لیزر موهای زائد – بررسی انواع دستگاه و مراقبت های قبل و بعد 2021

وجود موهای زائد در بدن، همیشه آزار دهنده و ناخوشایند بوده است. این مسئله برای خانم ها بیشتر اهمیت داشته و همواره به دنبال راهکاری بوده اند تا بتوانند از شر این قبیل موها خلاص شوند. عیب بزرگ روش های قدیمی، آسیب زدن به پوست است. در واقع هر بار موی بدن را اصلاح می کنید، تیغ باعث آسیب رساندن به لایه بیرونی پوست شده و در نتیجه پوست خیلی زود چروکیده و پیر خواهد شد. اما لیزر موهای زائد، این مشکل را رفع کرده است. در حال حاضر لیزر موهای بدن به عنوان یکی از روش های بسیار موثر برای حذف موهای اضافی شناخته شده که به سلامت پوست نیز کمک خواهد کرد. در صورتی که تصمیم دارید لیزر موهای زاید را انجام دهید، بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

لیزر موهای زائد بدن و نکات مهم

لیزر موهای زائد

رشد موی زائد بر روی دست و پا، زیر بغل، شکم و… همگی تحت کنترل هورمون های بدن، تغذیه و حتی ژنتیک قرار دارند. تا زمانی که فولیکول مو در بدن وجود دارد، رشد موهای زائد نیز ادامه خواهد داشت. در واقع شما با اصلاح کردن موهای زائد، تنها به صورت موقت از دست آن ها راحت می شوید در حالی که در مدت کوتاهی، شاهد رویش دوباره آن ها خواهید بود. پس اگر بتوان روشی را انتخاب کرد که ریشه مو را از بین ببرد، برای همیشه با موهای اضافی بدن خداحافظی خواهید کرد. لیزر موهای زائد این امکان را برای شما فراهم می کند.

لیزر، از امواج نوری تشکیل شده است که وقتی به پوست تابیده می شوند، باعث افزایش دمای فولیکول مو و در نتیجه از بین رفتن ریشه مو می گردد. بسته به تراکم موهای زائد و محل رویش، شدت پالس نوری متفاوت خواهد بود. برای مثال در ابتدا که بدن موی زیادی داشته و البته ریشه مو قدرت بالایی دارد، باید شدت تابش را بالا ببریم. اما وقتی چند جلسه لیزر موهای زاید را انجام دهید، فولیکول مو سست می شود لذا در ادامه کار، قدرت تابش باید کمتر از مراحل اولیه باشد.

انواع لیزر موهای زائد( نواحی بدن)

انواع لیزر موهای زائد ( نواحی بدن)

یکی از سوالاتی که اغلب افراد در مورد لیزر موهای زائد می پرسند این است که این روش برای کدام یک از قسمت های بدن کاربرد دارد؟ به طور کلی برای هر کدام از قسمت های بدن شامل زیر بغل، پا، دست، کمر، شکم و حتی پشت لب، می توان لیزر را انجام داد اما در هر قسمت، شدت پالس نوری متفاوت است. هر اندازه موهای بدن ضخیم تر باشند، تعداد جلسات لیزر موهای بدن و شدت پالس نوری در هر جلسه، بیشتر می گردد. لازم است بدانید که لیزر حتی برای موهای ناحیه تناسلی نیز کاربرد دارد. اصلاح کردن مداوم این قسمت منجر به تیره شدن پوست و چروکیده شدن آن می گردد. بنابراین لیزر موهای زاید ناحیه تناسلی، نه تنها رشد موی این قسمت را متوقف کرده بلکه به جوان ماندن پوست آن کمک می کند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در نواحی مختلف بدن

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

برای لیزر موهای زائد بدن دو راه در پیش روی شما قرار دارد. می توانید جلسات لیزر را تحت نظر متخصص در کلینیک های زیبایی انجام دهید اما راه حل دوم این است که دستگاه لیزر خانگی خریداری نموده و تمامی مراحل کار را در خانه پیش ببرید. در هر صورت برای لیزر موهای بدن لازم است دستگاه های استاندارد و با قدرت بالا در اختیار داشته باشیم. در این قبیل موارد، افراد به دنبال بهترین دستگاه لیزر موهای زائد هستند. در صورتی که کمی تحقیق کنید متوجه خواهید شد هر کدام از دستگاه ها، مزایا و معایب خاص خود را داشته و شما باید براساس شرایط پوست بدن، تراکم موهای زائد و جنس آن ها، دستگاه لیزر مناسب خود را خریداری کنید. در این صورت است که وسیله، بهترین کارایی را برای شما خواهد داشت. در زمان خرید دستگاه لیزر موهای زائد، به چند فاکتور توجه کنید:

 1. فناوری لیزر یا قدرت پالس نوری آن چگونه است؟
 2. تعداد شلیک های لیزر و قطر امواج، چه اندازه است؟
 3. آیا دستگاه لیزر به سیستم خنک کننده مجهز است؟ چون در زمان تابش نور به پوست، دما  بالا رفته و احتمال سوختگی و عارضه های دیگر برای پوست وجود دارد. سیستم خنک کننده این مشکل را رفع می کند.
 4. وقفه های بین هر بار شلیک امواج را بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که هر اندازه وقفه ها کوتاه تر شود، احتمال سوختگی نیز بیشتر خواهد شد.
 5. بهترین مرکز لیزر موهای زائد:

در صورتی که تصمیم دارید لیزر موهای زاید را تحت نظر متخصصین در کلینیک های زیبایی انجام دهید، به شما توصیه می کنیم قبل از هر چیز، تحقیق کرده و شرایط مراکز مختلف را با هم مقایسه کنید تا بتوانید بهترین مرکز لیزر موهای زائد را پیدا کنید. آشنایی با متخصصین کلینیک، تجهیزات مورد استفاده در آن، رعایت اصول بهداشتی، انجام لیزر تحت شرایط استاندارد و… از جمله مواردی است  که در انتخاب مرکز به شما کمک می کند. حتی می توانید از دوستان و آشنایان خود که قبلا این کار را انجام داده اند، سوال کنید.

عوارض لیزر موهای زائد بدن

عوارض احتمالی لیزر موهای زائد

به هر حال هر روشی که برای رفع موهای زائد بدن استفاده می کنید، عوارض خاص خود را دارد. لیزر موهای بدن نیز از این قاعده مستثنی نیست. چند عارضه شایع در مورد این روش عبارتند از:

1- در محل لیزر، التهاب و قرمزی پوست را شاهد خواهید بود. این عارضه را می توان با کمپرس یخ بعد از اتمام کار، رفع نمود.

2- در صورتی که بعد از لیزر، مراقبت های لازم را به عمل نیاورید، شاهد پوسته پوسته شدن پوست خود خواهید بود. این اتفاق به دلیل خشکی در اثر تابش پالس های نوری رخ می دهد. باید بعد از هر جلسه لیزر، از پوست مراقبت کنید تا این عارضه رخ ندهد. البته برای هر قسمت از بدن، شدت تابش پالس را متناسب با تراکم موهای زائد و ضخامت پوست تنظیم کنید تا چنین مشکلی به وجود نیاید.

3- زمانی که امواج لیزر به پوست می تابند، رنگدانه ها تخریب شده و به تدریج شاهد روشن شدن پوست خواهید بود. این مسئله برای کسانی که ذاتا پوست تیره دارند، خوشایند است اما برای کسانی که پوست روشن دارند، مطلوب نیست.

4- در صورتی که متخصص مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است پوست دچار سوختگی و تاول گردد.

مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

 1. قبل از لیزر باید موهای بدن را اصلاح کنید چون وجود ساقه مو باعث می شود امواج نور نتواند به فولیکول برسد.
 2. تا یک ماه قبل از لیزر موهای بدن نباید اپیلاسیون، وکس و… را انجام دهید.
 3. در صورتی که به بیماری های عفونی، اختلالات هورمونی، بیماری عصبی، حساسیت پوستی و… مبتلا هستید حتما  به متخصص اطلاع دهید.
 4. روزی که قرار است لیزر انجام دهید باید لباس گشاد بپوشید که بعد از اتمام کار، احساس سوزش نداشته باشید.
 5. می توانید یک ساعت قبل از لیزر موهای بدن، از پمادهای بی حسی استفاده کنید تا در حین کار کمتر دچار درد شوید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 1. چون در طول لیزر موهای زائد، پوست تحریک می شود لذا حداقل تا یک روز بعد حمام نروید.
 2. متخصص پماد و داروهایی را برای رفع التهاب، قرمزی و خارش پوست تجویز می کند. طبق دستور، مصرف کنید.
 3. تا چند روز بعد از لیزر هر زمان که قصد خروج از خانه را دارید حتما کرم ضد آفتاب استفاده کنید چون پوست بسیار تحریک شده و آسیب پذیر است.

هزینه لیزر موهای زائد

درست است که لیزر موهای زاید به عنوان یک روش بسیار عالی با تاثیرگذاری بالا برای حذف موهای اضافی بدن شناخته شده است اما تقریبا برای همه ما مهم است که هزینه نهایی کار از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. هزینه لیزر موهای زائد از فردی به فردی دیگر متفاوت است. تعداد نواحی لیزر شده، وضعیت پوست و موی بدن شما، تعداد جلسات لیزر، نوع دستگاه های مورد استفاده، هزینه های مربوط به کلینیک و متخصص و…  تعیین کننده مبلغ نهایی لیزر موهای بدن خواهند بود.

دکمه بازگشت به بالا