لیزر موهای زائد با نتایج باورنکردنی در تهران [1402]

لیزر موهای زائد بدن و نکات مهم
امتیاز به این محتوا

وجود مو‌های زائد در بدن، همیشه آزاردهنده و ناخوشایند بوده است. این مسأله برای خانم‌ها بیشتر اهمیت داشته و همواره به دنبال راهکاری بوده‌اند تا بتوانند از شر این قبیل مو‌ها خلاص شوند. عیب بزرگ روش‌های قدیمی، آسیب زدن به پوست است.

در واقع هر بار موی بدن را اصلاح می‌کنید، تیغ باعث آسیب رساندن به لایه بیرونی پوست شده و در نتیجه پوست خیلی زود چروکیده و پیر خواهد شد. اما لیزر مو‌های زائد، این مشکل را رفع کرده است. در حال حاضر لیزر مو‌های بدن به عنوان یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای حذف مو‌های اضافی شناخته شده است که به سلامت پوست نیز کمک خواهد کرد. در صورتی که تصمیم دارید لیزر مو‌های زاید را انجام دهید، بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””][gravityform id=”3″ title=”true” description=”true” ajax=”true”][/box]

لیزر موهای زائد بدن و نکات مهم

لیزر موهای زائد

رشد موی زائد بر روی دست و پا، زیر بغل، شکم و … همگی تحت کنترل هورمون‌های بدن، تغذیه و حتی ژنتیک قرار دارند. تا زمانی که فولیکول مو در بدن وجود دارد، رشد مو‌های زائد نیز ادامه خواهد داشت. در واقع شما با اصلاح کردن مو‌های زائد، تنها به صورت موقت از دست آن‌ها راحت می‌شوید در حالی که در مدت کوتاهی، شاهد رویش دوباره آن‌ها خواهید بود. پس اگر بتوان روشی را انتخاب کرد که ریشه مو را از بین ببرد، برای همیشه با مو‌های اضافی بدن خداحافظی خواهید کرد. لیزر مو‌های زائد این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

لیزر، از امواج نوری تشکیل شده است که وقتی به پوست تابیده می‌شوند، باعث افزایش دمای فولیکول مو و در نتیجه از بین رفتن ریشه مو می‌گردد. بسته به تراکم مو‌های زائد و محل رویش، شدت پالس نوری متفاوت خواهد بود. برای مثال در ابتدا که بدن موی زیادی داشته و البته ریشه مو قدرت بالایی دارد، باید شدت تابش را بالا ببریم. اما وقتی چند جلسه لیزر مو‌های زاید را انجام دهید، فولیکول مو سست می‌شود. لذا در ادامه کار، قدرت تابش باید کمتر از مراحل اولیه باشد.

      لیزر موهای زائد

مکانیسم لیزر موهای بدن

اشعه‌های لیزر به فولیکول‌ها رسیده و با افزایش دما در این قسمت از پوست، منجر به از بین رفتن فولیکول‌ها و ریشه‌کن شدن موهای زائد خواهد شد.

رنگ پوست مناسب

با پیشرفت تکنولوژی و ابداع دستگاه‌های جدید، همه افراد حتی کسانی که پوست تیره دارند می‌توانند این تکنیک را انجام دهند.

میزان درد لیزر

این روش عمدتا درد ندارد ولی بسته به آستانه تحمل فرد و حساسیت اندام هدف، ممکن است درد خفیف حس کنید.

کاربرد لیزر

از بین بردن موهای صورت

ریش‌کن کردن موهای دست و پا و زیر بغل

از بین بردن موهای بکینی

انواع لیزر موهای زائد( نواحی بدن)

انواع لیزر موهای زائد (نواحی بدن)

یکی از سؤالاتی که اغلب افراد در مورد لیزر مو‌های زائد می‌پرسند این است که این روش برای کدام یک از قسمت‌های بدن کاربرد دارد؟ به طور کلی برای هر کدام از قسمت‌های بدن شامل زیر بغل، پا، دست، کمر، شکم و حتی پشت لب، می‌توان لیزر را انجام داد اما در هر قسمت، شدت پالس نوری متفاوت است. هر اندازه مو‌های بدن ضخیم‌تر باشند، تعداد جلسات لیزر مو‌های بدن و شدت پالس نوری در هر جلسه، بیشتر می‌گردد.

لازم است بدانید که لیزر حتی برای مو‌های ناحیه تناسلی نیز کاربرد دارد. اصلاح کردن مداوم این قسمت منجر به تیره شدن پوست و چروکیده شدن آن می‌گردد. بنابراین لیزر مو‌های زاید ناحیه تناسلی، نه تنها رشد موی این قسمت را متوقف کرده بلکه به جوان ماندن پوست آن کمک می‌کند.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد تهران

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در نواحی مختلف بدن

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

برای لیزر مو‌های زائد بدن دو راه در پیش روی شما قرار دارد. می‌توانید جلسات لیزر را تحت نظر متخصص در کلینیک‌های زیبایی انجام دهید. اما راه‌حل دوم این است که دستگاه لیزر خانگی خریداری نموده و تمامی مراحل کار را در خانه پیش ببرید. در هر صورت برای لیزر مو‌های بدن لازم است دستگاه‌های استاندارد و با قدرت بالا در اختیار داشته باشیم.

در این قبیل موارد، افراد به دنبال بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد هستند. در صورتی که کمی تحقیق کنید متوجه خواهید شد هر کدام از دستگاه‌ها، مزایا و معایب خاص خود را داشته و شما باید براساس شرایط پوست بدن، تراکم مو‌های زائد و جنس آن‌ها، دستگاه لیزر مناسب خود را خریداری کنید. در این صورت است که دستگاه، بهترین کارایی را برای شما خواهد داشت. در زمان خرید دستگاه لیزر مو‌های زائد، به چند فاکتور توجه کنید:

 1. فناوری لیزر یا قدرت پالس نوری آن چگونه است؟
 2. تعداد شلیک‌های لیزر و قطر امواج، چه اندازه است؟
 3. آیا دستگاه لیزر به سیستم خنک‌کننده مجهز است؟ چون در زمان تابش نور به پوست، دما بالا رفته و احتمال سوختگی و عارضه‌های دیگر برای پوست وجود دارد. سیستم خنک‌کننده این مشکل را رفع می‌کند.
 4. وقفه‌های بین هر بار شلیک امواج را بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که هر اندازه وقفه‌ها کوتاه‌تر شود، احتمال سوختگی نیز بیشتر خواهد شد.

 بهترین مرکز لیزر مو‌های زائد

در صورتی که تصمیم دارید لیزر مو‌های زاید را تحت نظر متخصصین در کلینیک‌های زیبایی انجام دهید، به شما توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز، تحقیق کرده و شرایط مراکز مختلف را با هم مقایسه کنید تا بتوانید بهترین مرکز لیزر مو‌های زائد را پیدا کنید. آشنایی با متخصصین کلینیک، تجهیزات مورد استفاده در آن، رعایت اصول بهداشتی، انجام لیزر تحت شرایط استاندارد و … از جمله مواردی هستند که در انتخاب مرکز به شما کمک می‌کنند. حتی می‌توانید از دوستان و آشنایان خود که قبلاً این کار را انجام داده‌اند، سؤال کنید.

عوارض لیزر موهای زائد بدن

عوارض احتمالی لیزر موهای زائد

به هر حال هر روشی که برای رفع مو‌های زائد بدن استفاده می‌کنید، عوارض خاص خود را دارد. لیزر مو‌های بدن نیز از این قاعده مستثنی نیست. چند عارضه شایع در مورد این روش عبارتند از:

 1. در محل لیزر، التهاب و قرمزی پوست را شاهد خواهید بود. این عارضه را می‌توان با کمپرس یخ بعد از اتمام کار، رفع نمود.
 2. در صورتی که بعد از لیزر، مراقبت‌های لازم را به عمل نیاورید، شاهد پوسته پوسته شدن پوست خود خواهید بود. این اتفاق به دلیل خشکی در اثر تابش پالس‌های نوری رخ می‌دهد. باید بعد از هر جلسه لیزر، از پوست مراقبت کنید تا این عارضه رخ ندهد. البته باید برای هر قسمت از بدن، شدت تابش پالس را متناسب با تراکم مو‌های زائد و ضخامت پوست تنظیم کنید تا چنین مشکلی به وجود نیاید.
 3. زمانی که امواج لیزر به پوست می‌تابند، رنگدانه‌ها تخریب شده و به تدریج شاهد روشن شدن پوست خواهید بود. این مسأله برای کسانی که ذاتاً پوست تیره دارند، خوشایند است اما برای کسانی که پوست روشن دارند، مطلوب نیست.
 4. در صورتی که متخصص مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است پوست دچار سوختگی و تاول گردد.

رنگ پوست مناسب برای لیزر مو‌های زائد

همان‌گونه که متوجه شدید لیزر مو‌های زائد به کمک افزایش دما در ناحیه فولیکول‌ها باعث از بین رفتن آن‌ها خواهد شد. سوالی که تقریباً برای همه مراجعه‌کنندگان پیش می‌آید در مورد رنگ پوست مناسب برای لیزر مو‌های زائد بدن است. جالب است بدانید که طی تحقیقات انجام شده، افرادی که پوست روشن داشته و مو‌های زائد بدن آن‌ها تیره هست بهترین گزینه جهت لیزر مو‌های بدن هستند. در واقع در این صورت بیشترین میزان جذب اشعه توسط فولیکول‌ها انجام گرفته و راندمان استفاده از لیزر افزایش پیدا می‌کند.

تا چند دهه گذشته تنها می‌توانستیم از این تکنیک زیبایی برای افرادی که پوست روشنی داشتند استفاده کنیم اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و ابداع دستگاه‌های جدید در زمینه لیزر مو‌های بدن، اکنون این امکان فراهم شده است که حتی افراد با پوست تیره نیز بتوانند لیزر را انجام دهند.

محدودیتی که در گذشته برای افراد با پوست تیره وجود داشت، سوختگی پوست بود چون بیشترین جذب اشعه لیزر توسط پوست انجام می‌گرفت و در نتیجه نه تنها نمی‌توانستید به نتیجه دلخواه برای ریشه کن کردن مو‌های بدن برسید بلکه دچار تاول‌های پوستی و همچنین سوختگی شدید نیز می‌شدید. اما خوشبختانه در حال حاضر این مشکل برطرف شده و همه افراد کاندید مناسبی جهت لیزر مو‌های بدن هستند.

لیزر مو‌های زائد، چقدر دردناک است؟

از آنجایی که در لیزر مو‌های بدن اشعه با قدرت‌های مختلف به بدن تابیده می‌شود تا فولیکول‌ها در اثر افزایش دما از بین برود، ممکن است برخی از افراد نگران درد لیزر مو‌های زائد باشند. لازم است چند نکته را در این زمینه مطرح کنیم تا ذهنیت درستی نسبت به این تکنیک زیباسازی داشته و بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید:

 1. در ابتدا باید بدانید که لیزر مو‌های بدن در اغلب موارد درد ندارند اما این موضوع به آستانه تحمل فرد و اندام هدف بستگی دارد. برخی از افراد حتی به کوچکترین درد واکنش نشان می‌دهند. یا اینکه لیزر مو‌های بدن در ناحیه زیر بغل یا ناحیه بیکینی ممکن است با کمی درد همراه باشد. اما به طور کلی درد بسیار خفیف بوده و اگر متخصص متوجه شود که آستانه تحمل شما پایین است از کرم‌های بی‌حس‌کننده استفاده خواهد کرد.
 2. اگر روش لیزر مو‌های بدن را با روش‌هایی همانند اپیلاسیون یا استفاده از موم مقایسه کنید قطعاً متوجه خواهید شد که درد لیزر نسبت به روش‌های دیگر ناچیز است چرا که هیچگونه فشاری به پوست وارد نشده و نیازی به بیرون کشیدن فولیکول از ناحیه هدف نخواهد بود.
 3. اگر بتوانید درد خفیف لیزر مو‌های زائد را تحمل کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت به این معنا که بعد از چند جلسه درمان، تقریباً ۹۰ درصد مو‌ها ریشه کن شده و برای همیشه از شر مو‌های زائد خلاص خواهید شد.

مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

 1. قبل از لیزر باید مو‌های بدن را اصلاح کنید چون وجود ساقه مو باعث می‌شود امواج نور نتوانند به فولیکول برسند.
 2. تا یک ماه قبل از لیزر مو‌های بدن نباید اپیلاسیون، وکس و… را انجام دهید.
 3. در صورتی که به بیماری‌های عفونی، اختلالات هورمونی، بیماری عصبی، حساسیت پوستی و… مبتلا هستید حتماً به متخصص اطلاع دهید.
 4. روزی که قرار است لیزر انجام دهید باید لباس گشاد بپوشید که بعد از اتمام کار، احساس سوزش نداشته باشید.
 5. می توانید یک ساعت قبل از لیزر مو‌های بدن، از پماد‌های بی‌حسی استفاده کنید تا در حین کار کمتر دچار درد شوید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 1. چون در طول لیزر مو‌های زائد، پوست تحریک می‌شود لذا حداقل تا یک روز بعد حمام نروید.
 2. متخصص پماد و دارو‌هایی را برای رفع التهاب، قرمزی و خارش پوست تجویز می‌کند. طبق دستور، مصرف کنید.
 3. تا چند روز بعد از لیزر هر زمان که قصد خروج از خانه را دارید حتماً کرم ضد آفتاب استفاده کنید چون پوست بسیار تحریک شده و آسیب‌پذیر است.

هزینه لیزر موهای زائد

درست است که لیزر مو‌های زاید به عنوان یک روش بسیار عالی با تأثیرگذاری بالا برای حذف مو‌های اضافی بدن شناخته شده است اما تقریبا برای همه ما مهم است که هزینه نهایی کار از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. هزینه لیزر مو‌های زائد از فردی به فردی دیگر متفاوت است. تعداد نواحی لیزر شده، وضعیت پوست و موی بدن شما، تعداد جلسات لیزر، نوع دستگاه‌های مورد استفاده، هزینه‌های مربوط به کلینیک و متخصص و … تعیین‌کننده مبلغ نهایی لیزر مو‌های بدن خواهند بود.