جراحی بینی – بررسی انواع روش عمل بینی و نتایج آن 2021

هر کدام از اجزای صورت، نقش خود را در زیبایی چهره دارند و نقص در هر کدام، بخشی از زیبایی انسان را زیر سوال می برد. بینی دقیقا در وسط صورت قرار دارد به این معنا که کانون توجه بوده و در صورت داشتن انحراف، بزرگ بودن و…، به شدت به چشم می آید. جراحی بینی از جمله روش های زیباسازی چهره است که در آن نواقص بینی رفع شده و نهایتا فرم ایده آل خود را متناسب با چهره فرد به دست می آورد. عمل بینی در سال های اخیر در کشور ما رایج شده است اما متخصصین بر این باورند که بهتر است تنها در صورت وجود مشکل، اقدام به این عمل نمود.

فرم مشاوره رایگان

جراحی بینی
آشنایی با عمل بینی 2021 – مارال سلامت ایرانیان

آشنایی با عمل بینی 2021

این مسئله کاملا طبیعی است که همه انسان ها به زیبایی و زیبا بودن گرایش داشته باشند. هیچ کس نمی تواند وجود عیب در چهره خود را تحمل کند به همین دلیل است که انسان ها به سراغ عمل های زیبایی می روند. رینوپلاستی به طریق زیر باعث می شود که بینی، بسیار زیبا و متناسب با صورت باشد:

همانگونه که می دانید یکی از مهمترین کاربردهای عمل بینی، کوچک کردن اندازه آن است. ممکن است شما بینی گوشتی بزرگی داشته باشید در حالی که صورت، کوچک  و ظریف است. جراحی بینی، کمک می کند اندازه بینی متناسب با سایر اجزاء صورت باشد.

در صورتی که قوز بینی دارید، با رینوپلاستی این مشکل به خوبی رفع خواهد شد.

حتی ممکن است اندازه سوراخ های بینی بزرگ و غیر نرمال باشد. در این صورت نیز عمل بینی بسیار موثر بوده و اندازه منافذ بینی را نرمال می کند.

هر گونه انحراف در بینی را می توان از طریق جراحی بینی درمان نمود.

مراحل جراحی بینی
مراحل انجام جراحی بینی

مراحل انجام جراحی بینی

تقریبا همه افراد تمایل دارند قبل از  اینکه رینوپلاستی انجام دهند،  با روش کار آشنا شوند. عمل بینی طی مراحل زیر انجام خواهد شد:

1- در ابتدا لازم است برای مشاوره به متخصص مراجعه کنید. عکس برداری های لازم انجام می گیرد تا متخصص دقیقا وضعیت بینی را بررسی نماید. سپس براساس حالت چهره، فرم بینی متناسب با آن را طراحی می کند. این مرحله نیاز به تخصص و البته زیباشناسی دارد چون فرم بینی بعد از عمل، زیبایی چهره را متاثر می کند.

2- عمل بینی ممکن است باز یا بسته باشد و این مسئله تحت تاثیر میزان ناهنجاری بینی و شکل آن قرار دارد.  در صورتی که بینی مشکل زیادی نداشته باشد، متخصص تصمیم می گیرد عمل بسته انجام دهد. اما حتما این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه به صورت بسته می توان بینی را عمل کرد؟ در واقع در این حالت، برش ها از درون بینی انجام می گیرد در نتیجه در ظاهر، چیزی دیده نمی شود. اما در عمل باز، برش ها از بیرون انجام می شود تا پوست روی استخوان برداشته شود در این زمان دکتر به راحتی می تواند عمل را روی غضروف و استخوان انجام دهد.

3- هر گونه تغییری که باید در استخوان و غضروف بینی صورت گیرد، آغاز می گردد. البته لازم است بدانید گاها برای رسیدن به فرم ایده آل بینی، متخصص تصمیم می گیرد پیوند غضروف انجام دهد.  این غضروف از قسمت میانی بینی و یا حتی از غضروف گوش به دست می آید. تغییرات باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی، در تنفس فرد خللی ایجاد نکند.

4-    بعد از اتمام کار، باید بخیه و پانسمان بینی انجام شود. این مرحله نیز به مهارت زیاد نیاز دارد. بخیه ها باید به گونه ای باشد که منجر به کلوئید نشود.

انواع روش جراحی بینی
انواع روش جراحی بینی

انواع روش رینوپلاستی

همانگونه که در قسمت قبل بیان کردیم، عمل بینی به دو روش انجام می شود:

جراحی بسته

در صورتی که ناهنجاری بینی شدید نباشد، ممکن است متخصص تصمیم بگیرد جراحی بینی را به صورت بسته انجام دهد به این معنا که برش های لازم از سمت درون حفره های بینی انجام می گیرد. یکی از موارد کاربرد عمل بسته، برداشتن قوز بینی است. این عمل سبک تر و سریع تر از عمل باز است.

جراحی باز

در اغلب موارد لازم است عمل بینی به صورت باز انجام شود. در این صورت پوست بینی برش داده شده و پوست برداشته می شود. این عمل برای مواقعی که ناهنجاری های بینی زیاد باشد، انجام می گیرد. در واقع برش ها از بیرون صورت می گیرند. برای رفع ناهنجاری های موجود در نوک بینی و تیغه بین و همچنین  انحراف بینی، باید عمل باز انجام شود.

بهترین روش جراحی بینی
یررسی بهترین روش جراحی بینی

بهترین روش جراحی بینی

یکی از سوالاتی که اغلب بیماران در مورد عمل بینی مطرح می کنند این است که بهترین روش جراحی بینی کدام است؟ در صورتی که مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، متوجه شده اید هر کدام از روش های عمل بینی کارایی خاص خود را دارد بسته به اینکه بینی دچار چه مشکلی شده و چه اندازه نیاز به عمل دارد، روش مناسب انتخاب می گردد. لذا باید تمامی امور را به متخصص بسپارید. بعد از مشاوره و عکس برداری های لازم، بهترین روش برای شما اجرا خواهد شد.

بهترین دکتر و کلینیک جراحی بینی

جراحی بینی از جمله عمل هایی به حساب می آید که هم جنبه درمانی داشته و هم برای برطرف کردن نواقص بینی انجام می شود به این معنا که نوعی عمل زیباسازی نیز به حساب می آید. با توجه به اینکه این عمل با زیبایی صورت در ارتباط است، لذا شما نباید به هر متخصص اعتماد کرده و سلامت و زیبایی خود را به دست او بسپارید. آیا می دانید اگر دکتر از دانش کافی و مهارت برخوردار نباشد ممکن است وضعیت بینی را بدتر کرده و حتی منجر به بیماری هایی در بدن گردد؟ آیا می دانید اگر کلینیک مجهز و استاندارد نباشد چه عواقبی را برای شما به دنبال خواهد داشت؟ در نتیجه به شما توصیه می کنیم با حوصله و صبوری، بهترین دکتر و کلینیک رینوپلاستی را پیدا کرده و بعد از جلسات مشاوره، تصمیم خود را برای عمل، نهایی کنید.

مراقبت های عمل بینی
مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی

مراقبت های قبل از عمل بینی

 1. لازم است آزمایشات مربوط برای تعیین سلامت بدن انجام گیرد.
 2. در صورتی که قرص های رقیق کننده خون استفاده می کنید، تا دو هفته قبل از خوردن آن ها خودداری کنید.
 3. حداقل  دو هفته قبل از عمل، استعمال دخانیات را کنار بگذارید.
 4. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و یا اینکه از نوع خاصی دارو استفاده می کنید حتما به متخصص اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. در زمان استراحت، سر باید کمی بالاتر از شانه ها باشد.
 2. دقت داشته باشید که از گچ برای حفظ فرم بینی استفاده می شود و تا یک هفته با شما همراه خواهد بود.
 3. به هیچ عنوان نوشیدنی ها را با نی مصرف نکنید چون فشار زیاد به بینی وارد می شود.
 4. غذاهای نرم بخورید که نیازی به جویدن زیاد نباشد.
 5. تا زمانی که گچ در بینی وجود دارد باید با دهان نفس بکشید.
 6. استفاده از عینک باعث فشار آوردن روی بینی می شود.
 7. به هیچ عنوان فعالیت سنگین انجام نداده و ندوید.
 8. تا دو هفته بعد از عمل نباید به سراغ دخانیات بروید.

عوارض احتمالی جراحی بینی

بعد از جراحی بینی، ممکن است عوارض زیر بروز نماید :

 1. تورم و التهاب در اطراف بینی، طبیعی است و بعد از چند روز مشکل رفع می گردد.
 2. احتمال عفونت و خونریزی وجود دارد. این مسئله به شرایط عمل و مراقبت های بعد از آن بستگی دارد.
 3. گاها دیده می شود که بیمار به ماده بیهوشی آلرژی دارد.

در صورتی که متخصص به کار خود مسلط نبوده و یا بیمار از خود به درستی مراقبت نکند، ممکن است آثار عمل باقی بماند

هزینه جراحی بینی

قطعا برای همه بیماران مهم است که هزینه عمل بینی چقدر است. اشتباهی که اغلب مردم مرتکب می شوند این است که فکر می کنند متخصصین و کلینیک هایی که هزینه بیشتری می گیرند، عملکرد بهتری دارند. به هیچ عنوان هزینه ها را معیار قضاوت قرار ندهید. متخصص قبل از عمل بینی تمامی امور را در جلسه مشاوره مطرح نموده هزینه تقریبی را اعلام خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا