جراحی بینی استخوانی – عوارض، مراقبت ها و هزینه

عمل بینی استخوانی طبیعی
امتیاز به این محتوا

بینی یکی از مهمترین اجزای صورت است که نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارد. فرض کنیم که تمامی اجزای صورت شما زیبا و متناسب با هم هستند اما در بینی، نقصی وجود دارد. قطعا این نقص، زیبایی شما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در این زمان عمل بینی به کمک شما خواهد آمد. از نظر متخصصان، بینی افراد به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. بینی استخوانی، دارای قوز، انحراف یا تیغه بزرگ بوده و پوست نازک دارد. در واقع بخش عمده بینی را استخوان و غضروف تشکیل می دهد. بعد از جلسه مشاوره با متخصص و در صورتی که از سلامت عمومی برخوردار باشید، جراحی بینی استخوانی انجام می شود بینی فرم ایده آل به دست بیاورد. شما می توانید این عمل زیبایی را تحت نظر پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان انجام دهید. متخصصین فعال در این مرکز، با سابقه طولانی در امر عمل بینی استخوانی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، بهترین شرایط را برای شما عزیزان فراهم خواهند کرد.

جراحی بینی استخوانی زنانه

جراحی بینی استخوانی طبیعی

اگر تیغه بینی کشیده بوده و اندازه بینی بسیار بزرگتر از چهره است، در صورتی که دچار قوز بینی و یا انحراف بینی هستید، با جراحی بینی استخوانی طبیعی می توان این عارضه ها را برطرف نمود. در این حالت هدف مراجعه کننده این است که نقص بینی خود را برطرف نماید به گونه ای که بینی بعد از عمل، طبیعی به نظر برسد. متخصص ابتدا با عکس برداری های لازم، وضعیت بینی را بررسی کرده و براساس شدت ناهنجاری، عمل بینی باز یا بسته را برای شما انتخاب خواهد کرد. اگر مشکل بینی شدید نباشد، می توان عمل بینی بسته را انجام داد به این صورت که برش ها از داخل بینی انجام می شوند.

مشاهده این مطلب : هزینه جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی زنانه

تحقیقات نشان داده است که در حال حاضر، جراحی بینی در میان خانم ها رایج تر است و شاید دلیل آن، حساسیت بالای خانم ها نسبت به زیبایی در مقایسه با مردان باشد. جراحی بینی استخوانی زنانه از جمله عمل های زیبایی است که توسط متخصصین در این زمینه اجرا می شود. جالب است بدانید اغلب خانم هایی که به پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان مراجعه می کنند، مشکلی ندارند اما صرفا برای اینکه مدل بینی خود را تغییر دهند، به سراغ عمل بینی استخوانی می روند.

عوارض عمل بینی استخوانی

عوارض جراحی بینی استخوانی

هر کدام از عمل های زیبایی، عوارضی را با خود به همراه دارند که برخی از آن ها طبیعی و برخی دیگر به دلیل اشتباه پزشک و عدم توجه به مراقبت های بعد از جراحی رخ می دهند. عوارض عمل بینی استخوانی عبارتند از:

احساس درد شدید

به هر حال برای جراحی بینی استخوانی، متخصص شروع به تراشیدن استخوان و غضروف خواهد کرد. در نتیجه وقتی اثر بی حسی از بدن بیرون برود، درد آغاز خواهد شد. لذا این عارضه طبیعی است و می توانید از مسکن برای تحمل درد استفاده کنید.

تورم

از دیگر عارضه های عمل بینی، ورم پوست در اطراف بینی و چشم است. چند روز بعد از عمل شاهد کاهش تورم پوستی خواهید بود. البته در برخی موارد ممکن است تا چند ماه این حالت وجود داشته باشد ولی جایی برای نگرانی نیست چون به زودی رفع می گردد.

مشاهده این مطلب : عمل بینی باز و بسته

قبل و بعد عمل بینی استخوانی

کبودی پوست

همچنین پوست اطراف چشم کبود خواهد شد که بسته به سختی عمل و البته مهارت متخصص، میزان کبودی متفاوت است. در صورتی که پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است منجر به آسیب ها بافتی شده و در نتیجه کبودی بیشتر شود.

ابتلا به هماتوم

هماتوم به حالتی گفته می شود که به دلیل پارگی عروق، خون زیر پوست جمع خواهد شد. این عارضه به دلیل خطا پزشکی و پاره شدن عروق خونی رخ می دهد.

عفونت

اگر محیط جراحی و وسایل مورد استفاده استریل نباشند و یا اگر شما به مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی اهمیت ندهید، ممکن است دچار عفونت شوید. این شرایط بسیار خطرناک است و باید هر چه زودتر درمان را آغاز نمایید.

آسیب به عصب بینی

باز هم خطای متخصص و کمی بی دقتی در حین کار، ممکن است باعث آسیب به عصب بینی شود.

همانگونه که متوجه شدید، عارضه های غیر طبیعی غالبا به دلیل خطای پزشک رخ می دهند. همین موضوع نشان دهنده اهمیت انتخاب پزشک توانمند و حرفه ای است. قطعا نباید به هر متخصص تازه کار و کم تجربه اعتماد کرد.

قیمت عمل بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی

از جمله فاکتورهایی که برای همه مراجعه کنندگان اهمیت دارد، هزینه جراحی بینی استخوانی است. در واقع این موضوع، دغدغه بسیار مهمی برای مردم است. لازم است متذکر شویم که هزینه عمل بینی استخوانی براساس نوع عارضه و شدت آن، مدت زمان نیاز به جراحی، درمان عوارض احتمالی، مراقبت های بعد از عمل، هزینه های پایه کلینیک و دستمزد متخصص، متفاوت خواهد بود. بنابراین قیمت کار از فردی به فرد دیگر تفاوت داشته و باید در جلسه مشاوره، با متخصص پیرامون این موضوع نیز صحبت کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

قطعا مراقبت های بعد از عمل بینی استخوانی بر ماندگاری و موفقیت نتیجه جراحی تاثیر می گذارد لذا باید نکات زیر را رعایت کنید تا ب نتیجه مطلوب برسید:

  1. داروهایی که متخصص تجویز کرده است را طبق دستور مصرف کنید.
  2. به هیچ عنوان نباید به بینی فشار وارد شود لذا دویدن، آواز خواندن و هر گونه فعالیتی که تنفس را تشدید کند، ممنوع است.
  3. تا زمانی که متخصص اجازه نداده است نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید.
  4. زمانی که می خواهید استراحت کنید، سر باید بالاتر از بدن باشد. همچنین از خوابیدن به شکم و پهلوها اجتناب کنید.
  5. تا جایی که می توانید کمتر حرف بزنید و با صدای بلند نخندید.
  6. چسب بینی تا زمانی که پزشک لازم می داند، باید استفاده شود.
  7. خوردن غذاهای شور و تند که باعث تورم بینی می شوند، ممنوع است.
  8. از رفتن به سونا و حمام کردن با آب داغ، پرهیز کنید.
  9. برای اینکه کبودی و تورم پوستی رفع گردد، از کمپرس یخ استفاده کنید. البته روش صحیح استفاده از آن را از متخصص جویا شوید.

عمل بینی استخوانی بدون عمل

جراحی بینی استخوانی بدون عمل

اگر قصد دارید عمل  بینی استخوانی را انجام دهید، حتما در اولین قدم، تحقیقات اینترنتی را شروع خواهید کرد تا بهترین دکتر را پیدا کنید. در این جست و جوها شاید با تبلیغات جراحی بینی استخوانی بدون عمل مواجه شوید. برخی از متخصصین ادعا می کنند می توانند با لیزر، بینی استخوانی را عمل کنند. اما ما از شما عزیزان یک سوال می پرسیم. آیا می توان اندازه استخوان و غضروف را با لیزر تغییر داد؟ چنین چیزی تا به حال در علم پزشکی اتفاق نیفتاده است. بنابراین بسیار مراقب باشید در دام تبلیغ های فریبنده گرفتار نشوید. متاسفانه در حال حاضر برخی از پزشکان سودجو، از اعتماد مراجعه کنندگان سو استفاده کرده و چون می دانند که آن ها برای رسیدن به نتیجه ایده آل، عجله دارند، عمل بینی با لیزر را پیشنهاد می دهند در حالی که هیچ تاثیری نخواهد داشت. بهترین و عاقلانه ترین کار این است که به اندازه کافی در مورد سابقه کاری متخصص و مهارت و اعتبار او پرس و جو کنید تا زیبایی چهره خود را به دست متخصص معتمد بسپارید.

مقاله قبلی
بهترین روش جراحی بینی چه نام دارد؟
مقاله بعدی
بهترین دکتر و کلینیک جراحی بینی در تهران و ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید