تزریق ژل – بررسی چگونگی و مراحل انجام تزریق فیلر 2021

همزمان که سن  بالا می رود، قدرت سلول های پوستی در تولید پروتئین های کلاژن و الاستین و همچنین چربی کاهش پیدا می کند به همین دلیل است که به تدریج علائم پیری را در پوست خود مشاهده می کنیم. البته سبک زندگی و شرایط محیطی نیز تاثیر بسیار زیادی در سرعت پیری دارند و ما با مراقبت های لازم می توانید پیری را به تاخیر بیندازیم. کاهش چربی پوست و در نتیجه چروکیده شدن آن را می توان به طرق مختلف درمان نمود که تزریق ژل، از جمله روش هایی است که شادابی پوست را باز می گرداند. تزریق فیلر، اصول خاص خود را داشته و لازم است شرایط لازم برای این عمل را داشته باشید.با این مطلب از مارال سلامت ایرانیان همراه باشید تا شما کاربر گرامی را با صفر تا صد این نوع از خدمات زیبایی آشنا نماییم.

فرم مشاوره رایگان

تزریق ژل
تزریق ژل (2021 Filler injection) – خانه سلامت ایرانیان

تزریق ژل (2021 Filler injection)

تحقیقات نشان داده است که به طور میانگین، اولین علائم پیری صورت از سن سی سالگی به صورت چروک های ریز در اطراف چشم، افتادگی پوست در ناحیه پایین صورت، خط لبخند و… نمایان می شود. هر چه زمان بگذرد و این خطوط بیشتر و عمیق تر شوند، ظاهر انسان پیرتر خواهد شد. درست است که این فرآیند، بخشی از زندگی بوده و روندی طبیعی دارد اما ما با مراقبت از پوست خود می توانیم به حفظ قوای سلول های پوستی کمک کنیم. از سویی دیگر می توان با روش هایی مانند تزریق ژل، با چروک و افتادگی پوست خداحافظی نمود.

 

مشاهده این مطلب : تزریق ژل به گونه

 

همانگونه که متوجه شدید، آنچه باعث افتادگی و چروکیده شدن پوست می گردد، کاهش کلاژن است چون این ماده باعث استحکام پوست خواهد شد. تزریق فیلر، به جبران کمبود کلاژن آمده و پوست را محکم می کند. این عمل در لایه میانی پوست انجام گرفته و با ماندگاری خوبی که دارد باعث می شود حتی خطوط عمیق صورت مانند خط لبخند و خط اخم نیز محو شوند. دامنه کاربرد تزریق ژل برای جوانسازی پوست وسیع بوده و برای موارد زیر استفاده می شود:

 1. مهمترین و اصلی ترین تاثیر تزریق فیلر، از بین رفتن چروک و خطوطی است که در پیشانی، اطراف دهان، اطراف چشم و… وجود دارد.
 2. شاید شما از جمله افرادی هستید که لب های باریک و نازک دارید اما همیشه لب های حجیم و قلوه ای را دوست داشته اید. تزریق ژل این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد.
 3. افرادی که صورت لاغر دارند، می توانند از طریق تزریق ژل گونه های خوش فرم در صورت خود داشته باشند.
 4. از دیگر کاربردهای تزریق فیلر، فرم دادن به فک است به عبارت دیگر این عمل به زاویه سازی فک نیز کمک خواهد کرد.
 5. افزایش حجم سینه ها و باسن از دیگر کاربردهای تزریق ژل است.
مراحل تزریق ژل
مراحل انجام تزریق ژل

مراحل انجام تزریق ژل

بررسی سلامت فرد

در ابتدا لازم است متخصص از سلامت جسمی شما مطمئن شود. در صورتی که به بیماری های پوستی، عصبی و هر نوع آلرژی مبتلا هستید حتما باید به متخصص اطلاع دهید.

مشخص کردن محل تزریق

تزریق فیلر، نیاز به مهارت و ظرافت بسیار بالایی دارد. از یک سو بحث زیبایی در میان بوده و کوچکترین خطا ممکن است عواقب بدی را به دنبال داشته باشد. برای مثال تا به حال با مواردی برخورد داشته ایم که تقارن در تزریق گونه انجام نگرفته و در نتیجه صورت فرم طبیعی خود را از دست داده است. از سویی دیگر، تزریق فیلر باید براساس استاندارد انجام گیرد تا به سلامت فرد آسیب نزند. در این مرحله متخصص باید بهترین ژل را آماده کرده و در ادامه محلی که قرار است تزریق صورت گیرد را مشخص کند.

تزریق فیلر

ژل در قسمتی از صورت که قبلا معین شده است، تزریق می گردد و سپس در ادامه، یک بسته یخ روی آن قرار می گیرد. این مرحله بسیار مهم است که دقیقا ژل در چه عمقی تزریق شود.

نکته قابل ذکر این است که ممکن است متخصص لازم بداند در حین کار، از ماده بی حسی استفاده کند. لزوم این کار به آستانه تحمل فرد بستگی دارد.

مراقبت های تزریق ژل
مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

مراقبت های قبل از تزریق فیلر

زمانی که تصمیم خود را برای تزریق فیلر نهایی کردید، چند نکته را قبل از عمل به خاطر بسپارید:

 1. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، حتما باید با متخصص در این زمینه صحبت کنید.
 2. به طور کلی تقریبا دو هفته قبل از تزریق ژل نباید از ویتامین   E و مواد غذایی که منجر به افزایش احتمال خونریزی می شوند استفاده کنید.
 3. مصرف هر گونه مشروبات الکلی از چند روز قبل از تزریق فیلر ممنوع است.
 4. اگر چه درد ناشی از تزریق ژل بسیار خفیف است به حدی که می توان گفت این روش بدون درد انجام می شود اما اگر حساس هستید می توانید در روز عمل از مسکن استفاده کنید.

بدون هیچ گونه آرایشی به متخصص مراجعه کرده و روز قبل، استحمام کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 1. در صورتی که بعد از عمل درد دارید، با نظر متخصص از مسکن استفاده کنید.
 2. در محل تزریق فیلر، التهاب و کبودی دیده می شود که می توان از کمپرس یخ استفاده نمود.
 3. تا مدتی بعد از تزریق ژل باید از شوینده های مناسب استفاده کنید. با این کار هم خطر عفونت پوستی رفع شده و بر روی تزریق فیلر تاثیر منفی نخواهد گذاشت.
 4. حداقل تا یک رو بعد از عمل، ورزش  و فعالیت سنگین انجام ندهید.
 5. در چند شب اول بعد از تزریق فیلر باید در زمان خواب، سر نسبت به بدن بالاتر باشد.
 6. در هر روز آب کافی بنوشید تا التهابات پوستی زودتر رفع شده و نتیجه زیبای عمل را شاهد باشید.
 7. توجه داشته باشید که محل تزریق به هیچ عنوان نباید تحت فشار باشد. از خارش و یا ماساژ دادن این قسمت ها خودداری کنید.
 8. تا چند روز بعد از عمل نباید به سراغ مشروبات الکلی بروید.

 

مشاهده این مطلب : تزریق ژل لب

 

بهترین دکتر و کلینیک تزریق ژل

از زمانی که روش تزریق ژل به دنیا معرفی گردید، کلینیک های زیبایی در کشور ما نیز به این روش روی آوردند. بنابراین در حال حاضر شما در هر شهری که زندگی می کنید به راحتی می توانید تزریق فیلر را انجام دهید اما عاقلانه ترین کار این است که به سراغ بهترین دکتر و کلینیک تزریق فیلر بروید. موفقیت این عمل به چند عامل بستگی دارد:

ژل مورد استفاده باید باکیفیت و اصل باشد و اگر ژل کوچکترین مشکلی داشته باشد، عواقب بدی را به دنبال خواهد داشت. متاسفانه همه متخصصین به این موضوع تعهد ندارند.

آیا می دانید اگر دکتر مهارت و ظرافت کار نداشته باشد، نتیجه عمل چه خواهد شد؟ عدم تقارن صورت، ناهمواری بر روی صورت، تشکیل دانه هایی روی پوست و… از جمله اتفاقاتی است که به دلیل خطای متخصص رخ می دهد.

از سویی دیگر کلینیک تزریق فیلر باید کاملا مجهز بوده و از نظر اصول بهداشتی در سطح ایده آل باشد.

عوارض احتمالی تزریق ژل

در هر صورت هر نوع عمل زیبایی می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد که بعض خفیف بوده و سریع رفع می شوند اما گروهی دیگر ممکن است نیاز به درمان داشته  باشند:

همانگونه که گفته شد بعد از تزریق ژل، پوست کمی ملتهب شده و ورم می کند. این مسئله طبیعی است و اصلا جای نگرانی نخواهد بود. تقریبا تا 3 روز بعد این عارضه رفع می گردد. البته می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.

معمولا ژل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، کمی ماده بی حسی دارند به همین دلیل است که متخصص برای عمل، به حسی به کار نمی برد. اگر بعد از عمل کمی در صورت خود احساس بی حس شدن دارید، این موضوع نیز طبیعی است.

در صورتی که متخصص مهارت کافی نداشته باشد، لکه های عروقی و ناهمواری های پوستی بر روی صورت تشکیل خواهند شد.

نقاط مناسب جهت تزریق ژل
نقاط مناسب جهت تزریق ژل

نقاط مناسب جهت تزریق ژل

تصوری که در میان عموم مردم وجود دارد این است که تزریق فیلر تنها برای زیباسازی صورت انجام می گیرد. در صورتی که از آن روش برای فرم دهی به قسمت های دیگر بدن مانند باسن و سینه ها نیز استفاده می گردد. البته تزریق فیلر در هر قسمت باید بعد از تایید سلامت عمومی فرد و صلاحیت او انجام شود.

هزینه تزریق ژل

مراجعه کنندگان در جلسه مشاوره قبل از عمل، از متخصص در مورد هزینه تزریق ژل سوال می کنند. بسته به اینکه عمل در کدام نواحی بدن انجام گرفته و چه اندازه به کار نیاز داشته باشد، هزینه تزریق فیلتر متفاوت خواهد بود. البته باید بحث مراقبت های بعد از عمل در صورت بروز عارضه را نیز در نظر گرفت.

دکمه بازگشت به بالا