کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش FUT – مراحل، معایب و هزینه (2021)

در حال حاضر کاشت مو یکی از روش های رایج زیباسازی به شمار می آید و تقریبا در اغلب کلینیک های زیبایی در کشور توسط متخصصین اجرا می شود. در نتیجه از این پس جایی برای نگرانی طاسی سر نخواهد بود. البته عاقلانه ترین کار این است که از ریزش مو و رسیدن به مرحله طاسی جلوگیری شود چون مراقبت از مو هزینه کمتری نیاز دارد. اما اگر به هر صورت ریزش مو زیاد شد، روش های مختلف همانند کاشت مو به روش FUT این امکان را برای شما عزیزان فراهم می کند تا به تراکم ایده آل موی سر دست پیدا کنید. نکته قابل ذکر این است که بعد از ایمپلنت مو به روش FUT باید مراقبت های لازم را به عمل بیاورید در غیر این صورت مجددا علائم ریزش مو را شاهد خواهد بود. برای اینکه بدانید پیوند مو به روش FUT چگونه انجام شده و چه شرایطی را لازم دارد، بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید.

کاشت مو به روش FUT
مراحل کاشت مو به روش FUT – مارال سلامت ایرانیان – 2021

مراحل کاشت مو به روش FUT

هر کدام از روش های کاشت مو برای گروهی از افراد قابل اجرا هستند. بنابراین لازم است در ابتدا تست هایی را انجام دهید تا سلامت عمومی بدن تایید شده و مشخص گردد آیا می توان روش FUT را برای شما اجرا کرد یا خیر.

بعد از اینکه سر تراشیده و ضدعفونی شد، استخراج مو آغاز می شود. اساس روش FUT، برداشت یک نوار باریک از محل بانک مو است. بنابراین لازم است از بانک موی قوی و پرپشت برخوردار باشید. سپس محل زخم بخیه زده می شود. ظرافت در این کار باعث می شود از تشکیل اسکار جلوگیری شود. متخصص در جلسه مشاوره حتما وضعیت پوست پشت سر را بررسی می کند تا متوجه شود آیا پوست انعطاف پذیری خوبی دارد که بتوان به راحتی بخیه را انجام داد و بعد از جراحی، خطری برای تشکیل اسکار وجود نداشته باشد یا خیر.

در مرحله بعد، این نوار به قطعات بسیار کوچک که گرافت نامیده می شوند، تقسیم می شود. این عمل زیر میکروسکوپ صورت می گیرد چون گرافت ها باید با دقت و بدون آسیب، جدا شوند.

در نهایت، کاشت مو طبیعی انجام می شود. برای این منظور باید به کمک دستگاه پانچ، سوراخ هایی در پوست سر ایجاد شده و فولیکول های مو در این حفره ها قرار گیرند. این مرحله علاوه بر مهارت، به ظرافت بسیار زیادی نیاز دارد تا خط رویش مو، مصنوعی به نظر نرسد.

مراقبت های کاشت مو به روش FUT
مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو به روش FUT

مراقبت های قبل از کاشت مو روش FUT

کاشت مو یک فرآیند بسیار حساس است که نه تنها به دقت زیاد در حین کار نیاز داشته بلکه مراجعه کننده باید قبل و بعد از آن، مواردی را رعایت کند تا در نهایت به نتیجه مطلوب برسد:

 1. استفاده از مشروبات الکلی و استعمال دخانیات، حداقل دو هفته قبل از کاشت مو ممنوع است. با توجه به اینکه روش FUT تهاجمی است و با جراحی همراه است، لذا هرگونه خلل در خونرسانی، نه تنها باعث شکست پیوند مو شده بلکه التیام زخم ها را نیز به تعویق می اندازد. دخانیات حاوی نیکوتین بوده و سطح اکسیژن خون را پایین می آورند.
 2. ممکن است داروی خاصی مصرف نموده و یا اینکه به حساسیت دارویی مبتلا باشید. باید این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 3. در صورتی که از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون استفاده می کنید لازم است حداقل دو هفته قبل از پیوند مو، مصرف را کنار بگذارید. البته توصیه می شود در ابتدا شرایط خود را با پزشک در میان بگذارید.
 4. حتما شب قبل از کاشت مو استحمام کنید. از یک سو باید پوست سر از چربی های اضافی و آلودگی پاک شده و از سویی دیگر تا چند روز بعد نمی توانید دوش بگیرید.
 5. به هیچ عنوان نگران نبوده و استرس نداشته باشید. تنش و اضطراب تاثیر منفی داشته و باعث پس زدن پیوند مو می شود. بنابراین حداقل یک هفته قبل از کاشت مو، در آرامش کامل باشید.

 

مشاهده این مطلب : کاشت مو به روش DHI

 

مراقبت های بعد از پیوند مو FUT:

 1. بعد از کاشت مو به روش FUT به استراحت کافی نیاز دارید لذا چند روز مرخصی بگیرید و در خانه بمانید.
 2. تا زمانی که پزشک توصیه می کند، نباید فشاری به محل کاشت مو وارد شود. حتی در زمان خوابیدن نیز احتیاط کنید.
 3. عزیزان دقت کنید که حداقل تا یک ماه بعد از عمل، نباید از سشوار استفاده شود چون فولیکول مو به تازگی انتقال یافته و به دمای بالا حساس است. حتی در شانه زدن مو نیز باید احتیاط کرد.
 4. بعد از پیوند مو باید تا مدتی از شامپوی مخصوص استفاده نمود اما در زمان شستن سر، از ماساژ دادن پوست سر خودداری کنید.
 5. تمامی داروهایی که متخصص تجویز نموده است را به طور کامل مصرف کنید.
 6. در رژیم غذایی خود از میوه جات و سبزیجات بیشتری استفاده کنید تا زخم ها زودتر درمان شوند.
 7. تا مدتی بعد، به هیچ عنوان نباید سر را با آب بسیار گرم بشویید.
عوارض کاشت مو به روش FUT
عوارض و معایب کاشت مو به روش FUT

عوارض و معایب کاشت مو به روش FUT

در این روش از کاشت مو ممکن است شاهد عوارضی باشید که بعضا موقتی بوده و بعد از چند روز رفع می شوند:

 1. التهاب و تورم در محل پیوند، مسئله ای طبیعی است که کمپرس یخ به بهبود سریع تر این عارضه کمک می کند.
 2. در صورتی که استخراج مو به درستی انجام نشده، وسایل و پوست سر استریل نباشند و یا مراقبت های بعد از کاشت مو را جدی نگیرید، احتمال بروز عفونت وجود دارد.
 3. در میان روش های کاشت مو، روش FUT دوره نقاهت طولانی دارد و باید تا مدتی امور کاری خود را کنار بگذارید.
 4. یکی از عارضه های که در روش FUT رخ می دهد، تشکیل اسکار در محل زخم است. این مسئله تماما به مهارت متخصص برای بخیه جای زخم بستگی دارد.
 5. این روش از پیوند مو درد دارد و در صورتی که متخصص تایید کند، می توانید از مسکن استفاده کنید.
 6. عیب دیگر روش FUT این است که قدرت بانک مو کاهش پیدا می کند در نتیجه اگر نیاز به ترمیم بود، ممکن است دچار محدودیت شوید. به همین دلیل است که متخصص این روش را برای افرادی استفاده می کنند که در ابتدا، بانک موی بسیار قوی دارند.
مزایای کاشت مو به روش FUT
مزایای کاشت مو به روش FUT

مزایای کاشت مو به روش اف یو تی

 1. اگر هزینه کار برای شما مهم است، روش FUT مقرون به صرفه تر است.
 2. در صورتی که متخصص به درستی عمل کند، رشد مو حالت طبیعی خواهد داشت.
 3. در یک جلسه کاشت مو می توان تراکم مو را به حد ایده آل رسانید در نتیجه اثربخشی بسیار خوبی دارد.

بهترین دکتر و کلینیک پیوند موی به روش FUT

علی رغم تفاوت هایی که میان روش های کاشت مو وجود دارد، اما وجه اشتراک همه آن ها در این است که مهارت و توانایی متخصص، موفقیت پیوند را مشخص می کند. شما اگر بانک موی قوی داشته باشید اما پزشک نتواند به درستی عمل کند، نه تنها به تراکم ایده آل مو نرسیده بلکه بانک مو را نیز ضعیف کرده اید. این موضوع در مورد ایمپلنت مو به روش FUT اهمیت بیشتری دارد چرا که برداشت مو از طریق جراحی انجام می شود و هر گونه خطا، باعث تشکیل اسکار در پشت سر و آسیب به فولیکول های مو خواهد شد. از سویی دیگر ظرافت کار برای انتقال فولیکول مو به محل پیوند نیز بسیار مهم است. در مواردی دیده شده است که بعد از پیوند مو به روش FUT، رشد مو حالت طبیعی نداشته است. بنابراین توصیه ما این است که در مهمترین مرحله یعنی انتخاب بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش FUT صبورانه و براساس تحقیق عمل کنید تا دچار مشکل نشوید.

هزینه کاشت مو روش FUT

قطعا برای همه ما مهم است که بدانیم قیمت کاشت مو اف یو تی چقدر است. در جلسه مشاوره بعد از اینکه متخصص وضعیت تراکم موی سر و قدرت بانک مو را بررسی و صلاحیت شما را تایید کرد، براساس هزینه های پایه کلینیک، مبلغ را به صورت تقریبی به شما اطلاع می دهد. البته هزینه داروها در طول درمان را نیز نباید فراموش کرد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا