تکنولوژی میکرو اسکالپ یا SMP مو چیست؟ همه آن چیزی که باید بدانید

SMP چیست
امتیاز به این محتوا

متأسفانه باید این واقعیت را بپذیریم که ریزش مو یکی از معضلات جدی در دنیای امروز شناخته شده است. استرس و اضطراب، آلودگی هوا، نداشتن تغذیه مناسب، مصرف دخانیات و ابتلا به برخی از بیماری‌ها، مهم‌ترین عواملی هستند که در ریزش مو نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. خوشبختانه پیوند مو یک روش بسیار مفید و مؤثر در درمان ریزش مو شناخته شده است که باعث می‌شود شما بتوانید تراکم بسیار عالی را از موی سر به دست بیاورید. اما متأسفانه بعضی از افراد نمی‌توانند یا نمی‌خواهند ایمپلنت مو را انجام دهند.

برای مثال گران بودن هزینه کاشت مو، نداشتن بانک موی مناسب و یا نداشتن وقت کافی، مهمترین دلایلی هستند که باعث می‌شوند افراد به دنبال راهکاری دیگر به جز کاشت مو باشند. به عنوان یک روش جایگزین برای پیوند مو ما تکنولوژی میکروپیگمنتیشن اسکالپ را به این دسته از افراد پیشنهاد می‌کنیم. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این تکنولوژی آشنا نماییم.

SMP مو

میکروپیگمنتیشن پوست سر چیست؟

خالکوبی سر یا میکروپیگمنتیشن اسکالپ با استفاده از تجهیزات بسیار دقیق امکان تزریق رنگدانه به سر را فراهم می‌کند. برای مثال کسانی که دچار کم پشتی موی سر شده‌اند با کمک این روش می‌توانند مو‌های سر خود را پرپشت جلوه دهند. البته نتیجه نهایی این تکنولوژی به دو عامل بستگی دارد:

  1.  متخصص با چه مهارتی تزریق رنگدانه به پوست سر را انجام می‌دهد.
  2. از چه تجهیزاتی برای اجرای این فناوری استفاده می‌شود.

برای اجرای این روش متخصص باید رنگی را انتخاب کند که از یک طرف با رنگ پوست و تیپ پوست سر شما سازگاری داشته باشد و از طرف دیگر شباهت زیادی به رنگ مو‌ها داشته و در نتیجه بعد از اینکه درمان به اتمام رسیده ظاهر مو‌ها کاملاً طبیعی و پرپشت به نظر برسد.

بیشتر بخوانید : ریزش مو سکه ای

میکروپیگمنتیشن پوست سر چیست؟

مراحل انجام میکروپیگمنتیشن پوست سر

شاید این سؤال برای شما به وجود آمده است که این فناوری چگونه اجرا می‌شود. به طور کلی درمان در دو تا سه جلسه پیش خواهد رفت و تعداد جلسه‌ها بسته به شدت کم پشتی موی سر و میزان نتیجه‌بخش بودن اثرات جلسه قبل مشخص می‌شود. برای این منظور مراحل زیر سپری خواهد داشت:

  1. ابتدا باید در جلسه مشاوره شرکت کنید. متخصص باید وضعیت پوست سر شما و میزان کم پشتی موی سر را با دقت کنترل کند تا بتواند تشخیص دهد آیا امکان اجرای این روش برای شما وجود دارد یا خیر و همچنین آیا این روش می‌تواند برای شما نتیجه خوبی به همراه داشته باشد یا نه.
  2. بعد از تأیید شرایط فرد متقاضی، زمان مناسب جهت تزریق رنگدانه به پوست سر مشخص می‌شود. معمولاً متخصص رنگی تیره‌تر از مو‌های طبیعی را برای تزریق انتخاب می‌کند چرا که با این کار مو‌ها بسیار پرپشت‌تر به نظر می‌رسند و از طرفی با شستن سر، اثر هاشور خیلی زود از بین نمی‌رود.
  3. در زمان تزریق اگر احساس درد داشتید، متخصص حتماً بی‌حسی موضعی را تزریق خواهد کرد.
  4. در جلسه دوم و سوم متخصص با دقت تمامی قسمت‌های سر را بررسی می‌کند تا فضا‌های خالی را با دقت پیدا کرده و تزریق در همان قسمت‌ها انجام گیرد. بعد از ۲ تا ۳ جلسه نتیجه‌ای طبیعی به دست خواهید آورد.

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی – زمان آغاز فاز انسانی سلول بنیادی مو

فناوری SMP چقدر دوام دارد؟

همانگونه که متوجه شدید اساس روش میکروپیگمنتیشن اسکالپ، تزریق رنگدانه به پوست سر است بنابراین این موضوع کاملاً طبیعی است که به مرور زمان اثر این روش از دست برود. از یک سو شستن سر باعث می‌شود که رنگ آن‌ها کم شود و از طرف دیگر این ترکیبات رنگی به تدریج وارد جریان خون شده و از بدن دفع می‌گردند. بنابراین اثر روش خالکوبی سر اصلاً دائمی نیست. ولی براساس کیفیت رنگ مورد استفاده، نحوه تزریق و میزان تزریق، مدت زمان ماندگاری آن کاملاً متفاوت خواهد بود. البته لازم است بدانید زمانی که در مورد عدم ماندگاری هاشور سر صحبت می‌کنیم منظور ما این نیست که در مدت چند ماه مجبور هستید دوباره تزریق را انجام دهیم.

فناوری SMP چقدر دوام دارد؟

قیمت تکنولوژی SMP

به طور کلی میکروپیگمنتیشن یا هاشور سر نسبت به روش‌های دیگر همانند کاشت مو، مزوتراپی یا حتی پی آر پی بسیار ارزان‌تر بوده و شما را سریع‌تر به نتیجه دلخواه می‌رساند. هزینه کار براساس نوع رنگ مورد استفاده و میزان تزریق انجام شده، کاملاً متفاوت خواهد بود. همچنین شما باید هزینه‌های جانبی همانند خرید برخی از شامپو‌های خاص برای حفظ رنگدانه‌ها و مصرف برخی از دارو‌ها را در نظر بگیرید. هزینه پایه کلینیک و همچنین هزینه دستمزد متخصص نیز فراموش نشود.

چون میکروپیگمنتیشن اسکالپ یک روش زیبایی به حساب می‌آید بنابراین نباید انتظار داشته باشید که بخشی از مبلغ کار توسط شرکت‌های بیمه پرداخت شود.

مطالب بیشتر:  کاشت مو میکروفیت

بهترین مراکز SMP

متأسفانه برخی از مراکز و حتی در برخی از آرایشگاه‌ها که تکنیک هاشور سر یا میکروپیگمنتیشن اجرا می‌شود از رنگ‌های باکیفیت استفاده نشده و یا حتی تجهیزات مورد استفاده آن‌ها اصلاً استریل نیست. به همین دلیل فرد دچار عوارضی همانند خونریزی یا عفونت می‌شود. از طرف دیگر با استفاده از رنگ‌های بی‌کیفیت، نتیجه این روش ماندگاری چندانی نخواهد داشت.

بنابراین در انتخاب بهترین مراکز میکروپیگمنتیشن اسکالپ حتماً به این مسأله توجه داشته باشید که باید متخصصان حرفه‌ای در این کلینیک‌ها حضور داشته باشند. همچنین از کادر درمان بخواهید که متقاضیان قبلی را به شما معرفی کنند تا وضعیت موی سر آن‌ها را از نزدیک ببینید. قطعاً دیدن نتیجه کار به شما بیشتر اطمینان می‌دهد که آیا انجام این کار مناسب است یا خیر.

بهترین مراکز SMP

عوارض فناوری SMP

یکی از نگرانی‌های افراد متقاضی هاشور سر یا همان میکروپیگمنتیشن این است که آیا این روش عوارضی را برای آن‌ها به همراه دارد یا خیر. به طور کلی عوارض روش میکروپیگمنتیشن به دو دسته عوارض کوتاه مدت و بلندمدت تقسیم می‌شوند. بعد از اینکه تزریق انجام می‌گیرد شما دچار التهاب، ورم پوست، زخم‌های ریز در پوست سر، خارش و پوسته پوسته شدن سر خواهید شد.

این عوارض نباید شما را نگران کند و در عرض چند روز تا نهایتاً یک هفته برطرف می‌شوند. اما ممکن است که عفونت نیز برای شما اتفاق بیفتد. در صورتی که نکات مراقبتی بعد از هاشور سر را رعایت نکنید و همچنین اگر در کلینیک نکات بهداشتی رعایت نشود، ممکن است دچار عفونت در ناحیه سر شوید که در این صورت حتماً باید به متخصص مراجعه کنید تا درمان را آغاز کند. در غیر این صورت این عفونت به فولیکول‌ها آسیب وارد خواهد کرد.

مطالب بیشتر: کاشت مو در ماه رمضان، شرایط روزه گرفتن برای فردی که مو کاشته است

مقاله قبلی
کاشت مو با موهای بدن؛ روند در حال تحول در ایمپلنت مو 2024
مقاله بعدی
کاشت مو در ماه رمضان، شرایط روزه گرفتن برای فردی که مو کاشته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید