کاشت مو

کاشت مو به روش ترکیبی – نتیجه ادغام روش FIT و FUT

خوشبختانه پیشرفت علم در زمینه پزشکی باعث شده است تا در حال حاضر انسان بتواند هر گونه نقص در زیبایی چهره را درمان کند. موی سر، تاثیر بسیار مهمی در زیبایی دارد. متاسفانه مسئله ریزش مو به یک بحران جدی برای آقایان تبدیل شده است به گونه ای که در سال های اخیر، سن ابتلا به این عارضه پایین آمده و از دوره جوانی، علائم ریزش مو هویدا می گردد. البته جایی برای نگرانی نخواهد بود. اگر درمان و مراقبت های لازم را به عمل آوردید ولی نتیجه مطلوب حادث نشد، کاشت مو با روش های مختلف به کمک شما می آید. در کلینیک های زیبایی، کاشت مو به روش ترکیبی از جمله متدهایی رایجی است که توسط متخصصین اجرا می شود. حتما این سوال برای شما پیش آمده است که منظور از پیوند طبیعی مو به روش ترکیبی چیست و برای چه کسانی کاربرد دارد؟ در این مقاله سعی داریم کلیه مطالب مورد نیاز جهت آشنایی کامل با ایمپلنت مو به روش ترکیبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فرم مشاوره رایگان

کاشت مو به روش ترکیبی
مراحل کاشت مو به روش ترکیبی 2021 – مارال سلامت ایرانیان

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

اگر متخصص تصمیم بگیرید برای شما، از دو روش FIT و FUT برای پیوند استفاده کند، در واقع روش ترکیبی را انتخاب کرده است. در نتیجه در این روش، این امکان وجود دارد که تعداد زیادی گرافت استخراج شده و به محل پیوند منتقل شود. مراحل کار در روش ترکیبی به شرح زیر است:

بررسی صلاحیت مراجعه کننده

در ابتدا باید با متخصص صحبت کنید تا وضعیت بانک مو و سلامت عمومی شما بررسی گردد. لازم است بدانید که این روش برای کسانی بسیار مناسب است که طاسی شدید دارند و ترکیب هر دو روش FUT  و FIT نتیجه مطلوبی را ارائه خواهد کرد.

کاشت مو به روش FUT

متخصص باید به روش FUT، پیوند مو را انجام دهد. در این روش، یک نوار باریک از قسمت بانک مو استخراج شده و بعد از تقسیم بندی به قطعات بسیار کوچک میکروسکوپی، گرافت ها به محل مورد نظر منتقل می شوند.

افزایش تراکم مو به روش FIT

بعد از اینکه پیوند به اتمام رسید، اکنون افزایش تراکم مو آغاز خواهد شد. در این روش، استخراج مو از قسمت اهدا کننده، به کمک پانچ های کوچک انجام می شود. گرافت ها در لابلای موهایی که قبلا پیوند شده اند، قرار می گیرند. در نتیجه موی سر پرپشت خواهد شد.

مراقبت های کاشت مو به روش ترکیبی
مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو به روش ترکیبی

مراقبت های قبل از پیوند مو به روش ترکیبی

همانند سایر روش های کاشت مو، در صورتی که می خواهید از روش ترکیبی برای پیوند استفاده کنید، باید چند نکته را قبل از اجرای کار در نظر داشته باشید:

در ابتدا باید سلامت عمومی شما بررسی گردد. اگر بیماری خاصی داشته، از داوری خاص استفاده می کنید و یا اینکه حساسیت داروی دارید، متخصص باید در جریان باشد.

اکیدا توصیه می کنیم حداقل یک ماه قبل از پیوند مو، مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید در غیر این صورت نباید انتظار داشته باشید پیوند مو موفقیت آمیز بوده و  به تراکم ایده آل مو برسید.

اگر داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون مصرف می کنید، حتما با اجازه متخصص، دو هفته قبل از کار مصرف را کنار بگذارید.

شب قبل از کاشت مو، حتما استحمام کنید تا چربی های اضافی پوست و آلودگی های روی سر برطرف شوند.

مراقبت های بعد از کاشت مو روش ترکیبی

بخشی از موفقیت پیوند مو، به مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد :

  1. همچنان تا یک ماه بعد از اتمام کار نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید. حتی اگر همه امور در زمان پیوند به خوبی پیش رفته باشد ولی بعد از آن مجددا سیگار بکشید، همه زحمات هدر می رود.
  2. تا یک ماه نباید از سشوار استفاده شود چون فولیکول مو بعد از پیوند حساس بوده و با کمی حرارت، آسیب می بیند. حتی شستن سر با آب بسیار گرم ممنوع است.
  3. زمانی که پزشک به شما اجازه می دهد، شانه زدن مو را شروع کنید.
  4. تمامی داروهایی که برای شما تجویز شده است را به طور کامل مصرف کنید.
  5. خوردن آب به اندازه کافی در طول روز فراموش نشود تا جریان خون تقویت شود.
  6. مصرف مقدار بیشتری از سبزیجات و میوه ها به صورت روزانه، کمک می کند روند بهبودی سرعت پیدا کند.
عوارض کاشت مو به روش ترکیبی
معایب و عوارض کاشت مو به روش ترکیبی

معایب و عوارض کاشت مو به روش ترکیبی

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید، روش ترکیبی در واقع از دو روش FUT و FIT تشکیل شده است بنابراین معایب هر دو متد را خواهد داشت:

در صورتی که استخراج گرافت به درستی صورت نگرفته و بخیه در قسمت بانک مو با دقت انجام نشود، خطر تشکیل اسکار وجود دارد. به همین دلیل است که تاکید می شود برای روش ترکیبی، یک تیم حرفه ای و ماهر حضور داشته باشد.

تورم و التهاب در محل پیوند مو طبیعی است که بعد از چند روز رفع می شود. البته می توان از کمپرس یخ نیز استفاده کرد تا مشکل، سریع تر رفع گردد.

ممکن است بعد از پیوند طبیعی مو، درد داشته باشید. با اجازه متخصص، از مسکن استفاده کنید.

در پیوند طبیعی مو به روش ترکیبی، برداشت فولیکول به صورت دستی انجام می شود لذا حساسیت کار بالا می رود و کوچکترین خطا منجر به آسیب به گرافت ها خواهد شد. همچنین احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد. البته عامل دیگر که منجر به عفونت خواهد شد، استریل نبودن پوست سر، تجهیزات مورد استفاده و محیط کار است.

اگر در زمان کاشت مو، متخصص به درستی عمل نکند، به بانک مو آسیب وارد خواهد شد. در این صورت برای کاشت مو دچار محدودیت خواهید شد.

مزایای ایمپلنت مو با روش ترکیبی

مهمترین مزیت کاشت مو به روش ترکیبی، افزایش چشمگیر تراکم مو است. برای کسانی که دچار طاسی شدید هستند و بعد از کاشت مو، همچنان فضای خالی در پوست سر مشاهده می شود، روش ترکیبی از طریق ترمیم بعد از پیوند، تراکم مو را زیاد می کند.

  1. این روش کمک می کند تا با سرعت بالاتری به نتیجه مطلوب برسید چون همزمان کاشت و افزایش تراکم مو انجام می شود.
  2. ضریب اطمینان پیوند مو به روش ترکیبی بالا است.
  3. همچنین از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.
  4. بهترین کلینیک و دکتر کاشت مو به روش ترکیبی:

کاشت مو به روش ترکیبی یک روش جدید است که تنها در برخی از کلینیک ها اجرا می شود. در واقع همه متخصصین که در زمینه پیوند مو فعالیت دارند، تجربه ای از روش ترکیبی ندارند و همین موضوع باعث محدودیت کار خواهد شد. ممکن است پزشک مهارت کافی برای کار نداشته باشد بنابراین نتیجه مطلوبی به دست نیامده و از طرفی بانک مو نیز تخریب خواهد شد. بنابراین صبورانه، تحقیق کنید تا بهترین کلینیک و دکتر کاشت مو به روش ترکیبی را پیدا کنید. توجه داشته باشید که باید مطمئن شوید آیا متخصص تا به حال روش ترکیبی را انجام داده است یا خیر. معمولا پزشک شما در صورت داشتن سابقه کار، نمونه کار معرفی خواهد کرد تا نگرانی از بابت کیفیت و روند کار نداشته باشید.

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی
قیمت کاشت مو به روش ترکیبی

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی نسبت به روش های دیگر و از فردی به فرد دیگر فرق دارد. اینکه شما در کدام کلینیک، پیوند مو را انجام داده و هزینه دستمزد متخصص برای ایمپلنت مو به روش ترکیبی چقدر است، دو عامل مهم در محاسبه قیمت نهایی کار خواهند بود. از سویی دیگر شدت طاسی سر و میزان نیاز به کار، وضعیت بانک مو، تجهیزات مورد استفاده و… نیز فاکتورهای دیگر در تعیین قیمت پیوند طبیعی مو به روش ترکیبی خواهند بود.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا