درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو به روش FIT و مزایای آن

کاشت مو به روش FIT و مزایای آن

کاشت مو به روش FIT و یا سایر روش ها امروزه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است که از کم مویی خود رنج می برند. کم مویی و یا طاس به گونه ای است که در چهره ی افراد تاثیر مستقیم دارد و حتی می تواند سن آنها را بیشتر از آنچه که هستند نشان دهند.

 

کاشت مو به روش FIT و مزایای آن

 

امروزه در سراسر دنیا مراکز عمل زیبایی hair transplant وجود دارد و تمامی این مراکز سعی در این دارند تا با کاشت موی مناسب افراد را بعد از انجام پیوند مو شاد و خوشحال ببینند.

 

کاشت مو به روش FIT چیست؟

 کاشت مو امروزه به عنوان یک عمل زیبایی در میان مردم بسیار رایج یافته است و افرادی که از طاسی سر خود رنج می برند از عمل زیبایی hair transplant بسیار استقبال می کنند. از دیر باز برخی از افراد بنا به دلایلی موهای خود را از دست داده اند این دلایل می تواند:

 1.     ارثی باشد
 2.     بر اثر مصرف بیش از اندازه رنگ و مواد شیمیایی باشد.
 3.     بر اثر بیماری های خاص باشد
 4.     هورمونی باشد
 5.     ویا در اثر استفاده از داروهایی مو دچار کم پشتی یا طاسی شود.

ریزش مو بعد از مدتی باعث ایجاد کم پشتی در سر ویا طاسی می شود این اتفاق در واقع در اعتماد به نفس افراد مخصوصا افراد جوان تاثیر بسزایی دارد و باعث می شود این افراد در جامعه نقش کم رنگی داشته باشند. متخصصان عمل زیبایی hair transplant در واقع با ایجاد روش های کاشت مو به این افراد اعتماد به نفس می بخشند.

 

کاشت مو به روش FIT چیست

 

همانطور که میدانید در کاشت مو در واقع از موهای بدن و یا سر خودتان استفاده می شود و این روش باعث شده است که افراد از لحاظ حساسیت اطمینان خاطر داشته باشند. بهتر است بدانید عمل زیبایی hair transplant به چندین روش مختلف انجام می شود این روش ها شامل:

 1.     کاشت مو به روش FIT
 2.     کاشت مو به روش SUT
 3.     کاشت مو به روش FUT

روش های کاشت مو روز به روز پیشرفت کرده و رفته رفته به گونه ای می شود که در کمترین زمان بیشترین تعداد تار مو برای شما کاشته می شود و نه تنها از روش کاشت با دست نیست بلکه با استفاده از ابزار ها و دستگاه های پیشرفته صورت می گیرد که در این روش ها درصد خزا نیز به حداقل رسیده است و موهای شما به صورت منظم کاشته می شود.

مشاهده مطلب
مراحل کاشت مو به چه صورت می باشد

یکی از این روش های کاشت مو، پیوند مو به روش FIT می باشد که این روش کاشت مو از اولین روش ها می باشد که مخفف follicular unit transplantation می باشد، در این روش پیوند مو هیچ بخیه و جراحی در روی سر بیمار صورت نمی گیرد.

 

کاشت مو به روش FIT چگونه انجام می شود؟

همانطور که می دانید عمل زیبایی hair transplant به روش های مختلفی انجام می شود که در برخی از روشهای این عمل زیبایی همراه با زخم و بخیه می باشد و برخی از این روش های کاشت مو بدون جراحی و زخم صورت می گیرد. فرد قبل برای انجام کاشت مو به مراکز معتبر عمل زیبایی hair transplant مراجعه می کند و قصد دارد تا به نوعی کم پشتی یا طاسی سر خود را برطرف کند.

پزشک متخصص با استفاده از روش FIT برای فرد کاشت مو انجام می دهد. حال برای برخی از افرادی که قصد دارند پیوند مو انجام دهند این مسئله سوال است که کاشت مو به روش FIT به چه صورتی انجام می شود؟

قبل از توضیحات کلی بهتر است بدانید که در حین عمل زیبایی hair transplant یک قسمت از سر شما که دارای مویی با تراکم بالاست اهداکننده نام دارد که از این قسمت موهای شما برداشته می شود وبه قسمت گیرنده یعنی محلی که دچار طاسی یا کم پشتی شده است پیوند مو انجام می گیرد.

ابتدا پزشک متخصص با توجه به خواست و سلیقه ی مراجعه کننده شکل کلی موهایی را که قرار است کاشته شود، بر روی سر بیمار طراحی می کند بعد از تایید فرد پزشک به بی حسی موضعی سر مراجعه کننده می پردازد. سپس با استفاده از پانچ های مخصوص از قسمت گیرنده گرافت های موی انتخاب شده برداشته می شوند و به قسمت جلوی سر که سوراخ کوچک در آن قسمت ایجاد شده کاشت مو انجام می شود.

همچنین قابل ذکر است که برای انجام کاشت مو بهتر است به یک مرکز معتبر مراجعه کنید چرا که در حین پیوند مو اگر محل اهداکننده مو به خوبی ضدعفونی و پانسمان نشود دچار عفونت می شود و یا اگر حین برداشتم گرافت مو به ریشه ی مو فشار بیش از حد وارد شود ریشه ی مو آسیب دیده و کاشت مو نافرجام می شود و مو بعد از کاشت رشد نمی کند.

 

مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

همانطور که می دانید تمامی عمل های زیبایی دارای مزایا و معایبی هستند که افراد بعد از انجام عمل زیبایی با آن مواجه می شوند.

مشاهده مطلب
بهترین کلینیک کاشت مو

تمامی روش های کاشت مو نیز به نوبه ی خود دارای مزایا و معایبی هستند، بهتر است افرادی که قصد دارند عمل زیبایی hair transplant به روش FIT انجام دهند با این مزایا و معایب آشنا شوند:

 1.     در روش کاشت مو به روش FIT تمامی موهای فرد به طور کلی تراشیده می شود.
 2.     دقت ابزار کاشت در این روش کاشت مو بسیار بالا می باشد واز طریق میکروسکوپ های دقیق انجام می شود.
 3.     بازده پیوندی کاشت مو به این روش کمتر است.
 4.     در روش کاشت مو به روش FIT نیازی به بخیه نیست.
 5.     در این روش کاشت مو هر جلسه بین 500 تا 1000 پیوند مو انجام می گیرد.
 6.     برای افراد خواستار موهای کوتاه روش مناسبی است.
 7.     ممکن است بعد از انجام عمل زیبایی hair transplant پوست سر کمی بخارد.
 8.     بعد از انجام پیوند مو کمی سر شما التهاب و کبودی خواهد داشت.
 9.     ممکن است بعد از کاشت مو کمی ریزش مو داشته باشید.
 10.     رشد مو بعد از پیوند مو حدود 6 ماه طول می کشد.
 11.     این روش کاشت مو نسبت به سایر روش ها از هزینه ی کمتری برخوردار است.

عمل زیبایی hair transplant به روش FIT برای افرادی توصیه می شود که از ریزش موی خود به فردی با موهای کم حالت رسیده است در این صورت این روش برای فرد کاملا مناسب است اما برخی از افراد به طور کامل طاسی سر دارند که برای این افراد بهتر است از روش ترکیبی استفاده شود.

 

دوران نقاهت و بهبودی کاشت مو به روش FIT

کاشت مو در تمامی روش ها چه روش های قدیمی و روش های جدید، بعد از انجام عمل زیبایی hair transplant نیاز به گذراندن دوران نقاهت دارد. این دوران با توجه به زخم هایی که رو سر بیمار ایجاد می شود و روند بهبودی ممکن است متفاوت باشد.

در روش کاشت مو به روش FIT به دلیل اینکه برای برداشتن مو از ناحیه ی اهدا کننده از پانچ استفاده می شود و هیچگونه جراحتی در آن ایجاد نمی شود دوران نقاهت کم است. در این روش کاشت مو چون موها از کنار هم برداشته می شوند سوراخ هایی در ناحیه اهداکننده باقی می ماند که فرد باید برای بهبود این زخم ها باید 1 الی 2 هفته دوران نقاهت خود را بگذراند.

همچنین افراد مراجعه کننده به مراکز عمل زیبایی hair transplant برای انجام پیوند مو باید بعد از انجام کاشت مو با توجه به تجویز پزشک دارو ها را مصرف کنند و همچنین از محل های زخم مراقبت کنند تا زخم سر دچار عفونت نشود و همچنین برای اینکه موهای کاشت شده در یک محیط مناسب رشد کنند و به نتیجه برسند باید در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرند و از برخورد گردوخاک و آب تا چند هفته ی اول به سر خود بپرهیزند.

مشاهده مطلب
هزینه کاشت مو

برای اینکه یک کاشت موی مناسب داشته باشید واز نتیجه ی آن راضی باشید باید 6 ماه صبر کنید تا روند رشد موهایی که یه روش پیوند مو انجام شده اند را مشاهده کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *