کاشت مو

تزریق پلاسما برای مو؛ پلاسماتراپی موی سر

2/5 - (1 امتیاز)

زمانی که افراد مبتلا به ریزش مو یا طاسی سر به متخصص مراجعه می‌کنند تا یک روش درمانی را به آن‌ها پیشنهاد کند، در اولین قدم باید آزمایش خون کامل را انجام دهند تا متخصص بتوانمند وضعیت تغذیه‌ای بدن شامل ویتأمین‌ها، عناصر معدنی و هورمون‌های بدن را به طور کامل کنترل کرده و براساس این اطلاعات تشخیص دهد که علت ریزش مو چیست و چه روشی می‌تواند برای این دسته از افراد مناسب و مؤثر واقع شود.

روش پی آر پی یا پلاسماتراپی یکی از بهترین روش‌های موثر در درمان ریزش مو معرفی شده است که به جلوگیری از ریزش مو و احیای مو‌های از دست رفته کمک می‌کند. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد روند تزریق پلاسما برای مو و میزان اثربخشی این روش توضیحاتی را ارائه کنیم.

روند تزریق پلاسما برای مو

روند تزریق پلاسما برای مو

در ابتدا شما باید بدانید که تزریق پلاسما برای موی سر به چه صورت انجام می‌گردد. به طور کلی این روش در 2 تا 3 جلسه تکرار می‌شود و فاصله بین هر جلسه بین ۴ تا ۶ هفته، متفاوت خواهد بود. متخصص براساس شدت ریزش مو و میزان اثربخشی تزریق‌های قبلی، فاصله زمانی بین دفعات تزریق را مشخص خواهد کرد. روش انجام کار به شرح زیر می‌باشد:

  • در اولین قدم باید یک نمونه خون از بازوی فرد گرفته شود.
  • سپس این خون باید در دستگاه سانتریفیوژ قرار گیرد‌ تا مایعات خون براساس غلظت و چگالی از یکدیگر جدا شده و متخصص بتواند به مایع مورد نظر خود برسد. بعد از اینکه سانتریفیوژ در ده دقیقه انجام شد اگر نمونه خون را از نزدیک مشاهده کنید متوجه می‌شوید که خون به سه قسمت تقسیم شده است که شامل پلاسما با پلاکت ضعیف، پلاسما با پلاکت قوی و سلول‌های خونی قرمز هستند. آن چیزی که مدنظر متخصص است، پلاسما با پلاکت قوی یا پلاسمای غنی از پلاکت است.
  • در نهایت لایه پلاسمای غنی از پلاکت با استفاده از سرنگ استخراج شده و سپس به پوست سر تزریق می‌شود.
  • در زمان تزریق باید حتماً بی‌حسی موضعی در پوست اعمال شود تا در طول درمان دردی را احساس نکنید.

نتایج تزریق پلاسما برای مو چه زمانی ظاهر می شود

به طور کلی زمانی که ۴ الی ۶ هفته از تزریق بگذرد شما می‌توانید نتیجه بسیار خوبی را از پی آر پی مشاهده کنید. به همین دلیل است که متخصص فاصله زمانی بین تکرار تزریق را 4 تا 6 هفته در نظر می‌گیرد تا اجازه دهد نتیجه تزریق قبلی رؤیت شده و براساس تراکم موی به دست آمده، میزان تزریق مورد نیاز در جلسات بعدی را مشخص کند.

لازم است بدانید که مراقبت از موی سر و همچنین داشتن تزریق تغذیه مناسب مهمترین عاملی است که بر روی نتیجه پی آر پی تأثیر می‌گذارد. بنابراین نباید تصور داشته باشید که تزریق پلاسما برای مو نتیجه دائمی دارد بلکه در واقع با این روش شما می‌توانید به افزایش سرعت تقسیم سلولی سلول‌های فولیکول و افزایش تغذیه آن‌ها کمک کنید تا سرعت رشد مو بالا برود.

نتایج تزریق پلاسما برای مو

آیا تزریق پلاسما برای مو ضرر دارد؟

آسیب تزریق پلاسما برای مو: متقاضیان پلاسماتراپی موی سر باید بدانند که این روش به هیچ عنوان خطری برای مو‌های سر ندارد. یعنی اگر تصور می‌کنید ورود سوزن به پوست سر باعث آسیب به فولیکول‌ها می‌شود، باید بگوییم که اگر متخصص مهارت بالایی در این زمینه داشته باشد، به هیچ عنوان دچار مشکل نخواهید شد.

آنچه که اهمیت دارد این است که شما در دوره نقاهت از خود مراقبت کنید تا عوارض جزئی همانند ورم، التهاب و خونریزی بسیار جزئی و کم در محل زخم‌ها، هر چه زودتر برطرف شود و دچار عفونت در محل تزریق نشوید. بهتر است که در مدت چند روز در هوای سرد و هوای آلوده قرار نگیرید تا این زخم‌های ریز عفونت نکنند. در این صورت هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

آیا تزریق پلاسما برای مو ضرر دارد؟

آیا مو بعد از تزریق پلاسما می ریزد

تصور برخی از افراد این است که چون بعد از پیوند مو در سه ماه اول مو‌های پیوندی به طور کامل می‌ریزند، چنین اتفاقی در تزریق پلاسما برای موی سر نیز رخ می‌دهد. در صورتی که این گونه نیست. در واقع پلاسماتراپی یک روش تقویتی به حساب می‌آید که قرار است فولیکول‌های موی سر را تقویت کرده و از طرف دیگر به رشد مجدد مو‌های از دست رفته شما کمک کند. بنابراین بعد از تزریق پلاسما به هیچ عنوان ریزش مو اتفاق نمی‌افتد.

قیمت تزریق پلاسما برای مو

قیمت تزریق پلاسما برای مو

مهمترین عواملی که بر روی هزینه‌ تزریق پلاسما برای مو تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

  • تعداد دفعات مورد نیاز برای تزریق و رسیدن به نتیجه ‌ایده‌آل
  • هزینه پایه کلینیک
  • هزینه دستمزد متخصص
  • مسافت شما با کلینیک و در نتیجه هزینه مربوط به رفت و آمد به مرکز
  • هزینه‌های جانبی همانند خرید تجهیزات پزشکی، خرید دارو‌ها و یا حتی خرید شامپوی مناسب برای محافظت از فولیکول در زمان تزریق

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟