ماموپلاستی – راهنمای کامل عمل کوچک کردن سینه 2021

یکی از مشکلاتی که خانم ها دارند این است که بعد از دوران شیردهی، سینه ها بزرگ شده و فرم زیبای خود را از دست می دهد. از طرفی برخی از بانوان سینه های درشت دارند در حالی که سایر قسمت های بدن، از تناسب اندام ایده آل برخوردار هستند. در چنین مواردی عمل ماموپلاستی کمک می کند تا زیبایی سینه ها را متناسب با اندام خود، به دست بیاورید. جراحی زیبایی سینه از جمله عمل های زیبایی به حساب می آید که در سال های اخیر، در میان بانوان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. البته فراموش نکنید که جراحی کوچک کردن سینه به اندازه ای حساس است که حتما باید تحت نظر متخصص حرفه ای انجام شود چرا که سلامت و زیبایی سینه ها باید همزمان در جریان عمل در نظر گرفته شود.

فرم مشاوره رایگان

ماموپلاستی
مراحل عمل ماموپلاستی 2021 – مارال سلامت ایرانیان

مراحل عمل ماموپلاستی

نداشتن سینه های خوش فرم و یا بزرگ بودن آن ها باعث می شود شما در انتخاب لباس، دچار محدودیت شوید و همین مسئله اعتماد به نفس شما را پایین می آورد. اما با وجود جراحی زیبایی سینه، جایی برای نگرانی نخواهد بود. با این عمل سینه های خوش فرم خواهید داشت که به صورت زیر انجام می شود:

بررسی وضعیت مراجعه کننده

قبل از هر عمل زیبایی لازم است جلسه مشاوره با متخصص برگزار شود و عمل ماموپلاستی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ابتدا لازم است بدانید که جراحی زیبایی سینه تنها زمانی انجام می شود که سینه ها به رشد کافی رسیده باشند به این معنا که قبل از بلوغ نمی توان اقدام به این عمل نمود. خانم هایی که قصد دارند مجددا بچه دار شوند، بهتر است عمل کوچک کردن سینه ها را به بعد موکول کنند چون در دوران شیردهی، دوباره سینه ها بزرگ و بد فرم می شوند. از طرفی در صورتی که چاق هستید، توصیه می کنیم در ابتدا به وزن ایده آل خود برسید چون بعد از رژیم گرفتن و کاهش وزن، سینه ها کوچک می شوند.

برش دادن سینه ها

در این مرحله با هدف برداشتن غدد چربی اضافی در سینه ها و همچنین پوست اضافی، برش هایی در سینه ها اعمال می شود که تعداد و نحوه برش، به اندازه سینه و فرم فعلی آن و روش مورد نظر برای جراحی زیبایی سینه بستگی دارد. در صورتی که سینه ها افتاده نباشند و تنها مشکل آن ها، وجود چربی اضافی است، برش باید کوچک باشد. اما برای سینه ها بزرگ، گوشتی و افتاده لازم است تعداد و اندازه برش ها بیشتر شود.

اعمال تغییرات در سینه ها

بعد از برش، کلیه تغییرات لازم شامل برداشتن چربی، کشیدن سینه ها به سمت بالا، تغییر هاله دور نوک سینه و… انجام می گیرد. بعد از عمل متوجه خواهید شد که حتی نوک سینه جابجا شده است.

بخیه زدن برش

بعد از اتمام عمل، برش ها در ابتدا به صورت عمقی بخیه می شوند تا فرم جدید سینه، به خوبی حفظ شود در انتها، نوبت به بخیه پوست سینه می رسد.

مراقبت های ماموپلاستی
مراقبت های قبل و بعد از ماموپلاستی

مراقبت های قبل از عمل کوچک کردن سینه

اگر بعد از جلسه مشاوره با متخصص تصمیم خود را برای عمل ماموپلاستی نهایی کردید، موارد زیر را قبل از عمل مد نظر داشته باشید:

 1. کلیه تست های لازم برای ارزیابی سلامت عمومی بدن انجام شود.
 2. ممکن است به برخی از داروها حساسیت داشته و یا نوع خاصی دارو مصرف می کنید. این مورد حتما باید به پزشک اطلاع داده شود.
 3. عزیزان توجه داشته باشید که مصرف داروهای رقیق کننده خون مدتی قبل از عمل کوچک کردن سینه، ممنوع است.
 4. تقریبا دو هفته قبل از عمل زیبایی سینه، از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات پرهیز کنید. این مواد در خون رسانی اختلال ایجاد کرده و در نتیجه باعث افزایش عوارض احتمالی ماموپلاستی خواهند شد.
 5. در روز عمل حتما لباس گشاد بپوشید که در پایان کار، بدن در لباس آزاد باشد.
 6. روز قبل از عمل استحمام کنید.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

 1. بعد از عمل تقریبا به مدت 48 ساعت، تورم و کبودی سینه ها وجود خواهد داشت. می توانید از کمپرس یخ برای رفع این التهاب استفاده کنید.
 2. توصیه می کنیم تا چند روز به هیچ عنوان فعالیت سنگین انجام نداده و ورزش نکنید.
 3. بعد از عمل ماموپلاستی باید تا زمانی که زخم ها به طور کامل بهبود یابند و از طرفی فرم سینه بعد از عمل حفظ گردد، از سوتین های مخصوص استفاده کنید.
 4. بعد از جراحی زیبایی سینه، داروهایی تجویز می شود که باید به طور کامل مصرف شود.
 5. ممکن است بی حسی عمل تا چند روز بعد با شما همراه باشد. این مسئله طبیعی است و به تدریج رفع خواهد شد.
 6. مصرف میوه جات و سبزیجاتی که به بهبود زخم ها کمک می کنند، در رژیم غذایی بیشتر شود برای مثال روزانه آناناس مصرف کنید.

عوارض ماموپلاستی

عوارض احتمالی ماموپلاستی

 1. بعد از عمل، در ناحیه سینه درد حس خواهید کرد که مسئله ای طبیعی است. اگر متخصص صلاح بداند می توانید از مسکن استفاده کنید.
 2. التهاب و ورم سینه ها بعد از جراحی، طبیعی است و در مدت کوتاهی رفع می شود.
 3. در صورتی که در زمان عمل، محیط به خوبی استریل نبوده و یا مراقبت ها بعد از جراحی را جدی نگیرید، احتمال عفونت وجود دارد. این مسئله خطرناک خواهد بود.
 4. در برخی موارد، مشکل عدم تقارن سینه ها رخ داده است که این موضوع تنها به مهارت متخصص بر­می گردد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم جراحی زیبایی سینه را تحت نظر پزشک حرفه ای انجام دهید.
 5. این امکان وجود دارد که حس نوک سینه را به صورت موقت و یا برای همیشه از دست بدهید.
 6. یکی از دلایلی که متخصصین اکیدا توصیه می کنند اگر قرار است مجددا بچه دار شوید، عمل زیبایی سینه را انجام ندهید این است که این جراحی باعث اختلال در فعالیت غدد شیری خواهد شد.

دوران نقاهت عمل زیبایی سینه

اینکه چه مدت بعد از جراحی زیبایی سینه بتوانید به زندگی عادی برگشته و بدون هیچ نگرانی، امور روزانه را انجام دهید، به شرایط فیزیکی و سلامت بدن شما، عوارض احتمالی بعد از عمل ماموپلاستی و سرعت بهبودی بستگی دارد. در صورتی که همه چیز خوب پیش برود، بین یک هفته تا ده روز بعد، دوره نقاهت تمام شده و قادر خواهید بود مانند قبل از عمل، فعالیت های روزمره و حتی ورزش را انجام دهید.

بهترین دکتر و کلینیک ماموپلاستی
بهترین دکتر و کلینیک ماموپلاستی

بهترین دکتر و کلینیک ماموپلاستی

بافت سینه بسیار ظریف و حساس است و در عمل ماموپلاستی باید به این موضوع توجه داشت که هدف عمل، تنها رسیدن به زیبایی نیست بلکه متخصص باید مراقب باشد حین جراحی زیبایی سینه، اشتباهی مرتکب نشود چرا که یک خطا کافی است تا بافت سینه آسیب دیده و عواقبی را به دنبال داشته باشد. در حال حاضر در اغلب کلینیک های زیبایی، عمل کوچک کردن سینه انجام می شود اما حقیقت این است که همه متخصصین، از مهارت کافی برای این امر برخوردار نیستند. بانوان عزیز توجه کنید اگر می خواهید بعد از عمل، سینه های خوش فرم و سالم داشته باشید، لازم است قبل از هر چیز، کمی تحقیق و بررسی کنید تا بهترین دکتر و کلینیک ماموپلاستی را پیدا کنید. یک انتخاب درست به این معنی است که ضریب اطمینان جراحی زیبایی سینه بالاتر می رود البته بخشی از نتیجه نهایی عمل، به مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد که نباید نسبت به این مسئله بی تفاوت بود.

هزینه عمل ماموپلاستی

در مورد هزینه عمل ماموپلاستی نمی توان به طور قطع صحبت نمود. چون اندازه سینه، میزان نیاز به عمل، هزینه مربوط به کلینیک و متخصص، هزینه داروها و… برای هر فرد متفاوت است. اما در جلسه مشاوره با متخصص، برآورد کلی به عمل خواهد آمد تا شما یک ذهنیت درست نسبت به این مسئله داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا