کاشت مو

کاشت موی طبیعی به روش میکروایمپلنت

مسئله ریزش موی سر یکی از حقایقی است که باید انسان در طول زندگی خود آن را بپذیرد. به هر حال عوامل مختلفی باعث می‌شوند که فولیکول‌ها ضعیف شده و در نتیجه ریزش مو آغاز شود اما اگر شما به موقع برای درمان اقدام نمایید قطعاً می‌توان جلوی ریزش را گرفته و سپس برای درمان کم‌پشتی و یا حتی طاسی سر خود اقدام کنید. برای این منظور،کاشت مو بهترین و موثرترین روش شناخته شده است که به طرق مختلف اجرا می‌گردد.

فرم مشاوره رایگان

کاشت مو میکروایمپلنت یکی از روش‌های معتبر پیوند طبیعی مو است که تقریباً در تمام کلینیک‌های زیبایی ایران توسط متخصصین مجرب برای مراجعه‌کنندگان اجرا می‌گردد. کارشناسان و متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان در این مقاله سعی بر این دارند که اطلاعات کامل در مورد کاشت مو طبیعی با روش میکروایمپلنت را در اختیار شما عزیزان قرار دهند تا اگر پزشک متخصص این روش را برای شما انتخاب کرده است با آگاهی لازم بتوانید تصمیم خود را نهایی نمایید.

معرفی پیوند طبیعی مو به روش میکروایمپلنت

اگر کمی در اینترنت تحقیق کنید متوجه خواهید شد که روش‌ های پیوند موی طبیعی متنوع بوده و در نتیجه این امکان فراهم شده است که متخصصان بتوانند ایمپلنت مو را برای همه مراجعه‌کنندگان تحت هر شرایطی انجام دهند. اگر تصمیم دارید که کم‌پشتی و طاسی سر را از طریق پیوند مو درمان کنید بهتر است اطلاعات کلی نسبت به روش‌های اجرای کار داشته باشید تا در جلسه مشاوره با متخصص بهتر بتوانید صحبت‌های او را درک نموده و تمامی سوالاتی را که لازم است مطرح کنید. در واقع کاشت موی طبیعی به روش میکروایمپلنت همان کاشت مو با روش میکروگرافت است که این روش براساس روش اف آی تی ابداع شده است.

متاسفانه ریزش مو به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که بدترین دلیل، سرطان و در نتیجه شیمی درمانی‌ها برای بهبود بیماری است. در چنین شرایطی بسیاری از افراد فکر می‌کنند که باید تا آخر عمر طاسی سر خود را تحمل کنند اما به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی و ابداع ایمپلنت مو با روش میکروگرافت این محدودیت برداشته شده و اکنون شما حتی با ضعیف‌ترین بانک مو می‌توانید کاشت مو را انجام دهید.

مشاهده این مطلب: عوارض و خطرات کاشت مو

مراحل کاشت مو به روش میکروایمپلنت

نحوه کاشت مو با روش میکروایمپلنت

زمانی که در جلسه مشاوره با متخصص شرکت می‌کنید قطعاً در مورد چگونگی اجرای کار با شما صحبت خواهد کرد تا بدانید که این عمل زیبایی چند ساعت طول خواهد کشید و قرار است به چه نحوی پیش برود. کاشت مو میکروگرافت یا میکروایمپلنت یکی از روش‌هایی است که سرعت بسیار بالایی داشته و استخراج و کاشت فولیکول با دستگاه انجام می‌گیرد. برای پیوند طبیعی مو با روش میکروایمپلنت یا میکروگرافت باید مراحل زیر طی شود:

 1. در مرحله اول بی‌حسی موضعی و استریل کردن پوست سر در محل بانک مو و همچنین محل پیوند انجام می‌شود.
 2. همانگونه که گفته شد روش میکروایمپلنت یا میکروگرافت برای ضعیف‌ترین بانک مو نیز استفاده خواهد شد. در واقع اگر شما تراکم کمی از موی سر در بانک مو داشته باشید باز هم با روش میکروگرافت می‌تواند پیوند طبیعی مو را انجام دهید چرا که دقت کار بسیار بالا رفته و احتمال خطا و از دست رفتن فولیکول‌ها پایین می‌آید. برای استخراج فولیکول از دو تکنیک استفاده خواهد شد. اگر طاسی سر برای شما شدت گرفته باشد قطعاً تکنیک ‌تریکو فیتیک اسکارلت گزینه بسیار مناسبی خواهد بود اما در شرایطی که طاسی پیشروی زیادی نداشته باشد استفاده از هولدرهای اتوماتیک کفایت خواهد کرد.
 3. در انتها کاشت مو به کمک دستگاه میکروایمپلنتر انجام می‌شود.

مشاهده این مطلب : لیست بهترین دکتر کاشت مو در تهران

همانگونه که متوجه شدید هر دو مرحله به صورت کاملا اتوماتیک خواهد بود در نتیجه سرعت کار بالا می‌رود و آسیب‌های پوستی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. روش میکروگرافت تحول عظیمی در زمینه پیوند مو ایجاد کرد و با نام دیگری به نام روش میکروایمپلنت نیز شناخته می‌شود. جالب است بدانید که بسیاری از کلینیک‌های زیبایی کاشت مو، روش میکروایمپلنت را روشی مجزا از میکروگرافت معرفی می‌کنند که این موضوع صرفا جهت تبلیغات و جذب مشتری خواهد بود در حالی که مراحل کار کاملا شبیه به هم هستند.

آمادگی ‌های قبل از کاشت مو به روش میکروایمپلنت

همان اندازه که انتخاب بهترین متخصص پیوند طبیعی ‌مو اهمیت دارد شما باید نکات توصیه شده در جلسه مشاوره مبنی بر آمادگی قبل از کاشت مو به روش میکروگرافت را نیز رعایت کنید تا نتیجه خوبی از عمل به دست ‌آید. این نکات عبارتند از:

 1. خودداری از مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل از عمل
 2. ترک مواد مخدر و مشروبات الکلی حداقل به مدت یک ماه قبل از کاشت مو با روش میکروگرافت
 3. استحمام و شستشوی سر شب قبل از کاشت مو
 4. اطلاع‌رسانی به متخصص در زمینه بیماری‌های خاص و یا دارو‌های خاص مصرفی

مراقبت ‌های بعد از کاشت مو به روش میکروایمپلنت

 1. ترک مصرف دخانیات و الکل به مدت یک ماه بعد از اجرای کار
 2. بالاتر بودن سر نسبت به بدن در زمان استراحت تا مدت تعیین توسط متخصص
 3. خودداری از استحمام به مدت ۴۸ ساعت بعد از کاشت مو
 4. شستن موی سر با شوینده تجویز شده توسط متخصص
 5. مصرف دارو‌های تجویز شده توسط پزشک
 6. عدم استفاده از سشوار و اتو مو تا زمان ذکر شده توسط پزشک
 7. مصرف آب کافی و میوه و سبزیجات فراوان
 8. دوری از ماساژ دادن و خارش پوست سر

فواید کاشت مو به روش میکروایمپلنت

مزایای کاشت مو به روش میکروایمپلنت

پیشرفت علم و ابداع روش‌های جدید برای پیوند مو این امکان را فراهم کرده است که عمل زیبایی کاشت مو با کمترین خطا و عارضه پیش برود و بهترین نتیجه را برای افراد در پی داشته باشد. آنچه که باعث شده است کاشت مو به روش میکروگرافت یا میکروایمپلنت محبوبیت زیادی در بین متخصصان و مراجعه‌کنندگان به دست بیاورد مزیت‌های این روش است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. همانگونه که در روش کار متوجه شدید استخراج و کاشت فولیکول به کمک دستگاه انجام می‌گیرد بنابراین سرعت و دقت بالا و همچنین محافظت از فولیکول نسبت به آلودگی‌های محیطی مهم‌ترین مزیت کاشت مو به روش میکروگرافت خواهد بود.
 2. با توجه به عملکرد روش میکروایمپلنت این روش برای افرادی بسیار مناسب است که طاسی شدید داشته و در نتیجه بانک موی آن‌ها به شدت ضعیف شده است.
 3. عمده مراجعه‌کنندگان از تشکیل اسکار در بانک مو به دلیل استخراج فولیکول نگران هستند. اما با توجه به اینکه برای برداشت فولیکول در روش میکروایمپلنت از هولدر‌های اتوماتیک استفاده می‌شود لذا جایی برای نگرانی در این زمینه نخواهد بود.
 4. باتوجه اینکه ایمپلنت مو به روش میکروگرافت کمترین عارضه را به دنبال دارد در نتیجه دوره نقاهت آن نیز کوتاه خواهد بود و شما خیلی زود می‌توانید به شرایط عادی زندگی برگردید.
 5. حتی افرادی که به دلیل بیماری‌هایی مثل سرطان و یا آلودگی‌های پوستی دچار ریزش مو شده‌اند نیز می‌توانند از طریق کاشت مو به روش میکروایمپلنت با طاسی سر خداحافظی کرده و از داشتن مو‌های پرپشت و زیبا لذت ببرند.
 6. یکی دیگر از مزایای کاشت مو به روش میکروایمپلنت، طبیعی بودن نتیجه نهایی کار است. زمانی که شوک ریزشی مو رد شده و رشد مو‌ها آغاز می‌شود مشاهده خواهید کرد که مو‌های جدید حالت طبیعی داشته و هیچ کس متوجه پیوند نخواهد شد .
 7. در نهایت لازم است بدانید که با کاشت مو به روش میکروایمپلنت شما در مدت زمان کوتاه تری شاهد رشد موهای خود خواهید بود و نتیجه مطلوب را به دست خواهید آورد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا