رژیم غذایی پس از کاشت مو – غذاهایی که باید اجتناب کنید

بهترین تغذیه بعد از کاشت مو
امتیاز به این محتوا

تمام متقاضیان پیوند مو باید بدانند که بلافاصله بعد از اتمام این متد زیبایی، مسئولیت آن‌ها برای مراقبت از فولیکول‌های کاشته شده در محل طاس سر و همچنین مراقبت از زخم‌ها آغاز می‌شود. دو هفته اول، دوره نقاهت و سه ماهه اول، فاز استراحت فولیکول‌ها است. بنابراین این بازه زمانی تأثیر بسیار چشمگیری بر روی نتیجه ایمپلنت موی طبیعی دارد.

یکی از توصیه‌های مراقبتی مهم که همه متخصصان بر روی آن تأکید دارند، تغذیه بعد از کاشت مو است. از آنجایی که فولیکول‌ها به مواد غذایی کامل و کافی برای تقویت بنیه خود و تثبیت در محل جدید نیاز دارند، بنابراین تغذیه بعد از پیوند مو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر به تازگی کاشت مو را انجام داده‌اید یا می‌خواهید برای این متد زیبایی اقدام کنید، حتماً این مقاله را مطالعه نمایید.

بعد از کاشت مو چی بخوریم؟

بعد از کاشت مو چی بخوریم؟

قطعاً متخصصان در جلسه مشاوره کاشت مو برای متقاضیان کاشت مو توضیح خواهند داد که بعد از پیوند مو باید چه مواد غذایی را مصرف کنند و به مدت حداقل دو هفته تا یک ماه از مصرف چه مواد غذایی صرف نظر نمایند. در ادامه این مطلب برای شما مواد غذایی مناسب بعد از کاشت مو را معرفی خواهیم کرد:

بهترین میوه بعد از پیوند موی

خوردن عسل بعد کاشت مو

حتماً می‌دانید که عسل یکی از بهترین مواد طبیعی است که به عنوان ماسک مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توان عسل را با ترکیباتی که متخصص توصیه می‌کند مخلوط نمود و این ماسک را برای مو‌های سر استفاده کرد تا مو‌های نرم، خوش حالت و پرپشتی داشته باشیم.

در پاسخ به این سوال که آیا خوردن عسل بعد از پیوند مو می‌تواند بر روی تقویت فولیکول‌ها تأثیر بگذارد یا نه باید بگوییم که عسل غنی از ویتأمین‌هایی شامل ویتأمین‌های گروه b ،e ،a ،c و e است. از طرف دیگر عسل به عنوان یک آنتی‌اکسیدان طبیعی شناخته شده است که باعث محافظت از پوست و موی شما خواهد شد. همین خواص عسل کافی است تا نسبت به مصرف عسل بعد از پیوند مو اهمیت بیشتری قائل شویم.

 خوردن عسل بعد کاشت مو

توصیه ما این است که بعد از کاشت مو عسل را در وعده‌های غذایی صبحانه قرار دهید چون هم برای تقویت بدن مفید است و هم به تقویت بنیه فولیکول‌ها کمک می‌کند.

بهترین میوه بعد از کاشت مو

اطلاع از این که پس از پیوند مو چه چیزهایی بخوریم، درنهایت به این مسئله کمک خواهد کرد که مواد مغذی لازم را به موهای خود برسانیم. بعد از پیوند موی طبیعی، مصرف میوه‌هایی که غنی از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، می‌تواند به سلامتی و رشد موهای شما کمک شایانی کند؛ هرچند که بهتر است قبل از تغییر در رژیم غذایی خود و مصرف هر نوع میوه یا غذایی، با پزشک معالج خود مشورت داشته باشید.

بعد از پیوند موی طبیعی، برخی میوه‌ها همانند پرتقال، سیب، موز، آناناس، توت‌فرنگی، خرما، انار، آووکادو،‌ انگور و کرفس می‌توانند گزینه‌های ایده آلی برای رژیم غذایی تلقی شوند. مفیدترین و بهترین میوه‌ها پس از کاشتن مو آن‌ گروه از  میوه‌هایی‌ هستند که غنی از ویتامین ب 6، آهن، زینک، پتاسیم و منیزیم هستند؛ زیرا این ویتامین‌ها و مواد معدنی منبعی ایده آل برای رشد موهایی سالم و قوی خواهند بود.

خوردن انار بعد از کاشت مو

به طور کلی مصرف انواع میوه‌ها به دلیل تأمین نیاز بدن به انواع ویتأمین‌ها و مواد معدنی، بهترین تغذیه بعد از کاشت مو خواهد بود. برای مثال اگر در پاییز پیوند مو را انجام می‌دهید، خوردن انار بعد ایمپلنت مو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. انار یکی از میوه‌های غنی از آنتی‌اکسیدان است. بنابراین از تاثیر رادیکال‌های آزاد بر روی زخم‌های پوستی و فولیکول‌های پیوندی جلوگیری می‌کند.

همچنین انار غنی از انواع ویتأمین‌های a، c ویتأمین e و فولیک اسید است. تمامی این ویتأمین‌ها برای حفظ سلامت فولیکول‌ها و تغذیه آن‌ها ضروری هستند. به خصوص اینکه این قبیل ویتأمین‌ها به کیفیت پوست سر نیز کمک کرده و باعث التیام سریع‌تر زخم‌ها می‌شوند.

بهترین میوه بعد از کاشت مو

آناناس بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو باید مواد غذایی مناسب برای ترمیم زخم‌ها و برطرف شدن عوارض پیوند مو را نیز مصرف کنید. برای مثال آناناس یک میوه ضد التهابی است که به کاهش ورم پوست و التهاب کمک می‌کند.

بنابراین مصرف آناناس در دوره نقاهت بعد از کاشت مو منجر به تسریع بهبودی و کاهش دوره نقاهت خواهد شد. همچنین این میوه سرشار از ویتأمین c ویتأمین b پتاسیم منیزیم و آهن است که از طریق تقویت فولیکول‌ها و تقویت ساختار مو، باعث تسریع رشد مو‌های پیوندی می‌شود.

خواص آب کرفس بعد از کاشت مو

پیشنهاد می‌کنیم در رژیم غذایی بعد از کاشت مو حتماً آب کرفس را به عنوان یک نوشیدنی مفید و طبیعی لحاظ کنید. اولی مزیت مصرف آب کرفس این است که به افزایش رطوبت بدن کمک کرده‌اید و در نتیجه از این طریق می‌توانید شاهد کاهش ورم باشید. همچنین باید این نکته را متذکر شویم که آب کرفس ذاتا خاصیت ضد تورم پوستی دارد و در نتیجه باعث بهبود سریع شما می‌شود.

از طرف دیگر با مصرف آب کرفس التهاب‌ها پوستی سریع‌تر برطرف می‌شوند. لازم به ذکر است که آب کرفس خاصیت ضد باکتریایی، ضد قارچی و آنتی‌اکسیدانی نیز دارد. بنابراین از آلوده شدن فولیکول‌ها توسط عوامل بیماری‌زا جلوگیری می‌کند.

 خوردن پسته بعد از کاشت مو

در رژیم غذایی خود بعد از کاشت مو حتماً باید انواع مغزیجات را قرار دهید چرا که آجیل‌ها غنی از عناصر معدنی ضروری برای رشد مو شامل آهن، روی، منیزیم، کلسیم و همچنین غنی از ویتأمین‌هایی همانند ویتأمین‌های گروه B هستند. بنابراین خوردن پسته به دلیل خواصی که ذکر شد، می‌تواند به رشد مو‌ها و تقویت فولیکول‌های پیوندی شما کمک کند.

 خوردن پسته بعد از کاشت مو

خوردن شیر بعد از کاشت مو

رژیم غذایی بعد از پیوند موی طبیعی، همواره نقش مؤثری در نتایج این فرآیند درمانی داشته است. شیر و لبنیات ازجمله مواد غذایی مهمی هستند که پس از پیوند مو به مصرف آن‌ها تأکید شده است. شیر یک منبع عالی از پروتئین، ویتامین‌ها مانند ویتامین D، ویتامین  B12، کلسیم و مواد معدنی است که برای سلامتی عمومی و رشد سالم موها بسیار مفید هستند. بنابراین، چنانچه از نوشیدن شیر لذت می‌برید، پس از پیوند مو نیز می‌توانید آن را مصرف کنید.

مصرف شیر و محصولات لبنی دیگر می‌تواند به سلامت موها کمک کند؛ چراکه پروتئین و کلسیم موجود در شیر به رشد و تقویت موها کمک می‌کند. همچنین، ویتامین D موجود در این ماده غذایی می‌تواند جذب کلسیم را تسهیل کند که به نوبه خود برای سلامتی موها مهم است.

همچنین، مهم است به میزان مصرف شیر توجه کنید و در مصرف آن افراط نکنید. مشاوره با پزشک معالج یا متخصص تغذیه می‌تواند بهترین راهنمایی‌ها را در رابطه با رژیم غذایی مناسب بعد از پیوند مو به شما ارائه دهد.

رژیم غذایی بعد از کاشت مو

مصرف سیر بعد از کاشت مو

به طور کلی متخصص از شما می‌خواهد به مدت یک ماه بعد از پیوند، خوردن خوراکی‌ها و مواد غذایی که خاصیت رقیق‌کنندگی خون دارند را کنار بگذارید تا زخم‌ها هر چه زودتر التیام پیدا کرده و خطر خونریزی برطرف شود. بنابراین مصرف سیر بعد از کاشت مو تا یک ماه ممنوع است و پس از آن باید با احتیاط و مقدار کم این گیاه را مصرف کنید.

خوردن چای بعد از کاشت مو

کافئین یکی از ترکیباتی است که خاصیت رقیق‌کنندگی خون دارد. بنابراین باعث افزایش جریان خون شده و خطر خونریزی در محل زخم‌ها را به همراه دارد. بنابراین در پاسخ به این سؤال که آیا خوردن چای بعد از کاشت مو مجاز است یا خیر باید بگوییم که باید حداقل به مدت دو هفته صبر کنید و پس از آن در صورتی که زخم‌های شما عمدتاً التیام پیدا کرده‌اند، می‌توانید چای بنوشید.

قهوه بعد از کاشت مو

اگر از جمله افرادی هستید که علاقه‌ زیادی به نوشیدن قهوه دارید، باید به مدت دو هفته مصرف قهوه بعد از پیوند مو را ترک کنید چرا که قهوه همانند چای سرشار از کافئین است و حتی میزان کافئین قهوه نسبت به چای، چند برابر بیشتر است. بنابراین تا زمانی که زخم‌های شما بهبود پیدا نکرده است به هیچ عنوان نباید به سراغ نوشیدنی‌های حاوی کافئین بروید چون با این کار نتیجه کاشت مو را هدر خواهید داد.

خوردن پیاز بعد از کاشت مو

پیاز یکی از بهترین انواع سبزیجات است  که از طریق تقویت ریشه مو، به تقویت رشد مو‌های پیوندی شما کمک خواهد کرد. از طرف دیگر پیاز دارای خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی است. در واقع شما با مصرف پیاز از یک سو به افزایش تقویت بنیه فولیکول‌ها و از طرفی دیگر به افزایش رطوبت پوست کمک می‌کنید. بنابراین شاهد کاهش التهاب پوستی نیز خواهید بود.

خوردن کله پاچه بعد از کاشت مو

پس از پیوند مو، مصرف غذاهایی که غنی از پروتئین و مواد مغذی هستند می‌تواند برای سلامتی و رشد موها بسیار مفید باشد. در مورد قرار دادن کله پاچه در رژیم غذایی، باید توجه داشت که محتویات این غذا شامل اجزای خاصی است که ممکن است هضم آن برای برخی افراد سنگین باشد.

علیرغم آن که کله پاچه منبعی غنی از پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی است؛ اما برخی افراد ممکن است به دلیل سنگینی هضم این غذا و یا حساسیت‌های خاص به مواد به کار رفته در آن، با مشکلات گوارشی مواجه شوند. بدین ترتیب، برای مصرف غذاهای خاص پس از پیوند مو، معمولاً توصیه می‌شود که با پزشک معالج خود مشورت کنید.

پزشک معالج با توجه به وضعیت شما و سوابق پزشکی‌تان، می‌تواند به شما راهنمایی دقیق‌تری درباره مصرف کله پاچه یا سایر غذاها بعد از پیوند مو ارائه دهد.

مقاله قبلی
قرص فولیکوژن ساخت کدام کشور است (نانو حیات)
مقاله بعدی
بهترین زمان رنگ کردن مو بعد از کاشت مو + مهم ترین نکات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید