ابدومینوپلاستی – بررسی عمل زیبایی شکم و نکات مراقبتی 2021

به جرات می توان گفت چاقی و افتادگی شکم از بدترین اتفاقاتی هستند که زیبایی انسان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند. قطعا داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن، اولین راهی است که متخصصین زیبایی برای از بین بردن چربی های اضافی شکم خواهند داشت. اما شاید هیچ کدام از این راهکارها برای شما موثر نبوده و یا اینکه می خواهید در مدت زمان کوتاهی، لاغر شوید. عمل ابدومینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی است که با برداشتن قسمت های اضافی شکم، تناسب اندام را برای شما به ارمغان می آورد. همانگونه که می دانید عمده چاقی، به دلیل شکم بوده و این قسمت، در آخرین مرحله لاغر خواهد شد. در حال حاضر، عمل زیبایی شکم به عنوان یک روش موثر و ایمن برای کوچک کردن و فرم دهی به شکم شناخته شده است. به این معنا که حتی اگر به دلیل افزایش سن یا بارداری، شکم افتاده و شل شده است، با جراحی زیبایی شکم این امکان فراهم می شود که شکمی مسطح و صاف داشته باشید.

فرم مشاوره رایگان

ابدومینوپلاستی
عمل ابدومینوپلاستی 2021 – مارال سلامت ایرانیان

مراحل عمل ابدومینوپلاستی

تایید صلاحیت شما توسط متخصص

عمل ابدومینوپلاستی همانند هر عمل زیبایی دیگر، برای هر کس قابل اجرا نیست. شما باید از سلامت عمومی برخوردار باشید. در نتیجه در جلسه مشاوره با متخصص، باید نتیجه آزمایشات توسط دکتر بررسی شود. حتی در صورت داشتن حساسیت به دارو، آلرژی پوستی و… باید موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

بیهوشی فرد و برش شکم

سپس عمل زیبایی شکم شروع خواهد شد. در ابتدا بیهوشی انجام می گیرد البته نوع روش بیهوشی توسط متخصص و براساس شرایط شما تعیین خواهد شد. سپس جراحی آغاز می گردد. اولین برش بین دو استخوان لگن و برش دوم در نزدیک ناف انجام می شود. اندازه و فرم فعلی شکم، تعیین کننده اندازه برش ها خواهد بود.

برداشتن چربی و عضلات اضافی شکم

همانگونه که گفته شد، دو دلیل برای بد فرمی شکم وجود دارد. دلیل اول چاقی و تجمع چربی در این ناحیه و دلیل دوم، افتادگی شکم به دلیل افزایش سن و بارداری است. لذا بعد از برش و برداشت پوست از روی شکم، ترمیم عضلات انجام می گیرد و همچنین چربی های اضافی نیز حذف خواهد شد. این مرحله باید با ظرافت و دقت بسیار بالا انجام شود چرا که در نهایت، قرار است شکمی خوش فرم داشته باشید و از طرفی کوچکترین بی دقتی می تواند زمینه ساز خطرات و بیماری های برای بدن گردد.

بخیه زدن

بعد از اتمام کار، محل برش ها بخیه زده می شوند. این مرحله نیز باید به درستی و با مهارت انجام شود تا بعد از بهبودی، جای بخیه ها روی شکم باقی نمانند.

مراقبت های ابدومینوپلاستی
مراقبت های قبل و بعد ابدومینوپلاستی

مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی

در صورتی که مصمم به عمل ابدومینوپلاستی هستید، قبل از جراحی باید موارد زیر را رعایت کنید:

 1. توصیه می کنیم از یک ماه قبل از جراحی، مصرف دخانیات را کار بگذارید چون وجود نیکوتین، به دلیل اختلال در اکسیژن رسانی در بدن، التیام و بهبود زخم ها را به تعویق می اندازند.
 2. همچنین مصرف مشروبات الکلی، حداقل دو هفته قبل از عمل، ممنوع است.
 3. در صورتی که رژیم لاغری دارید بهتر است دو هفته قبل از جراحی، رژیم را کنار بگذارید.
 4. اگر به بیماری خاص مبتلا بوده، داروی خاصی مصرف می کنید و یا حساسیت دارویی دارید حتما باید به متخصص اطلاع دهید.
 5. از مدتی قبل از عمل نباید داروهای رقیق کننده خون را مصرف کنید چون در زمان جراحی و بعد از آن، خطر خونریزی را تشدید می کند. البته بهتر است در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.
 6. شب قبل از عمل باید شام بسیار سبک بخورید

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

 1. بعد از جراحی قطعا درد خواهید داشت. در این صورت با تایید متخصص می توانید از مسکن استفاده نمایید.
 2. باید بعد از عمل ابدومینوپلاستی گن مخصوص استفاده کنید تا ورم، برطرف گردد.
 3. حتما باید طبق توصیه ای که متخصص داشته است، پیاده روی های روزانه به منظور جلوگیری از لخته شدن خون در شک و ناحیه پا، خودداری شود.
 4. همچنین توصیه می شود تا یک ماه بعد از عمل زیبایی شکم، به سراغ مصرف دخانیات نروید.
 5. متخصص برای شما داروهایی تجویز می کند که لازم است براساس تجویز متخصص و به طور کامل مصرف شوند.
 6. تا زمانی که پزشک اجازه ندهد، اجازه ندارید فعالیت های سنگین و حرکات ورزشی انجام دهید.
 7. مصرف مشروبات الکلی نیز تا حداقل دو هفته بعد از جراحی، ممنوع است.

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی

عزیزان دقت داشته باشید که برای هر نوع عمل زیبایی، لازم است قبل از هر چیز، اطلاعات کامل در مورد آن

روش داشته و از عوارض آن آگاه باشید. در مورد عمل ابدومینوپلاستی ممکن است عوارض زیر بعد از جراحی

رخ بدهد:

1- اولین و مهمترین عارضه بعد از جراحی زیبایی شکم، درد، ورم و التهاب در شکم است. این مسئله طبیعی

است چون بالاخره عضلات بدن دستکاری شده اند اما می توانید با موافقت متخصص، از داروهای مسکن

استفاده نمایید.

2- در محل برش هایی که در شکم انجام شده است، ممکن است آثار کبودی رویت گردد. این عارضه نیز موقتی است.

3- عفونت و خونریزی از جمله عواقب عمل زیبایی شکم است که به ندرت بروز می کند. در صورتی که متخصص به کار خود مسلط نبوده و یا مراقبت های بعد از عمل  را جدی نگیرید، ممکن است چنین شرایطی برای شما رخ بدهد. توجه کنید که عفونت به راحتی از طریق خون به دستگاه تنفسی و قلب رسیده و بسیار خطرآفرین خواهد شد. لذا با رویت کوچکترین علامت عفونت، حتما به متخصص اطلاع دهید.

4- در برخی از موارد، تشکیل اسکار در محل بخیه های شکم نیز دیده می شود. این مسئله نیز به مهارت متخصص در بخیه زدن و مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد.

5- از دیگر عارضه های احتمال عمل ابدومینوپلاستی، افتادگی پوست است. البته این مشکل زمانی رخ می دهد که عمل به خوبی انجام نشده و بعد از جراحی، شرایط به خوبی پیش نرود.

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

یکی از سوالاتی که مراجعه کنندگان مطرح می کنند این است که دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی چه مدت است؟ این مسئله در افراد مختلف متفاوت است. به هر حال شما تا زمانی باید استراحت کنید که زخم ها بهبود پیدا کرده و بازگشتن به شرایط عادی زندگی، خطری برای سلامتی نداشته باشد. بنابراین نحوه مراقبت از زخم ها، مصرف داروها و رژیم غذایی برای التیام جای بخیه ها و دوری از فعالیت های سنگین، تعیین کننده دوره نقاهت عمل زیبای شکم خواهد بود. البته مهارت متخصص نیز بسیار تاثیر گذار است چون اگر به خوبی عمل نکرده و عوارض بعد از جراحی بیشتر شود، قطعا دوره بهبودی بعد از عمل ابدومینوپلاستی نیز طولانی تر می گردد.

بهترین دکتر و کلینیک ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی یکی از مهمترین عمل های زیبایی است که به دقت و حساسیت بسیار بالایی نیاز دارد. در این مقاله متوجه شدید که در جراحی زیبایی شکم، متخصص باید ترمیم عضلات و برداشتن چربی ها را به نحوی انجام دهد که در نهایت شکم خوش فرم و ایده آل شود. درست است که در حال حاضر این عمل در اغلب کلینیک های زیبایی کشور انجام می شود اما بهتر است در انتخاب پزشک، دقت داشته باشید. در نتیجه باید قبل از هر چیز، تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک عمل زیبایی شکم را پیدا کنید. چون نهایتا نتیجه عمل را تخصص و ظرافت کار متخصص تعیین خواهد کرد. از طرفی کلینیک باید از نظر تجهیزات و اصول بهداشتی، در شرایط استاندارد قرار داشته باشد.

هزینه ابدومینوپلاستی

لازم است بدانید که آیا هزینه عمل ابدومینوپلاستی در توان مالی شما هست یا خیر. بهتر است به جای سوال پرسیدن از دوستان و آشنایان، از متخصص در این زمینه جویا شوید. چون هزینه جراحی زیبایی شکم از فردی به فرد دیگر متفاوت است. میزان چربی موجود در شکم، وضعیت عضلات، اندازه شکم، هزینه های مربوط به کلینیک و متخصص، مراقبت های بعد از عمل و… همگی بر روی هزینه نهایی عمل زیبایی شکم تاثیر خواهند گذاشت.

دکمه بازگشت به بالا