کاشت ریش روش SUT – هزینه، مراقبت ها

کاشت ریش روش SUT
امتیاز به این محتوا

شاید شما که اکنون این مقاله را مطالعه می­‌کنید، علاقه زیادی به ریش و سبیل دارید اما به دلیل اینکه صورت کم مویی دارید، هیچگاه این امکان برای شما پیش نیامده است که بهترین مدل ریش و سبیل را در چهره خود داشته باشید. اگر روش­های درمانی برای پرپشت شدن موی صورت را انجام داده­اید ولی همچنان بی­نتیجه بوده است، راهکاری که با آن قطعا به نتیجه بسیار خوبی خواهد رسید، کاشت ریش و سبیل است. روش­‌های متعددی برای این منظور وجود دارد اما متخصص باید به قدرت بانک موی شما و تعداد گرافت مورد نیاز توجه کرده و روش مناسب را انتخاب کند. برای مثال کاشت ریش و سبیل به روش SUT یکی از جدیدترین متدهایی است که ضریب اطمینان بسیار بالایی داشته و در حال حاضر توسط پزشکان پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان نیز اجرا می­‌شود. در این مقاله شما را با این روش آشنا خواهیم کرد.

راهنمای کاشت ریش طبیعی به روش اس یو تی

مراحل کاشت ریش و سبیل به روش sut

قبل از هر چیز لازم است شما بهترین متخصص کاشت ریش و سبیل را پیدا کنید تا مطمئن شوید این کار با کیفیت و دقت بسیار بالا انجام می­شود. سپس جلسه مشاوره با شما برگزار خواهد شد. در صورتی که کاندید مناسبی برای کاشت ریش و سبیل به روش SUT باشید، کار شروع خواهد شد.

مشاهده این مطلب : کاشت ریش به روش FUT

1- ابتدا باید پوست صورت و همچنین پوست بانک مو استریل و بی‌حس شود. فراموش نکنید که قبل از پیوند ریش و سبیل باید صورت خود را به طور کامل اصلاح کنید تا پزشک بتواند با دقت بالا، کاشت را انجام دهد.

مراحل کاشت ریش و سبیل به روش sut
مراحل کاشت طبیعی ریش و سبیل به روش sut

2- در ایمپلنت ریش و سبیل به روش SUT از یک دستگاه برای استخراج گرافت استفاده می­‌شود.

3- سپس باید فولیکول جدا شده، به محل پیوند منتقل شود. در ابتدا باید کاشت در خط ریش و سبیل انجام شود تا طراحی اولیه مدل به درستی و متقارن صورت گیرد. این مرحله بسیار مهم است چرا که عمق کاشت فولیکول و زاویه آن، بر طبیعی به نظر رسیدن ریش و سبیل تاثیر می­‌گذارد.

اگر درمورد روش‌­های پیوند طبیعی ریش و سبیل تحقیق کنید متوجه خواهید شد که روش sut به عنوان یکی از بهترین متدها شناخته شده است. این روش چند مزیت دارد:

1- همانگونه که متوجه شدید، استخراج، انتقال و پیوند فولیکول در روش sut تماما به کمک دستگاه انجام می­شود. در نتیجه از یک سو سرعت کار بالا رفته و در مدت زمان کوتاهی، ایمپلنت ریش و سبیل به اتمام می­رسد. از سویی دیگر چون فولیکول با دست و محیط تماس ندارد، احتمال آلوده شدن آن و همچنین خطر عفونت بسیار پایین می­‌آید.

2- همچنین با توجه به اینکه استخراج و کاشت گرافت به کمک دستگاه صورت می­گیرد، پوست بانک مو و محل پیوند، کمترین آسیب را خواهند داشت بنابراین نه تنها دوره نقاهت کوتاه مدت می­شود بلکه از تشکیل اسکار در محل زخم در امان می­‌مانید. از سویی دیگر با این روش، درد و خونریزی بسیار کم خواهد شد.

مطالب بیشتر: مراقبت کاشت ریش

مزایای کاشت ریش به روش SUT

اگر درمورد روش‌­های پیوند طبیعی ریش و سبیل تحقیق کنید متوجه خواهید شد که روش sut به عنوان یکی از بهترین متدها شناخته شده است. این روش چند مزیت دارد:

 1. همانگونه که متوجه شدید استخراج، انتقال و پیوند فولیکول در روش sut تماما به کمک دستگاه انجام می­شود. در نتیجه از یک سو سرعت کار بالا رفته و در مدت زمان کوتاهی، ایمپلنت ریش و سبیل به اتمام می­رسد. از سویی دیگر چون فولیکول با دست و محیط تماس ندارد، احتمال آلوده شدن آن و همچنین خطر عفونت بسیار پایین می­‌آید.
 2. همچنین با توجه به اینکه استخراج و کاشت گرافت به کمک دستگاه صورت می­گیرد، پوست بانک مو و محل پیوند کمترین آسیب را خواهند داشت. بنابراین نه تنها دوره نقاهت کوتاه مدت می­شود بلکه از تشکیل اسکار در محل زخم در امان می­‌مانید. از سویی دیگر با این روش، درد و خونریزی بسیار کم خواهد شد.

توصیه­ های قبل از کاشت ریش و سبیل به روش sut

به منظور اینکه پیوند ریش و سبیل با روش sut به خوبی پیش برود، لازم است قبل از شروع به کار، نکاتی را رعایت کنید تا شانس موفقیت کاشت بیشتر شود:

1- افرادی که عادت به مصرف مشروبات الکلی یا دخانیات دارند، حداقل یک ماه قبل از پیوند باید این عادت را کنار بگذارند در غیر این صورت نتیجه خوبی دریافت نمی­‌کنند. چون این مواد به دلیل اختلال در انتقال خون و در نتیجه اکسیژن، منجر به مرگ فولیکول­‌ها خواهند شد.

2- اگر به داروهای خاصی حساسیت داشته و یا به ماده بی‌حسی حساسیت دارید باید حتما متخصص را در جریان بگذارد.

3- همچنین حداقل دو هفته قبل از پیوند طبیعی ریش و سبیل باید تحت نظر متخصص، مصرف داروهای رقیق‌کننده خون را کنار بگذارید.

4- شب قبل از اینکه کاشت ریش انجام شود، حمام کرده و صورت خود را اصلاح کنید.

مشاهده این مطلب : بهترین روش کاشت ریش

                     کاشت ریش به روش SUT

مراحل کاشت

 1. انتخاب بانک موی مناسب
 2. استریل و بی‌حس کردن بانک مو و صورت
 3. برداشت فولیکول به هولدر اتوماتیک
 4. کاشت با میکروایمپلنتر

مزایای روش SUT

 1. دقت و سرعت بالا در استخراج و کاشت فولیکول
 2. کوتاه بودن مدت زمان جلسه کاشت
 3. طبیعی به نظر رسیدن نتیجه نهایی

 معایب روش SUT

 1. گران قیمت‌تر بودن نسبت به سایر روش‌ها
 2. نیاز به تسلط بالا بر روی تجهیزات

نتیجه نهایی روش SUT

 1. ریزش مو در سه ماهه اول
 2. شروع رشد موی ریش در سه ماه دوم
 3. رویت نتیجه نهایی در سه ماه سوم

مراقبت­ های بعد از کاشت ریش و سبیل به روش sut

توجه داشته باشید که نتیجه کار بهترین دکتر کاشت ریش و سبیل زمانی مشخص می­‌شود که شما مراقبت­‌های بعد از پیوند ریش به روش sut را نیز جدی بگیرید:

1- همچنان باید مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را تا یک ماه ترک کنید چون فولیکول­‌های منتقل شده، بسیار حساس هستند و با کمبود اکسیژن از دست می­روند.

مراقبت­ های بعد از کاشت ریش و سبیل به روش sut

2- داروهایی که پزشک توصیه کرده است باید به طور کامل و در زمان مشخص مصرف شوند.

3- فراموش نکنید که مصرف روزانه آب باید بیشتر از قبل شود. چون آب کافی، به معنی بهبود خون‌رسانی در بدن و تامین اکسیژن فولیکول­‌ها خواهد بود.

4- قطعا پوست در محل بانک مو و صورت که پیوند انجام می­‌شود، دچار التهاب و ورم خواهد شد. اما جایی برای نگرانی نخواهد بود چون مسئله­‌ای طبیعی است و رفع می­‌گردد. البته می­توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید تا این عارضه زودتر برطرف گردد.

5- اشتباه بزرگی که برخی از مردان مرتکب می­‌شوند این است که ریش و یا سبیل را ماساژ می‌­دهند. حتی اگر حس خارش داشتید، از خاراندن پوست خودداری کنید تا فولیکول­‌ها سالم بمانند.

6- زمانی که صورت خود را می­‌شویید، به هیچ عنوان از آب خیلی گرم استفاده نکرده و آب را با فشار به صورت نزنید.

7- همچنین نباید حوله را به صورت خود بکشید.

عوارض کاشت ریش و سبیل به روش sut

عوارضی که برای پیوند ریش و سبیل به روش sut رخ می­‌دهد، عمدتا طبیعی هستند و به تدریج برطرف خواهند شد. اما مشکلاتی که ناشی از خطای پزشک یا مراجعه کننده است، شاید دردسر‌ساز شوند:

1- همانگونه که گفته شد شما بعد از پیوند ریش، دچار التهاب و ورم پوستی می­‌شوید که با گذر زمان برطرف خواهد شد.

2- همچنین وقتی اثر بی‌حسی از بین برود، درد شروع می­‌شود. در این صورت بهتر است از مسکن استفاده کنید.

3- برخی از افراد دچار عفونت و در نتیجه شکست کاشت ریش و سبیل می­‌شوند. این اتفاق یا به دلیل استریل نبودن تجهیزات و یا به دلیل عدم توجه به مراقبت­‌های بعد از پیوند رخ می­‌دهد.

هزینه کاشت ریش و سبیل به روش sut

حتما توصیه می­‌کنیم در جلسه مشاوره با متخصص در مورد هزینه کاشت ریش و سبیل به روش sut سوال کنید چون نمی­توان در این مورد با قطعیت صحبت کرد و قیمت کار در بین مراجعه کنندگان با هم تفاوت دارد. به طور کلی عواملی همانند تعداد گرافت مورد نیاز، هزینه­‌های کلینیک، سابقه متخصص و دستمزد او و همچنین درمان عوارض احتمالی بعد از پیوند ریش، بر هزینه پیوند ریش با روش sut تاثیر دارند.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت ریش و سبیل

بهترین دکتر و مرکز کاشت ریش و سبیل به روش sut

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که بخش عمده‌­ای از موفقیت کاشت ریش و سبیل، به مهارت پزشک بستگی دارد. درست است که در حال حاضر متخصصین زیادی در این زمینه فعالیت می­‌کنند اما اعتماد کردن به یک پزشک تازه کار، ریسک بالایی دارد چون احتمال خطای چنین فردی بیشتر است. بنابراین در اولین قدم باید به اندازه کافی درمورد سابقه کاری متخصصان تحقیق کنید و از تجارب و رضایت مراجعه کنندگان مطلع شوید. در این صورت می­‌توانید بهترین دکتر و مرکز کاشت ریش و سبیل با روش sut را یافته و با خیالی آسوده، سلامت و زیبایی خود را به دستان پزشک و کادر درمان حرفه­ای بسپارید.

تفاوت کاشت ریش و سبیل به روش sut با روش fit

همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد روش­‌های مختلفی برای پیوند ریش و سبیل وجود دارد اما برای هر فرد بسته به شرایط او، باید روش مناسبی انتخاب شود. آیا می­دانید فرق کاشت ریش و سبیل به روش sut نسبت به روش fit چیست؟

 1. اولین تفاوت، مدت زمان لازم برای پیوند است که کاشت ریش و سبیل به روش sut تنها در یک جلسه انجام خواهد شد.
 2. همچنین برتری دیگر روش sut نسبت به روش fit در این است که تماما با دستگاه انجام گرفته و همین موضوع باعث افزایش سلامت فولیکول­‌ها خواهد شد.
 3. این امکان وجود دارد که تراکم مو را با روش sut را بسیار بالا برد. یعنی افرادی که ریش خیلی کم‌پشتی دارند، در صورتی که کاندید مناسبی برای پیوند ریش روش sut باشند، می­توانند از داشتن ریش پرپشت و زیبا لذت ببرند.

کاندیدای مناسب کاشت ریش به روش SUT

وجود تنوع در روش‌های کاشت‌ ریش باعث شده است که تقریباً همه آقایان تحت هر شرایطی بتوانند این متد زیبایی را انجام دهند. اما کسانی که ذاتا ریش کم پشتی داشته و اخیراً در اثر عواملی همانند بیماری آلوپسی یا سوختگی دچار ریزش ریش شده‌اند، گزینه مناسبی برای پیوند ریش به روش SUT خواهند بود. البته لازم به ذکر است قبل از انجام این کار شما باید در جلسه مشاوره شرکت کرده و صلاحیت شما از نظر سلامتی عمومی برای انجام روش SUT تأیید گردد. متخصص در این جلسه بررسی خواهد کرد شما به بیماری‌های آلرژیک، بیماری‌های عفونی و پوستی مبتلا نباشید. در این صورت است که وارد مرحله بعدی شده و اگر قدرت بانک مو کافی باشد روش SUT برای شما اجرا خواهد شد.

معایب کاشت ریش به روش SUT

مهمترین معایب پیوند ریش به روش sut عبارتند از:

 1. با توجه به اینکه برای برداشت و کاشت فولیکول از دستگاه‌های اتوماتیک استفاده می‌شود، در نتیجه اگر متخصص مهارت لازم برای استفاده از دستگاه را نداشته باشد خطراتی همانند آسیب پوستی و از بین رفتن فولیکول را به همراه خواهد داشت.
 2. عیب دیگر این روش هزینه بالاتر آن نسبت به روش‌هایی همانند اف آی تی و اف یو تی است. البته فراموش نکنید که چون دقت کار بالا می‌رود قطعاً انجام این روش ارزش کار را خواهد داشت.
  در صورتی که تجهیزات استریل نباشند ممکن است عفونت در محل بانک مو و یا در محل پیوند اتفاق بیفتد.

نتیجه کاشت ریش به روش SUT

یکی از سؤالات پرتکرار توسط مراجعه‌کنندگان در جلسه مشاوره این است که نتیجه کاشت ریش به روش SUT چه زمانی رؤیت خواهد شد؟ تصور عموم مردم بر این است که بعد از کاشت ریش تنها یک ماه زمان لازم است تا شاهد رشد مو‌های پیوندی باشند در صورتی که این ذهنیت کاملاً غلط است. به طور کلی یک تا دو هفته زمان لازم است تا عوارض ناشی از پیوند طبیعی ریش به روش SUT همانند التهاب، ورم و خارش از بین برود. سپس فولیکول‌ها وارد مرحله استراحت خواهند شد یعنی در پروسه‌ سه ماهه تمام مو‌ها ریزش پیدا کرده و شما دچار شوک ریزشی خواهید شد. این مرحله نشان می‌دهد که پیوند ریش با موفقیت انجام گرفته است. سپس رشد فولیکول‌های پیوند شده، بعد از سه ماهه اول آغاز خواهد شد و شما می‌توانید در عرض ۶ ماه نزدیک به ۷۰ درصد از نتیجه ایمپلنت روش به روش SUT را شاهد باشید. اما نتیجه نهایی تقریباً بعد از ۹ ماه حادث خواهد شد. در این زمان است که اگر متخصص در تنظیم عمق و زاویه کاشت فولیکول‌ها به خوبی دقت کرده باشد، در نهایت نتیجه بسیار ‌ایده‌آلی از پیوند ریش به روش اس یو تی به دست خواهید آورد.

مقاله قبلی
کاشت ریش به روش FUT – عوارض، مراقبت ها و هزینه
مقاله بعدی
شست و شوی سر بعد از کاشت مو – 7 نکته طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید