کاشت مو به روش SUT – راهنمای کامل مراحل، مراقبت ها و هزینه 2024

کاشت مو به روش sut
5/5 - (1 امتیاز)

شاید به تازگی با ریزش مو مواجه شده‌اید که می‌تواند ناشی از رژیم غذایی نادرست، استرس، عدم مراقبت صحیح از موها و … باشد. همانگونه که می‌دانید، ریزش مو در واقع زنگ خطری برای احتمال بروز طاسی سر است. به این معنا که اگر درمان نشود، کچل خواهید شد. البته کسانی که دچار طاسی شده‌اند هم نباید از این قضیه نگران باشند چرا که متدهای مختلف کاشت موی طبیعی، این امکان را به شما می‌دهند که از داشتن موی پرپشت، لذت ببرید.

پیوند مو به روش sut با دستگاه اتوماتیک بدون جراحی

کاشت مو به روش sut یکی از بهترین و رایج‌ترین روش‌های ایمپلنت مو است که در حال حاضر گزینه اول اغلب متخصصان زیبایی برای ایمپلنت مو خواهد بود. البته برای اینکه بتوانید پیوند مو به روش sut را انجام دهید، لازم است شرایط لازم برای استفاده از این روش را داشته باشید. اما تحقیقات نشان داده است که کاشت طبیعی مو روش sut تقریبا برای عمده افراد قابل اجرا خواهد بود.

مراحل پیوند مو روش SUT

مراحل کاشت مو روش SUT

بررسی شرایط مراجعه کننده

در اولین قدم لازم است در جلسه مشاوره، براساس نتایج تست های انجام شده و همچنین نتیجه معاینات، صلاحیت شما برای کاشت مو با روش sut تایید گردد. این روش حتی برای مبتلایان به آلوپسی، طاسی ناشی از سوختگی، شیمی درمانی و بیماری های پوستی، امکان پذیر است. البته نکته لازم به ذکر این است که در همه موارد، باید از بانک موی کافی و قوی برخوردار باشید تا امکان پیوند مو وجود داشته باشد.

مطالب بیشتر: کاشت مو در جای زخم

استخراج گرافت از بانک مو روش sut

استخراج گرافت از بانک مو

برای پیوند مو به روش sut ابتدا بانک مو و قسمت مد نظر برای کاشت، باید تراشیده و با دقت استریل شوند. در حین استریل کردن، ماده بی حسی نیز استفاده می شود تا زیباجو در زمان جداسازی گرافت و پیوند، دچار درد زیادی نشود. برای استخراج گرافت در کاشت مو به روش sut از یک دستگاه مخصوص استفاده می شود که نه تنها با کمترین آسیب به فولیکول مو، استخراج را انجام می دهد بلکه به پوست سر، آسیب چندانی وارد نخواهد شد.

انتقال و پیوند فولیکول در روش sut

انتقال و پیوند فولیکول

در مرحله بعد، یک شکاف بسیار کم عمق در قسمت طاس سر اعمال شده و فولیکول ها به این قسمت انتقال داده می شوند. این مرحله همانند مرحله قبل، بسیار حساس است چرا که اگر فولیکول مو در عمق مناسب قرار نگیرد، آسیب دیده و نتیجه کاشت مو، بی اثر خواهد بود. از سویی دیگر کاشت فولیکول باید به نحوی انجام شود که در نهایت شاهد تراکم و خط رویش ایده آل باشیم.

پیوند طبیعی مو به روش sut چند مزیت عمده دارد که باعث شده در میان روش های کاشت مو برای موهای کم پشت، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد:

 1. در ابتدای مقاله ذکر کردیم این روش به عنوان جدیدترین روش کاشت موی طبیعی سر شناخته شده است که تاثیرگذارین آن، بسیار بالاتر از سایر متدها است.
 2. استخراج و کاشت فولیکول مو با دقت بالایی انجام می گیرد به گونه ای که احتمال آسیب به آن ها، بسیار کم است. در واقع کاشت موی روش اس یو تی از ضریب اطمینان بالایی برخوردار است. همین مزیت باعث ماندگاری پیوند خواهد شد.
 3. پیوند موی طبیعی به روش sut تنها در یک جلسه انجام می شود در نتیجه نیازی نیست که مراجعه کننده در کلینیک بستری شود.
 4. حتی دوره نقاهت این دوره بسیار کوتاه است.

نتیجه کاشت مو به روش sut

چرخه رشد مو بعد از کاشت مو اس یو تی

چرخه رشد مو بعد از کاشت اس یو تی به صورت 4 دوره نمایان خواهد شد. مرحله تلوژن، آناژن، کاتاژن و مرحله دوم تلوژن که هر مرحله با اتفاقات مختلفی برای فولیکول‌ها همراه است. در مرحله تلوژن که این مرحله اولین مرحله ریزش مو بعد از فرایند کاشت است که اغلب به دلیل استرس رخ می‌دهد و با توجه به شرایطی که سرعت رشد مو در فرد را تحت تاثیر فرار می‌دهد تا دو هفته و گاهی تا 4 ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

مرحله آناژن به عنوان مرحله رشد مو شناخته می‌شود که در این مرحله موهایی که جدید هستند رشد خود را شروع خواهند کرد. فولیکول‌های کاشته شده دارای سرعت متفاوتی برای رشد بوده و ممکن است تا حدود 0.5 اینچ در هر ماه به طور متوسط رشد کنند. در واقع مرحله آناژن با توجه به شرایط جسمانی هر فرد از 2 تا 6 سال متغیر است.

چرخه رشد مو بعد از کاشت مو اس یو تی

مرحله کاتاژن با توقف رشد موها همراه بوده و ریزش مو در این مرحله وجود ندارد. در حدود 2 تا 4 هفته می‌توان روند این مرحله را مشاهده کرد.

مرحله دوم تلوژن که به عنوان آخرین مرحله از کاشت مو تلقی می‌گردد و با کمی تفاوت از مرحله اول نمایان خواهد شد. این مرحله 3 تا 4 ماه ادامه دارد و ریزش مو در این مرحله به شکلی نیست که قابل توجه باشد.

مراحل کاشت مو با روش اس یو تی

مزایای کاشت مو با روش اس یو تی

نتیجه کاشت مو با روش اس یو تی

معاینه فرد و بررسی شرایط جسمانی او از طریق آزمایشات انجام شده کم بودن عوارض و رضایتمندی بالای متقاضیان رشد 100 درصدی موهای کاشته شده
مشخص کردن بانک مو و کیفیت بانک موی فرد متقاضی استفاده از دستگاه‌ها و روش‌های پیشرفته جهت کاشت دوره نقاهت کوتاه و عوارض وجود ندارد
طراحی خط رویش مو امکان استفاده از موهای قسمتهای مختلف بدن به عنوان بانک مو عدم ایجاد زخم
تزریق در محلی که قرار است برداشت مو برای کاشت صورت بگیرد دوره نقاهت کوتاه و عدم ایجاد درد در مراحل مختلف کاشت روشی پیشرفته یا دستگاه مجهز
برداشت مو از بانک مو با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که در روش اس یو تی استفاده می‌شود روشی بدون خونریزی است که اغلب زخم بر جای نمی‌گذارد حاصل شدن خط رویش زیبا
قرار دادن گرافت‌های برداشت شده و نگهداری آنها در یک محل مخصوص جهت حفظ کیفیت مناسب آنها

 

کاشت مو در این روش با تعداد زیادی مو در یک جلسه توام است نتیجه طبیعی پس از کاشت و رویش موها مشاهده می‌شود
تزریق بی‌حسی در محلی که قرار است کاشت صورت بگیرد می‌توان پس از گذشت یک ماه برای اصلاح مو اقدام کرد نیاز به یک جلسه برای کاشت
در این مرحله برش‌های لازم برای کاشت به صورت میکرو ایجاد خواهد شد تلفات فولیکول کم بوده و رشد گرافت‌های کاشته شده به صورت کامل وجود دارد. نیاز به زمان کم جهت فرایند کاشت و جراحی
در مرحله آخر گرافت‌های برداشت شده با هولدرهای مخصوص در قسمتهای مشخص شده جای‌گذاری می‌شوند هزینه این روش مناسب بوده و مورد تایید است رویش موها پس از طی شدن دوران نقاهت با تراکم بالا

آیا نتایج کاشت مو اس یو تی دائمی است؟

در کاشت مو مردان با روش اس یو تی رویش موها 100 درصد خواهد بود و رشد تمام گرافت‌هایی که جهت کاشت مورد استفاده قرار گرفته است امکان‌پذیر می‌باشد. در واقع موهایی که با این شیوه روی سر کاشته می‌شوند تا آخر عمر باقی مانده و فرد می‌تواند نتایج دائمی حاصل از این شیوه کاشت را به وضوح مشاهده نماید. البته برای حصول نتیجه دائمی و خوب لازم است که فرد همه اصول مراقبتی را به صورت دقیق انجام دهد.

مراقبت های کاشت مو روش SUT

مراقبت های قبل از ایمپلنت مو روش SUT

 1. عزیزان توصیه می کنیم از دو هفته قبل از ایمپلنت مو با روش sut، مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کنار بگذارید.
 2. همچنین از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای مخصوص ریزش مو، از دو هفته قبل از پیوند طبیعی مو پرهیز نمایید.
 3. توجه داشته باشید که استرس، سمی ترین عامل برای پس زدن پیوند مو است لذا یک هفته قبل از کاشت موی طبیعی به روش sut حتما در محیطی آرام و به دور از تنش باشید.
 4. شب قبل از کاشت مو استحمام کنید.

مطالب بیشتر: کاشت مو میکروگرافت

مراقبت های بعد از پیوند مو اس یو تی

 1. بعد از ایمپلنت مو التهاب و تورم پوست را شاهد خواهید بود که کمپرس یخ بهترین راهکار برای رفع این عارضه است.
 2. توصیه می کنیم تا چند روز در خانه مانده و استراحت مطلق داشته باشید.
 3. توجه داشته باشید محل کاشت مو نباید به هیچ عنوان ماساژ داده شده و حتی در زمان خواب دقت کنید که فشار به سر وارد نشود.
 4. به منظور بهبودی سریع محل اهدا و پیوند مو و همچنین رفع التهاب، مصرف سبزیجات و میوه جات مانند آناناس را در رژیم غذایی خود بیشتر کنید.
 5. دقت داشته باشید که تا یک ماه به هیچ عنوان از سشوار استفاده نکرده و به آرامی موی سر را شانه بزنید.
 6. مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات نیز تا یک ماه بعد از کاشت مو با روش اس یو تی ممنوع است.
 7. داروهایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 8. تا مدتی باید از شامپوی مخصوص ایمپلنت مو استفاده کرد.

سیکل ریزش و رشد مو پس از کاشت اس یو تی

رشد موهای کاشته شده با روش اس یو تی به مرور زمان اتفاق خواهد افتاد. در شش ماه نخست پس از کاشت ممکن است که شاهد ریزش و رشد موها در طی چند دوره باشید. برای این که بتوانید نتیجه نهایی را پس از کاشت مشاهده کنید و موهایی ضخیم و متراکم داشته باشید نیاز است که دوره‌ای در حدود یک سال صبر کنید. در طی هفته اول پس از کاشت مو علائم مختلفی از قبیل قرمز شدن ناحیه کاشت اتفاق خواهد افتاد که امری طبیعی است.

از هفته دوم پس از جراحی تا مدت 3 هفته ممکن است که شاهد ریزش موهای پیوند شده باشید که توام با بی‌حسی در ناحیه کاشت حس می‌شود. در حدود یک تا سه ماه پس از فرایند کاشت است که موهای پیوند زده رشد خود را شروع می‌کنند. رشد این موها به صورت کرک و نازک است که نیاز به زمان دارند تا ریشه آنها تثبیت شده و ظاهری طبیعی داشته باشند. بعد از گذشت 5 الی 6 ماه است که رشد موها به اندازه مناسبی رسیده و رشد موها به صورت پرپشت نمایان خواهد شد.

بعد از گذشت 10 ماه از فرایند کاشت است که فولیکول‌ها پرپشت شده و فرد می‌تواند نتیجه‌ای را که مدنظر داشته ببیند. در واقع پس از این دوره می‌توان گفت که تثبیت موها اتفاق افتاده و موهایی که کاشته شده‌اند پس از این دوران ریزش پیدا نخواهند کرد. برای این که بتوانید با خیالی آسوده نتایج حاصل از کاشت مو را مشاهده کنید و از موهای پیوند خورده لذت ببرید لازم است که در حدود یک سال صبر پیشه کنید. رشد عادی موها پس از این دوران ادامه پیدا می‌کند و در نتیجه یک ظاهر طبیعی ایجاد خواهد شد.

تفاوت کاشت مو به روش SUT با روش FIT

تفاوت کاشت مو به روش SUT با روش FIT

در صورتی که روش های مختلف کاشت طبیعی مو را با هم مقایسه کنید، متوجه خواهید شد هر کدام مزایای خاص خود را دارد. در این قسمت از مقاله قصد داریم متد sut را با کاشت مو روش fit مقایسه کنیم:

در ابتدای مقاله ذکر کردیم که پیوند مو با روش اس یو تی تنها در یک جلسه انجام می شود اما در مورد روش fit این چنین نبوده و درمان چند جلسه به طول می انجامد.

کلیه مراحل ایمپلنت مو به روش sut به کمک دستگاه های مخصوص انجام می گیرد. همین مسئله باعث می شود بهداشت در روش sut بیشتر رعایت شده و فولیکول مو با دست متخصص تماس نداشته باشد.

 1. تراکم نهایی مو به روش sut بسیار بالا و چشمگیر است.
 2. لازم به ذکر است که پیوند طبیعی مو به روش sut بدون درد و خونریزی بوده و تقریبا دوره نقاهت ندارد.
 3. در کاشت مو با روش اس یو تی کمترین مقدار از بافت پوست سر در زمان استخراج گرافت، جدا می شود لذا خطر تشکیل اسکار بعد از اتمام کار، کم می شود.
 4. رشد موی سر در ایمپلنت مو با روش اس یو تی بسیار طبیعی تر به نظر می رسد.

جدول مقایسه روش اس یو تی با اف ای تی و اف یو تی

اس یو تی

اف ای تی

اف یو تی

نیاز به یک جلسه درمان نیاز به چند جلسه درمان نیاز به 26 تا 36 ساعت
انجام تمام مراحل با دستگاه تکنیک دستی انجام مراحل به صورت دستی
تراکم نهایی بالاتر است تراکم مو کمتر از اس یو تی است تراکم مو بهتر از اف ای تی
بدون درد و خونریزی با احتمال درد و دوره نقاهت طولانی‌تر از اس یو تی و برش بیشتر امکان ایجاد زخم در ناحیه اهدا کننده و بهبود سریع آنها
رشد موهای نهایی طبیعی‌تر دیده می‌شود موهای رشد یافته به اندازه روش اس یو تی طبیعی نیستند موها به صورت متراک و طبیعی دیده می‌شوند

معایب کاشت مو SUT

عوارض و معایب کاشت مو به روش sut

به هر حال هر روش کاشت مو، ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشند و عوارض احتمالی ایمپلنت مو روش sut عبارتند از:

 1. در صورتی که محیط کلینیک از نظر بهداشتی استاندارد نبوده، وسایل و پوست سر به درستی استریل نشوند، احتمال بروز بیماری های عفونی وجود دارد.
 2. ممکن است دچار ورم ناحیه پیشانی شوید که البته بعد از چند روز این حالت رفع می شود.
 3. همانگونه که گفته شد در زمان استخراج و ایمپلنت مو، باید پوست سر بی حس باشد  احتمال دارد این بی حسی سر تا مدتی با شما همراه باشد.
 4. در صورتی که متخصص به کار خود تسلط نداشته باشد، احتمال اختلاف تراکم مو به صورت آشکار در دو طرف سر وجود خواهد داشت.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش sut

ایمپلنت مو به روش اس یو تی یک روش بسیار حساس است که به کمک تجهیزات مدرن انجام می گیرد. در صورتی که متخصص به استفاده از این دستگاه ها تسلط نداشته و یا اینکه از مهارت و ظرافت عمل کافی برای استخراج و پیوند مو برخوردار نباشد، نتیجه نهایی برای شما دلچسب نخواهد بود. از سویی دیگر متاسفانه همه کلینیک های کاشت مو، از استاندارد لازم برخوردار نیستند و کاشت مو در این مراکز ممکن است منجر به بیماری هایی در بدن گردد. لذا توصیه ما این است که با حوصله و دقت، تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش sut  را انتخاب کنید. در این صورت آسوده خاطر خواهید بود که هزینه و زمان خود را از دست نداده اید.

قیمت کاشت مو به روش sut

هزینه کاشت مو به روش sut

از جمله مواردی که در جلسه مشاوره با متخصص پیرامون آن صحبت خواهد شد، هزینه کاشت مو به روش sut است. هزینه نهایی کار براساس میزان طاسی سر، قسمت هایی از سر که به پیوند طبیعی مو نیاز دارند، هزینه های کلینیک و متخصص و… متفاوت خواهد بود. درباره کاشت مو اقساط بیشتر بدانید!

مقاله قبلی
کاشت مو به روش FIT – هزینه این تکنیک پرطرفدار چقدر است؟ 2024
مقاله بعدی
کاشت مو به روش DHI – مراحل، معایب و هزینه کاشت مو دی اچ آی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید