درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی

عمل زیبایی کاشت مو از جمله عمل های زیبایی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در ظاهر بیمار ایجاد کند. با اینکه نتایج حاصل از hair transplant در هر فرد متفاوت است ولی معمولا این نتایج بسیار رضایت بخش اند.

 

کاشت مو به روش ترکیبی

 

این عمل زیبایی در ناحیه های مختلفی انجام می شود برای مثال این عمل می تواند برای کاشت مو بر روی قسمت میانی سر یا برای ابرو ها باشد.

در عمل زیبایی کاشت مو، بیمار را بیهوش نمی کنند، بلکه پزشک متخصص ممکن است به پوست ناحیه ی مورد نظر بی حسی های موضعی تزریق کند تا از احساس هرگونه درد و ناراحتی در انجام فرآیند عمل زیبایی hair transplant جلوگیری شود. موهای بیمار قبل از آغاز کاشت مو، اول با شامپو و سپس با ماده ی ضد باکتریایی شسته می شود.

 

روش های مختلف کاشت مو چیست؟

در عمل زیبایی کاشت مو برای برداشت و کاشت فولیکول ها و سلول های تولید کننده ی مو، از چند روش استفاده می شود که هر کدام نسبت به یکدیگر دارای مزیت ها و یا کاستی هایی اند. مهم ترین نکته در برداشت مو در همه ی این روش ها، سالم ماندن و آسیب ندیدن فولیکول های مو اند تا بعد از کاشته شدن در ناحیه ی دیگر، بتوانند رشد کنند.

در عمل زیبایی کاشت مو، دو روش اصلی برای استخراج فولیکول ها از منطقه اهدا کننده پیوند مو، وجود دارد. این دو روش اصلی، برداشت نواری و برداشت واحدی فولیکول هستند.

 

روش های مختلف کاشت مو چیست

 

در برداشت نواری فولیکول ها یا FUT، جراح و پزشک متخصص نواری از پوست را همراه با فولیکول های موی موجود در آن، از روی منطقه اهدا کننده جدا می کنند. برداشت نواری روشی بسیار معمول برای خارج کردن فولیکول مو است.

هم زمان با بستن زخم حاصل از برداشت نواری فولیکول ها در عمل زیبایی hair transplant، کادر پزشکی مجربی شروع به جدا کردن پیوند مو می کنند. پیوند های مو گروه های کوچکی از فولیکول ها هستند.

برای آماده کردن این پیوند ها برای عمل زیبایی کاشت مو، بافت های چربی و بافت های اضافی را از این پیوند ها خارج می کنند.

استخراج واحدی فولیکول یا FUE، روش اصلی دیگر برداشت مو است که طی انجام آن در طی یک تا چهار ساعت فولیکول مو به صورت واحد های جداگانه برداشته می شوند.

استخراج واحدی مو به زمان بیشتری نسبت به روش برداشت نواری نیاز دارد و معمولا در یک جلسه طولانی یا چند جلسه کوتاه تر انجام می شود. البته سرعت انجام پروسه های عمل زیبایی کاشت مو، بسیار به تجربه و سرعت عمل جراح بستگی دارد.

مشاهده مطلب
دلمه های بعد از کاشت مو

برخلاف دو روش قبلی که قدیمی اند عمل زیبایی کاشت مو به روش SUT روشی جدیدتر محسوب می شود و کاشت مو در آن توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و با نظارت جراحان و متخصصان انجام می شود.

این روش نیاز به تیغ جراحی و ایجاد برش ندارد بنابراین احتمال ایجاد عوارض جانبی روش های دیگر مانند عفونت جای زخم نیز پس از آن کمتر است. سرعت فرآیند hair transplant و تراکم موهای کاشته شده بیشتر خواهد بود.

اما در عمل زیبایی کاشت مو به روش SUT، نیز مانند همه ی عمل های زیبایی و دو روش قبلی معایبی وجود دارد. اندازه ی سوراخ های ایجاد شده برای hair transplant در روش کاشت موی اتوماتیک، بزرگتر از روش FUE خواهد بود.

همچنین به دلیل استفاده از دستگاه های بسیار تخصصی و گران قیمت، هزینه ی استفاده از این روش بیشتر از سایرین خواهد بود.

 

آیا می توان روش های کاشت مو را ترکیب کرد؟

جواب مثبت است است. در عمل زیبایی کاشت مو می توان برای حاصل شدن نتیجه ی بهتر گاهی از ترکیب روش های کاشت مو استفاده می شود.

با توجه به اینکه هر کدام از روش های مو معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند، در ناحیه های مختلف بدن یا در یک ناحیه با مشورت با پزشک متخصص می توان از روش های مختلف hair transplant استفاده کرد.

برای مثال برای برداشت مو از قسمت هایی که دارای بافت سست و ناپایدارند از روش کاشت مو اتوماتیک یا SUT استفاده می شود و همچنین اگر نیاز به برداشت مو از قسمتی به صورت جداگانه دارید، می توانید از روش FUE استفاده کنید ولی برای برداشت مو از قسمت دیگری از روش FUT استفاده کنید و در آخر فولیکول های برداشته شده توسط هر دو روش را در یک ناحیه بکارید.

 

دوران بهبودی و نقاهت کاشت مو ترکیبی

بعد از عمل زیبایی کاشت مو به روش ترکیبی، روزانه پانسمان ناحیه ی پذیرنده باید عوض شود. ناحیه ی گیرنده ی hair transplant را از تابش مستقیم نور آفتاب حفظ کنید.

دو روز بعد از انجام عمل زیبایی hair transplant می توانید برای شستن ناحیه ی پذیرنده از شامپو استفاده کنید که البته بعضی متخصصان توصیه می کنند روز بعد از عمل، این کار را انجام دهید.

استفاده از شامپو برای شستن محل پذیرنده بسیار مهم است زیرا از ایجاد زخم و از بین رفتن فولیکول های موی کاشته شده جلوگیری می کند. توجه داشته باشید فولیکول های جدید تا یک هفته تا ده روز بعد از عمل زیبایی hair transplant در خطر از بین رفتن اند.

مشاهده مطلب
زمان مناسب برای کاشت مو

همچنین تا ده روز بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو، ممکن است مو های کاشته شده ریزش یابند.

ریزش موهای تازه کاشته شده طبیعی بوده و و پس از حداکثر سه تا چهار ماه از فولیکول ها موهای جدید رشد می کنند بنابراین جای نگرانی نیست.

شش تا نه ماه پس از hair transplant، موهای کاشته شده به ضخیم شدن ادامه می دهند و پس از نه ماه تا یک سال نتیجه نهایی عمل زیبایی کاشت مو مشخص خواهد شد. ریزش های بعدی مو، مربوط به بخش کاشته نشده اند.

موهای کاشته شده نسبت به هورمون های ریزش مو مقاوم اند بنابراین بعد از حاصل شدن نتایج نهایی عمل زیبایی کاشت مو، موهای جدید ریزش پیدا نمی کنند.

از جایی که عمل زیبایی hair transplant نیاز به برش دادن در پوست دارد، بنابراین احتمال به وجود آمدن عفونت در قسمت پذیرنده یا گیرنده ی مو وجود دارد که با استفاده از آنتی بیوتیک هایی که پزشک تجویز می کند، به راحتی از بین می روند.

 

هزینه عمل زیبایی کاشت ابرو ترکیبی چقدر است؟

هزینه عمل زیبایی کاشت مو برای ابرو به تعداد مو های کاشته شده، روش انجام عمل زیبایی و دستمزد پزشک انجام دهنده این عمل بستگی دارد.

در کل بهتر است برای انجام این عمل زیبایی هزینه را در اولویت قرار ندهید زیرا نتایج این عمل می تواند ظاهر، روش زندگی و اعتماد به نفس شما را تغییر به سزایی دهد. البته شرط رضایت بخش بودن این نتایج، انجام شدن عمل hair transplant توسط پزشکی متخصص و با تجربه است.

در کل هزینه ی استفاده از روش کاشت مو SUT به دلیل استفاده از دستگاه های تخصصی پرهزینه تر از سایر روش ها محسوب می شود. با این حال با ترکیب کردن این روش ها می توانید هم به هزینه ی مناسب و هم به نتایج دلخواهتان به صورت دائمی دست یابید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *