کاشت مو

راهنمای سریع کاشت مو به روش میکروگرافت (2021)

همه ما انسان ها دوست داریم موهای پرپشت، نرم و خوش حالتی داشته باشیم اما گاها بنا به دلایلی همانند نداشتن تغذیه سالم، سبک نادرست زندگی، استفاده از دخانیات، ژنتیک و… مو دچار آسیب شده و شروع به ریزش می کند. این اتفاق برای هر کس ناراحت کننده است چون هر لحظه ممکن است شما را یک قدم به طاسی سر نزدیک کند. در ابتدا اکیدا توصیه می کنیم اگر دچار ریزش مو شدید، سریعا به فکر درمان باشید قبل از آن که پیشروی کرده و درمان، از کنترل خارج شود. اما اگر به هر دلیل، کچل شدید، جایی برای نگرانی نیست شما می توانید به کمک یکی از روش های پیوند مو، مشکل را رفع کنید. برای مثال کاشت مو به روش میکروگرافت از جمله متدهایی است که تقریبا در تمام کلینیک های زیبایی انجام می شود. البته اینکه شما صلاحیت انجام پیوند مو به روش میکروگرافت را دارید یا خیر، بعد از معاینات اولیه مشخص خواهد شد. آنچه که اهمیت دارد این است که ایمپلنت مو به روش میکروگرافت نیز باید توسط متخصص حرفه ای و ماهر انجام شود.

فرم مشاوره رایگان

کاشت مو روش میکروگرافت
مراحل – مارال سلامت ایرانیان

مراحل کاشت مو روش میکروگرافت

 1. اولین قدم برای پیوند مو با روش میکرو گرافت، برگزاری جلسه مشاوره با متخصص است تا صلاحیت شما برای انجام این کار تایید گردد. پزشک از شما می خواهد آزمایشاتی انجام دهید تا سلامت عمومی را بررسی کند. از طرفی وضعیت بانک مو نیز یک گزینه بسیار مهم برای امکان کاشت مو خواهد بود.
 2. در زمان شروع کار، باید پوست سر تراشیده شده و ضد عفونی گردد. سپس در ادامه، فرآیند بی حسی پوست انجام خواهد شد.
 3. میزان استخراج گرافت از قسمت بانک مو، به میزان طاسی سر بستگی دارد. در صورتی که طاسی شدید باشد، تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اما در موارد عادی، از هولدرهای اتوماتیک برای برداشت گرافت استفاده خواهد شد. با توجه به اندازه فولیکول مو، این هولدرها در اندازه میکرون طراحی می شوند.
 4. در محل کاشت مو، به کمک سوزن های بسیار ظریف، سوراخ هایی در پوست سر ایجاد می شود تا گرافت ها بتوانند به کمک دستگاه میکرو ایمپلنتر، داخل این حفره ها قرار گیرند.
مراقبت های کاشت مو به روش میکروگرافت
مراقبت های قبل و بعد کاشت مو به روش Micro Graft

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش Micro Graft

عزیزان توجه داشته باشید مراقبت های قبل از کاشت مو با روش میکرو گرافت بر روی نتیجه نهایی کار، تاثیر چشمگیری دارد :

 1. حداقل تا یک ماه قبل از شروع کار نباید از دخانیات و مشروبات الکلی استفاده شود چون این مواد باعث بروز مشکل در انتقال اکسیژن در بدن شده و فولیکول های مو آسیب خواهند دید.
 2. شب قبل، استحمام کنید. این موضوع از دو جنبه اهمیت دارد. از یک سو پوست سر باید از آلودگی تمیز شده و از سویی دیگر تا چند روز بعد از پیوند، نباید دوش بگیرید.
 3. در صورتی که از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون استفاده می کنید، حتما دو هفته قبل از کار باید مصرف را قطع کنید.
 4. چند روز قبل از پیوند مو، نباید تحت هیچ گونه تنش روحی قرار گیرید. آیا می دانید استرس چه تاثیر منفی بر موفقیت پیوند مو دارد؟
 5. در صورت مصرف داروی خاص یا داشتن حساسیت دارویی، مورد را به متخصص اطلاع دهید.

مشاهده این مطلب : کاشت مو روش DHI 

مراقبت های بعد از پیوند مو میکروگرافت

به هر حال این روش کاشت مو نیز نیاز به استراحت دارد تا زودتر شرایط بهبود یابد.

 1. ماساژ دادن سر، خارش و هر گونه فشار بر ناحیه پیوند مو، باعث شکست کار خواهد شد. پس در زمان خوابیدن دقت کنید.
 2. به هیچ عنوان تا یک ماه بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت نباید از سشوار استفاده کنید.
 3. شانه زدن مو باید با احتیاط بوده و براساس نظر متخصص عمل کنید.
 4. تمام داروهایی را که دکتر تجویز می کند در زمان مقرر و به طور کامل، مصرف نمایید.
 5. تا مدتی باید از شامپوی مخصوص استفاده کنید.

معایب کاشت مو به روش میکروگرافت

هر کدام از روش های ایمپلنت مو، مزایا و معایب خاص خود را دارند و روش میکروگرافت نیز از این قاعده مستثنی نیست. مهمترین معایب و عوارض پیوند طبیعی مو به روش میکروگرافت عبارتند از:

 1. ممکن است در محل پیوند مو، التهاب و ورم را شاهد باشید. این موضوع طبیعی است و بعد از چند روز مشکل رفع خواهد شد.
 2. همانند سایر روش های کاشت مو، شاید در محل پیوند احساس خارش داشته باشید. در این موارد باید مقاومت کرده و به هیچ عنوان پوست سر را ماساژ ندهید. چند روز تحمل کنید تا این عارضه رفع شود.
 3. ممکن است کمی درد داشته باشید در این صورت با تجویز متخصص، از مسکن استفاده کنید.
 4. برخی از افراد به ماده بی حسی مورد استفاده در زمان پیوند، حساسیت دارند.
مزایای کاشت مو میکرو گرافت
مزایای کاشت مو میکرو گرافت

مزایای کاشت مو میکرو گرافت

براساس قدرت بانک مو، روش میکروگرافت این امکان را به متخصص می دهد که بتواند تراکم بیشتری از گرافت ها را استخراج کند در نتیجه در شرایط طاسی شدید، میکروگرافت گزینه مناسبی خواهد بود.

 1. مشکلی که در برخی از روش های ایمپلنت مو وجود دارد، تشکیل اسکار در بانک مو است در حالی که در روش میکروگرافت چنین اتفاق نخواهد افتاد.
 2. مزیت بسیار مهم پیوند طبیعی مو به روش میکروگرافت، شروع رشد موها در مدت زمان کوتاه بعد از پیوند و افزایش چشمگیر حجم مو است.
 3. انتقال گرافت به محل پیوند، با دقت بیشتری انجام می گیرد.
 4.  با توجه به اینکه از دستگاه برای استخراج و کاشت فولیکول استفاده می شود، لذا فولیکول ها آسیب ندیده و از طرفی خطر عفونت وجود نخواهد داشت.
 5. لازم است بدانید که سرعت کار در روش میکرو گرافت بسیار بالا است.
 6. میزان نیاز به ماده بی حسی در کاشت مو به روش میکروگرافت کمتر است.
 7. زمانی که رشد مو شروع می شود، مشاهده خواهید کرد که همانند موی طبیعی رشد کرده و کسی متوجه پیوند نمی شود.

نکته حائز اهمیت، کاربرد روش میکروگرافت است. در صورتی که طاسی سر ناشی از بیماری، شیمی درمانی، آلودگی های محیطی و… باشد، پیوند مو به روش میکروگرافت بهترین نتیجه را ارائه خواهد کرد.

بهترین کلینیک و دکتر کاشت مو به روش میکروگرافت

پیوند طبیعی مو یک روش بسیار ظریف است که به مهارت بالایی نیاز دارد. در واقع سهم متخصص در موفقیت کار، بالا است و کوچکترین خطا، باعث آسیب به بانک مو و شکست پیوند خواهد شد. حقیقت تلخ این است که برخی از افراد به سراغ کلینیک های ارزان قیمت می روند و انتظار دارند خدمات با بهترین کیفیت برای آن ها ارائه شود. آیا می دانید در این مراکز، متخصصین از نظر مهارت و ظرافت در چه سطحی هستند؟ آیا این کلینیک ها در سطح استاندارد جهانی قرار دارند؟ بنابراین در یافتن بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو به روش میکروگرافت نباید براساس هزینه ها عمل کرد بلکه در مورد متخصصین و خدمات کلینیک تحقیق کنید چون بعد از پیوند، همه چیز تغییر کرده و ممکن است امکان کاشت دوباره در صورت شکست وجود نداشته باشد.

هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت
هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت 2021

هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت

قطعا برای شما نیز مهم خواهد بود که هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت چقدر است. به هر حال تعرفه هر کدام از متدها براساس نحوه کار، هزینه های پایه کلینیک، دستمزد متخصص، تجهیزات مورد نیاز و… متفاوت خواهد بود. بنابراین نمی توان در مورد تعرفه کاشت مو به روش میکروگرافت به طور مشخص صحبت کرد. زمانی که جلسه مشاوره با پزشک برگزار می شود تا شرایط شما برای ایمپلنت مو به روش میکروگرافت بررسی گردد، حتما پیرامون هزینه ها نیز صحبت خواهد شد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا