کاشت مو

کاشت مو به روش FIT – هزینه، معایب و مراقبت ها (2021)

در عصر حاضر  پیشرفت علم و تکنولوژی به کمک علم پزشکی آمده است تا انسان بهتر بتواند از دانش تخصصی خود برای رفع بیماری ها و حتی نقص های مربوط به زیبایی استفاده کند. برای مثال در گذشته افراد از طاسی سر زجر می کشیدند چون این مسئله به شدت بر روی زیبایی و در نتیجه اعتماد به نفس آن ها اثر می گذاشت اما اکنون، با ابداع روش های کاشت مو، جایی برای نگرانی نخواهد بود. در صورتی که علی رغم مراقبت های صحیح از مو و داشتن سبک زندگی سالم، دچار ریزش مو و طاسی شده است، کاشت مو به روش fit می تواند گزینه مناسبی برای رفع مشکل شما باشد. بسته به دلیل ریزش مو، تراکم موهای از دست رفته و شرایط مراجعه کننده، می توان پیوند موی به روش اف آی تی را برای او استفاده نمود. البته لازم به ذکر است که موفقیت نهایی ایمپلنت مو به روش fit، به مهارت متخصص و مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد.

فرم مشاوره رایگان

کاشت مو به روش FIT
مراحل کاشت مو به روش FIT – مارال سلامت ایرانیان 2021

مراحل کاشت مو به روش FIT

 1. در ابتدا باید معاینات لازم جهت تایید سلامت عمومی مراجعه کننده انجام گیرد. برای این منظور آزمایشات و تست های مورد نظر انجام گرفته و نتیجه توسط متخصص بررسی می شود.
 2. در زمان کاشت مو به روش fit باید سر به طور کامل تراشیده و ضد عفونی شود.
 3. در مرحله بعد برای استخراج مو و پیوند آن به قسمت مورد نظر، باید بی حسی موضعی صورت گیرد تا درد حس نشود.
 4. برداشت مو در روش اف آی تی به کمک پانچ های کوچک انجام می شود. این مرحله به دقت و ظرافت بسیار بالایی نیاز دارد. متخصص باید از مهارت کافی برخوردار باشد تا در حین کار، به فولیکول مو و پوست سر آسیب نزند. بعد از پانچ کردن بانک مو، سوراخ هایی ایجاد می شود که بدون نیاز به بخیه، بعد از چند روز ترمیم خواهند شد.
 5. با توجه به اینکه فولیکول مو به شدت آسیب پذیر بوده و مرحله برداشت گرافت چند ساعتی زمان لازم دارد، لذا دکتر باید موهای برداشته شده را در سرم نمک با دمای خنک نگهداری کند.
 6. در محل کاشت مو به کمک تیغ های مخصوص، چند شکاف ایجاد می شود. عمق کاشت مو باید به اندازه ای باشد که باعث مرگ فولیکول ها نشود. از سویی دیگر زاویه پیوند مو به نحوی انتخاب گردد که بعد از رشد مو، فرم طبیعی داشته باشد.
کاشت مو به روش fit  بهتر است یا fut
کاشت مو به روش fit  بهتر است یا fut

کاشت مو به روش fit  بهتر است یا fut

 1. در صورتی که مراجعه کننده بخواهد تراکم موی سر را بالا ببرید، کاشت مو روش fut مناسب تر از روش fit است. در واقع روش fut به عنوان یک گزینه ترمیمی انتخاب می شود.
 2. مزیت پیوند مو به روش اف آی تی نسبت به روش fut در این است که احتمال تشکیل اسکار در محل زخم، کمتر است.
 3. همانگونه که می دانید بهترین قسمت سر برای برداشت مو، پشت سر است. اما در برخی از افراد، پوست پشت سر، دچار افتادگی شده است در نتیجه استخراج مو کمی مشکل می شود. در این مورد کاشت طبیعی مو به روش fit بهتر از روش fut است.

کاشت مو به روش fit بهتر است یا sut

نتایج تحقیقات نشان داده است کاشت مو به روش sut چند مزیت عمده نسبت به روش fit دارد:

 1. پیوند مو به روش sut دوره نقاهت ندارد تنها یک روز استراحت کافی است.
 2. تمام مراحل روش sut برخلاف روش fit، با دستگاه انجام می شود لذا خطر آسیب به فولیکول مو، عفونت و تشکیل اسکار، بسیار کاهش می یابد.
 3. رشد مو بعد از کاشت به روش sut طبیعی به نظر می رسد.
 4. ایمپلنت مو به روش sut به بانک مو آسیب وارد نکرده و در نتیجه می توان تراکم مو را بالا برد.

معایب کاشت مو به روش fit

معایب کاشت مو روش fit

آشنایی با هر کدام از روش های کاشت موی طبیعی به این معنا است که علاوه بر مزیت ها، از معایب آن ها نیز آگاه شویم در این صورت بهتر می توان تصمیم گیری نمود. مهمترین معایب کاشت مو به روش اف آی تی عبارتند از:

زمانی که قرار است گرافت از قسمت اهدا کننده استخراج شود، بانک مو به شدت آسیب می بیند در نتیجه اگر بخواهیم در مراحل بعدی، تراکم مو را بیشتر کنیم، به مشکل برخورد خواهیم کرد.

لازم است بدانید که رشد مو بعد از کاشت به روش اف آی تی به صورت عروسکی است و اطرافیان به وضوح متوجه پیوند مو خواهند شد. مهمترین دلیل مصنوعی به نظر رسیدن مو در این روش این است که غالبا متخصصین در قسمت خط رویش مو، به جای یک اینکه گرافت تکی قرار دهند، از دسته های چندتایی استفاده می کنند.

در ایمپلنت مو به روش fit، استخراج گرافت مو به صورت دستی توسط متخصص انجام می شود لذا از یک سو احتمال آسیب به پوست سر و تشکیل اسکار زیاد شده و از سویی دیگر خطر عفونت بالا می رود.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش fit

بهترین دکتر و کلینیک پیوند موی به روش fit

از زمانی که موضوع پیوند طبیعی مو در دنیا مطرح شد، کلینیک های زیبایی در ایران نیز فعالیت های خود را در این زمینه شروع کردند. اما همانگونه که گفته شد، برای کاشت طبیعی مو به روش fit باید به سراغ متخصصین ماهر و حرفه ای بروید. ظرافت کار پزشک و تسلط به روش کار، بخش عمده ای از موفقیت پیوند مو را مشخص می کند. از سویی دیگر مجهز بودن کلینیک و رعایت اصول بهداشتی در حد استاندارد نیز بسیار مهم است. چه بسا افرادی که به دلیل ایمپلنت مو در کلینیک های غیر استاندارد، دچار عواقب بعد از کاشت مو شده اند. بنابراین عاقلانه ترین کار این است که صبوری به خرج دهید و تحقیقات کافی برای شناسایی بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش اف آی تی را داشته باشید تا از بابت کیفیت و استاندارد کاشت مو، نگرانی وجود نداشته باشد.

 

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش اف آی تی

اگر بعد از مشاوره با متخصص به این نتیجه رسیدید که کاشت مو به روش fit برای شما مفید است، نکات زیر را قبل از پیوند مو، رعایت کنید:

 1. در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، دو هفته قبل از کاشت مو باید مصرف را کنار بگذارید البته در این مورد با پزشک خود هماهنگ کنید.
 2. حداقل یک ماه قبل از ایمپلنت مو نباید به سراغ دخانیات بروید. نیکوتین موجود در این مواد باعث اختلال در اکسیژن رسانی به سلول ها شده و در نتیجه فولیکول مو می میرد.
 3. شب قبل از کاشت طبیعی مو حتما استحمام کنید.
 4. در صورتی که از داروهای خاص استفاده کرده یا حساسیت دارویی دارید، لازم است متخصص را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از پیوند مو به روش اف آی تی

 1. بهتر است تا چند روز در خانه مانده و استراحت کنید.
 2. رانندگی کردن در روزی که کاشت مو انجام داده اید، یک اشتباه بزرگ است.
 3. دقت داشته باشید تا زمانی که پزشک مشخص می کند، مو نباید تحت فشار باشد. تا آن زمان خارش، ماساژ و حتی خوابیدن روی محل کاشت مو، ممنوع است.
 4. همچنان تا یک ماه بعد از پیوند طبیعی مو نباید به سراغ دخانیات بروید.
 5. در صورتی که درد دارید، با موافقت دکتر می توانید مسکن مصرف کنید.
 6. تا یک ماه بعد از کاشت مو به روش fit نباید از سشوار استفاده شود حتی شانه زدن مو نیز ممکن است به فولیکول مو آسیب بزند.
 7. اگر محل کاشت مو متورم و ملتهب شده است، از کمپرس یخ استفاده کنید.

هزینه کاشت موی طبیعی به روش fit

در مورد هزینه کاشت مو به روش fit نمی توان به طور قطعی صحبت کرد در واقع میزان طاسی سر، تراکم مد نظر برای کاشت مو، هزینه متخصص و کلینیک، داروهای مورد نیاز برای مراقبت های بعد از ایمپلنت مو به روش fit و.. همگی از مهمترین عواملی هستند که قیمت نهایی پیوند مو به روش اف آی تی را تعیین می کنند. قطعا متخصص در جلسه مشاوره با شما پیرامون این موضوع صحبت خواهد کرد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا