متخصص مراجعه نمایید:

 1. در صورتی که به ماده بی حسی آلرژی داشته باشید، بعد از عمل علائمی را مشاهده می کنید.
 2. دقت داشته باشید اگر متخصص به کار خود وارد نباشد، ممکن است به لایه های زیرین پوست و حتی عصب، آسیب وارد نماید.
 3. احتمال لخته شدن خون در محل ترانسفر چربی نیز وجود دارد.
 4. اگر پزشک شما ظرافت کاری نداشته و یا حتی شما بعد از تزریق چربی، مراقبت های لازم را به عمل نیاورید، ممکن است تقارن صورت بعد از عمل بهم بخورد.

نقاط مناسب جهت تزریق چربی

روش تزریق چربی، کاربرد وسیعی در امر زیبایی دارد. وجود چین و چروک در پیشانی، خط اخم، خط لبخند، خطوط اطراف فک، گودی زیر چشم و.. را می توان از طریق انتقال چربی، رفع نمود و از این طریق پوست شاداب و جوان خواهد شد. البته تزریق چربی تنها برای صورت نیست بلکه برای فرم دهی سینه، باسن و… نیز موثر خواهد بود.

هزینه تزریق چربی

قطعا یکی از سوالات شما عزیزان، هزینه تزریق چربی خواهد بود. این موضوع کاملا متغیر بوده و بسته به نوع روش انتخابی برای ترانسفر چربی، میزان نیاز به کار، عوارض بعد از انتقال چربی و… متفاوت خواهد بود. در جلسه مشاوره، متخصص تمامی موارد را با شما در میان خواهد گذاشت تا با آگاهی، تصمیم خود را نهایی کنید.

دکمه بازگشت به بالا