قرص فولیکوژن ساخت کدام کشور است (نانو حیات)

قرص فولیکوژن
3/5 - (1 امتیاز)

آیا اخیراً به ریزش مو مبتلا شده‌اید و این موضوع شما را آزار می‌دهد؟ چون به خوبی می‌دانید که اگر این روند ادامه پیدا کند دچار کم پشتی موی سر و حتی طاسی سر خواهید شد. چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟ خوشبختانه راه‌های درمانی زیادی وجود دارد که باعث احیای مو‌های از دست رفته و پرپشت شدن مو‌ها می‌گردد.

در صورتی که در مراحل ابتدایی ریزش مو درمان را آغاز کنید، می‌توانید با دارو درمانی همانند مصرف قرص فولیکوژن به این مشکل را پایان دهید و مو‌های حجیم و خوش حالت داشته باشید. اجازه دهید در این مطلب شما را با خواص و تأثیرات قرص فولیکوژن آشنا کنیم.

فولیکوژن ضد ریزش

قرص فولیکوژن چیست و چه خواصی دارد؟

فولیکوژن یکی از مکمل‌های بسیار عالی برای بهبود وضعیت رشد مو‌ها و همچنین ساقه مو است. بنابراین می‌توان گفت که شما با مصرف این قرص‌ می‌توانید هم مو‌های نرم و خوش حالت داشته باشید و هم حجم مو‌های از دست رفته خود را بازگردانید. اثربخشی فولیکوژن به صورت تدریجی و پیوسته است. در واقع شما اگر دوره درمانی را کامل کنید، به مرور زمان اثر بسیار چشمگیر این قرص بر روند رشد مو‌ها را مشاهده خواهید کرد. مهمترین خواص قرص فولیکوژن عبارتند از:

 1. کمک به بهبود رشد مو‌ها و در نتیجه افزایش حجم مو
 2.  کمک به تقویت استحکام ساقه مو و نرم و لطیف شدن مو‌ها
 3.  تأمین مواد غذایی مورد نیاز مو‌ها و در نتیجه درمان سوء‌تغذیه
 4. پیشگیری از تأثیر عدم تعادل هورمونی بر رشد مو‌ها

مطالب بیشتر: قرص هیربرست (hair burst) برای ریزش مو

قرص فولیکوژن چیست

قرص فولیکوژن ساخت کدام کشور است؟

قرص فولیکوژن یکی از مکمل‌های تقویتی بسیار عالی برای افزایش رشد مو‌ها و جلوگیری از ریزش مو شناخته شده است. در طراحی این قرص از انواع ویتأمین‌های مورد نیاز برای رشد و تقویت فولیکول‌ها استفاده شده است. این محصول ساخت کشور ایران بوده و توسط برند اروند فارمد تولید می‌شود. اغلب افراد ترجیح می‌دهند به سراغ برند‌های خارجی بروند اما قرص فولیکوژن به عنوان یکی از محصولات ایرانی با کیفیت در کل دنیا معرفی شده است که استاندارد‌های لازم را کسب کرده و میزان استقبال مردم برای مصرف این قرص نشان می‌دهد که از کیفیت بسیار عالی و اثربخشی ‌ایده‌آل برخوردار است.

لیست ترکیبات به کار رفته در قرص فولیکوژن

 • اسیدآمینه متیونین

در صورتی که بدن دچار کمبود متیونین شود، پوست خشک شده، ناخن‌ها دچار خشکی و ترک می‌گردند و ریزش مو را نیز تجربه خواهید کرد. بنابراین با مصرف مواد غذایی حاوی متیونین می‌توانیم از ریزش مو جلوگیری کرده و حتی به سلامت پوست و ناخن‌های خود کمک کنیم. همچنین اسیدآمینه متیونین خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد بنابراین به حفاظت از فولیکول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد نیز کمک خواهد کرد. پس با مصرف قرص فولیکوژن با یک تیر چند نشان می‌زنید.

 • اسید آمینه سیستئین

یکی از ترکیباتی که باعث افزایش ضخامت مو‌ها و کمک به رشد آن‌ها می‌گردد سیستین نام دارد. اما وظیفه اسید آمینه سیستئین چیست؟ این اسید آمینه به جابجایی زینک و آهن در بدن کمک می‌کند و همان گونه که می‌دانید این دو عنصر از جمله حیاتی‌ترین مواد معدنی برای فولیکول‌ها شناخته شده‌اند. بنابراین در صورتی که بدن دچار کمبود اسیدآمینه سیستئین شود، حتی اگر سطح زینک و آهن در بدن کافی باشد، باز هم نمی‌توانید اثر مفید این مواد معدنی بر رشد موها را شاهد باشید.

 • زینک سولفات

زینک از عناصر معدنی ضروری برای تقویت مو‌ها به حساب می‌آید و از طرف دیگر این عنصر خاصیت ضد التهابی، آنتی‌اکسیدانی و خاصیت ترمیم‌کننده پوست دارد. بنابراین وقتی شما زینک سولفات را مصرف می‌کنید هم به بهبود رشد مو‌ها و هم به بهبود وضعیت پوست سر کمک خواهید کرد. کسانی که پوست خشکی دارند و دچار اگزمای پوست سر شده‌اند، بهتر است زینک سولفات مصرف کنند تا پوست سر نرم شود و شوره سر رخ ندهد.

 • فولیک اسید

فولیک اسید از دیگر ترکیبات موجود در قرص فولیکوژن است که باعث رشد سلول‌های موی سر و در نتیجه کمک به رشد مو‌ها می‌شود. از طرف دیگر فولیک اسید خاصیت آبرسانی دارد پس مو‌ها را نرم و خوش حالت می‌کند و پوست را مرطوب نگه می‌دارد. بنابراین از خشک شدن و اگزمای پوست سر جلوگیری خواهد کرد.

 • مس گلوکونات

در صورتی که ما بتوانیم میزان خون‌رسانی به پوست سر را افزایش دهیم، در واقع توانسته‌ایم فولیکول‌ها را به بهترین شکل ممکن تقویت کنیم و از طرف دیگر اکسیژن کافی را در اختیار فولیکول‌ها قرار دهیم. مس یکی از عناصری است که باعث افزایش خون‌رسانی به سمت فولیکول‌ها می‌شود و به همین دلیل در قرص فولیکوژن به کار برده شده است. از طرف دیگر این ترکیب به دلیل اینکه در تولید رنگدانه‌ها نقش دارد، پس از سفید شدن موی سر نیز جلوگیری می‌کند.

 • سلنیوم

یکی از مهمترین عواملی که باعث آسیب به سلول‌ها می‌شود، تنش اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های تولید شده در پوست سر است. برخورد نور خورشید به پوست سر باعث آسیب به فولیکول‌ها از طریق اشعه‌های ماوراء بنفش می‌گردد. سلنیوم این تنش را مهار می‌کند. بنابراین هم به حفظ سلامت پوست سر و هم به سلامت فولیکول‌ها کمک خواهد کرد. از طرف دیگر سلنیوم به تنظیم سطح هورمون‌های تیروئید نیز کمک می‌کند. بنابراین از طریق حفظ تعادل هورمونی، وضعیت رشد فولیکول‌ها را در بهترین حالت ممکن نگه می‌دارد.

 • ویتأمین بیوتین

بیوتین یکی از ضروری‌ترین ویتأمین‌ها برای رشد مو‌ها است و این ویتأمین از یک سو به حفظ غشای مخاطی سطح پوست کمک می‌کند و از سوی دیگر از طریق تحریک تولید کراتین، باعث نرم شدن مو‌ها می‌گردد.

 • ویتأمین  B5

این ویتأمین به عنوان یک ترکیب آبرسان شناخته شده است بنابراین باعث نرم و خوش حالت شدن مو‌ها و پوست سر می‌گردد.

 • ویتأمین  B6

در صورتی که عدم تعادل هورمونی در بدن اتفاق بیفتد، مشکل ریزش مو رخ می‌دهد. بنابراین این ویتأمین به حفظ تعادل هورمون‌ها در بدن کمک می‌کند. از طرف دیگر با افزایش جریان خون، باعث تقویت بهتر فولیکول‌ها و افزایش اکسیژن‌رسانی به سمت فولیکول‌ها می‌گردد. بنابراین منجر به احیای رشد مو‌ها خواهد شد.

مطالب بیشتر :قرص ول من wellman و ول وومن wellwoman

قرص فولیکوژن برای پوست

قرص فولیکوژن برای پوست

این قرص از چند منظر می‌تواند بر روی سلامتی و شادابی پوست نیز تاثیر بگذارد:

 1. در طراحی قرص فولیکوژن از عنصر روی استفاده شده است. این عنصر تأثیر بسیار زیادی بر روی ترمیم پوست دارد.
 2. بیوتین موجود در این قرص می‌تواند میزان چربی اضافی پوست شما را کاهش دهد. بنابراین اگر پوست چربی دارید و در نتیجه دچار آکنه شده‌اید، با مصرف قرص فولیکوژن می‌توانید چربی پوست خود را کنترل نمایید.
 3. از دیگر ترکیباتی که در قرص فولیکوژن وجود دارد باید به سلنیوم اشاره کرد که یک آنتی‌اکسیدان طبیعی قوی شناخته شده و باعث می‌شود پوست و مو در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت گردند.
 4. ویتأمین B5 موجود در داخل این قرص یک آبرسان طبیعی بسیار قوی معرفی شده است. بنابراین هم مو‌های شما را نرم و خوش‌حالت می‌کند و هم با خاصیت آبرسانی باعث شاداب و نرم شدن پوست شما خواهد شد.
 5. ویتأمین e در داخل قرص فولیکوژن نیز خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد که یک لایه محافظتی برای پوست و مو در برابر رادیکال‌های آزاد به حساب می‌آید.
 6. ویتأمین B6 به کار رفته در قرص فولیکوژن از طریق کنترل هورمون‌های بدن به درمان آکنه پوستی کمک می‌کند.

مدت مصرف قرص فولیکوژن

با توجه به خواص بیشماری که برای قرص فولیکوژن ذکر شد حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده که تا چه مدت باید از قرص فولیکوژن استفاده کنیم تا تأثیرات مثبت آن بر روند رشد مو و حتی سلامت پوست را شاهد باشیم. شما می‌توانید به مدت ۶ ماه این قرص را مصرف کنید. اما نکته لازم به ذکر این است که به هیچ عنوان سر خود به سراغ هیچ یک از قرص‌های تقویت رشد مو نروید. در اوین قدم باید آزمایش خون انجام دهید چون متخصص باید وضعیت تغذیه‌ای بدن شما را بررسی کند. ممکن است ریزش مو شما ارتباطی با کمبود مواد غذایی نداشته باشد و در نتیجه شما با مصرف مکمل‌ها دچار مسمومیت خواهید شد. پس اجازه دهید مقدار مصرف قرص فولیکوژن طبق نظر متخصص تعیین گردد.

قرص فولیکوژن برای سفیدی مو

متأسفانه بعضی از افراد در سنین جوانی و حتی نوجوانی دچار سفیدی مو می‌شوند. به همین دلیل به فکر مصرف برخی مکمل‌ها هستند تا از این طریق بتوانند مو‌های خود را احیا کرده و روند سفید شدن آن را به تأخیر بیندازند. شاید این سؤال برای شما به وجود آمده باشد که با توجه به وجود انواع مکمل‌ها و مواد معدنی در داخل قرص فولیکوژن آیا این قرص می‌تواند بر روی روند پیری تأثیر مثبتی بگذارد؟ در صورتی که عامل سفید شدن مو‌های شما کمبود مواد غذایی باشد، مصرف برخی از مکمل‌ها می‌تواند از سفید شدن مو‌های شما جلوگیری کند. برای مثال در داخل قرص فولیکوژن انواع ویتأمین‌های گروه بی ‌ویتأمین دی و ویتأمین e  وجود دارد. این قبیل ویتأمین‌ها به شدت بر روی سلامت مو و جلوگیری از سفید شدن آن تأثیر دارند. بنابراین اگر با مصرف قرص فولیکوژن شاهد برطرف شدن سفیدی مو بودید شک نکنید که علت سفید شدن مو، کمبود این قبیل مواد غذایی بوده است.

آیا مصرف قرص فولیکوژن منجر به چاقی می‌شود؟

یکی از نگرانی‌های افرادی که می‌خواهند از قرص فولیکوژن استفاده کنند این است که تناسب اندام خود را از دست بدهند. وجود زینک در قرص فولیکوژن باعث افزایش اشتهای فرد می‌شود. این موضوع برای کسانی که طبیعتا اشتهای کمی دارند، بسیار خوشایند است ولی در صورتی که شما در حالت عادی اشتهای خوبی برای غذا خوردن دارید و یا اینکه بدن شما به وزن ‌ایده‌آل نزدیک شده و هر لحظه احتمال چاقی وجود دارد، نباید سرخود قرص فولیکوژن را مصرف نمایید چرا که احتمال دارد باعث افزایش اشتها و در نتیجه افزایش وزن شما گردد. به طور کلی بهترین راهکار این است که مصرف قرص فولیکول را تحت نظر متخصص انجام دهید.

آیا مصرف قرص فولیکوژن منجر به چاقی می‌شود؟

عوارض مصرف قرص فولیکوژن

طبق تحقیقات علمی انجام شده، قرص فولیکوژن عارضه‌ای ندارد و حتی در صورت تأیید امکان دارد خانم‌ها در دوران بارداری نیز بتوانند از این قرص استفاده کنند. اما اگر شما به بیماری‌های خاص و آلرژی‌های خاص مبتلا باشید، ممکن است دچار مشکلات زیر گردید:

 1. کهیر
 2.  مشکلات تنفسی
 3.  ورم کردن صورت، لب، زبان، گلو
 4.  درد در ناحیه قفسه سینه به دلیل احساس تنگی نفس

عوارض مصرف قرص فولیکوژن

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید سرخود قرص فولیکوژن را مصرف کنید. تا زمانی که مشخص نشده است بدن شما از نظر تغذیه‌ای دچار کمبود شده و همین موضوع منجر به ریزش مو شده است، نمی‌توانید به سراغ مصرف مکمل‌های غذایی و قرص‌های تقویتی بروید.

برای مثال احتمال دارد سطح سلنیوم بدن شما در حالت عادی کافی باشد. بنابراین اگر به سراغ قرص فولیکوژن بروید، مسمومیت عنصر سلنیوم اتفاق می‌افتد چرا که سطح سلنیوم از حالت عادی بیشتر می‌گردد و دچار مشکلاتی همانند بوی سیر در تنفس خود می‌شوید. بنابراین برای اینکه دچار چنین مشکلاتی نگردید، باید حتماً تحت نظر متخصص مصرف قرص را آغاز کنید.

قرص فولیکوژن در بارداری

متأسفانه در دوران بارداری به دلیل اختلالات هورمونی که در بدن اتفاق می‌افتد شاهد ریزش مو‌ها هستیم و اغلب خانم‌ها به این فکر می‌کنند که مکمل‌های غذایی و دارو‌ها را در رژیم غذایی خود قرار دهند تا هم از ریزش مو جلوگیری شده و هم بتوانند مواد غذایی مورد نیاز جنین را بهتر تأمین کنند. اگر چه قرص فولیکوژن در دوران بارداری تأثیر منفی بر روی جنین ندارد ولی بهتر است احتیاط به خرج دهید و در دوران بارداری به هیچ عنوان دارو‌ها و مکمل‌های غیر ضروری را مصرف نکنید.

قرص فولیکوژن یا هیرویت

یکی از دارو‌های تقویت مو، قرص هیرؤیت نام دارد که قطعاً شما نیز نام آن را حداقل یکبار شنیده‌اید. این قرص غنی از ویتأمین‌ها، اسید‌های آمینه و مواد معدنی مورد نیاز مو‌ها است. شاید شما نیز می‌خواهید بدانید که قرص فولیکوژن بهتر است یا هیرویت؟ برای پاسخ به این سؤال باید نگاهی به ترکیبات به کار رفته در این دو قرص داشته باشیم. میزان عنصر زینک، برخی از اسید‌های آمینه و همچنین ویتأمین بیوتین در قرص فولیکوژن بیشتر از قرص هیرویت است. از طرفی دیگر در طراحی قرص فولیکوژن از ویتأمین e و d استفاده شده است در حالی که شما با مصرف قرص هیرویت می‌توانید بدن خود را از نظر نیاز به آهن تأمین نمایید. بنابراین در پاسخ به این سؤال که قرص هیرویت بهتر است یا فولیکوژن بهتر است اجازه دهید متخصص تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

آیا از فولیکوژن برای درمان ریزش مو استفاده کرده‌اید؟ اگر بله، تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید. ما مشتاقیم از تجربیات شما و نحوه تأثیر فولیکوژن بر ریزش موی شما مطلع شویم.

مقاله قبلی
کاشت مو به روش میکروفیت (micro fit) + هزینه 1402
مقاله بعدی
رژیم غذایی پس از کاشت مو – غذاهایی که باید اجتناب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید