ماموپلاستی بهترین عمل کوچک کردن سینه در خانم ها [2024]

ماموپلاستی
امتیاز به این محتوا

یکی از مشکلاتی که خانم‌ها دارند این است که بعد از دوران شیردهی، سینه‌ها بزرگ شده و فرم زیبای خود را از دست می‌دهند. از طرفی برخی از بانوان سینه‌های درشت دارند در حالی که سایر قسمت‌های بدن، از تناسب اندام ‌ایده‌آل برخوردار هستند. در چنین مواردی عمل ماموپلاستی کمک می‌کند تا زیبایی سینه‌ها را متناسب با اندام خود، به دست بیاورید. جراحی زیبایی سینه از جمله عمل‌های زیبایی به حساب می‌آید که در سال‌های اخیر، در میان بانوان جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. البته فراموش نکنید که جراحی کوچک کردن سینه به اندازه‌ای حساس است که حتماً باید تحت نظر متخصص حرفه‌ای انجام شود چرا که سلامت و زیبایی سینه‌ها باید همزمان در جریان عمل در نظر گرفته شود.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””][gravityform id=”3″ title=”true” description=”true” ajax=”true”][/box]
ماموپلاستی
مراحل عمل ماموپلاستی 2022 – مارال سلامت ایرانیان

مراحل عمل ماموپلاستی

نداشتن سینه‌های خوش‌فرم و یا بزرگ بودن آن‌ها باعث می‌شود شما در انتخاب لباس، دچار محدودیت شوید و همین مسأله اعتماد به نفس شما را پایین می‌آورد. اما با وجود جراحی زیبایی سینه، جایی برای نگرانی نخواهد بود. با این عمل سینه‌های خوش‌فرم خواهید داشت که به صورت زیر انجام می‌شود:

بررسی وضعیت مراجعه کننده

قبل از هر عمل زیبایی لازم است جلسه مشاوره با متخصص برگزار شود و عمل ماموپلاستی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ابتدا لازم است بدانید که جراحی زیبایی سینه تنها زمانی انجام می‌شود که سینه‌ها به رشد کافی رسیده باشند. به این معنا که قبل از بلوغ نمی‌توان اقدام به این عمل نمود. خانم‌هایی که قصد دارند مجدداً بچه‌دار شوند، بهتر است عمل کوچک کردن سینه ها را به بعد موکول کنند چون در دوران شیردهی، دوباره سینه‌ها بزرگ و بدفرم می‌شوند. از طرفی در صورتی که چاق هستید، توصیه می‌کنیم در ابتدا به وزن ‌ایده‌آل خود برسید چون بعد از رژیم گرفتن و کاهش وزن، سینه‌ها کوچک می‌شوند.

برش دادن سینه ها

در این مرحله با هدف برداشتن غدد چربی اضافی در سینه‌ها و همچنین پوست اضافی، برش‌هایی در سینه‌ها اعمال می‌شود که تعداد و نحوه برش، به اندازه سینه و فرم فعلی آن و روش مورد نظر برای جراحی زیبایی سینه بستگی دارد. در صورتی که سینه‌ها افتاده نباشند و تنها مشکل آن‌ها، وجود چربی اضافی است، برش باید کوچک باشد. اما برای سینه‌ها بزرگ، گوشتی و افتاده لازم است تعداد و اندازه برش‌ها بیشتر شود.

اعمال تغییرات در سینه ها

بعد از برش، کلیه تغییرات لازم شامل برداشتن چربی، کشیدن سینه‌ها به سمت بالا، تغییر هاله دور نوک سینه و … انجام می‌گیرد. بعد از عمل متوجه خواهید شد که حتی نوک سینه جابجا شده است.

مطالب بیشتر: لیفت سینه

بخیه زدن برش

بعد از اتمام عمل، برش‌ها در ابتدا به صورت عمقی بخیه می‌شوند تا فرم جدید سینه، به خوبی حفظ شود. در انتها نوبت به بخیه پوست سینه می‌رسد.

                              ماموپلاستی

مراحل عمل

بی‌حس کردن و استریل کردن سینه

اعمال برش در سینه

اعمال تغییرات در سینه

بخیه زدن جای برش

کاهش درد در دوره نقاهت

مصرف داروهای مسکن

نخوابیدن به شکم

استفاده از کمپرس یخ

عدم دستکاری زخم‌ها برای جلوگیری از عفونت

مزایای عمل

فرم دادن سینه و زیباتر شدن اندام

افزایش اعتماد به نفس

جلوگیری از درد کمر، شانه و گردن

کاهش ورم سینه

پوشیدن سوتین مخصوص

نخوردن غذا و خوراکی شور

خودداری از فعالیت و ورزش سنگین

عوارض ماموپلاستی

التهاب، درد و کبودی

ورم سینه

عفونت در اثر استریل نبودن محیط عمل و دستکاری زخم

مراقبت های ماموپلاستی
مراقبت های قبل و بعد از ماموپلاستی

مراقبت های قبل از عمل کوچک کردن سینه

اگر بعد از جلسه مشاوره با متخصص تصمیم خود را برای عمل ماموپلاستی نهایی کردید، موارد زیر را قبل از عمل مدنظر داشته باشید:

 • کلیه تست‌های لازم برای ارزیابی سلامت عمومی بدن انجام شود.
 • ممکن است به برخی از دارو‌ها حساسیت داشته و یا نوع خاصی دارو مصرف می‌کنید. این مورد حتماً باید به پزشک اطلاع داده شود.
 • عزیزان توجه داشته باشید که مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون مدتی قبل از عمل کوچک کردن سینه، ممنوع است.
 • تقریبا دو هفته قبل از عمل زیبایی سینه، از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات پرهیز کنید. این مواد در خون‌رسانی اختلال ایجاد کرده و در نتیجه باعث افزایش عوارض احتمالی ماموپلاستی خواهند شد.
 • در روز عمل حتماً لباس گشاد بپوشید که در پایان کار، بدن در لباس آزاد باشد.
 • روز قبل از عمل استحمام کنید.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

 1. بعد از عمل تقریبا به مدت ۴۸ ساعت، تورم و کبودی سینه‌ها وجود خواهد داشت. می‌توانید از کمپرس یخ برای رفع این التهاب استفاده کنید.
 2. توصیه می‌کنیم تا چند روز به هیچ عنوان فعالیت سنگین انجام نداده و ورزش نکنید.
 3. بعد از عمل ماموپلاستی باید تا زمانی که زخم‌ها به طور کامل بهبود یابند و از طرفی فرم سینه بعد از عمل حفظ گردد، از سوتین‌های مخصوص استفاده کنید.
 4. بعد از جراحی زیبایی سینه، دارو‌هایی تجویز می‌شود که باید به طور کامل مصرف شوند.
 5. ممکن است بی‌حسی عمل تا چند روز بعد با شما همراه باشد. این مسأله طبیعی است و به تدریج رفع خواهد شد.
 6. مصرف میوه و سبزیجاتی که به بهبود زخم‌ها کمک می‌کنند، در رژیم غذایی بیشتر شود. برای مثال روزانه آناناس مصرف کنید.

مزایای عمل ماموپلاستی

 1. این جراحی زیبایی کمک می‌کند تا سینه‌های خوش‌فرم و سفتی داشته باشید. در نتیجه مادرانی که بعد از دوران شیردهی دچار افتادگی سینه شده‌اند می‌توانند با این عمل دوباره زیبایی اندام خود را به دست بیاورند.
 2. قطعاً زیباتر شدن سینه بر اعتماد به نفس شما تأثیر می‌گذارد چرا که به راحتی می‌توانید لباس‌های مورد علاقه خود را پوشیده و از طرف دیگر چندین سال جوان‌تر به نظر خواهید رسید.
 3. البته بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها باعث می‌شود فشار زیادی به ناحیه گردن،‌شانه و کمر وارد گردد. بنابراین یکی دیگر از مزیت های عمل ماموپلاستی، جلوگیری از بروز عارضه‌های جسمی نام برده است.

عوارض ماموپلاستی

عوارض احتمالی ماموپلاستی

 1. بعد از عمل، در ناحیه سینه درد حس خواهید کرد که مسأله‌ای طبیعی است. اگر متخصص صلاح بداند می‌توانید از مسکن استفاده کنید.
 2. التهاب و ورم سینه‌ها بعد از جراحی، طبیعی است و در مدت کوتاهی رفع می‌شود.
 3. در صورتی که در زمان عمل، محیط به خوبی استریل نبوده و یا مراقبت‌ها بعد از جراحی را جدی نگیرید، احتمال عفونت وجود دارد. این مسأله خطرناک خواهد بود.
 4. در برخی موارد، مشکل عدم تقارن سینه‌ها رخ داده است که این موضوع تنها به مهارت متخصص بر‌می‌گردد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم جراحی زیبایی سینه را تحت نظر پزشک حرفه‌ای انجام دهید.
 5. این امکان وجود دارد که حس نوک سینه را به صورت موقت و یا برای همیشه از دست بدهید.
 6. یکی از دلایلی که متخصصین اکیدا توصیه می‌کنند اگر قرار است مجدداً بچه‌دار شوید عمل زیبایی سینه را انجام ندهید این است که این جراحی باعث اختلال در فعالیت غدد شیری خواهد شد.

دوران نقاهت عمل زیبایی سینه

اینکه چه مدت بعد از جراحی زیبایی سینه بتوانید به زندگی عادی برگشته و بدون هیچ نگرانی، امور روزانه را انجام دهید، به شرایط فیزیکی و سلامت بدن شما، عوارض احتمالی بعد از عمل ماموپلاستی و سرعت بهبودی بستگی دارد. در صورتی که همه چیز خوب پیش برود، بین یک هفته تا ده روز بعد، دوره نقاهت تمام شده و قادر خواهید بود مانند قبل از عمل، فعالیت‌های روزمره و حتی ورزش را انجام دهید.

آیا عمل ماموپلاستی با درد همراه خواهد بود؟

یکی از نگرانی‌های متقاضیان برای انجام جراحی زیبایی سینه، مسأله درد در حین و بعد از عمل است. متخصص برای شروع کار از بیهوشی عمومی و آرام‌بخش استفاده می‌کند تا شما در حین جراحی هیچ دردی را احساس نکنید. اما این مسأله طبیعی است که بعد از اتمام عمل و در دوره نقاهت کمی درد احساس شود چرا که اثر ماده بی‌حسی و آرام‌بخش از بدن خارج خواهد شد. برای کاهش درد ناشی از عمل ماموپلاستی چند توصیه برای شما عزیزان داریم:

 1. بهتر است از مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص استفاده کنید.
 2. زخم‌ها نباید دستکاری شده و تحت فشار قرار گیرند زیرا در این صورت خطر عفونت و از سوی دیگر خطر باز شدن بخیه‌ها و افزایش درد وجود خواهد داشت.
 3. با نظر متخصص و براساس آموزش‌هایی که برای شما ارائه می‌شود از کمپرس آب یخ استفاده کنید.
بهترین دکتر و کلینیک ماموپلاستی
بهترین دکتر و کلینیک ماموپلاستی

بهترین دکتر و کلینیک ماموپلاستی

بافت سینه بسیار ظریف و حساس است و در عمل ماموپلاستی باید به این موضوع توجه داشت که هدف عمل، تنها رسیدن به زیبایی نیست بلکه متخصص باید مراقب باشد حین جراحی زیبایی سینه، اشتباهی مرتکب نشود چرا که یک خطا کافی است تا بافت سینه آسیب دیده و عواقبی را به دنبال داشته باشد. در حال حاضر در اغلب کلینیک‌های زیبایی، عمل کوچک کردن سینه انجام می‌شود اما حقیقت این است که همه متخصصین، از مهارت کافی برای این امر برخوردار نیستند. بانوان عزیز توجه کنید اگر می‌خواهید بعد از عمل، سینه‌های خوش‌فرم و سالم داشته باشید، لازم است قبل از هر چیز، کمی تحقیق و بررسی کنید تا بهترین دکتر و کلینیک ماموپلاستی را پیدا کنید. یک انتخاب درست به این معنی است که ضریب اطمینان جراحی زیبایی سینه بالاتر می‌رود. البته بخشی از نتیجه نهایی عمل، به مراقبت‌های بعد از عمل بستگی دارد که نباید نسبت به این مسأله بی‌تفاوت بود.

هزینه عمل ماموپلاستی

در مورد هزینه عمل ماموپلاستی نمی‌توان به طور قطع صحبت نمود. چون اندازه سینه، میزان نیاز به عمل، هزینه مربوط به کلینیک و متخصص، هزینه دارو‌ها و … برای هر فرد متفاوت است. اما در جلسه مشاوره با متخصص، برآورد کلی به عمل خواهد آمد تا شما یک ذهنیت درست نسبت به این مسأله داشته باشید.

کاهش ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی

زمانی که جراحی زیبایی سینه به اتمام می‌رسد باید تمامی نکات مراقبتی بعد از ماموپلاستی در دوره نقاهت را رعایت کنید تا شدت عوارضی همانند ورم ‌سینه کاهش یافته و از طرف دیگر بتوانید به نتیجه ‌ایده‌آل برسید. این ورم ناشی از دستکاری بافت سینه و در نتیجه افزایش مایعات در این قسمت رخ می‌دهد. اما خوشبختانه چند توصیه به شما کمک می‌کند تا از افزایش تورم بعد از عمل ماموپلاستی جلوگیری شده و در واقع بتوانید هر چه زودتر از شر این عارضه خلاص شوید:

 1. تا مدتی نباید به سراغ فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های پی در پی بروید. حتی بلند کردن ‌اشیای سنگین برای شما مضر است.
 2. متخصص به شما توصیه می‌کند تا مدت زمان معلوم از سوتین مخصوص استفاده کنید تا از یک سو سینه بهتر فرم گرفته و از سوی دیگر به کاهش تورم بعد از عمل ماموپلاستی و خروج مایعات کمک کند.
 3. تا زمانی که زخم‌ها به طور کامل التیام پیدا نکرده‌اند نباید به شکم بخوابید.
 4. خوردن غذا‌های شور و همچنین غذا‌های سرخ کردنی باعث افزایش تورم بعد از عمل ماموپلاستی خواهد شد.