کاشت ابرو به روش FUT – هزینه آن در سال جاری

کاشت ابرو به روش FUT
امتیاز به این محتوا

با پیشرفت علم و تکنولوژی و ابداع روش های مختلف برای کاشت ابرو، جایی برای نگرانی در مورد ریزش ابرو و یا ناراحتی برای نداشتن ابروهای پرپشت و خوش فرم نخواهد بود. البته عاقلانه ترین کار این است که به سلامت خود بیشتر اهمیت دهیم تا دچار ریزش ابرو نشویم. اما در هر صورت کاشت ابرو طبیعی به یاری شما آمده و از این پس می توانید ابروهای پرپشت با مدل دلخواه داشته باشید.

راهنمای کاشت ابرو طبیعی روش اف یو تی

همانگونه که می دانید، روش های متعددی برای این منظور ابداع شده است که در این مقاله قصد داریم شما را با ایمپلنت ابرو به روش FUT آشنا کنیم. در حال حاضر، متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان نیز با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تحت شرایط استاندارد، پیوند ابرو به روش FUT را انجام می دهند. کافی است در جلسه مشاوره شرکت کنید تا در صورت صلاحیت، این روش برای شما اجرا گردد.

پروسه پیوند ابرو به روش اف یو تی

مراحل کاشت ابرو به روش FUT

بعد از اینکه مشخص شد شما کاندید مناسبی برای اجرای روش FUT هستید، پزشک باید بانک مو و ابروها را استریل نموده و سپس عمل بی حسی را انجام دهد.

 1. با توجه به اینکه بهترین بانک مو برای پیوند ابرو، ناحیه پشت سر است، یک نوار باریک از پوست این قسمت جدا شده و بلافاصله زخم به وجود آمده، بخیه می شود. اولین مهارت متخصص، در همین مرحله مشخص خواهد شد. پزشک باید دقت بالایی در جراحی داشته و از سویی دیگر بخیه به گونه ای انجام شود که منجر به تشکیل اسکار نگردد.
 2. سپس استخراج گرافت از نوار باریک در زیر میکروسکوپ آغاز می شود. دقت و ظرافت عمل در این مرحله نیز بسیار مهم است چرا که فولیکول ها بسیار حساس بوده و کوچکترین خطا باعث آسیب به آن ها خواهد شد.
 3. در انتها، توسط تیغ شیار و شکاف های بسیار کوچک در ابرو ایجاد شده و فولیکول ها داخل آن ها قرار می گیرند. عمق و زاویه کاشت فولیکول در ابرو، بر نتیجه نهایی و طبیعی به نظر رسیدن ابروها تاثیر خواهد گذاشت. در واقع پزشک باید علاوه بر تخصص، ظرافت عمل خوبی نیز داشته باشد.

مراقبت های پیوند ابرو به روش اف یو تی

مراقبت های قبل از پیوند ابرو به روش اف یو تی

به منظور اینکه به نتیجه دلخواه کاشت ابرو با روش FUT برسید لازم است نکاتی را قبل و بعد از پیوند ابرو رعایت کنید:

 1. در صورتی که عادت به مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات دارید، این عادت نادرست را حداقل یک ماه قبل از پیوند ابرو کنار بگذارید. به هر حال زنده ماندن فولیکول ها و ترمیم زخم، به قدرت خونرسانی بدن بستگی داشته و این مواد، باعث اختلال در خونرسانی می شوند.
 2. اگر بیماری خاص داشته، داروی خاصی مصرف می کنید و یا اینکه به ماده بی حسی و بعضی داروها حساسیت دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 3. مصرف داروهای منعقد کننده و رقیق کننده خون، دو هفته قبل از پیوند ابرو ممنوع است.
 4. شب قبل از کاشت ابرو، دوش بگیرید. چون تا چند روز بعد نمی توانید حمام کنید. از طرفی در روز پیوند ابرو، پوست باید تمیز و عاری از آلودگی ها باشد.
 5. ترس و استرس، برای انجام ایمپلنت ابرو خوشایند نخواهد بود. حداقل یک هفته و به خصوص در روز پیوند، باید در آرامش کامل باشید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو با روش FUT

 1. مدت زمان استراحت در کاشت ابرو به روش FUT طولانی تر است و باید چند روز در خانه بمانید.
 2. همچنان تا یک ماه نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید.
 3. به هیچ عنوان به ابروها فشار وارد نکنید و در حین خوابیدن نیز احتیاط داشته باشید. همچنین خاراندن ابروها نیز ممنوع است.
 4. اگر عادت دارید موی سر را با سشوار خشک کنید، مراقب باشید هوای گرم به ابروها برخورد نکند.
 5. هر روز به اندازه کافی آب بنوشید تا سلامت فولیکول ها تضمین گردد.
 6. داروهای تجویز شده توسط متخصص را به طور کامل و در زمان مقرر مصرف کنید.
 7. مصرف سبزیجات و میوه جات را در رژیم غذایی خود بیشتر کنید تا زخم ها زودتر بهبود یابند.

عوارض کاشت ابرو به روش FUT

عوارض و معایب کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT ممکن است با عوارضی همراه باشد که غالبا ناشی از خطای پزشکی و بی توجهی مراجعه کننده نسبت به مراقبت های بعد از پیوند است:

 1. بعد از پیوند ابرو، پوست ملتهب شده و ورم می کند. این عارضه بعد از چند روز رفع خواهد شد ولی برای تسریع بهبودی، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 2. متاسفانه احتمال عفونت در این روش وجود دارد. در صورتی که پوست و وسایل به درستی استریل نشده و یا مراقبت های بعد از پیوند را جدی نگیرید، به عفونت مبتلا شده و پیوند ابرو شکست می خورد.
 3. لازم است بدانید دوره نقاهت روش FUT طولانی تر از روش های دیگر است لذا بهتر است به اندازه کافی مرخصی داشته باشید و در خانه استراحت کنید.
 4. در صورتی که متخصص در بخیه زدن پوست مهارت نداشته باشد، احتمال تشکیل اسکار وجود دارد.
 5. برای کاشت ابرو به روش FUT به بانک موی قوی نیاز است و اگر فرد مشکلی از این نظر داشته باشد، در مراحل بعدی برای ترمیم تراکم ابرو، دچار محدودیت خواهد شد.

مزایای پیوند طبیعی ابرو به روش اف یو تی

مزایای کاشت طبیعی ابرو به روش اف یو تی

 1. این روش از ایمپلنت ابرو نیز چند مزیت دارد که باعث شده است متخصصین همچنان از آن استفاده کنند:
 2. اگر برای شما مهم است که هزینه نهایی مقرون به صرفه باشد، روش FUT را به شما پیشنهاد می کنیم.
 3. اگر پزشک در کاشت ابرو با ظرافت عمل کرده و فولیکول ها را در زاویه درست قرار دهد، ابروها فرم طبیعی خواهند داشت.
 4. برای کسانی که ابروهای بسیار کم پشت دارند، این روش باعث می شود تا ابروهای پرپشت و زیبایی داشته باشند.

هزینه کاشت ابرو به روش FUT

هزینه کاشت ابرو به روش FUT

سوال اغلب مراجعه کنندگان این است که هزینه نهایی کاشت طبیعی ابرو با روش FUT چقدر است؟ بهتر است در جلسه مشاوره با متخصص در این مورد سوال کنید. به هر حال هزینه کلینیک و دستمزد پزشک، تعداد گرافت مورد نیاز، مدل ابرو و میزان تراکم مورد نیاز، هزینه درمان عوارض احتمالی و… بر قیمت نهایی تاثیر خواهد گذاشت.

بهترین دکتر و کلینیک پیوند طبیعی ابرو به روش اف یو تی

اشتباهی که اغلب افراد مرتکب می شوند این است که هزینه ایمپلنت ابرو به روش FUT را ملاک کار قرار داده و به سراغ مراکزی می روند که کمترین قیمت را دریافت می کنند. اگر متخصصین در این کلینیک ها از مهارت کافی برخوردار نبوده و یا کلینیک مربوطه در سطح استاندارد نباشد،  نه تنها پیوند ابرو شکست خورده بلکه بانک مو نیز ضعیف خواهد شد به گونه ای که شاید از این پس شانسی برای پیوند طبیعی ابرو به روش FUT  نداشته باشید. متاسفانه در حال حاضر کلینیک هایی در سطح کشور فعالیت می کنند که از یک سو متخصصین غیر حرفه ای در این مراکز مشغول به کار بوده و از سویی دیگر از نظر اصول بهداشتی و خدمات، در پایین ترین سطح قرار دارند.

حتی بعضا از مواد تقلبی نیز استفاده می کنند. در این بین، تنها مراجعه کننده لطمه خواهد دید. لذا عاقلانه ترین کار این است که قبل از هر چیز به خوبی تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک کاشت ابرو به روش FUT را پیدا کنید تا با خیال آسوده، کار را به پزشک ماهر و حرفه ای بسپارید.

مقاله قبلی
کاشت ابرو به روش FIT – مراحل، هزینه (1402)
مقاله بعدی
کاشت ابرو به روش میکروگرافت با تجهیزات مدرن روز دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید