کاشت ریش – بررسی روش های کاشت ریش طبیعی 2021

شاید شما از جمله مردانی هستید که به داشتن ریش علاقمند بوده اما متاسفانه بنا به دلایلی، ریش کم پشتی دارید و یا دچار ریزش ریش شده اید. البته راهکارهای درمانی متعددی برای رفع این مشکل وجود دارد اما کاشت ریش از جمله متدهای تضمین شده است که برای شما ریش پرپشت و منظم را به ارمغان می آورد. عوامل ژنتیکی، اختلالات هورمونی، ابتلا به برخی بیماری ها مانند آلوپسی، عدم رسیدگی به ریش و… از جمله عوامل تاثیر گذار در ریزش موی صورت هستند. باتوجه به عوامل موثر در این زمینه و البته شرایط فرد، پیوند ریش یک راهکار بسیار موثر است که در حال حاضر متخصصین برای اغلب افراد از این متد استفاده می کنند. شما می توانید اطلاعات لازم در مورد ایمپلنت ریش را در این مقاله از مارال سلامت ایرانیان به دست آورده و سپس تصمیم خود را نهایی کنید.

فرم مشاوره رایگان

کاشت ریش
مراحل کاشت ریش – مارال سلامت ایرانیان

مراحل کاشت ریش

1- بررسی صلاحیت فرد برای پیوند طبیعی ریش

در ابتدا لازم است متخصص سلامت عمومی فرد را بررسی کند و در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد، مراحل بعدی اجرا خواهد شد. یکی از موارد لازم برای کاشت طبیعی ریش، داشتن بانک موی مناسب و کافی است.

2- برداشت مو از بانک مو

در این مرحله متخصص باید از قسمت بانک مو، گرافت هایی را برای پیوند ریش انتخاب نماید. بهترین بانک مو برای این منظور، قسمت پشت سر است. متخصص به کمک تجهیزاتی که در اختیار دارد، گرافت ها را در زیر میکروسکوپ جداسازی می کند. این مرحله بسیار حساس است و به دقت بالایی نیاز دارد.

3- انتقال مو به محل پیوند

کاشت گرافت ها در محل ریش باید براساس یک طرح از پیش تعیین شده انجام شود تا در نهایت و بعد از رشد مو، ریش الگوی منظم و زیبایی داشته باشد. شکاف های بسیار ریز در خط ریش و قسمت گیرنده اعمال شده و گرافت ها در آن قسمت قرار می گیرند. این مرحله هم به ظرافت بالایی نیاز دارد چرا که عمق قرار گرفتن گرافت ها، زاویه کاشت و تعداد گرافت، نتیجه نهایی را مشخص می کند.

روش های کاشت ریش
روش های کاشت ریش طبیعی

روش های کاشت ریش طبیعی

خوشبختانه متدهای متنوعی برای ایمپلنت ریش وجود دارد و در نتیجه افراد براساس شرایطی که دارند می توانند کاشت ریش را تحت نظر متخصص انجام دهند. این روش ها عبارتند از:

1- ایمپلنت به روش FIT

متخصص در این روش گرافت ها را به کمک پانچ و یا هلدر دستی از محل بانک مو استخراج نموده و سپس کاشت ریش را انجام می دهد. این روش قدمت بالایی دارد.

2- کاشت ریش به روش SUT

به عنوان یک روش جدید در پیوند طبیعی ریش، می توان روش اس یو تی را معرفی نمود که توسط دستگاه های پیشرفته انجام گرفته و تاثیرگذاری آن بسیار بالا است.

3- پیوند ریش به روش SUPER FUE

این روش مشابه روش اف یو ای اما ارتقا یافته است.  کلیه مراحل کار در روش سوپر اف یو ای، به صورت هوشمند و توسط تجهیزات مدرن انجام می گیرد. زمانی که گرافت ها از بانک مو استخراج شدند، متخصص آن ها را کات کرده و سپس دسته بندی می کند. این عمل باعث می شود بعد از عمل و رشد مو، ریش بسیار طبیعی به نظر رسیده و کسی متوجه پیوند مو نخواهد شد.

4- کاشت ریش به روش FUT

برای این منظور، ابتدا پزشک در یک عمل جراحی، یک نوار باریک از گرافت را از بانک مو استخراج نموده و سپس پیوند ریش را انجام می دهد.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ریش
مراقبت های قبل و بعد از کاشت ریش

مراقبت های قبل از کاشت ریش

عزیزان توصیه می کنیم قبل از عمل کاشت ریش طبیعی حتما نکات زیر را با دقت رعایت نمایید :

 1. در صورتی که از داروهای رقیق کننده و یا منعقد کننده خون استفاده می کنید، حتما به متخصص اطلاع دهید.
 2. خوردن مشروبات الکلی حداقل چند روز قبل از ایمپلنت ریش، ممنوع است.
 3. در صورتی که بیماری خاص داشته و یا اینکه داروی خاص مصرف می کنید، حتما این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 4. بهتر است یک هفته قبل از عمل، ویتامین سی مصرف کنید تا قدرت دفاعی بدن بالا رفته و سرعت بهبود بعد از جراحی بیشتر شود.
 5. روز قبل از مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه و نوشیدنی های انرژی زا پرهیز کنید.
 6. روز قبل از پیوند ریش، استحمام کنید تا صورت تمیز باشد.

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت ریش

 1. خارش محل کاشت ریش و یا فشار آوردن به آن ممنوع است.
 2. تا مدتی بعد نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید.
 3. در صورتی که متخصص داروهایی را برای شما تجویز می کند، طبق برنامه آن ها را مصرف کنید.
 4. البته لازم است بدانید محل کاشت ریش تا 48 ساعت دچار التهاب خواهد بود جایی برای نگرانی نیست.
 5. پزشک برای شما برنامه چکاپ در نظر خواهد گرفت. حتما در زمان مشخص، مراجعه کنید.

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ریش بسیار مهم است. نباید به محل پیوند، فشار وارد شود. توصیه می کنیم حداقل 5 شب اول، بالش را به گونه ای زیر سر قرار دهید که نسبت به افق زاویه داشته باشد. در این صورت تورم نیز کمتر خواهد شد.

بهترین و جدیدترین روش کاشت ریش
بهترین و جدیدترین روش کاشت ریش

بهترین و جدیدترین روش کاشت ریش

همانگونه که در ابتدای مقاله توضیح داده شد، روش های مختلفی برای کاشت طبیعی ریش وجود دارد و متخصص باید براساس وضعیت بیمار، در انتخاب روش تصمیم گیری نماید. اما حتما این سوال برای شما پیش آمده است که در میان روش های پیوند ریش، کدام مورد عملکرد و ماندگاری بهتری دارد. تحقیقات نشان داده است که روش سوپر اف یو ای بهترین روش است که در حال حاضر به صورت متداول در کل دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. این روش هم مزیت های اف یو ای را داشته و هم نهایتا ریش بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید. این روش چند مزیت دارد:

 1. کاملا هوشمند و مدرن بوده و از دستگاه های الکترونیکی استفاده می کند.
 2. با توجه به اینکه این متد کاملا اتوماتیک است لذا بهترین گرافت ها بدون اینکه اثر برداشت باقی بماند، استخراج خواهد شد.
 3. از طرفی در زمان کاشت، هیچ آسیبی به فولیکول مو وارد نمی شود.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت ریش

خوشبختانه در حال حاضر در شهرهای مختلف کشور، کلینیک های متعدد تحت نظر متخصصین توانمند،  در زمینه کاشت ریش فعالیت می کنند و شما از این منظر مشکلی نخواهید داشت. اما به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه اقدامات لازم را انجام دهید، تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک کاشت ریش را پیدا کنید. این موضوع از چند نظر اهمیت دارد:

1- به جرات می توان گفت عمده موفقیت پیوند ریش، به مهارت متخصص بستگی دارد. ظرافت در استخراج گرافت و کاشت، طراحی ایده آل در تعیین خط ریش و… همگی به توانمندی های دکتر وابسته است. کوچکترین بی دقتی در این زمینه کافی است تا تمامی زحمات و هزینه های شما هدر برود.

2- از سویی دیگر برای اینکه دقت و سرعت کاشت طبیعی ریش بالا برود، باید تجهیزات مدرن و کامل در کلینیک وجود داشته باشد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم عجولانه عمل نکرده و به سراغ کلینیک های مجهز بروید. این مسئله از بابت سلامت بعد از عمل نیز بسیار مهم خواهد بود.

عوارض احتمالی پیوند ریش

به هر حال پیوند طبیعی ریش نیز مانند هر عمل دیگر ممکن است عوارضی را داشته باشد. لازم است از این عارضه ها اطلاع داشته باشید تا بی سبب منجر به نگرانی نشود:

 1. بعد از کاشت به هر روش، کمی خارش و سوزش را خواهید داشت. این مسئله طبیعی است فقط به هیچ عنوان نباید محل ایمپلنت ریش را بخارانید.
 2. کمی التهاب و قرمزی در این قسمت نیز عادی بوده و جای نگرانی نیست. تا 48 ساعت بعد، رفع خواهد شد.
 3. ممکن است کاشت ریش با درد همراه باشد. در این صورت می توانید از مسکن استفاده نمایید.

هزینه کاشت ریش

یکی از موضوعاتی که برای همه آقایان در مورد کاشت ریش اهمیت دارد، هزینه های پیوند مو است. این مسئله به روش مورد استفاده، شدت ریزش مو، عوارض جانبی بعد از کاشت طبیعی ریش و نیاز به درمان و… بستگی خواهد داشت. البته متخصص سعی می کند در ابتدا برآورد اولیه را داشته و هزینه تقریبی را به شما اعلام کند اما هزینه نهایی بعد از عمل مشخص خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا