جادوی جراحی بینی هایپر نچرال با متد نوین در تهران [2024]

جراحی بینی
4.9/5 - (11 امتیاز)

هر کدام از اجزای صورت، نقش خود را در زیبایی چهره دارند و نقص در هر کدام، بخشی از زیبایی انسان را زیر سؤال می‌برد. بینی دقیقا در وسط صورت قرار دارد به این معنا که کانون توجه بوده و در صورت داشتن انحراف، بزرگ بودن و … به شدت به چشم می‌آید. جراحی بینی از جمله روش‌های زیباسازی چهره است که در آن نواقص بینی رفع شده و نهایتا فرم ‌ایده‌آل خود را متناسب با چهره فرد به دست می‌آورد. عمل بینی در سال‌های اخیر در کشور ما رایج شده است اما متخصصین بر این باور هستند که بهتر است تنها در صورت وجود مشکل، اقدام به این عمل نمود.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””][gravityform id=”3″ title=”true” description=”true” ajax=”true”][/box]

جراحی بینی
آشنایی با عمل بینی 2023 – مارال سلامت ایرانیان

آشنایی با عمل بینی 2023

این مسأله کاملاً طبیعی است که همه انسان‌ها به زیبایی و زیبا بودن گرایش داشته باشند. هیچ کس نمی‌تواند وجود عیب در چهره خود را تحمل کند به همین دلیل است که انسان‌ها به سراغ عمل‌های زیبایی ‌می‌روند. رینوپلاستی به طریق زیر باعث می‌شود که بینی، بسیار زیبا و متناسب با صورت باشد:

قبل و بعد عمل بینی

 1. همانگونه که می‌دانید یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های عمل بینی، کوچک کردن اندازه آن است. ممکن است شما بینی گوشتی بزرگی داشته باشید در حالی که صورت، کوچک و ظریف است. جراحی بینی، کمک می‌کند اندازه بینی متناسب با سایر اجزاء صورت باشد.
 2. در صورتی که قوز بینی دارید، با رینوپلاستی این مشکل به خوبی رفع خواهد شد.
 3. حتی ممکن است اندازه سوراخ‌های بینی بزرگ و غیر نرمال باشد. در این صورت نیز عمل بینی بسیار مؤثر بوده و اندازه منافذ بینی را نرمال می‌کند.
 4. هر گونه انحراف در بینی را می‌توان از طریق جراحی بینی درمان نمود.
مراحل جراحی بینی
مراحل انجام جراحی بینی

مراحل انجام جراحی بینی

تقریبا همه افراد تمایل دارند قبل از اینکه رینوپلاستی انجام دهند، با روش کار آشنا شوند. عمل بینی طی مراحل زیر انجام خواهد شد:

 1. در ابتدا لازم است برای مشاوره جراحی بینی به متخصص مراجعه کنید. عکس‌برداری‌های لازم انجام می‌گیرد تا متخصص دقیقا وضعیت بینی را بررسی نماید. سپس براساس حالت چهره، فرم بینی متناسب با آن را طراحی می‌کند. این مرحله نیاز به تخصص و البته زیباشناسی دارد چون فرم بینی بعد از عمل، زیبایی چهره را متأثر می‌کند.
 2. عمل بینی ممکن است باز یا بسته باشد و این مسأله تحت تأثیر میزان ناهنجاری بینی و شکل آن قرار دارد. در صورتی که بینی مشکل زیادی نداشته باشد، متخصص تصمیم می‌گیرد عمل بسته انجام دهد. اما حتماً این سؤال برای شما پیش آمده است که چگونه به صورت بسته می‌توان بینی را عمل کرد؟ در واقع در این حالت، برش‌ها از درون بینی انجام می‌گیرد در نتیجه در ظاهر، چیزی دیده نمی‌شود. اما در عمل باز، برش‌ها از بیرون اعمال می‌گردد تا پوست روی استخوان برداشته شود. در این زمان دکتر به راحتی می‌تواند عمل را روی غضروف و استخوان انجام دهد.
 3. هر گونه تغییری که باید در استخوان و غضروف بینی صورت گیرد، آغاز می‌گردد. البته لازم است بدانید گا‌هاً برای رسیدن به فرم‌ ایده‌آل بینی، متخصص تصمیم می‌گیرد پیوند غضروف انجام دهد. این غضروف از قسمت میانی بینی و یا حتی از غضروف گوش به دست می‌آید. تغییرات باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر زیبایی، در تنفس فرد خللی ایجاد نکند.
 4. بعد از اتمام کار، باید بخیه و پانسمان بینی انجام شود. این مرحله نیز به مهارت زیاد نیاز دارد. بخیه‌ها باید به گونه‌ای باشند که منجر به کلوئید نشوند.

مطالب بیشتر: پرواز بعد از عمل بینی

نمونه کار جراحی بینی

                     جراحی بینی

مراحل جراحی

 1. تشخیص عارضه موجود در بینی
 2. انتخاب روش درمانی مناسب
 3. درمان عارضه‌ها و پیوند غضروف در صورت نیاز
 4. بخیه زدن جای برش‌ها

روش‌های جراحی بینی

 1. جراحی بینی بسته که برش‌ها از داخل بینی اعمال می‌شوند.
 2. جراحی بینی باز، پوست روی بینی به طور کامل برداشته شده و متخصص به خوبی به داخل بینی تسلط دارد.

عمل بینی بدون جراحی

با تزریق ژل، تزریق چربی، دستگاه پلاسما جت و نخ لیفت می‌توان بینی را بدون جراحی، فرم داد.

مراقبت‌های بعد از عمل

 1. تا چند روز به طور کامل استراحت کنید.
 2. تا هر زمان متخصص دستور می‌دهد، به پشت خوابیده  و سر بالاتر از بدن باشد.
 3. به بینی فشار نیاورید.
 4. از مواد آلرژی‌زا که محرک آبریزش بینی هستند دوری کنید.
انواع روش جراحی بینی
انواع روش جراحی بینی

انواع روش رینوپلاستی

همانگونه که در قسمت قبل بیان کردیم، عمل بینی به دو روش انجام می‌شود:

جراحی بسته

در صورتی که ناهنجاری بینی شدید نباشد، ممکن است متخصص تصمیم بگیرد جراحی بینی را به صورت بسته انجام دهد. به این معنا که برش‌های لازم از سمت درون حفره‌های بینی انجام می‌گیرد. یکی از موارد کاربرد عمل بسته، برداشتن قوز بینی است. این عمل سبک‌تر و سریع‌تر از عمل باز است.

جراحی باز

در اغلب موارد لازم است عمل بینی به صورت باز انجام شود. در این صورت پوست بینی برش داده شده و پوست برداشته می‌شود. این عمل برای مواقعی که ناهنجاری‌های بینی زیاد باشد، انجام می‌گیرد. در واقع برش‌ها از بیرون صورت می‌گیرند. برای رفع ناهنجاری‌های موجود در نوک بینی و تیغه بینی و همچنین انحراف بینی، باید عمل باز انجام شود.

جراحی بینی برای بیمار قلبی

آیا عمل بینی برای بیماران قلبی امکان‌ پذیر است؟

عمل زیبایی بینی برای بیماران قلبی نیز امکان‌پذیر است ولی شرایط این دسته از افراد با مراجعه‌کنندگان دیگر که هیچگونه بیماری ندارند متفاوت خواهد بود. برای مثال یک بیمار قلبی ابتدا باید مطمئن شود که متخصص مهارت بالایی در عمل بینی داشته و در نتیجه به سلامتی او آسیب نمی‌زند. در صورتی که پزشک شما تصمیم بگیرد ناهنجاری‌های موجود در بینی را از طریق جراحی درمان کند، ابتدا شما باید آزمایشات لازم را انجام داده و از متخصص خود در زمینه بیماری‌های قلبی، درمورد صلاحیت انجام جراحی بینی سؤال کنید. در واقع پزشک شما باید تأیید کند که هر گونه جراحی هیچ خطری برای شما به همراه نخواهد داشت چرا که بیماران قلبی را نمی‌توان از طریق بیهوشی جراحی کرد. اما نکته دیگر اینکه اگر ساختار داخلی بینی مشکل داشته باشد قطعاً شما دچار اختلالات تنفسی شده و این مسأله بر کارایی قلب تأثیر می‌گذارد. بنابراین جراحی بینی به نفع بیماران قلبی خواهد بود منوط بر اینکه در شرایط کاملاً استاندارد و تحت نظر متخصص حرفه‌ای و توانمند انجام گرفته و آزمایشات لازم جهت اطمینان از ایمنی عمل انجام گیرد.

بیشتر بخوانید: حرف زدن بعد از عمل بینی

بهترین روش جراحی بینی
یررسی بهترین روش جراحی بینی

بهترین روش جراحی بینی

یکی از سؤالاتی که اغلب افراد در مورد عمل بینی مطرح می‌کنند این است که بهترین روش جراحی بینی کدام است؟ در صورتی که مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، متوجه شده‌اید هر کدام از روش های عمل بینی کارایی خاص خود را دارند و بسته به اینکه بینی دچار چه مشکلی شده و چه اندازه نیاز به عمل دارد، روش مناسب انتخاب می‌گردد. لذا باید تمامی امور را به متخصص بسپارید. بعد از مشاوره و عکس‌برداری‌های لازم، بهترین روش برای شما اجرا خواهد شد.

عمل زیبایی بینی بدون جراحی

در حال حاضر فرم دهی بینی بدون عمل جراحی از طریق روش‌های مدرن امکان‌پذیر خواهد بود که این روش‌ها عبارتند از:

فرم دهی بینی بدون جراحی

 • تزریق ژل

برای درمان ناهنجاری‌های بسیار جزئی همانند فرورفتگی‌های کوچک بر روی بینی و یا حتی فرم دادن به نوک بینی می‌توان از تزریق فیلر استفاده کرد. در این روش متخصص باید برند‌های معتبر ژل و مخصوص بینی را انتخاب کند تا بتوان به نتیجه دلخواه بدون عارضه جانبی رسیده و از طرف دیگر عمل زیبایی بینی به کمک تزریق فیلر ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 • تزریق چربی

این روش برای کسانی مناسب است که از بانک چربی کافی در بدن خود برخوردار هستند. برای این منظور ابتدا چربی بدن استخراج شده و فرآیند تصفیه‌سازی انجام می‌گیرد. سپس چربی خالص شده به قسمت‌های هدف در بینی تزریق می‌گردد. در نتیجه مشکلات ظاهری آن تغییر کرده و حتی می‌توان نوک بینی را براساس مدل دلخواه فرم داد.

 • استفاده از نخ لیفت

یکی دیگر از روش‌های فرم‌دهی بینی بدون جراحی، استفاده از نخ لیفت است. در این روش متخصص براساس نوع عارضه موجود در قسمت ظاهری بینی و یا حتی مدلی که مد نظر دارید، سوراخ‌هایی را در قسمت‌های مختلف بینی ایجاد کرده و نخ لیفت را از داخل آن‌ها را رد می‌کند. با کشیدن این نخ‌ها می‌توان فرم بینی را به گونه‌ای که تمایل دارید تغییر داد. البته لازم به ذکر است که این نخ‌ها بعد از مدتی جذب بینی شده و اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند.

عمل بینی بدون جراحی

 • استفاده از دستگاه پلاسما جت

این روش برای کسانی مناسب است که بینی گوشتی داشته و دوست دارند حجم بینی خود را کوچک کند. از این دستگاه برای سوزاندن بخش‌هایی از بینی استفاده می‌شود. اگر این کار در چند جلسه تکرار گردد مشاهده خواهید کرد حجم بینی کم شده و توانسته‌اید بینی خود را به راحتی و بدون هیچگونه عمل جراحی کوچک کنید.

بهترین دکتر و کلینیک جراحی بینی

بهترین دکتر و کلینیک جراحی بینی

جراحی بینی از جمله عمل‌هایی به حساب می‌آید که هم جنبه درمانی داشته و هم برای برطرف کردن نواقص بینی انجام می‌شود. به این معنا که نوعی عمل زیباسازی نیز به حساب می‌آید. با توجه به اینکه این عمل با زیبایی صورت در ارتباط است، لذا شما نباید به هر متخصص اعتماد کرده و سلامت و زیبایی خود را به دست او بسپارید. آیا می‌دانید اگر دکتر از دانش کافی و مهارت برخوردار نباشد ممکن است وضعیت بینی را بدتر کرده و حتی منجر به بیماری‌هایی در بدن گردد؟ آیا می‌دانید اگر کلینیک مجهز و استاندارد نباشد چه عواقبی را برای شما به دنبال خواهد داشت؟ در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم با حوصله و صبوری، بهترین دکتر و کلینیک رینوپلاستی را پیدا کرده و بعد از جلسات مشاوره، تصمیم خود را برای عمل، نهایی کنید.

مراقبت های عمل بینی
مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی

مراقبت های قبل از عمل بینی

 1. لازم است آزمایشات مربوط برای تعیین سلامت بدن انجام گیرد.
 2. در صورتی که قرص‌های رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنید، تا دو هفته قبل از عمل، از خوردن آن‌ها خودداری کنید.
 3. حداقل دو هفته قبل از عمل، استعمال دخانیات و الکل را کنار بگذارید.
 4. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و یا اینکه از نوع خاصی دارو استفاده می‌کنید حتماً به متخصص اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. در زمان استراحت، سر باید کمی بالاتر از‌ شانه‌ها باشد.
 2. دقت داشته باشید که از گچ برای حفظ فرم بینی استفاده می‌شود و تا یک هفته با شما همراه خواهد بود. تا زمانی که گچ در بینی وجود دارد باید با دهان نفس بکشید.
 3. به هیچ عنوان نوشیدنی‌ها را با نی مصرف نکنید چون فشار زیادی به بینی وارد می‌شود.
 4. غذا‌های نرم بخورید که نیازی به جویدن زیاد نباشد.
 5. استفاده از عینک باعث فشار آوردن روی بینی می‌شود. تا زمانی که متخصص اجازه نداده است عینک استفاده نکنید.
 6. به هیچ عنوان فعالیت سنگین انجام نداده و ندوید.
 7. تا دو هفته بعد از عمل نباید به سراغ دخانیات و الکل بروید.

عوارض احتمالی جراحی بینی

بعد از جراحی بینی، ممکن است عوارض زیر بروز نماید:

 1. تورم و التهاب در اطراف بینی، طبیعی است و بعد از چند روز مشکل رفع می‌گردد.
 2. احتمال عفونت و خونریزی وجود دارد. این مسأله به شرایط عمل و مراقبت‌های بعد از آن بستگی دارد.
 3. گا‌هاً دیده می‌شود که فرد به ماده بیهوشی آلرژی دارد.
 4. در صورتی که متخصص به کار خود مسلط نبوده و یا فرد از خود به درستی مراقبت نکند، ممکن است آثار عمل باقی بماند.

جراحی بینی و انتظارات ما

از عمل بینی چه انتظاراتی داشته باشیم؟

در جلسه مشاوره متخصص از فرد متقاضی می‌خواهد که انتظارات واقع‌گرایانه نسبت به جراحی بینی داشته باشد. در واقع قرار نیست معجزه‌ای در صورت شما اتفاق بیفتد بلکه با برطرف کردن نواقص موجود در ساختار داخلی و ظاهری بینی سعی می‌شود چهره شما زیباتر گردد. بنابراین نمی‌توانید از متخصص انتظار داشته باشید شاهکاری عجیب ‌غریب برای زیبایی چهره شما خلق کند. در جلسه مشاوره برای شما توضیح خواهد داد که روند درمان به چه صورت پیشرفته و کدام روش برای عمل جراحی زیبایی بینی انتخاب می‌شود. همچنین پزشک به شما توضیح می‌دهد که بعد از اتمام عمل زیبایی بینی چه نتیجه‌ای را شاهد خواهید بود. در این صورت بهتر می‌توانید تصمیم خود را نهایی کنید.

قیمت جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

قطعا برای همه افراد مهم است که هزینه عمل بینی چقدر است. اشتباهی که اغلب مردم مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند متخصصین و کلینیک‌هایی که هزینه بیشتری می‌گیرند، عملکرد بهتری دارند. به هیچ عنوان هزینه‌ها را معیار قضاوت قرار ندهید. متخصص قبل از عمل بینی تمامی امور را در جلسه مشاوره مطرح نموده و هزینه تقریبی را اعلام خواهد کرد.

منبع: mayoclinic