تزریق ژل – بررسی چگونگی و مراحل انجام تزریق فیلر 2021

همزمان که سن بالا می‌رود، قدرت سلول‌های پوستی در تولید پروتئین‌های کلاژن و الاستین و همچنین چربی کاهش پیدا می‌کند به همین دلیل است که به تدریج علائم پیری را در پوست خود مشاهده می‌کنیم. البته سبک زندگی و شرایط محیطی نیز تأثیر بسیار زیادی بر سرعت پیری دارند و ما با مراقبت‌های لازم می‌توانیم پیری را به تاخیر بیندازیم. کاهش چربی پوست و در نتیجه چروکیده شدن آن را می‌توان به طرق مختلف درمان نمود که تزریق ژل، از جمله روش‌هایی است که شادابی پوست را باز می‌گرداند. تزریق فیلر، اصول خاص خود را داشته و لازم است شرایط لازم برای این فرآیند را داشته باشید. با این مطلب از کلینیک مارال سلامت ایرانیان همراه باشید تا شما کاربر گرامی را با صفر تا صد این نوع از خدمات زیبایی آشنا نماییم.

فرم مشاوره رایگان

تزریق ژل
تزریق ژل (2021 Filler injection) – خانه سلامت ایرانیان

تزریق ژل (2021 Filler injection)

تحقیقات نشان داده است که به طور میانگین، اولین علائم پیری صورت از سن سی سالگی به صورت چروک‌های ریز در اطراف چشم، افتادگی پوست در ناحیه پایین صورت، خط لبخند و … نمایان می‌شود. هر چه زمان بگذرد و این خطوط بیشتر و عمیق‌تر شوند، ظاهر انسان پیرتر خواهد شد. درست است که این فرآیند بخشی از زندگی بوده و روندی طبیعی دارد اما ما با مراقبت از پوست خود می‌توانیم به حفظ قوای سلول‌های پوستی کمک کنیم. از سویی دیگر می‌توان با روش‌هایی مانند تزریق ژل، با چروک و افتادگی پوست خداحافظی نمود.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل به گونه

همانگونه که متوجه شدید، آنچه باعث افتادگی و چروکیده شدن پوست می‌گردد، کاهش کلاژن است چون این ماده باعث استحکام پوست خواهد شد. تزریق فیلر، به جبران کمبود کلاژن آمده و پوست را محکم می‌کند. این تزریق در لایه میانی پوست انجام گرفته و با ماندگاری خوبی که دارد باعث می‌شود حتی خطوط عمیق صورت مانند خط لبخند و خط اخم نیز محو شوند. دامنه کاربرد تزریق ژل برای جوانسازی پوست وسیع بوده و برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. مهم‌ترین و اصلی‌ترین تأثیر تزریق فیلر، از بین رفتن چروک و خطوطی است که در پیشانی، اطراف دهان، اطراف چشم و … وجود دارد.
 2. شاید شما از جمله افرادی هستید که لب‌های باریک و نازک دارید اما همیشه لب‌های حجیم و قلوه‌ای را دوست داشته‌اید. تزریق ژل این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد.
 3. افرادی که صورت لاغر دارند، می‌توانند از طریق تزریق ژل گونه‌های خوش‌فرم در صورت خود داشته باشند.
 4. از دیگر کاربرد‌های تزریق فیلر، فرم دادن به فک است. به عبارت دیگر این تکنیک زیبایی به زاویه‌سازی فک نیز کمک خواهد کرد.
 5. افزایش حجم سینه‌ها از دیگر کاربرد‌های تزریق ژل است.
                             تزریق ژل

مراحل تزریق

 1. انتخاب برند مناسب براساس هدف از تزریق
 2. بی‌حس کردن و استریل کردن قسمت تحت درمان
 3. تزریق با سرنگ

کاربرد تزریق ژل

 1. درمان چین و چروک‌های عمیق پوست
 2. محو کردن خط اخم و خط خنده
 3. برجسته کردن گونه‌ها
 4. فرم دادن به چانه و مدلینگ صورت
 5. لیفت ابرو
 6. درمان تیرگی و گودی زیر چشم
 7. فرم دادن به لب‌ها
 8. درمان عارضه‌های خفیف در بینی
 9. درمان چروک‌های ایجاد شده در شقیقه‌ها

عوارض احتمالی

 1. درد در محل تزریق تا چند روز
 2. التهاب، ورم و کبودی موقتی

مزیت تزریق ژل

 1. تکنیک آسان و سریع
 2. رویت نتیجه به محض انجام تزریق
 3. نداشتن عارضه خطرناک
 4. مقرون به صرفه بودن

میزان ماندگاری

 1. نوع برند ژل تزریق شده
 2. میزان متابولیسم بدن
 3. نحوه انجام تزریق
 4. مقدار ژل تزریق شده
مراحل تزریق ژل
مراحل انجام تزریق ژل

کاربردهای تزریق ژل

تزریق فیلر یکی از بهترین تکنیک‌های زیبایی است که به دلیل کاربرد‌های وسیع و البته تأثیرگذاری که دارد در سال‌های اخیر توانسته است محبوبیت زیادی را در دنیا و به ویژه در بین خانم‌ها به دست بیاورد. این اقدام زیبایی را می‌توان با اهداف مختلف در صورت انجام داد. به طور کلی مهم‌ترین کاربرد‌های تزریق ژل عبارتند از:

 1. درمان چین و چروک‌های عمیق پوست
 2. برطرف کردن خط اخم و خط خنده
 3. برجسته کردن گونه‌ها
 4. فرم دادن به چانه و مدلینگ صورت
 5. لیفت ابرو و درمان افتادگی ابرو
 6. درمان تیرگی و گودی زیر چشم
 7. فرم دادن به لب‌ها
 8. برطرف کردن عارضه‌های خفیف در بینی
 9. درمان چروک‌های ایجاد شده در شقیقه‌ها

مراحل انجام تزریق ژل

در ادامه با بررسی دقیق مراحل تزریق ژل به نواحی مختلف بدن و صورت با ما همراه باشید:

بررسی سلامت فرد

در ابتدا لازم است متخصص از سلامت جسمی شما مطمئن شود. در صورتی که به بیماری‌های پوستی، عصبی و هر نوع آلرژی مبتلا هستید حتماً باید به متخصص اطلاع دهید.

مشخص کردن محل تزریق

تزریق فیلر، نیاز به مهارت و ظرافت بسیار بالایی دارد. از یک سو بحث زیبایی در میان بوده و کوچک‌ترین خطا ممکن است عواقب بدی را به دنبال داشته باشد. برای مثال تا به حال با مواردی برخورد داشته‌ایم که تقارن در تزریق گونه انجام نگرفته و در نتیجه صورت فرم طبیعی خود را از دست داده است. از سویی دیگر، تزریق فیلر باید براساس استاندارد انجام گیرد تا به سلامت فرد آسیب نزند. در این مرحله متخصص باید بهترین ژل را آماده کرده و در ادامه محلی که قرار است تزریق صورت گیرد را مشخص کند.

تزریق فیلر

ژل در قسمتی از صورت که قبلاً معین شده است، تزریق می‌گردد و سپس در ادامه، یک بسته یخ روی آن قرار می‌گیرد. این مرحله بسیار مهم است که دقیقا ژل در چه عمقی تزریق شود. نکته قابل ذکر این است که ممکن است متخصص لازم بداند در حین کار، از ماده بی‌حسی استفاده کند. لزوم این کار به آستانه تحمل فرد بستگی دارد.

مراقبت های تزریق ژل
مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

مراقبت های قبل از تزریق فیلر

زمانی که تصمیم خود را برای تزریق فیلر نهایی کردید، چند نکته را قبل از این کار به خاطر بسپارید:

 1. اگر از دارو‌های رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنید، حتماً باید با متخصص در این زمینه صحبت کنید.
 2. به طور کلی تقریبا دو هفته قبل از تزریق ژل نباید از ویتامین E و مواد غذایی که منجر به افزایش احتمال خونریزی می‌شوند استفاده کنید.
 3. مصرف هر گونه مشروبات الکلی از چند روز قبل از تزریق فیلر ممنوع است.
 4. اگر چه درد ناشی از تزریق ژل بسیار خفیف است به حدی که می‌توان گفت این روش بدون درد انجام می‌شود اما اگر حساس هستید می‌توانید در روز عمل از مسکن استفاده کنید.
 5. بدون هیچگونه آرایشی به متخصص مراجعه کرده و روز قبل، استحمام کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 1. در صورتی که بعد از تزریق درد دارید، با نظر متخصص از مسکن استفاده کنید.
 2. در محل تزریق فیلر، التهاب و کبودی دیده می‌شود که می‌توان از کمپرس یخ استفاده نمود.
 3. تا مدتی بعد از تزریق ژل باید از شوینده‌های مناسب استفاده کنید. با این کار هم خطر عفونت پوستی رفع شده و هم بر روی تزریق فیلر تأثیر منفی نخواهد گذاشت.
 4. حداقل تا یک رو بعد از تزریق فیلر، ورزش و فعالیت سنگین انجام ندهید.
 5. در چند شب اول بعد از تزریق فیلر باید در زمان خواب، سر نسبت به بدن بالاتر باشد.
 6. در هر روز آب کافی بنوشید تا التهابات پوستی زودتر رفع شده و نتیجه زیبای تزریق را شاهد باشید.
 7. توجه داشته باشید که محل تزریق به هیچ عنوان نباید تحت فشار باشد. از خارش و یا ماساژ دادن این قسمت‌ها تا چند روز خودداری کنید.
 8. تا چند روز بعد از عمل نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل لب

بهترین دکتر و کلینیک تزریق ژل

بهترین دکتر و کلینیک تزریق ژل

از زمانی که روش تزریق ژل به دنیا معرفی گردید، کلینیک‌های زیبایی در کشور ما نیز به این روش روی آوردند. بنابراین در حال حاضر شما در هر شهری که زندگی می‌کنید به راحتی می‌توانید تزریق فیلر را انجام دهید اما عاقلانه‌ترین کار این است که به سراغ بهترین دکتر و کلینیک تزریق فیلر بروید. موفقیت این تزریق ژل به چند عامل بستگی دارد:

 • ژل مورد استفاده باید باکیفیت و اصل باشد و اگر ژل کوچک‌ترین مشکلی داشته باشد، عواقب بدی را به دنبال خواهد داشت. متأسفانه همه متخصصین به این موضوع تعهد ندارند.
 • آیا می‌دانید اگر دکتر مهارت و ظرافت کافی نداشته باشد، نتیجه عمل چه خواهد شد؟ عدم تقارن صورت، ناهمواری بر روی صورت، تشکیل دانه‌هایی روی پوست و … از جمله اتفاقاتی است که به دلیل خطای متخصص رخ می‌دهد.
 • از سویی دیگر کلینیک تزریق فیلر باید کاملاً مجهز بوده و از نظر اصول بهداشتی در سطح ‌ایده‌آل باشد.

عوارض احتمالی تزریق ژل

در هر صورت هر نوع عمل و تکنیک زیبایی می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد که بعضا خفیف بوده و سریع رفع می‌شوند اما گروهی دیگر ممکن است نیاز به درمان داشته باشند:

 1. همانگونه که گفته شد بعد از تزریق ژل، پوست کمی ملتهب شده و ورم می‌کند. این مسأله طبیعی است و اصلاً جای نگرانی نخواهد بود. تقریبا تا ۳ روز بعد این عارضه رفع می‌گردد. البته می‌توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 2. معمولاً ژل‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شوند، کمی ماده بی‌حسی دارند به همین دلیل است که متخصص برای تزریق، بی‌حسی به کار نمی‌برد. اگر بعد از تزریق کمی در صورت خود احساس بی‌حس شدن دارید، این موضوع نیز طبیعی است.
 3. در صورتی که متخصص مهارت کافی نداشته باشد، لکه‌های عروقی و ناهمواری‌های پوستی بر روی صورت تشکیل خواهند شد.
نقاط مناسب جهت تزریق ژل
نقاط مناسب جهت تزریق ژل

نقاط مناسب جهت تزریق ژل

تصوری که در میان عموم مردم وجود دارد این است که تزریق فیلر تنها برای زیباسازی صورت انجام می‌گیرد. در صورتی که از آن روش برای فرم‌دهی به قسمت‌های دیگر بدن مانند باسن و سینه‌ها نیز استفاده می‌گردد. البته تزریق فیلر در هر قسمت باید بعد از تأیید سلامت عمومی فرد و صلاحیت او انجام شود.

هزینه تزریق ژل

مراجعه‌کنندگان در جلسه مشاوره، از متخصص درمورد هزینه تزریق ژل سؤال می‌کنند. بسته به اینکه تزریق در کدام نواحی بدن انجام گرفته و چه اندازه به کار نیاز داشته باشد، هزینه تزریق فیلر متفاوت خواهد بود. البته باید بحث مراقبت‌های بعد از تزریق در صورت بروز عارضه را نیز در نظر گرفت.

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

تزریق ژل و تزریق چربی دو تکنیک زیبایی موقتی هستند که هر دو برای پر کردن حجم از دست رفته پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع ژل و چربی جایگزین چربی از دست رفته پوست شده و از این طریق شیار‌ها و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست را برطرف خواهند کرد. اکنون این سؤال به وجود می‌آید که تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟ برای پاسخ به این سؤال باید با نحوه اجرای هر دو و مزیت‌های این تکنیک آشنا باشید.
در تزریق ژل متخصص از یک فیلر برای تزریق به پوست استفاده می‌کند که خوشبختانه برند‌های مختلفی از انواع فیلرها در بازار وجود داشته و پزشک معالج باید به سراغ بهترین و معتبرترین برند‌های ژل برود تا نتیجه کار ‌ایده‌آل باشد. در تزریق چربی پزشک ابتدا چربی را از بدن خود شما استخراج کرده و بعد از سانتریفیوژ و خالص‌سازی به محل مورد نظر تزریق می‌کند. در واقع در این روش ماده پرکننده از بدن خود شما به دست خواهد آمد.
بنابراین مهم‌ترین تفاوت‌ های بین تزریق ژل و تزریق چربی عبارتند از:

 1. تزریق ژل سریع‌تر از تزریق چربی پیش خواهد رفت به خاطر اینکه تنها به یک فیلر پرکننده نیاز است تا متخصص بتواند در عرض چند دقیقه تزریق را برای شما انجام دهد.
 2. همچنین بلافاصله بعد از تزریق ژل می‌توانید نتیجه کار را مشاهده کنید ولی در مورد تزریق چربی باید اجازه دهید کمی زمان بگذرد تا ورم آن را برطرف گردد و از طرف دیگر چربی‌های تزریق شده در محل هدف تثبیت گردند.
 3. نتیجه حاصل از تزریق چربی طبیعی‌تر از تزریق ژل به نظر خواهد رسید و در نتیجه این مسأله به شدت زیبایی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.
 4. با توجه به اینکه چربی از بدن خود شما استخراج می‌گردد بنابراین مطمئن خواهید بود که هیچ واکنش آلرژیک نسبت به این روش برای شما بروز نخواهد کرد.
 5. مدت زمان ماندگاری تزریق چربی بسیار بیشتر از تزریق ژل خواهد بود در نتیجه فاصله بین جلسات تزریق طولانی می‌شود.
 6. بهترین برتری تزریق چربی نسبت به تزریق ژل، افزایش قدرت کلاژن‌سازی پوست و کمک به جوان‌سازی پوست است.
دکمه بازگشت به بالا