درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

ابدومینوپلاستی و درمان چاقی و افتادگی شکم

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یکی از عمل‌های جراحی زیبایی است که توسط برداشتن چربی و پوست‌های اضافی ناحیه شکم موجب زیبایی بیشتر و عضله‌ای شدن شکم شما خواهد شد و زیبایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

چربی‌های شکم باعث می‌شود که پوست ناحیه شکم شما تیره‌تر و کدرتر دیده شود و به‌مرورزمان باعث تغییر شکل شکم شما شده و زیبایی و ظرافت را از بدن و شکم شما خواهد گرفت و با یک افتادگی پوست جلوه به‌شدت بدی را برای شما رقم خواهد زد اما نکته اینجاست که تمامی این مشکل‌ها با عمل ابدومینوپلاستی قابل‌رفع است.

 

ابدومینوپلاستی

 

داشتن یک شکم با عضله‌های زیبا و ظریف بدون هیچ‌گونه افتادگی می‌تواند به طرز چشمگیری در زیبایی شما تأثیرگذار باشد و باعث شود تا لباس‌هایی که بر تن می‌کنید زیباتر دیده شود و ظاهر مناسب‌تری داشته باشید.

زیبایی و تناسب‌اندام پس از عمل ابدومینوپلاستی باعث افزایش اعتمادبه‌نفس شما خواهد شد و حتی در برخی مواقع که شدت افتادگی شکم و میزان چربی بالاست موجب می‌شود تا در فعالیت‌های روزانه خود نیز بهبود را حس نمایید.

 

زیبایی خیره‌کننده در نواحی شکم با عمل ابدومینوپلاستی

در طول عمل ابدومینوپلاستی عضلات شکمی کمی فشرده‌تر و باریک‌تر خواهد شد و با از بین رفتن چین‌وچروک‌ها و همچنین افتادگی‌های ناحیه شکم، این قسمت کاملاً صاف و یکدست خواهد شد و ظاهر بهتری را خواهد داشت.

یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک برای از بین بردن افتادگی و چربی‌های شکم، ابدومینوپلاستی است که در بین زنان و مردان بسیار متداول است و در مواقعی مانند تغییرات چشم‌گیر پس از دست دادن وزن و یا حاملی به‌شدت پیشنهاد می‌شود.

 

زیبایی خیره کننده در نواحی شکم با عمل ابدومینوپلاستی

 

عمدتاً در زمان عمل‌های جراحی زیبایی و پلاستیک این مراجعین هستند که انتخاب خواهند کرد چه عملی را می‌خواهند انجام دهند و متقاضی چه تغییری بر روی بدن خود هستند اما معمولاً عمل ابدومینوپلاستی به کسانی پیشنهاد می‌شود که دارای وزن ایده آل بوده ولی از مشکلاتی مانند چین‌وچروک شکم، افتادگی پوست و غیره رنج می‌برند.

معمولاً افرادی که دچار تغییرات چشمگیر وزنی شده‌اند یا به‌تازگی دوران بارداری را پشت سر گذاشته‌اند دارای نشانه‌های مشترکی هستند که ازاین‌بین می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد درنتیجه پیشنهاد می‌شود اگر شما نیز دارای این‌چنین علائم و نشانه‌هایی درروش زندگی خود هستید بهتر است با یک متخصص جراحی زیبایی در مورد عمل ابدومینوپلاستی مشورت کنید زیرا گزینه‌ای مناسب برای زیبایی‌اندام شما خواهد بود.

  1. برخی از افراد بااراده توسط رژیم غذایی مخصوص و ورزش به‌راحتی می‌توانند وزن خود را کاهش دهند اما اگر در چنین شرایطی حتی پس از دستیابی به وزن ایده آل با مشکل برآمدگی شکم روبرو هستند ابدومینوپلاستی یک‌راه درمانی مناسب خواهد بود.
  2. مادران بارداری که پس از به دنیا آوردن فرزند خود در ناحیه شکم و زیر شکم خود چین‌وچروک‌های بسیار و افتادگی پوست را در کنار کشیدگی آن تجربه خواهند کرد می‌توانند به‌راحتی با عمل ابدومینوپلاستی ظاهر زیبایی برای خود به ارمغان آورند.
  3. بعدازاینکه یک فرد وزن زیادی را از دست دهد و چربی‌های خود را به سوزاند در برخی موارد در ناحیه شکم دارای مقداری پوست اضافی خواهد بود که به‌صورت چین‌وچروک و افتادگی ظاهر خواهد شد که در چنین شرایطی نیز می‌توان با عمل جراحی زیبایی شکم یعنی ابدومینوپلاستی این مشکل را برطرف نمود.
  4. برخی افراد نیز همواره در بهترین شرایط جسمانی و وزنی قرار دارند اما بازهم شکم آن‌ها کمی برآمده است و این مشکل تنها با عمل ابدومینوپلاستی حل خواهد شد و می‌توانند به‌راحتی با این عمل جراحی زیبایی به اندام دلخواه خود برسند.

 

انواع مختلف عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

 

 

انواع مختلف عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

در بیماران متفاوت که تمامی آن‌ها یک هدف پس از عمل تامی تاک دارند و آن‌هم زیبایی ظاهر ناحیه شکم خود است هیچ‌گاه نمی‌توان از یک روش ثابت استفاده نمود زیرا شرایطی که برای هر بیمار وجود دارد این امکان را به پزشک متخصص می‌دهد تا بتواند بهترین انتخاب را درروش انجام عمل ابدومینوپلاستی داشته باشید.

بسته به شرایط و وضعیت مراجعه‌کننده متقاضی عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی به سه روش انجام خواهد شد که در ادامه در مورد این روش‌ها توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

1- عمل ابدومینوپلاستی مینی : در این روش قسمت‌های پایینی شکم توسط جراحی‌های گسترده‌ای بهبود خواهد یافت درنتیجه این روش مناسب افرادی است که از کشیدگی و یا افتادگی زیر شکم خود رنج می‌برند.

در این تکنیک یک برش در بالای شکم ایجادشده و ماهیچه‌های ناحیه شکم از نقطه پارگی کشیده و سفت خواهند شد و در انتها پوست اضافی برای بازسازی قسمت‌های شکم و صاف کردن آن برداشته خواهد شد.

2- عمل ابدومینوپلاستی کامل یا کلاسیک : در این روش درمانی که برای قسمت‌های بالا و پایین شکم به‌صورت هم‌زمان انجام خواهد شد تمامی چروک‌های بالا و پایین شکم به همراه افتادگی‌های پوست از بین خواهد رفت.

در حین انجام این عمل یک برش به شکل حرف U بر روی شکم ایجاد خواهد شد و از طریق آن عضله‌های شکمی سفت خواهند شد و باقی پوست‌های اضافی برداشته می‌شود.

3- عمل ابدومینوپلاستی گسترده : برای افرادی که در مدت‌زمان کوتاهی وزن زیادی را ازدست‌داده‌اند و یا به‌تازگی فرزندی را به دنیا آورده‌اند بهترین راه درمان سستی‌های پوست و از بین بردن افتادگی‌های شکم در نواحی فوقانی و زیر شکم استفاده از این روش است.

اگرچه در این روش جراح حین عمل تامی تاک برش‌های بیشتری را ایجاد خواهد کرد اما هیچ‌گونه نگرانی وجود نداشته و با توجه به تخصص جراح شما عمل به‌سادگی انجام خواهد شد.

پس از عمل ابدومینوپلاستی بسیاری از بیماران در ابتدا نقاط ضعف عمل را تیرگی‌ها و آثار باقی‌مانده در محل شکاف‌های ایجادشده می‌دانند اما پس از گذشت مدتی همین افراد زخم‌هایی که قابل‌مشاهده هستند را به‌عنوان یک نکته ارزشمند که موجب زیبایی  و بهبود شرایط اندام آن‌ها شده است در نظر خواهند گرفت.

 

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چگونه انجام خواهد شد

 

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟

در عمل جراحی ابدومینوپلاستی ابتدا بیمار کاملاً بی‌هوش خواهد شد و هیچ بی‌حسی موضعی در این عمل استفاده نمی‌شود.

طول عمل بسته به ناحیه و حجم جراحی و مهارت متخصص ممکن از متفاوت باشد و حتی در مواقعی تا سه ساعت نیز طول بکشد اما در حالت کلی همان‌طور که پیش‌تر گفته شد ابتدا برش‌هایی با توجه به نوع عمل در ناحیه شکم ایجاد می‌شود.

پس از ایجاد برش‌های مناسب پوست و بافت چربی زائد از لایه‌های زیرین برداشته‌شده و سپس جراح نسبت به سفت کردن عضلات اقدام خواهد نمود. در انتها نیز چربی‌ها و پوست اضافی برداشته می‌شود و ناف در جای درست خود قرار داده خواهد شد و محل‌های برش توسط بخیه‌ها با پانسمانی مناسب بسته خواهند شد.

 

چه کسانی بهترین کاندید برای انجام عمل ابدومینوپلاستی هستند

 

چه کسانی بهترین کاندید برای انجام عمل ابدومینوپلاستی هستند؟

عمل جراحی ابدومینوپلاستی در حالت کلی هم برای مردان و هم زنان مناسب است و عمومیت دارد و شرط کلی این عمل عدم استفاده از دخانیات و پایداری وزن است اما بهترین کاندیدهایی که عمل تامی تاک به آن‌ها پیشنهاد می‌شود زنان بارداری هستند که با مشکل افتادگی و کشیدگی پوست شکم روبرو شده‌اند.

در طرفی دیگر مردان و زنانی وجود دارند که به دلیل کاهش بسیار زیاد وزن بدن با مشکل افتادگی پوست روبرو شده‌اند که در چنین شرایطی نیز راه‌حل مناسب ابدومینوپلاستی است.

شاید بعد از عمل یک تیرگی یا جای زخم باقی بماند اما مهم‌ترین نکته این است که در برابر زیبایی که به شما هدیه داده خواهد شد بسیار ناچیز است.

 

چه کسانی باید از انجام عمل ابدومینوپلاستی پرهیز نمایند

 

چه کسانی باید از انجام عمل ابدومینوپلاستی پرهیز نمایند؟

در مواردی نیز عمل جراحی زیبایی تامی تاک برای برخی افراد ممنوع است و پزشکان پیشنهاد می‌کنند تا این دسته از افراد تا زمانی مناسب از عمل ابدومینوپلاستی صرف‌نظر نمایند.

اگر شما یک زن هستید و هنوز هم قصد دارید در ادامه فرزند دیگری داشته باشید بهتر است از عمل abdominoplasty صرف‌نظر کنید و پس از آخرین دوران بارداری نسبت به عمل بهبود افتادگی شکم اقدام نمایید زیرا حاملگی می‌توانند موجب بی‌تأثیر شدن عمل شما شده و باعث شود مجدداً حالت‌های گذشته را حتی به‌مراتب شدیدتر تجربه نمایید.

اگر هنوز هم قصد دارید تا وزن زیادی را کاهش دهید و به ثبات وزن موردنظر خود نرسیده‌اید درنتیجه فعلاً دست نگه‌داشته و تا زمانی که به وزن ایده آل و ثابتی که قصد تغییر آن را ندارید نرسیدید اقدام به عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی  نکنید.

کلینیک پوست و مو مارال یکی از بهترین مراکز ابدومینوپلاستی در غرب تهران آماده ی ارائه تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی میباشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)