کاشت مو به روش FIT – هزینه این تکنیک پرطرفدار چقدر است؟ 2024

پیوند مو به روش اف آی تی

فهرست این مطلب

امتیاز به این محتوا

در عصر حاضر  پیشرفت علم و تکنولوژی به کمک علم پزشکی آمده است تا انسان بهتر بتواند از دانش تخصصی خود برای رفع بیماری ها و حتی نقص های مربوط به زیبایی استفاده کند. برای مثال در گذشته افراد از طاسی سر زجر می کشیدند چون این مسئله به شدت بر روی زیبایی و در نتیجه اعتماد به نفس آن ها اثر می گذاشت اما اکنون، با ابداع روش های کاشت مو، جایی برای نگرانی نخواهد بود.

راهنمای کاشت مو به روش FIT

در صورتی که علی رغم مراقبت های صحیح از مو و داشتن سبک زندگی سالم، دچار ریزش مو و طاسی شده است، کاشت مو به روش fit می تواند گزینه مناسبی برای رفع مشکل شما باشد. بسته به دلیل ریزش مو، تراکم موهای از دست رفته و شرایط مراجعه کننده، می توان پیوند موی به روش اف آی تی را برای او استفاده نمود. البته لازم به ذکر است که موفقیت نهایی ایمپلنت مو به روش fit، به مهارت متخصص و مراقبت های بعد از کاشت بستگی دارد.

نتیجه پیوند مو به روش اف آی تی

مراحل کاشت مو به روش FIT

 1. در ابتدا باید معاینات لازم جهت تایید سلامت عمومی مراجعه کننده انجام گیرد. برای این منظور آزمایشات و تست های مورد نظر انجام گرفته و نتیجه توسط متخصص بررسی می شود.
 2. در زمان کاشت مو به روش fit باید سر به طور کامل تراشیده و ضد عفونی شود.
 3. در مرحله بعد برای استخراج مو و پیوند آن به قسمت مورد نظر، باید بی حسی موضعی صورت گیرد تا درد حس نشود.
 4. برداشت مو در روش اف آی تی به کمک پانچ های کوچک انجام می شود. این مرحله به دقت و ظرافت بسیار بالایی نیاز دارد. متخصص باید از مهارت کافی برخوردار باشد تا در حین کار، به فولیکول مو و پوست سر آسیب نزند. بعد از پانچ کردن بانک مو، سوراخ هایی ایجاد می شود که بدون نیاز به بخیه، بعد از چند روز ترمیم خواهند شد.
 5. با توجه به اینکه فولیکول مو به شدت آسیب پذیر بوده و مرحله برداشت گرافت چند ساعتی زمان لازم دارد، لذا دکتر باید موهای برداشته شده را در سرم نمک با دمای خنک نگهداری کند.
 6. در محل کاشت مو به کمک تیغ های مخصوص، چند شکاف ایجاد می شود. عمق کاشت مو باید به اندازه ای باشد که باعث مرگ فولیکول ها نشود. از سویی دیگر زاویه پیوند مو به نحوی انتخاب گردد که بعد از رشد مو، فرم طبیعی داشته باشد.

اهمیت مشاوره قبل از کاشت

اولین مرحله جهت کاشت موی اف آی تی این است که شما در جلسه مشاوره‌ای که متخصص تعیین می‌کند شرکت کنید. در این جلسه متخصص باید برای شما توضیح دهد که روند پیوند مو FIT به چه صورت پیش می‌رود؛ چه دوره نقاهتی را باید پشت سر بگذارید و از طرف دیگر نتیجه نهایی کاشت چه زمانی رویت خواهد شد.
مشاوره قبل از پیوند مو اف آی تی بهترین فرصت است تا شما همه ابهاماتی که در ذهن خود در مورد چگونگی اجرای این روش دارید را از پزشک خود بپرسید. بنابراین در سؤال پرسیدن اصلاً خجالت نکشیده و حتی می‌توانید قبل از جلسه مشاوره لیستی از سؤالات خود تهیه کنید تا در روز جلسه از پزشک خود مطرح نمایید.

افراد مناسب کاشت مو اف آی تی

 1. در صورتی که پوست سر شما خاصیت کشسانی کمی دارد می‌توانید از این روش استفاده کنید چون بدون نیاز به کشیدگی پوست سر و با پانچ فولیکول برداشته می‌شود.
 2. افرادی که دارای بانک موی مناسب هستند کاندید مناسبی برای اف آی تی خواهند بود.
 3. برای افرادی که تاسی و ریزش موی خفیف تا متوسط دارند FIT بسیار مناسب است.
 4. افراد متقاضی روش کاشت مو اف آی تی باید در بازه سن ۲۵ تا ۵۵ سال قرار داشته باشند.

افراد نامناسب برای کاشت مو اف ای تی

 1. افرادی که به ریزش موی پراکنده با الگوی نامشخص مبتلا شده‌اند.
 2. متقاضیانی که تاسی سر آن‌ها بسیار شدید است.
 3. افرادی که بانک موی ضعیفی دارند.
 4. افرادی که مو‌های آن‌ها بسیار نازک و ظریف است.
 5. مبتلایان به بیماری‌های عفونی همانند هپاتیت و HIv
 6. مبتلایان به بیماری‌های پوستی
 7. مبتلایان به بیماری‌هایی همچون فشار خون، اختلالات انعقاد خون و دیابت پیشرفته

کاشت مو به روش fit  بهتر است یا fut ؟

 1. در صورتی که مراجعه کننده بخواهد تراکم موی سر را بالا ببرید، کاشت مو روش fut مناسب تر از روش fit است. در واقع روش fut به عنوان یک گزینه ترمیمی انتخاب می شود.
 2. مزیت پیوند مو به روش اف آی تی نسبت به روش fut در این است که احتمال تشکیل اسکار در محل زخم، کمتر است.
 3. همانگونه که می دانید بهترین قسمت سر برای برداشت مو، پشت سر است. اما در برخی از افراد، پوست پشت سر، دچار افتادگی شده است در نتیجه استخراج مو کمی مشکل می شود. در این مورد کاشت طبیعی مو به روش fit بهتر از روش fut است.

کاشت مو به روش fit  بهتر است یا fut

کاشت مو به روش fit بهتر است یا sut ؟

نتایج تحقیقات نشان داده است کاشت مو به روش sut چند مزیت عمده نسبت به روش fit دارد:

 1. پیوند مو به روش sut دوره نقاهت ندارد تنها یک روز استراحت کافی است.
 2. تمام مراحل روش sut برخلاف روش fit، با دستگاه انجام می شود لذا خطر آسیب به فولیکول مو، عفونت و تشکیل اسکار، بسیار کاهش می یابد.
 3. رشد مو بعد از کاشت به روش sut طبیعی به نظر می رسد.
 4. ایمپلنت مو به روش sut به بانک مو آسیب وارد نکرده و در نتیجه می توان تراکم مو را بالا برد.

معایب کاشت مو روش fit

آشنایی با هر کدام از روش های کاشت موی طبیعی به این معنا است که علاوه بر مزیت ها، از معایب آن ها نیز آگاه شویم در این صورت بهتر می توان تصمیم گیری نمود. مهمترین معایب کاشت مو به روش اف آی تی عبارتند از:

زمانی که قرار است گرافت از قسمت اهدا کننده استخراج شود، بانک مو به شدت آسیب می بیند در نتیجه اگر بخواهیم در مراحل بعدی، تراکم مو را بیشتر کنیم، به مشکل برخورد خواهیم کرد. درباره عوارض کاشت مو بیشتر بخوانید!

معایب کاشت مو به روش fit

لازم است بدانید که رشد مو بعد از کاشت به روش اف آی تی به صورت عروسکی است و اطرافیان به وضوح متوجه پیوند مو خواهند شد. مهمترین دلیل مصنوعی به نظر رسیدن مو در این روش این است که غالبا متخصصین در قسمت خط رویش مو، به جای یک اینکه گرافت تکی قرار دهند، از دسته های چندتایی استفاده می کنند.

در ایمپلنت مو به روش fit، استخراج گرافت مو به صورت دستی توسط متخصص انجام می شود لذا از یک سو احتمال آسیب به پوست سر و تشکیل اسکار زیاد شده و از سویی دیگر خطر عفونت بالا می رود.

بهترین دکتر و کلینیک پیوند موی به روش fit

از زمانی که موضوع پیوند طبیعی مو در دنیا مطرح شد، کلینیک های زیبایی در ایران نیز فعالیت های خود را در این زمینه شروع کردند. اما همانگونه که گفته شد، برای کاشت طبیعی مو به روش fit باید به سراغ متخصصین ماهر و حرفه ای بروید. ظرافت کار پزشک و تسلط به روش کار، بخش عمده ای از موفقیت پیوند مو را مشخص می کند.

از سویی دیگر مجهز بودن کلینیک و رعایت اصول بهداشتی در حد استاندارد نیز بسیار مهم است. چه بسا افرادی که به دلیل ایمپلنت مو در کلینیک های غیر استاندارد، دچار عواقب بعد از کاشت مو شده اند. بنابراین عاقلانه ترین کار این است که صبوری به خرج دهید و تحقیقات کافی برای شناسایی بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش اف آی تی را داشته باشید تا از بابت کیفیت و استاندارد کاشت مو، نگرانی وجود نداشته باشد.

مطالب بیشتر: کاشت مو میکروگرافت

بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش fit

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش اف آی تی

اگر بعد از مشاوره با متخصص به این نتیجه رسیدید که کاشت مو به روش fit برای شما مفید است، نکات زیر را قبل از پیوند مو، رعایت کنید:

 1. در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، دو هفته قبل از کاشت مو باید مصرف را کنار بگذارید البته در این مورد با پزشک خود هماهنگ کنید.
 2. حداقل یک ماه قبل از ایمپلنت مو نباید به سراغ دخانیات بروید. نیکوتین موجود در این مواد باعث اختلال در اکسیژن رسانی به سلول ها شده و در نتیجه فولیکول مو می میرد.
 3. شب قبل از کاشت طبیعی مو حتما استحمام کنید.
 4. در صورتی که از داروهای خاص استفاده کرده یا حساسیت دارویی دارید، لازم است متخصص را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از پیوند مو به روش اف آی تی

 1. بهتر است تا چند روز در خانه مانده و استراحت کنید.
 2. رانندگی کردن در روزی که کاشت مو انجام داده اید، یک اشتباه بزرگ است.
 3. دقت داشته باشید تا زمانی که پزشک مشخص می کند، مو نباید تحت فشار باشد. تا آن زمان خارش، ماساژ و حتی خوابیدن روی محل کاشت مو، ممنوع است.
 4. همچنان تا یک ماه بعد از پیوند طبیعی مو نباید به سراغ دخانیات بروید.
 5. در صورتی که درد دارید، با موافقت دکتر می توانید مسکن مصرف کنید.
 6. تا یک ماه بعد از کاشت مو به روش fit نباید از سشوار استفاده شود حتی شانه زدن مو نیز ممکن است به فولیکول مو آسیب بزند.
 7. اگر محل کاشت مو متورم و ملتهب شده است، از کمپرس یخ استفاده کنید.

هزینه کاشت موی طبیعی به روش fit

در مورد هزینه کاشت مو به روش fit نمی توان به طور قطعی صحبت کرد در واقع میزان طاسی سر، تراکم مد نظر برای کاشت مو، هزینه متخصص و کلینیک، داروهای مورد نیاز برای مراقبت های بعد از ایمپلنت مو به روش fit و.. همگی از مهمترین عواملی هستند که قیمت نهایی پیوند مو به روش اف آی تی را تعیین می کنند. قطعا متخصص در جلسه مشاوره با شما پیرامون این موضوع صحبت خواهد کرد.

قیمت و هزینه کاشت مو سر با روش FIT

آیا کاشت مو به روش اف ای تی دائمی است؟

در اغلب موارد پس از طی شدن دوره التیام که اغلب بین 6 تا 12 ماه است فرد می‌تواند به نتیجه دلخواه خود برسد. در بسیاری موراد روش اف ای تی دائمی تلقی می‌گردد. گاهی برخی از فولیکول‌های مو در مقاطع خاصی از تولید مو باز مانده و به اندازه سابق مو تولید نمی‌کنند.

ممکن است پزشک این موضوع را برای کاندیدای کاشت مو برای موهای کم پشت مطرح می‌کند که لازم است برای رسیدن به نتیجه دلخواه چند جلسه جراحی پیوند مو را انجام دهد. افرادی که دارای تار موهای نازک هستند و یا کسانی که قسمتی از سر آن‌ها دچار طاسی شده می‌توانند از این روش استفاده کرده و نتایج مطلوبی را پس از گذشت مدت زمان مشخص مشاهده کنند.

نحوه رشد مو بعد از پیوند مو روش اف آی تی

چرخه ریزش و رشد مو در روش اف ای تی

در اغلب موارد کاشت مو ممکن است با دوره‌ای از ریزش مو مواجه شوید که در طول 6 تا 9 هفته اتفاق خواهد افتاد. در واقع زمانی که موها وارد فاز استراحت می‌شوند موجب می‌گردند تا فولیکول‌هایی که پیوند شده‌اند رشد خود را از سر گرفته و زمانی که دوره زمانی مشخص طی شد رشد طبیعی داشته باشند. در هنگام ریزش مو فولیکول‌های جدید دچار آسیب نخواهند شد و در واقع این یک مرحله جهت آماده شدن آن‌ها برای جوانه‌زدن است.

ریزش مو به صورت جدا شدن ساقه مو اتفاق می‌افتند و این امر تاثیری بر فولیکول‌هایی که روی سر باقی می‌مانند ندارد.

آیا پیوند مو fit موفقیت‌آمیز است؟

روند رشد موهای کاشته شده بعد از اف آی تی

نتیجه کاشت مو FIT در هفته اول

در هفته اول عوارض ناشی از کاشت مو اف آی تی مشاهده خواهد شد. ورم، التهاب و درد ۳ عارضه مهمی هستند که در هفته اول بعد از پیوند اف آی تی بروز خواهند کرد. اما اصلاً نگران نباشید چرا که این عوارض کاملاً طبیعی بوده و به دنبال دستکاری پوست سر برای برداشت و کاشت فولیکول اتفاق می‌افتند. بعد از گذشت چند روز شاهد فروکش کردن این عوارض خواهید بود. در این هفته مراقب باشید که هیچ فشاری به محل کاشت مو و بانک مو وارد نگردد چون احتمال خونریزی و جابجایی فولیکول‌ها وجود خواهد داشت.

روند پیوند مو FIT در هفته دوم

اگر در هفته دوم مشاهده کردید که هنوز هم ورم پوستی دارید و حتی شدت ورم بیشتر می‌شود، حتماً این موضوع را با متخصص در میان بگذارید چون احتمال اینکه عفونت پوستی برای شما بروز کرده باشد بسیار زیاد است. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌کنیم در دوره نقاهت به بهداشت اهمیت زیادی بدهید و در دو هفته اول به هیچ عنوان از خانه بیرون نروید تا آلودگی هوا بر روی پوست سر ننشیند.

نتیجه کاشت مو FIT در هفته سوم

زمانی که فولیکول‌ها به پوست سر منتقل می‌شوند سریعاً وارد فاز استراحت خواهند شد تا بتوانند در محل جدید مستقر شوند. پس این نشانه خوبی است. از هفته سوم اگر مشاهده کردید که ریزش فولکول‌ها آغاز گردید شک نکنید که کاشت مو FIT با موفقیت انجام شده است. در هفته سوم خارش پوست آغاز می‌گردد و ممکن است شاهد پوسته پوسته شدن سر باشید. به هیچ عنوان پوست سر خود را دستکاری نکنید و از خاراندن آن خودداری نمایید.

نتیجه کاشت مو FIT در هفته چهارم

شدت ریزش فولیکول‌ها در هفته چهارم بیشتر خواهد شد و در این هفته به هیچ عنوان دیگر نباید علائمی از عوارضی که قبلاً ذکر کردیم را مشاهده کنید. حتی باید خارش پوست سر متوقف شده باشد. اگر متوجه شدید که هنوز در پوست سر احساس درد داشته و خارش بیشتر شده است، باید این موضوع را به پزشک اطلاع دهید تا از نزدیک محل کاشت مو را بررسی نماید.

دو ماه بعد از کاشت

در اغلب موارد ریزش مو به مدت دو ماه بعد از کاشت مو ادامه خواهد داشت. البته این موضوع بسته به قدرت فولیکول‌های پیوندی و میزان مراقبت از خود در دوره نقاهت متفاوت است. فولیکول‌ها در دو ماه اول ریزش یافته و به طور کامل وارد فاز استراحت خواهند شد.

نتیجه کاشت مو FIT از ماه پنجم تا نهم

تقریباً ۷۰ درصد نتیجه کاشت مو تا ماه ششم و ۹۰ درصد آن تا ماه نهم رؤیت خواهد شد. در این زمان شما می‌توانید متوجه شوید که آیا تراکم ‌ایده‌آلی از فولیکول‌ها در محل تاس سر به دست آمده است یا خیر. البته هنوز هم نمی‌توانید تا ماه نهم نتیجه نهایی را ببینید. بنابراین اگر قسمت‌هایی از سر همچنان خالی هستند صبر کنید. از طرف دیگر بعد از ۹ ماه متخصص وضعیت پوست سر شما را بررسی می‌کند تا اگر متوجه شد روند رشد مو‌ها کند است دارو‌های تقویتی را برای شما تجویز نماید.

نتیجه کاشت مو FIT در ماه دوازدهم

 اگر می‌خواهید نتیجه نهایی پیوند مو FIT را مشاهده کنید باید حداقل ۱۲ ماه صبر داشته باشید. در این زمان است که تمامی فولکول‌های پیوندی رشد کرده و شما می‌توانید به این نتیجه برسید که آیا کاشت مو کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد یا خیر. بنابراین اگر تصمیم گرفته‌اید که ترمیم کاشت مو را انجام دهید تا فضا‌هایی که همچنان خالی هستند پر شوند بهتر است اجازه دهید که یک سال سپری گشته و بعد با متخصص مشورت کنید. شاید متخصص با بررسی‌های تخصصی به این نتیجه می‌رسد که امکان کاشت فولیکول بیشتر از این وجود ندارد.

آیا کاشت مو اف ای تی صد در صد موفقیت‌آمیز است؟

در هر کدام از روش‌های انتخابی برای کاشت مو ابتدا باید مشخص گردد که با توجه به شرایط جسمانی و سابقه ژنتیکی متقاضی، او کاندیدای مناسبی برای کاشت مو است یا خیر؟ پس از مشخص شدن روش مناسب کاشت برای فرد می‌توان نتایج حاصل از پیوند مو را مورد ارزیابی قرار داد. در واقع روش اف آی تی به عنوان یکی از روش‌های دائمی کاشت مو تلقی می‌گردد که با طی کردن مدت زمان 2 تا 3 ماه پس از جراحی موهای جدید کاشته شده رشد خود را شروع خواهند کرد. مدت زمانی که برای حصول نتیجه نهایی در نظر گرفته شده در حدود 6 تا 9 ماه پس از فرایند کاشت است که نتیجه پیوند تا میزان زیادی قابل مشاهده خواهد بود. البته بعد از گذشت مدت زمان 1 سال می‌توان قضاوت کرد که آیا نتیجه کاشت موفقیت‌آمیز بوده یا خیر.

افرادی که موهای آن‌ها تراکم خیلی کمی دارد و یا داوطلبانی که موهای آن‌ها به میزان زیادی فر است نمی‌توانند متقاضی مناسبی برای کاشت به روش اف ای تی باشند زیرا ممکن است نتیجه دلخواه خود را از این روش نگیرند.

نوع تغذیه و رژیم غذایی مناسب می‌تواند بر نتیجه حاصل از کاشت مو تاثیرگذار باشد. البته یکی از مهم‌ترین عواملی که باید مورد توجه بیماران قرار بگیرد توجه به دستورالعمل‌های مشخص شده از سوی پزشک مربوطه است تا بتوانند علاوه بر رسیدن به نتیجه دلخواه خود دوران نقاهت کوتاه‌تری را طی کنند. استرس نداشتن و مصرف داروهای تجویز شده از نکات مهمی است که باید مورد توجه متقاضیان کاشت مو قرار بگیرد.

کاشت مو به روش میکرو fit

یکی از شیوه‌های کنونی پیوند مو که امروزه محبوبیت بسیاری یافته است، روش میکرو fit است. از آنجا که این شیوه درمانی به‌عنوان تکنیکی نوین شناخته می‌شود برخی سؤال‌ها ممکن است برای متقاضیان آن ایجاد شود. به همین سبب در ادامه به معرفی ویژگی‌های این شیوه درمانی خواهیم پرداخت.

نام این شیوه برگرفته از میکرو و fit است؛ یعنی این روش درمانی دارای برخی ویژگی‌های FIT بوده و در طی آن برداشت گرافت‌ها به صورت واحد فولیکولی خواهد بود. دستگاه‌های به کار رفته در میکرو FIT نیز از نوع دستگاه‌های دقیق و ظریف هستند. برخی از برتری‌ها و مزایای این روش درمانی عبارتند از:

 1. بدون جراحی
 2. بدون نیاز به بخیه
 3. عدم خونریزی
 4. دوره نقاهت کوتاه‌تر
 5. عوارض جانبی بسیار کم
 6. کاهش خطاهای جراحی
 7. انعطاف‌پذیری بالا
 8. بهبود کیفیت گرافت‌ها
 9. مناسب افرادی که نمی‌توانند نسبت به روش FUT اقدام کنند.

کاشت مو به روش super fit

کاشت مو به روش super fit

هر یک از شیوه‌ها و تکنیک‌های پیوند مو ارائه‌دهنده ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردی برای زیبا‌ جویان هستند. تنوع این شیوه‌ها امکان انجام آن‌ها را برای طیف گسترده‌ای از متقاضیان فراهم آورده است. روش super fit نیز یکی از شیوه‌های نوین پیوند مو محسوب می‌شود.

این شیوه درمانی دارای برخی شباهت‌ها با روش FIT است. عمده تفاوت روش FIT و Super FIT در آن است که در روش FIT عمل برداشت فولیکول مو با استفاده از دستگاه پانج انجام شده و در روش SFIT این عمل با هولدرهای پیشرفته‌تر و ظریف‌تری انجام می‌شود.

روش SFIT دارای برخی مزیت‌ها نسبت به روش FIT است. مهم‌ترین مزیت این شیوه سهولت برداشت گرافت و عدم ایجاد عوارض شدید است. بدین ترتیب موهای کاشته شده نسبت به محل برداشت تفاوتی نخواهند داشت و امکان بروز عوارضی مانند فر و وز شدن موها کاهش خواهد یافت. برخی از مزایای کلیدی روش SFIT عبارتند از:

 1. عدم نیاز به تراشیدن مو
 2. دوران نقاهت کوتاه
 3. عوارض محدود
 4. پروسه بدون درد
 5. ظرافت در نتایج نهایی کاشت مو
 6. عدم آسیب به فولیکول‌های برداشت‌شده
 7. عدم ایجاد زخم و نیاز به بخیه
 8. عدم اختلاف رنگ موهای کاشته شده

بازگشت به فعالیت روزمره بعد از کاشت مو fit

به طور کلی در دو هفته اول شما باید استراحت مطلق داشته باشید؛ از خانه بیرون نروید و از محل پیوند مو مراقبت کنید تا دوره نقاهت به خوبی سپری شده و خطراتی همانند عفونت، خونریزی و یا جابجایی فولکول‌ها شما را تهدید نکند. بعد از دو هفته شما می‌توانید از خانه خارج شوید ولی باید کلاه مخصوص کاشت مو را بر سر خود داشته باشید.

اگر شما اهل پیاده‌روی روزانه هستید حداقل تا یک ماه نباید پیاده‌روی تند داشته باشید چون افزایش فشار خون خطر از دست رفتن فولیکول‌ها را به دنبال دارد. به همین دلیل ورزش کردن شدید در یک ماه اول نیز ممنوع است. همچنین برای کسانی که در طول روز فعالیت‌های سنگین انجام می‌دهند در یک ماه اول باید بیشتر احتیاط کرده و از انجام این فعالیت‌ها پرهیز نمایند.

سوالات متدوال

از چه سنی می‌توان برای کاشت مو FIT اقدام کرد؟

بهترین سن برای کاشت مو اف آی تی در بازه سنی ۲۵ تا ۵۰ سال است.

آیا کاشت FIT بهترین روش است ؟

بهترین روش کاشت مو از یک متقاضی به متقاضی دیگر متفاوت است. برای مثال اگر شما بانک موی قوی دارید؛ مو‌های شما ضخیم است و از طرف دیگر طاسی سر خفیف یا متوسط دارید قطعاً کاشت مو FIT بهترین روش برای شما شناخته خواهد شد. در غیر این صورت نمی‌توانید به سراغ این روش بروید.

آیا امکان کاشت اف آی تی مو برای خانم ها وجود دارد؟

برای اجرای این روش باید مو‌های خود را کوتاه کنید. اگر با این موضوع مشکلی ندارید می‌توانید به عنوان یک خانم پیوند اف آی تی را انجام دهید.

آیا مزوتراپی و پی ار پی بعد از کاشت مو لازم است؟

این موضوع به قدرت رشد فولیکول‌های شما بستگی دارد. اگر بعد از چند ماه متخصص متوجه شود فولیکول‌های شما بسیار کند رشد می‌کنند و یا اگر در جلسه مشاوره و بررسی‌های اولیه به این نتیجه برسد که
فولیکول‌های ضعیفی دارید قطعاً روش مزوتراپی را برای شما تجویز خواهد کرد.

آیا کاشت مو اف آی تی دردناک است؟

در حین اجرای کاشت به هیچ عنوان دردی احساس نمی‌کنید چون بی‌حسی برای شما تزریق می‌شود. ولی بعد از اتمام پیوند مو و در دو روز اول به دلیل از بین رفتن اثر بی‌حسی درد خفیفی را حس می‌کنید که با مصرف مسکن‌های تجویز شده برطرف می‌گردد.

تعدا جلسات کاشت مو اف آی تی چقدر است ؟

کاشت مو اف آی تی در یک جلسه به اتمام می‌رسد.

آیا می توانم بعد از کاشت مو FIT به باشگاه بروم؟

امکان انجام فعالیت‌های ورزشی وجود دارد ولی بلافاصله بعد از کاشت مو نمی‌توانید به باشگاه بروید. حداقل باید یک ماه صبر کنید و بعد با متخصص مشورت نمایید تا یک برنامه ورزشی به شما بدهد.

چه مدت طول می کشد تا زمانی که کاشت مو طبیعی به نظر برسد؟

حداقل باید ۱۲ ماه صبر کنید تا نتیجه نهایی کاشت مو و به عبارت دیگر نتیجه طبیعی پیوند مو اف آی تی را مشاهده نمایید.

تا چه مدت بعد از کاشت مو اف ای تی باید مراقبت های پزشکی را رعایت کرد ؟

اهمیت رعایت نکات پزشکی بعد از کاشت مو اف آی تی در دو هفته اول بعد از اتمام پیوند مو اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از آن نیز یک سری نکاتی به شما گفته می‌شود که ممکن است در یک یا دو ماه اول انجام آن‌ها ضروری باشد ولی مرااقبت‌های خاصی بعد از دو هفته برای متقاضیان کاشت مو FIT در نظر گرفته نمی‌شود.

آیا می توانم موهای کاشته شده خود را بعد از 1 ماه لمس کنم؟

پیشنهاد ما این است که چون در دو تا سه ماه اول که فولیکول‌ها وارد فاز استراحت می‌شوند پوست سر خود را لمس نکنید تا فشاری به فولیکول‌ها وارد نگردد.

مقاله بعدی
کاشت مو به روش SUT – راهنمای کامل مراحل، مراقبت ها و هزینه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید