کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش SUT – راهنمای کامل مراحل، مراقبت ها و هزینه 2022

شاید به تازگی با ریزش مو مواجه شده اید که می تواند ناشی از رژیم غذایی نادرست، استرس، عدم مراقبت صحیح از موها و… باشد. همانگونه که می دانید، ریزش مو در واقع زنگ خطری برای احتمال بروز طاسی سر است. به این معنا که اگر درمان نشود، کچل خواهید شد. البته کسانی که دچار طاسی شده اند هم نباید از این قضیه نگران باشند چرا که متدهای مختلف کاشت موی طبیعی، این امکان را به شما می دهند که از داشتن موی پرپشت، لذت ببرید. کاشت مو به روش sut یکی از بهترین و رایج ترین روش های ایمپلنت مو است که در حال حاضر گزینه اول اغلب متخصصان زیبایی برای ایمپلنت مو خواهد بود. البته برای اینکه بتوانید پیوند مو به روش sut را انجام دهید، لازم است شرایط لازم برای استفاده از این روش را داشته باشید. اما تحقیقات نشان داده است که کاشت طبیعی مو روش sut تقریبا برای عمده افراد قابل اجرا خواهد بود.

کاشت مو به روش sut
کاشت مو روش sut – مارال سلامت ایرانیان ۱۴۰۱ – 2022

مراحل کاشت مو روش SUT

بررسی شرایط مراجعه کننده

در اولین قدم لازم است در جلسه مشاوره، براساس نتایج تست های انجام شده و همچنین نتیجه معاینات، صلاحیت شما برای کاشت مو با روش sut تایید گردد. این روش حتی برای مبتلایان به آلوپسی، طاسی ناشی از سوختگی، شیمی درمانی و بیماری های پوستی، امکان پذیر است. البته نکته لازم به ذکر این است که در همه موارد، باید از بانک موی کافی و قوی برخوردار باشید تا امکان پیوند مو وجود داشته باشد.

استخراج گرافت از بانک مو روش sut

استخراج گرافت از بانک مو

برای پیوند مو به روش sut ابتدا بانک مو و قسمت مد نظر برای کاشت، باید تراشیده و با دقت استریل شوند. در حین استریل کردن، ماده بی حسی نیز استفاده می شود تا زیباجو در زمان جداسازی گرافت و پیوند، دچار درد زیادی نشود. برای استخراج گرافت در کاشت مو به روش sut از یک دستگاه مخصوص استفاده می شود که نه تنها با کمترین آسیب به فولیکول مو، استخراج را انجام می دهد بلکه به پوست سر، آسیب چندانی وارد نخواهد شد.

انتقال و پیوند فولیکول در روش sut
انتقال و پیوند فولیکول در روش sut

انتقال و پیوند فولیکول

در مرحله بعد، یک شکاف بسیار کم عمق در قسمت طاس سر اعمال شده و فولیکول ها به این قسمت انتقال داده می شوند. این مرحله همانند مرحله قبل، بسیار حساس است چرا که اگر فولیکول مو در عمق مناسب قرار نگیرد، آسیب دیده و نتیجه پیوند طبیعی مو، بی اثر خواهد بود. از سویی دیگر کاشت فولیکول باید به نحوی انجام شود که در نهایت شاهد تراکم و خط رویش ایده آل باشیم.

پیوند طبیعی مو به روش sut چند مزیت عمده دارد که باعث شده در میان روش های کاشت مو، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد:

 1. در ابتدای مقاله ذکر کردیم این روش به عنوان جدیدترین روش کاشت موی طبیعی سر شناخته شده است که تاثیرگذارین آن، بسیار بالاتر از سایر متدها است.
 2. استخراج و کاشت فولیکول مو با دقت بالایی انجام می گیرد به گونه ای که احتمال آسیب به آن ها، بسیار کم است. در واقع کاشت موی روش اس یو تی از ضریب اطمینان بالایی برخوردار است. همین مزیت باعث ماندگاری پیوند خواهد شد.
 3. پیوند موی طبیعی به روش sut تنها در یک جلسه انجام می شود در نتیجه نیازی نیست که مراجعه کننده در کلینیک بستری شود.
 4. حتی دوره نقاهت این دوره بسیار کوتاه است.
مراقبت های کاشت مو روش SUT
مراقبت های قبل و بعد کاشت مو روش SUT

مراقبت های قبل از ایمپلنت مو روش SUT

 1. عزیزان توصیه می کنیم از دو هفته قبل از ایمپلنت مو با روش sut، مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کنار بگذارید.
 2. همچنین از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای مخصوص ریزش مو، از دو هفته قبل از پیوند طبیعی مو پرهیز نمایید.
 3. توجه داشته باشید که استرس، سمی ترین عامل برای پس زدن پیوند مو است لذا یک هفته قبل از کاشت موی طبیعی به روش sut حتما در محیطی آرام و به دور از تنش باشید.
 4. شب قبل از کاشت مو استحمام کنید.

مراقبت های بعد از پیوند مو اس یو تی

 1. بعد از ایمپلنت مو التهاب و تورم پوست را شاهد خواهید بود که کمپرس یخ بهترین راهکار برای رفع این عارضه است.
 2. توصیه می کنیم تا چند روز در خانه مانده و استراحت مطلق داشته باشید.
 3. توجه داشته باشید محل کاشت مو نباید به هیچ عنوان ماساژ داده شده و حتی در زمان خواب دقت کنید که فشار به سر وارد نشود.
 4. به منظور بهبودی سریع محل اهدا و پیوند مو و همچنین رفع التهاب، مصرف سبزیجات و میوه جات مانند آناناس را در رژیم غذایی خود بیشتر کنید.
 5. دقت داشته باشید که تا یک ماه به هیچ عنوان از سشوار استفاده نکرده و به آرامی موی سر را شانه بزنید.
 6. مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات نیز تا یک ماه بعد از کاشت مو با روش اس یو تی ممنوع است.
 7. داروهایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 8. تا مدتی باید از شامپوی مخصوص ایمپلنت مو استفاده کرد.

تفاوت کاشت مو به روش SUT با روش FIT

در صورتی که روش های مختلف کاشت طبیعی مو را با هم مقایسه کنید، متوجه خواهید شد هر کدام مزایای خاص خود را دارد. در این قسمت از مقاله قصد داریم متد sut را با کاشت مو روش fit مقایسه کنیم:

در ابتدای مقاله ذکر کردیم که پیوند مو با روش اس یو تی تنها در یک جلسه انجام می شود اما در مورد روش fit این چنین نبوده و درمان چند جلسه به طول می انجامد.

کلیه مراحل ایمپلنت مو به روش sut به کمک دستگاه های مخصوص انجام می گیرد. همین مسئله باعث می شود بهداشت در روش sut بیشتر رعایت شده و فولیکول مو با دست متخصص تماس نداشته باشد.

 1. تراکم نهایی مو به روش sut بسیار بالا و چشمگیر است.
 2. لازم به ذکر است که پیوند طبیعی مو به روش sut بدون درد و خونریزی بوده و تقریبا دوره نقاهت ندارد.
 3. در کاشت مو با روش اس یو تی کمترین مقدار از بافت پوست سر در زمان استخراج گرافت، جدا می شود لذا خطر تشکیل اسکار بعد از اتمام کار، کم می شود.
 4. رشد موی سر در ایمپلنت مو با روش اس یو تی بسیار طبیعی تر به نظر می رسد.

عوارض و معایب کاشت مو به روش sut

به هر حال هر روش کاشت مو، ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشند و عوارض احتمالی ایمپلنت مو روش sut عبارتند از:

 1. در صورتی که محیط کلینیک از نظر بهداشتی استاندارد نبوده، وسایل و پوست سر به درستی استریل نشوند، احتمال بروز بیماری های عفونی وجود دارد.
 2. ممکن است دچار ورم ناحیه پیشانی شوید که البته بعد از چند روز این حالت رفع می شود.
 3. همانگونه که گفته شد در زمان استخراج و ایمپلنت مو، باید پوست سر بی حس باشد  احتمال دارد این بی حسی سر تا مدتی با شما همراه باشد.
 4. در صورتی که متخصص به کار خود تسلط نداشته باشد، احتمال اختلاف تراکم مو به صورت آشکار در دو طرف سر وجود خواهد داشت.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش sut

ایمپلنت مو به روش اس یو تی یک روش بسیار حساس است که به کمک تجهیزات مدرن انجام می گیرد. در صورتی که متخصص به استفاده از این دستگاه ها تسلط نداشته و یا اینکه از مهارت و ظرافت عمل کافی برای استخراج و پیوند مو برخوردار نباشد، نتیجه نهایی برای شما دلچسب نخواهد بود. از سویی دیگر متاسفانه همه کلینیک های کاشت مو، از استاندارد لازم برخوردار نیستند و کاشت مو در این مراکز ممکن است منجر به بیماری هایی در بدن گردد. لذا توصیه ما این است که با حوصله و دقت، تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش sut  را انتخاب کنید. در این صورت آسوده خاطر خواهید بود که هزینه و زمان خود را از دست نداده اید.

هزینه کاشت مو به روش sut

از جمله مواردی که در جلسه مشاوره با متخصص پیرامون آن صحبت خواهد شد، هزینه کاشت مو به روش sut است. هزینه نهایی کار براساس میزان طاسی سر، قسمت هایی از سر که به پیوند طبیعی مو نیاز دارند، هزینه های کلینیک و متخصص و… متفاوت خواهد بود.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟