کاشت ریش و سبیل در تهران [بررسی مراحل + نتایج]

کاشت ریش
4.9/5 - (8 امتیاز)

شاید شما از جمله مردانی هستید که به داشتن ریش علاقمند بوده اما متأسفانه بنا به دلایلی، ریش کم‌پشتی دارید و یا دچار ریزش ریش شده‌اید. البته راهکار‌های درمانی متعددی برای رفع این مشکل وجود دارد اما کاشت ریش از جمله متد‌های تضمین شده است که برای شما ریش پرپشت و منظم را به ارمغان می‌آورد. عوامل ژنتیکی، اختلالات هورمونی، ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند آلوپسی، عدم رسیدگی به ریش و … از جمله عوامل تأثیر‌گذار در ریزش موی صورت هستند. با توجه به عوامل مؤثر در این زمینه و البته شرایط فرد، پیوند ریش یک راهکار بسیار مؤثر است که در حال حاضر متخصصین برای اغلب افراد از این متد استفاده می‌کنند. شما می‌توانید اطلاعات لازم در مورد ایمپلنت ریش را در این مقاله از پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان به دست آورده و سپس تصمیم خود را نهایی کنید.

کاشت ریش و سبیل طبیعی در تهران

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””][gravityform id=”3″ title=”true” description=”true” ajax=”true”][/box]

مراحل کاشت ریش

با ما همراه باشید تا  در ادامه به بررسی مراحل دقیق کاشت مو بپردازیم:

1- بررسی صلاحیت فرد برای پیوند طبیعی ریش

در ابتدا لازم است متخصص سلامت عمومی فرد را بررسی کند و در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد، مراحل بعدی اجرا خواهد شد. یکی از موارد لازم برای کاشت طبیعی ریش، داشتن بانک موی مناسب و کافی است.

2- برداشت مو از بانک مو

در این مرحله متخصص باید از قسمت بانک مو، گرافت‌هایی را برای پیوند ریش انتخاب نماید. بهترین بانک مو برای این منظور، قسمت پشت سر است. متخصص به کمک تجهیزاتی که در اختیار دارد، گرافت‌ها را در زیر میکروسکوپ جداسازی می‌کند. این مرحله بسیار حساس است و به دقت بالایی نیاز دارد.

3- انتقال مو به محل پیوند

کاشت گرافت‌ها در محل ریش باید براساس یک طرح از پیش تعیین شده انجام شود تا در نهایت و بعد از رشد مو، ریش الگوی منظم و زیبایی داشته باشد. شکاف‌های بسیار ریز در خط ریش و قسمت گیرنده اعمال شده و گرافت‌ها در آن قسمت قرار می‌گیرند. این مرحله هم به ظرافت بالایی نیاز دارد چرا که عمق قرار گرفتن گرافت‌ها، زاویه کاشت و تعداد گرافت، نتیجه نهایی را مشخص می‌کند.

کاشت ریش
مراحل کاشت ریش – مارال سلامت ایرانیان
                  کاشت ریش

مراحل کاشت ریش

ابتدا باید بانک موی مناسب برای کاشت انتخاب شده و سپس با روش مناسب، فولیکول به محل ریش منتقل شود.

سن مناسب کاشت ریش

اجازه دهید دوران بلوغ رد شده و سپس با صلاح‌دید متخصص، پیوند ریش را انجام دهید.

عوارض احتمالی

 1. التهاب، کبودی و ورم
 2. خارش و پوسته پوسته شدن
 3. درد در محل پیوند
 4. قرمزی پوست

بهترین روش های کاشت ریش

 1.  روش FUT
 2. روش FUE
 3. روش Super Fue
 4. روش Sut

کاشت ریش اقساطی

برخی از کلینیک‌های معتبر امکان پیوند ریش اقساطی را برای مراجعه کنندگان خود فراهم می‌کنند تا بدون فشار مالی بتوانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

محدودیت سنی برای پیوند طبیعی ریش

سن مناسب کاشت ریش

یکی از سؤالاتی که اغلب مراجعه‌کنندگان برای ایمپلنت ریش از ما مطرح می‌کنند این است که سن مناسب کاشت ریش در چه بازه زمانی است؟ به طور کلی متخصصان معتقد هستند هیچ محدودیت سنی برای پیوند طبیعی ریش وجود ندارد اما اگر نتیجه این عمل برای شما مهم است قطعاً باید در زمان مناسب برای انجام آن اقدام کنید. به طور کلی اگر بدن شما از هر نظر به ثبات رسیده، هیچ بیماری در بدن وجود نداشته باشد و همچنین قوای بدنی شما بالا باشد، می‌توانید بهترین نتیجه را از کاشت ریش به دست بیاورید. بنابراین سن مناسب پیوند طبیعی ریش بین ۲۵ تا ۵۰ سال است. در دوران بلوغ به دلیل اینکه اختلالات هورمونی بسیار شدید بوده و تغییرات زیادی در بدن رخ می‌دهد بهتر است کاشت ریش را انجام ندهید. در سن بالای ۵۰ سالگی اگر چه همچنان امکان کاشت ریش طبیعی وجود دارد ولی ممکن است دوره نقاهت برای شما طولانی شده و البته ممکن است نتوانید به نتیجه ‌ایده‌آل خود دست پیدا کنید زیرا در این زمان فولیکول‌ها به صورت طبیعی ضعیف شده‌اند و احتمال موفقیت پیوند طبیعی ریش کمتر خواهد شد.

روش های کاشت ریش
روش های کاشت ریش طبیعی

روش های کاشت ریش طبیعی

خوشبختانه متد‌های متنوعی برای ایمپلنت ریش وجود دارد و در نتیجه افراد براساس شرایطی که دارند می‌توانند کاشت ریش را تحت نظر متخصص انجام دهند. این روش‌ها عبارتند از:

1- ایمپلنت به روش FIT

متخصص در این روش گرافت‌ها را به کمک پانچ و یا هلدر دستی از محل بانک مو استخراج نموده و سپس کاشت ریش را انجام می‌دهد. این روش قدمت بالایی دارد.

2- کاشت ریش به روش SUT

به عنوان یک روش جدید در پیوند طبیعی ریش، می‌توان روش اس یو تی را معرفی نمود که توسط دستگاه‌های پیشرفته انجام گرفته و تأثیرگذاری آن بسیار بالا است.

3- پیوند ریش به روش SUPER FUE

این روش مشابه روش اف آی تی است اما ارتقا یافته است. کلیه مراحل کار در روش سوپر اف یو ‌ای، به صورت هوشمند و توسط تجهیزات مدرن انجام می‌گیرد. زمانی که گرافت‌ها از بانک مو استخراج شدند، متخصص آن‌ها را کات کرده و سپس دسته‌بندی می‌کند. این عمل باعث می‌شود بعد از رشد مو، ریش بسیار طبیعی به نظر رسیده و کسی متوجه پیوند مو نخواهد شد.

4- کاشت ریش به روش FUT

برای این منظور، ابتدا پزشک در یک عمل جراحی، یک نوار باریک از گرافت را از بانک مو استخراج نموده و سپس پیوند ریش را انجام می‌دهد.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ریش
مراقبت های قبل و بعد از کاشت ریش

مراقبت های قبل از کاشت ریش

عزیزان توصیه می‌کنیم قبل از عمل کاشت ریش طبیعی حتماً نکات زیر را با دقت رعایت نمایید:

 1. در صورتی که از دارو‌های رقیق‌کننده و یا منعقد‌کننده خون استفاده می‌کنید، حتماً به متخصص اطلاع دهید چرا که حداقل دو هفته قبل از پیوند مو باید این داروها کنار گذاشته شوند.
 2. خوردن مشروبات الکلی و مصرف دخانیات حداقل دو هفته قبل از ایمپلنت ریش، ممنوع است.
 3. در صورتی که بیماری خاص داشته و یا اینکه داروی خاص مصرف می‌کنید، حتماً این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 4. بهتر است یک هفته قبل از عمل، ویتامین سی مصرف کنید تا قدرت دفاعی بدن بالا رفته و سرعت بهبود بعد از جراحی بیشتر شود.
 5. روز قبل از عمل پیوند ریش طبیعی، از مصرف نوشیدنی‌هایی مانند قهوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا پرهیز کنید.
 6. روز قبل از پیوند ریش، استحمام کنید تا صورت تمیز باشد.
 7. در روز عمل حتما لباس دکمه‌دار بپوشید تا برای تعویض، دچار فشار در ناحیه پیوند نشوید.

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت ریش

 1. خارش محل کاشت ریش و یا فشار آوردن به آن تا مدتی ممنوع است.
 2. تا 2 هفته نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید.
 3. در صورتی که متخصص دارو‌هایی را برای شما تجویز می‌کند، طبق برنامه آن‌ها را مصرف کنید.
 4. البته لازم است بدانید محل کاشت ریش تا ۴۸ ساعت دچار التهاب خواهد بود جایی برای نگرانی نیست.
 5. پزشک برای شما برنامه چکاپ در نظر خواهد گرفت. حتماً در زمان مشخص، مراجعه کنید.
 6. نحوه خوابیدن بعد از کاشت ریش بسیار مهم است. نباید به محل پیوند، فشار وارد شود. توصیه می‌کنیم حداقل ۵ شب اول، بالش را به گونه‌ای زیر سر قرار دهید که نسبت به افق زاویه داشته باشد. در این صورت تورم نیز کمتر خواهد شد.
 7. تا 48 ساعت نباید به صورت آب برسد و بعد از آن باید با آب ولرم صورت خود را بشویید.
 8. بهتر است تا مدتی زمانی که می‌خواهید به حمام بروید، از یک ظرف برای ریختن آب بر روی سر خود استفاده کنید تا فشاری به محل پیوند وارد نشود. همچنین شوینده انتخابی نیز بسیار مهم است.
بهترین و جدیدترین روش کاشت ریش
بهترین و جدیدترین روش کاشت ریش

بهترین و جدیدترین روش کاشت ریش

همانگونه که در ابتدای مقاله توضیح داده شد، روش‌های مختلفی برای کاشت طبیعی ریش وجود دارد و متخصص باید براساس وضعیت شما، برای انتخاب روش پیوند ریش تصمیم‌گیری نماید. اما حتماً این سوال برای شما پیش آمده است که در میان روش های پیوند ریش، کدام مورد عملکرد و ماندگاری بهتری دارد. تحقیقات نشان داده است که روش سوپر اف یو‌ ای بهترین روش است که در حال حاضر به صورت متداول در کل دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش هم مزیت‌های اف یو ‌ای (اف آی تی) را داشته و هم نهایتاً ریش بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید. این روش چند مزیت دارد:

 1. کاملاً هوشمند و مدرن بوده و از دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌کند.
 2. با توجه به اینکه این متد کاملاً اتوماتیک است لذا بهترین گرافت‌ها بدون اینکه اثر برداشت باقی بماند، استخراج خواهد شد.
 3. از طرفی در زمان کاشت، هیچ آسیبی به فولیکول مو وارد نمی‌شود.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت ریش

خوشبختانه در حال حاضر در شهر‌های مختلف کشور، کلینیک‌های متعدد تحت نظر متخصصین توانمند، در زمینه کاشت ریش فعالیت می‌کنند و شما از این منظر مشکلی نخواهید داشت. اما به شما توصیه می‌کنیم قبل از اینکه اقدامات لازم را انجام دهید، تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک کاشت ریش را پیدا کنید. این موضوع از چند نظر اهمیت دارد:

 1. به جرات می‌توان گفت عمده موفقیت پیوند ریش، به مهارت متخصص بستگی دارد. ظرافت در استخراج گرافت و کاشت، طراحی ‌ایده‌آل در تعیین خط ریش و … همگی به توانمندی‌های دکتر وابسته است. کوچک‌ترین بی‌دقتی در این زمینه کافی است تا تمامی زحمات و هزینه‌های شما هدر برود.
 2. از سویی دیگر برای اینکه دقت و سرعت کاشت طبیعی ریش بالا برود، باید تجهیزات مدرن و کامل در کلینیک وجود داشته باشد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم عجولانه عمل نکرده و به سراغ کلینیک‌های مجهز بروید. این مسأله از بابت سلامت بعد از عمل نیز بسیار مهم خواهد بود.

عوارض احتمالی پیوند ریش

به هر حال پیوند طبیعی ریش نیز مانند هر عمل دیگر ممکن است عوارضی را داشته باشد. لازم است از این عارضه‌ها اطلاع داشته باشید تا بی‌سبب منجر به نگرانی نشود:

 1. بعد از کاشت به هر روش، کمی خارش و سوزش را خواهید داشت. این مسأله طبیعی است فقط به هیچ عنوان نباید محل ایمپلنت ریش را بخارانید.
 2. کمی التهاب و قرمزی در این قسمت نیز عادی بوده و جای نگرانی نیست. تا ۴۸ ساعت بعد، رفع خواهد شد.
 3. ممکن است کاشت ریش با درد همراه باشد. در این صورت می‌توانید از مسکن استفاده نمایید.

البته در صورتی که تجهیزات و محیط کلینیک استریل نبوده و یا مراقبت‌های بعد از پیوند ریش را جدی نگیرید ممکن است دچار عارضه‌های جدی‌تر همانند عفونت شود.

هزینه کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش

یکی از موضوعاتی که برای همه آقایان درمورد کاشت ریش اهمیت دارد، هزینه کاشت ریش است. این مسأله به روش مورد استفاده، شدت ریزش مو، عوارض جانبی بعد از کاشت طبیعی ریش و … بستگی خواهد داشت. البته متخصص سعی می‌کند در ابتدا برآورد اولیه را داشته و هزینه تقریبی را به شما اعلام کند اما هزینه نهایی بعد از عمل مشخص خواهد شد.

نتایج کاشت ریش

یکی از موضوعات بسیار مهم که متقاضیان کاشت ریش باید از آن آگاه باشند، نتایج پیوند طبیعی ریش است. البته متخصصان زبردست و ماهر در جلسه مشاوره کاشت ریش درمورد روند دوره نقاهت و نتایج ایمپلنت ریش با شما صحبت می‌کنند تا آمادگی هر گونه اتفاق بعد از این عمل زیبایی را داشته و بی‌سبب دچار نگرانی نشوید. به طور کلی لازم است تقریباً یک سال زمان بگذرد تا بتوانید نتیجه نهایی کاشت ریش را شاهد باشید اما آنچه که بسیار مهم است مسأله شوک ریزشی مو در سه ماهه اول بعد از کاشت ریش است. این موضوع همه مراجعان را نگران می‌کند چرا که فکر می‌کنند نتیجه کار شکست خورده است در صورتی که کاملاً بر عکس است. پزشکان معتقد هستند زمانی که این اتفاق می‌افتد در واقع می‌توان به صورت ۱۰۰% مطمئن شد که کاشت ریش نتیجه داده است و این شوک ریزشی برای فراهم شدن شرایط لازم جهت رشد مجدد مو‌ها خواهد بود. در سه ماهه دوم شاهد رشد مو‌های جدید بوده و تقریبا ۷۰ درصد تراکم ریش را به‌دست می‌آورید. در نهایت بعد از نه ماه شما می‌توانید بهترین نتیجه را از ایمپلنت ریش به دست بیاورید.

کاشت ریش اقساطی

طبق آمار به دست آمده، اغلب مراجعه‌کنندگان برای کاشت مو، زمانی که با هزینه‌های آن مواجه می‌شوند از انجام عمل زیبایی منصرف شده و یا تصمیم می‌گیرند آن را به زمان دیگری موکول کنند که از نظر مالی در شرایط بهتری به سر می‌برند. اما خوشبختانه کلینیک‌های معتبر برای اینکه فشار مالی در مراجعه‌کنندگان وجود نداشته باشد و در هر زمانی بتوانند ایمپلنت را انجام دهند خدمات کاشت ریش اقساطی را فراهم کرده‌اند. در واقع شما می‌توانید حتی تعداد اقساط را با مشورت متخصص‌ تعیین کرده و به راحتی این اقدام زیبایی را تحت بهترین شرایط انجام دهید.