کاشت ریش به روش FIT – عوارض، اقدامات لازم و هزینه

کاشت ریش به روش FIT
امتیاز به این محتوا

با توجه به اینکه در حال حاضر روش­‌های مختلفی برای زیبا‌سازی صورت و رفع نواقص چهره وجود دارد، آقایان نباید نگران مشکلاتی همانند ریزش ریش باشند. البته عقل سلیم حکم می­‌کند که همیشه مراقب سلامتی و زیبایی چهره خود باشیم تا دچار مشکل نشویم اما اگر بنا به هر دلیل متوجه شدید که ریزش ریش شروع شده است، در اولین قدم باید موضوع را به یک متخصص پوست و مو اطلاع دهید. در برخی موارد افراد علی‌رغم درمان­‌هایی که انجام می­‌دهند، نتیجه خوبی به دست نیاورده و همین موضوع باعث می­‌شود از این پس مجبور باشند ریش خود را به طور کامل اصلاح کنند.

اما اگر دوست دارید مدل ریش مورد علاقه خود را داشته باشید، ما به شما پیوند ریش را پیشنهاد می‌­دهیم. روش‌­های مختلفی برای این منظور وجود دارد که همگی در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان توسط متخصصان حرفه‌­ای انجام می­‌شود. کاشت ریش به روش FIT از جمله متدهایی است که در حال حاضر در همه کلینیک‌­های زیبایی کشور اجرا می‌­گردد.

البته انتخاب روش کار، برعهده متخصص است. شاید شما دوستی داشته باشید که پیوند طبیعی ریش با روش FIT انجام داده و شما نیز تصمیم دارید همین کار را انجام دهید اما پزشک بعد از بررسی وضعیت ریزش ریش و قدرت بانک مو، متوجه می­‌شود شما گزینه مناسبی برای روش FIT نیستید. بهتر است این مقاله را با وقت مطالعه کنید تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

مشاهده این مطلب : ریزش موی صورت در آقایان

نحوه پیوند طبیعی ریش با روش fit

نحوه کاشت ریش به روش fit

همانگونه که می­دانید همانند هر متد زیبایی دیگر، برای کاشت ریش به روش FIT ابتدا باید از نظر متخصص کاندید مناسبی برای این کار باشید. بنابراین در ابتدا سلامت عمومی بدن، قدرت بانک مو، دلیل ریزش مو و شدت آن مورد بررسی قرار گرفته و سپس در صورتی که صلاحیت استفاده از این روش را داشتید، پزشک درمان را شروع می­کند:

 1. پوست صورت و محل بانک مو تراشیده شده و سپس استریل می­‌گردند. بی­‌حسی در این مرحله انجام خواهد شد.
 2. متخصص از پانچ‌­های کوچک برای برداشتن گرافت از بانک مو استفاده می­کند. مهارت متخصص در این مرحله تعیین کننده سلامت فولیکول­‌های استخراج شده است. این مرحله زمان بر است لذا پزشک باید فولیکول­‌ها را داخل سرم خنک قرار دهد.
 3. در زمان پیوند، ابتدا کاشت فولیکول در خط ریش انجام می­‌شود. برای این منظور شکاف­‌هایی در پوست ایجاد شده و فولیکول داخل آن قرار می­‌گیرد. اینکه بعد از کاشت، ریش طبیعی به نظر برسد، به ظرافت و عملکرد متخصص در این مرحله بستگی دارد که فولیکول­‌ها را در چه عمق و زاویه­‌ای قرار دهد.

مزایای کاشت ریش به روش fit

قطعاً هر کدام از روش‌های پیوند طبیعی ریش مزایا و معایب خاص خود را دارند. مهمترین مزیت‌های پیوند ریش به روش اف آی تی عبارتند از:

 1. در این روش خبری از تشکیل اسکار و همچنین جراحی نخواهد بود چرا که برداشته فولیکول به کمک پانچ‌های دستی و به صورت نقطه‌ای انجام خواهد گرفت.
 2. با توجه به اینکه این روش غیر تهاجمی است بنابراین دوره نقاهت آن کوتاه خواهد بود زیرا زخم‌های شدیدی از آن به جا نمانده و محل برداشت فولیکولی نیز به سرعت التیام پیدا خواهد کرد.
 3. با توجه به اینکه عمده افراد تمایلی به تراشیدن مو از محل بانک مو ندارند، بنابراین روش اف آی تی گزینه مناسبی جهت کاشت ریش بدون تراشیدن موی سر در محل بانک مو خواهد بود.
 4. موفقیت پیوند طبیعی ریش به کمک روش fit بالا است به شرطی که متخصص مهارت بسیار زیادی برای برداشت و کاشت فولیکول داشته باشد.
 5. این روش از ایمپلنت ریش، عوارض جانبی جدی ندارد و تنها بحث ورم، التهاب؛ کبودی و حتی خارش پوست در محل بانک مو و محل پیوند ریش باقی می‌ماند که بعد از چند هفته به طور کامل برطرف خواهند شد.

آیا کاشت ریش FIT نتایج دائمی دارد؟

قطعاً همه مردان دوست دارند نتیجه کاشت ریش به روش اف آی تی دائمی بوده و تا پایان عمر از داشتن ریش طبیعی، پرپشت و خوش‌حالت لذت ببرند. به طور کلی اگر پیوند طبیعی ریش با هر کدام از متد‌ها توسط یک متخصص حرفه‌ای انجام گرفته و مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت را جدی بگیرید نه تنها به بهترین نتیجه از ایمپلنت ریش دست پیدا کرده بلکه نتایج آن همیشه دائمی و ماندگار خواهد بود. بنابراین در انتخاب متخصص دقت داشته باشید و تمامی نکات مراقبتی ذکر شده توسط پزشک را جدی بگیرید تا نتیجه زحمات خود را بعد از ۹ ماه شاهد باشید.

     کاشت ریش به روش  FIT

نحوه انجام روش FIT

در این روش از پانچ دستی برای برداشت فولیکول استفاده خواهد شد.

مزایای روش FIT

امکان برداشت فولیکول از ناحیه پشت سر که پوست لایه لایه است، وجود خواهد داشت. همچنین در این روش چون جراحی انجام نمی‌گیرد، خطر تشکیل اسکار وجود ندارد.

مقایسه به روش fut

 1. عدم نیاز به جراحی
 2. عدم تشکیل اسکار
 3. سرعت بالاتر برای کاشت

مقایسه با روش sut

روش sut سرعت بالاتری داشته و چون با پانچ اتوماتیک انجام می‌شود، خطر از دست رفتن فولیکول وجود ندارد. از طرفی دوره نقاهت روش sut کوتاه‌تر است.

مقایسه کاشت ریش به روش fit و روش fut

کاشت ریش به روش fut یکی دیگر از متدهایی است که همچنان توسط پزشکان اجرا می گردد. اما به نظر شما پیوند طبیعی ریش به روش FIT بهتر است یا fut؟

 1. در روش fut نوار باریکی از پوست بانک مو برداشته می­‌شود و باید بخیه زده شود اما در روش FIT نیازی به بخیه زدن نیست پس خطر تشکیل اسکار وجود ندارد.
 2. البته در صورتی که ریزش ریش شدید باشد، برای افزایش چشمگیر تراکم، روش fut مناسب‌­تر خواهد بود.
 3. قوی­ترین و بهترین بانک مو برای کاشت ریش، قسمت پشت سر است اما اگر پوست این قسمت لایه لایه باشد، روش FIT برای استخراج گرافت مناسب خواهد بود.

مقایسه کاشت ریش به روش fit با روش sut

مقایسه کاشت ریش به روش fit با روش sut

لازم است بدانید که کاشت ریش به روش sut به عنوان یکی از بهترین متدها شناخته شده است. تفاوت­‌هایی که بین پیوند ریش با روش FIT و روش sut وجود دارد عبارتند از:

 1. سرعت کاشت در روش sut بسیار بالاتر است چون این متد به طور کامل با دستگاه انجام می­‌شود.
 2. همچنین کاشت ریش با روش sut کمترین دوره نقاهت را دارد حتی می­توان گفت که یک روز استراحت برای شما کافی خواهد بود.
 3. جالب است بدانید که کاشت ریش به روش sut نسبت به روش FIT، طبیعی­‌تر به نظر می­رسد.

مشاهده این مطلب : روش جدید کاشت ریش

عوارض و معایب کاشت ریش به روش fit

در انتخاب روش کاشت ریش، متخصص معایب و مزایای هر کدام از روش­‌ها را براساس شرایط شما بررسی کرده و سپس تصمیم نهایی را عملی می‌کند. عوارض و معایب کاشت طبیعی ریش با روش fit عبارتند از:

 1. احتمال آسیب به گرافت مو در زمان استخراج، بسیار بالا است و اگر متخصص کمی بی­‌دقتی کند، قدرت بانک مو از دست می­رود. به همین دلیل است که اگر بانک موی ضعیفی داشته باشید، روش fit استفاده نمی­شود.
 2. اغلب متخصصان زمانی که می­خواهند فولیکول را در محل پیوند قرار دهند، به جای اینکه گرافت­‌ها را به صورت تکی انتقال دهند، به سراغ دسته‌­های چندتایی می­روند. نتیجه چنین کاری، غیر طبیعی به نظر رسیدن ریش خواهد بود.
 3. همانگونه که متوجه شدید، استخراج و کاشت فولیکول، با دست انجام می­شود. کوچکترین آلودگی باعث میکروبی شدن فولیکول از دست رفتن آن می­گردد.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت ریش به روش fit

قطعا وقتی در اینترنت در مورد کلینیک کاشت ریش تحقق کنید، با نام مراکز زیادی مواجه خواهید شد و این سوال برای شما پیش می آید که چگونه می­توان بهترین دکتر و کلینیک کاشت ریش با روش fit را پیدا کرد؟ در ابتدا توصیه می­‌کنیم به هیچ عنوان قیمت را معیار کار قرار ندهید. مراکزی که هزینه بسیار کم دریافت می‌­کنند، خدمات باکیفیتی ارائه نخواهند کرد از سویی دیگر بالا بودن هزینه‌ها به معنی کیفیت کاری کلینیک و متخصصان آن نخواهد بود. شما باید از تجارب مراجعه‌کنندگان به مرکز استفاده کرده و سابقه کاری متخصص را بررسی کنید. این دو عامل به شما کمک می­‌کند تا بهترین دکتر و کلینیک کاشت طبیعی ریش را پیدا کنید.

مراقبت­ های قبل از کاشت ریش به روش fit

مدتی قبل از اینکه ایمپلنت ریش با روش fit انجام شود، باید نکات زیر را رعایت کنید تا موفقیت کار بالاتر بود:

 1. حداقل به مدت یک ماه، دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 2. افرادی که حساسیت دارویی داشته و یا به ماده به بی­‌حسی حساسیت دارند، حتما باید پزشک خود را در جریان بگذارند.
 3. همچنین باید به مدت دو هفته قبل از پیوند ریش، از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 4. شب قبل از پیوند حتما استحمام کرده و صورت خود را نیز اصلاح کنید.
 5. عزیزان توجه داشته باشید که اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید، باید به متخصص اطلاع دهید.

مطالب بیشتر: مراقبت کاشت ریش

مراقبت­ های بعد از کاشت ریش به روش fit

بعد از کاشت موفقیت­­‌آمیز ریش، موفقیت نهایی کار به عملکرد خود شما بستگی دارد. باید مراقبت­‌های بعد از پیوند طبیعی ریش با روش fit را جدی بگیرید:

 1. همچنان تا یک ماه نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید.
 2. از رفتن به سونا، جکوزی و حتی شستن صورت با آب گرم خودداری کنید.
 3. چون نباید به فولیکول­‌ها فشار وارد شود، لذا خاراندن و ماساژ دادن ممنوع بوده و در زمان خواب مراقب باشید صورت روی بالش قرار گیرد.
 4. مصرف آب و مایعات زیاد به سلامت فولیکول­‌ها کمک می­کند.
 5. برای اینکه التهاب و ورم محل پیوند رفع گردد، می­توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 6. مصرف بیشتر سبزیجات و میوه­‌ها کمک می­‌کند زخم­‌ها زودتر التیام یابند.

هزینه کاشت ریش به روش fit

حتما برای شما نیز مهم است که هزینه کاشت ریش با روش fit مقرون به صرفه باشد. با توجه به اینکه قیمت کار تحت تاثیر هزینه­‌های پایه کلینیک، دستمزد متخصص، هزینه داروها، درمان عوارض، تعداد گرافت مورد نیاز و … بستگی دارد، توصیه می­‌کنیم در جلسه مشاوره از پزشک در مورد قیمت پیوند ریش به روش fit سوال کنید تا اطلاعات دقیق­‌تر در اختیار شما قرار گیرد.

عوارض کاشت ریش به روش

مهمترین عوارض ناشی از پیوند ریش به روش fit عبارتند از:

 1. تا چند روز دچار ورم و التهاب در محل پیوند مو خواهید بود.
 2. بعد از برطرف شدن اثر بی‌حسی، کمی درد خواهید داشت که البته خفیف بوده و بدون مسکن نیز می‌توان این درد جزئی را تحمل کرد.
 3. خارش پوست و پوسته پوسته شدن نیز از دیگر عوارض طبیعی ایمپلنت ریش به روش fit   خواهند بود.
مقاله قبلی
ریزش موی صورت در مردان [دلایل و روش درمان]
مقاله بعدی
کاشت ریش به روش FUT – عوارض، مراقبت ها و هزینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید